Gönderen Konu: corolla bagaj üstü çıtası ne yaptıysam yapışmıyor.yardım !!  (Okunma sayısı 1603 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '10
herkese merhabalar.2010 corolla d4 aracımı 4 ay önce aldım.. bagaj üstü çıtası benden önce takılmış.aldıktan 1 ay sonra çıta sol taraftan ayağa kalktı ve 15 cm kadar açıldı.baktığımda silikon ile yapıştırılmış olduğunu gördüm..sanayide bir arkadaş ile komple sökmeden aynı yeri temızleyip dyson ile yapıştırdık ancak 1 hafta sonra yarıya kadar tekrar açıldı..geçen hafta bir ustaya götürdük ancak çıtayı söktüğünde bagaj kapağının o kısmının paslandığını gördü ve o bölgeyi local boyayıp temizleyip tekrar komple dyson ile yapıştırdı..henüz aracımı dahi yıkatmadan şu an aynı yerden tekrar kalkmaya başladı..yardım edebilecek olan varmı kafayı yiyeceğim

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 115000
  • Model Yılı: '09
  • 1 kere teşekkür etti
merhabalar . 2009 corollama bende cıta aldım. babam kaporta ustası corollaların dilinden de cok iyi anlar. tereson veya başka bi yapıştırıcı tek başına yeterli olmaz.Ben cıtamı vidalı aldım. 3 adet vida var iki tane uc taraflarda bitane ortada. bagajı kapağını ölçülerine göre deldim içerden vidaladık. vidalarken cıtanın alt tarafına çift taraflı bant yapıştırdık o şekilde vidaladık kesin çözüm bu olur sayılarımla.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
Bende sista marka siyah silikonla yapıştırmıştım 8-9 ay oldu şimdilik bir sıkıntı yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
Toyota Corolla kapı çıtalarını usta Bally ile yapıştırdı hiç bir açılma yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
Bence boya ile alakalı bir durum. Yapıştırırken siyah silikon kullanılsa iyi olur fakat sökerken çok sıkıntı. Benim araca takarken silikon dahi kullanmadım kazada kırıldı yine çıkmadı. 2.sefer başka yerde yaptırdım bagajın iç tarafına gelecek şekilde vidalı kulaklı şekilde yapmışlar.