Gönderen Konu: 2011 yaris XP90 3. parti teyp (radyo) bağlantısı hakkında  (Okunma sayısı 1265 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '14
  • 5 kere teşekkür etti
Merhaba,
İnternet üzerinden aracım için double din teyp siparişi verdim. Teyp geldi yalnız bağlama konusunda biraz tereddütüm var. Nedeni hangi kablonun ne işe yaradığını tam olarak bilemiyorum.
normalde elimde şu şekilde bir görüntü vardı, kablo renkleri aynı görünüyordu, direkt bağlayacaktım.

Montaj için aracın teybini söktüğümde baktım ki renklerin hiç alakası yok

Soket girişleri aynı gibi duruyor fakat emin olamadım. Hangi kablonun ne işe yaradığını internet üzerinde aradım fakat hiç bilgiye ulaşamıyorum. İlk resimdeki diyagram çıkıyor hep. Böyle olunca da acaba standart mı diye merak ediyorum. Yalnız standart olan bir şeyin farklı renklerde çıkması da kafamı karıştırdı. Bu bağlantıyı nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz?

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '08
  • 61 kere teşekkür etti
  • 298 kere teşekkür edildi
Ynt: 2011 yaris XP90 3. parti teyp (radyo) bağlantısı hakkında
« Yanıtla #1 : Mayıs 09, 2018, 16:25:36 »
Merhaba,
İnternet üzerinden aracım için double din teyp siparişi verdim. Teyp geldi yalnız bağlama konusunda biraz tereddütüm var. Nedeni hangi kablonun ne işe yaradığını tam olarak bilemiyorum.
normalde elimde şu şekilde bir görüntü vardı, kablo renkleri aynı görünüyordu, direkt bağlayacaktım.

Montaj için aracın teybini söktüğümde baktım ki renklerin hiç alakası yok

Soket girişleri aynı gibi duruyor fakat emin olamadım. Hangi kablonun ne işe yaradığını internet üzerinde aradım fakat hiç bilgiye ulaşamıyorum. İlk resimdeki diyagram çıkıyor hep. Böyle olunca da acaba standart mı diye merak ediyorum. Yalnız standart olan bir şeyin farklı renklerde çıkması da kafamı karıştırdı. Bu bağlantıyı nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz?

mavi soket enerji ve ön kolonlar
yanındaki 4 kablolu solet arka kolonlar
en soldaki soket direksiyon tuşlerı ve aux usb girişleri