Gönderen Konu: rav4 akü değişim sonrası problem  (Okunma sayısı 1666 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 165000
  • Model Yılı: '06
  • 4 kere teşekkür etti
rav4 akü değişim sonrası problem
« : Haziran 11, 2018, 09:19:40 »
2006 model 3.nesil rav4 extra aracımın aküsü bitti, değiştik, sürücü camı otomatik kapattığımda yaklaşık 5 cm kadar geri açılıp durmaya başladı. 2 tane yetkili toyota servisine götürdüm. akü değiştikten sonra oldu dedim. her ikisi de onunla alakalı görünmüyor söküp bakacağız, cam modulü, motor vs bir sorun olmalı dediler. araştırdığımda çözümün yeniden programlanması olduğunu tespit ettim. Çözüm; kontağı aç, (çalıştırma), sürücü camı tuşuna açma yönünde basılı tut, açıldıktan sonra 5 sn daha basılı kalsın. sonra kapama yönünde basılı tut, kapandıktan sonra 5 sn basılı kal. sorun çözüldü. servis tespit için 250 TL istedi.
RAV4

Toyota Club Türkiye

rav4 akü değişim sonrası problem
« : Haziran 11, 2018, 09:19:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
Ynt: rav4 akü değişim sonrası problem
« Yanıtla #1 : Haziran 11, 2018, 09:37:02 »
Evet bu durum tüm Toyotalar ve bazı diğer markalar içinde geçerli daha doğrusu all outo yani tam otomatik cam sistemi olan araçlarda geçerli  . Camın tam aç veya tam komutu alması için muhtemel role li bir sistem var . Akü değişiminde program sıfırlanıyor tuş cam kapandıktan ve açıldıktan sonra bası ve çekili 5 sn tutarak tekrar programlıyorsunuz sorun kalmıyor . Servisin karaktersizliğine zaten diyecek söylenecek bir şey yok . Servisler gerçekten para tuzağından başka yerler değiller 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "