Gönderen Konu: KAPI SWİTCHİ VE ARKA CAM KALDIRMA  (Okunma sayısı 2286 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 295000
  • Model Yılı: '98
KAPI SWİTCHİ VE ARKA CAM KALDIRMA
« : Nisan 20, 2018, 12:58:37 »
Merhaba, 98 model corolla gli special aracımın kapı switch lerini arıyorum ama bulamadım.. arka kapıları açınca tavan ışı yanmıyor.. onları değiştireceğim.  başka bir adı var mı, nereden bulurum yardımcı olursanız sevinirim..
K.Cakmak

Toyota Club Türkiye

KAPI SWİTCHİ VE ARKA CAM KALDIRMA
« : Nisan 20, 2018, 12:58:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: KAPI SWİTCHİ VE ARKA CAM KALDIRMA
« Yanıtla #1 : Nisan 20, 2018, 13:44:26 »
Merhaba, 98 model corolla gli special aracımın kapı switch lerini arıyorum ama bulamadım.. arka kapıları açınca tavan ışı yanmıyor.. onları değiştireceğim.  başka bir adı var mı, nereden bulurum yardımcı olursanız sevinirim..
onların adı kapı pitonlaridir toyotanın en eskisinden yenisine aynıdır kolay kolay bozulmaz çok rutubetli yerdeyseniz veya su kaçmıssa içine en fazla paslanma veya oksitleme olmuştur ama ölmüş değişecek derseniz bütün elektrikcilerde olur

Mesaj Birleştirildi: Nisan 20, 2018, 13:47:40
Hatta sol tarafta direk pilastigini söküp bagajı bile bağlayabilirsiniz bagaj açıldığı zamanda yanar iç lamba
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 20, 2018, 14:25:37 »
bir elektrikçiye git o söker ve temizler problem kalmaz.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 178000
  • Model Yılı: '05
  • 74 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 01, 2020, 22:42:55 »
Yeni konu açıp meşgul etmemek adına yazıyorum.
Sol arka kapımda aynı sorun var bugün dısardan pas sökücü sıktım aka nafile çalışmadı sökmeye çalıştım 10 lokma anahtarla  kapıdan ayirdim ama bir türlü devamını getiremedim bakır uclu kabloyu swichtten ayılamadım kabloda zaten çok kisa bırakılmış.
Kırmamak için zorlamadım fazla muhakak basit pratik bir yolu vardır bilen varsa ya da resimli anlatımı paylaşılırsa sevinirim.
Araç 97 GLİ ae101

Mesaj Birleştirildi: Nisan 02, 2020, 11:19:24
Yeni konu mu açsaydım acaba:)
Önce emniyet,sonra hareket...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 02, 2020, 18:18:37 »
Yeni konu açıp meşgul etmemek adına yazıyorum.
Sol arka kapımda aynı sorun var bugün dısardan pas sökücü sıktım aka nafile çalışmadı sökmeye çalıştım 10 lokma anahtarla  kapıdan ayirdim ama bir türlü devamını getiremedim bakır uclu kabloyu swichtten ayılamadım kabloda zaten çok kisa bırakılmış.
Kırmamak için zorlamadım fazla muhakak basit pratik bir yolu vardır bilen varsa ya da resimli anlatımı paylaşılırsa sevinirim.
Araç 97 GLİ ae101

Mesaj Birleştirildi: Nisan 02, 2020, 11:19:24
Yeni konu mu açsaydım acaba:)
Benimki kırıldı sol arka kapınınkini değiştim o kablo çok kısa hiç bozulmayacak gibi sabitlemişler sanki çıkmayınca ucunu kesip yeni aldığıma taktım. Yeni buton üzerinde kablo vardı zorda olsa ona bağladım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 02, 2020, 18:54:55 »
Cevap için teşekkürler.
Benimkinde  hiç kırık gözükmüyor sağlam ama çalışmıyor.
Gerçekten kablo çok kısa. Yenisini alsam değiştirebilir miyim bilemiyorum kablo iç tarafa kaçarsa bir sürü iş çıkar.
Temizlemek için de sanırım kablodan ayırmak gerekli ama ayirdim diyelim o parçanın içine vidalı kısma ulaşmak için nereye hamle yapmam gerek bulamadım

Mesaj Birleştirildi: Nisan 02, 2020, 18:57:55
Nette bu var gayet te uygun uğraşmaya değmeyecek kadar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Nisan 02, 2020, 20:18:32 »
Rica ederim benim aldığım görseldeki ile aynı eski düğmeyi söktükten sonra kablo içeri kaçmasın diye karga burnu ile tutup yeniye bağladım sıkıntı olan bantlamak parmak girmiyor biraz uğraştırıyor. Bu düğmenin çalışma prensibi - üzerinden devreyi tamamlar. Sağ kapı ne yaptıysam olmadı vidayı gevşettim etrafına ince bir  tel sarıp öteki ucunuda içeri doğru uzattım yıllardır sorunsuz çalışıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 03, 2020, 01:15:13 »
Anladım 2 kişilik iş o zaman desenize.
Sağ kapıya yenisini takmadiniz mı belki de ben de değiştirince düzelmeyecek tel altarnetifi aklimda bulunsun biraz daha acarmisiniz teli oylece ice mi bıraktınız yoksa kabloya mi bagladiniz

Rica ederim benim aldığım görseldeki ile aynı eski düğmeyi söktükten sonra kablo içeri kaçmasın diye karga burnu ile tutup yeniye bağladım sıkıntı olan bantlamak parmak girmiyor biraz uğraştırıyor. Bu düğmenin çalışma prensibi - üzerinden devreyi tamamlar. Sağ kapı ne yaptıysam olmadı vidayı gevşettim etrafına ince bir  tel sarıp öteki ucunuda içeri doğru uzattım yıllardır sorunsuz çalışıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Nisan 03, 2020, 15:41:39 »
Sağ tarafın tamir edilmiş şekli böyle çatal iğneyi kıvırıp yaptım. Sol tarafı tam kırık olduğu için değiştirdim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Nisan 03, 2020, 18:39:54 »

Çok sağolun ürün gelmeden bu şekilde deneyeyim bakalim yarin ama benimkinde kirik yok cok saglam ve temiz duruyor iç taraflarda kablo hasari yoktur insallah

Sağ tarafın tamir edilmiş şekli böyle çatal iğneyi kıvırıp yaptım. Sol tarafı tam kırık olduğu için değiştirdim

Mesaj Birleştirildi: Nisan 04, 2020, 18:37:56
Yaşar bey yeni ürünü bantlarken ürününün kablosunu kesip araç üzerindeki kabloya bantladınız değil mi zira yeni ürün de fiş gibi bir şey beyaz renkli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Nisan 07, 2020, 18:18:14 »
Düğme de değil hatta bozukluk vardı kablolar hasar görmüştü diğer Arka kapıya 0 75 kablo ile koltuğun arkasından hat çektim çalışır hale geldi çok profesyonel olmadı ama oldu

Mesaj Birleştirildi: Nisan 08, 2020, 16:26:27
Sorunu tamamen çözdüm arka koltuğun altını çıkarınca yan taraftaki küçük parca var sirtaa gelen onun 12 ile tutan somunu sökünce yukarı doğru çekip çıkarıyoruz ve bu swichlerin kablosu ortaya çıkıyor bağlantısı kopmuş 10 cm ek atarak orijinal haline getirdim ola ki bir gün birinin işine yarar