Gönderen Konu: 2011 corolla ön cam  (Okunma sayısı 1814 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 200000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür edildi
2011 corolla ön cam
« : Nisan 19, 2018, 12:50:24 »
taş çarpması sonucu ön cam gitti,
yenisini almalıyım ne yapayım, orjinale para yok,
yan sanayi çok mu kötü olur,
kayseride bildiğiniz biyer var mı

Toyota Club Türkiye

2011 corolla ön cam
« : Nisan 19, 2018, 12:50:24 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '09
  • 82 kere teşekkür etti
  • 40 kere teşekkür edildi
Ynt: 2011 corolla ön cam
« Yanıtla #1 : Nisan 19, 2018, 12:56:10 »

Aracınızın kaskosu varsa yılda bir kez ön arka cam değişimi yapılabiliyor. Kayseride iseniz Toyota Aksoy plazaya uğrayın. Orda hasar bölümünde Yusuf Bey var. Poliçeniz ile birlikte gittiğinizde size yardımcı olacaktır.
2007 Model Avensis 1.6 Elegant
1998 Model Corolla 1.6 Special GLİ
1998 Model Corolla 1.6 XEİ
2009 Model 1.6 E14 Corolla Elegant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 19, 2018, 13:01:28 »
geçmiş olsun araçta kasko varsa yılda iki kez ücretsiz değişim hakkınız var hasar kaydı çıkmaz camdan dolayı yoksa yerli üretim çok kaliteli camlar var orjinali aratmaz bende geçen yıl değiştirdim hiç bir sıkıntı yok hatta daha güzel oldu eskisinden zaten 1 yıl garanti veriyorlar ayrıca karta taksitte yapıyorlar
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota
  • Kilometre: 200000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 19, 2018, 13:07:19 »
teşekkür ederim, kaskom yok malesef, o yüzden en uygun nasıl yaptırabilirim diye danışmak istedim bilenlere

Mesaj Birleştirildi: Nisan 19, 2018, 13:09:52
kasko yaptırdıktan sonra cam değişimi yapılabilir mi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 19, 2018, 17:37:28 »
Geçmiş olsun. Kolay bir şekilde çözüleceğinden eminim. Eğer iz küçük ise cam sıvıları ile tamir edilebilir.

Son sorunuzu ise hiç sormadınız olarak kabul ediyorum, biraz düşününce siz de bunu düşünmenin bile ne kadar yanlış bir şey olduğunu anlayacaksınızdır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 19, 2018, 20:23:03 »
geçmiş olsun araçta kasko varsa yılda iki kez ücretsiz değişim hakkınız var hasar kaydı çıkmaz camdan dolayı yoksa yerli üretim çok kaliteli camlar var orjinali aratmaz bende geçen yıl değiştirdim hiç bir sıkıntı yok hatta daha güzel oldu eskisinden zaten 1 yıl garanti veriyorlar ayrıca karta taksitte yapıyorlar
Cam kaskoda hasarsızlıgı bozmuyor fakat tramerde hasar çıkıyor ben arka cam için 2000 TL hasar çıkmasın diye 500 TL ye Doraglass marka taktırdım.servis arka cam için 2000 TL fiyat verdi
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Nisan 19, 2018, 20:36:09 »
Cam kaskoda hasarsızlıgı bozmuyor fakat tramerde hasar çıkıyor ben arka cam için 2000 TL hasar çıkmasın diye 500 TL ye Doraglass marka taktırdım.servis arka cam için 2000 TL fiyat verdi
iyiakşamlar özkan bey tramerde çıkmaz cam değişimi mini onarım kapsaminda yapılır hasar cıksa bile miktarı yazmaz sizin taktırdığınız droglas markasıda orjinal ile aynı kaliteye sahiptir artık ülkemizdeki üretilen camlarda dünya nın diğer ülkelerine de ihraç edilmekte güle güle kullanın benim aracın ön camı da droglas ve çok iyi oldu
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 19, 2018, 20:51:53 »
iyiakşamlar özkan bey tramerde çıkmaz cam değişimi mini onarım kapsaminda yapılır hasar cıksa bile miktarı yazmaz sizin taktırdığınız droglas markasıda orjinal ile aynı kaliteye sahiptir artık ülkemizdeki üretilen camlarda dünya nın diğer ülkelerine de ihraç edilmekte güle güle kullanın benim aracın ön camı da droglas ve çok iyi oldu
Bu şirketlerden herşey beklenir Ümit Bey. İşlemeyiz derler bir bakmışsınız kayıtlara düşmüş..Benimde başıma gelmişti mini onarımdan 8 adet dolu göçüğü düzelttirdim kasko firmasını değiştirince mini onarım kayıtlara hasar olarak yansıdı miktarı da yazıyordu.

Kaskosu olup orijinal cam taktırmak isteyen olursa kaskodaki muafiyet oranında cebinden para öder. Muafiyet yoksa hepsini kasko karşılar. Yılda iki kez cam olayı orijinal olmayan ve değişimin kasko şirketinin belirlediği yerlerde yapılması şartıyla geçerlidir. Kasko yaptırırken muafiyetlere, klozlara, oranlara vs. çok dikkat etmek gerekiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Nisan 19, 2018, 22:47:28 »
Hüseyin bey orjinal olmayan konusunda haklısınız zaten bütün kasko veya trafik sigortaları orjinal parça vermezler ve bunun kavgasını uzun bir süre kasko experi ile yaptım ama alamadım maalesef şirket kararları bu şekilde diye yanıt aldım
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Nisan 19, 2018, 23:17:33 »
Şuana kadar her sene Toyota kasko yaptirdim. Ve 2 kez ön cam değişimi yapıldı. Hicbir hasar kaydı vs. görünmüyor. Tek kuruş ödemedim. Birebir orjinal takıldı.
Buralarda yolların çoğu mıcır ve maden ocaklarından gelen kamyonlar hız sınırını ve sizi düşünmüyor. Karşıdan kamyonu görünce artık nerdeyse U dönüşü yapıp kaçacak duruma geldim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Nisan 20, 2018, 00:25:00 »
Uğur bey servis banatramerde kesin gözükür deyince vaz geçtim kaskom olduğu halde bu arada gerçekten doraglass orijinal gibi hiç fark yok

Mesaj Birleştirildi: Nisan 20, 2018, 00:27:02
Ah ah bir cam filmi başıma ne işler açtı :blink:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Nisan 20, 2018, 07:30:32 »
Malesef özkan bey servisler bazen parayı fazla alabilmek için fiyatı fazla bile yazıyorlar ama daha öncede yazdığım gibi droglas markası orjinali aratmaz tabi diğer markalarda var kaliteli olan her işi serviste yaptırmak zorunda değilsiniz konuyla alakası yok ama hasar durumunda işi yaptırdığınız özel veya yetkili servis farketmeksizin yazacağı işçilik için dahi pazarlık yapabilirsiniz onlar size mahkum çünkü işçilik ücreti sizin adınıza yatacak parayı siz çekeceksiniz ona göre uygun tutabilirsiniz zaten kasko işi olduğu zaman işçilik 1 lira ise 3 lira yazıyorlar olmasını istemeyiz ama hasar durumu olduğu zaman kesinlikle olay yerine sigortacinizi çağırın gelip hizmet versinler şehir dışında olsanız dahi o şirketin bir yetkilisini isteyin tekrar geçmiş olsun
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Nisan 20, 2018, 10:05:44 »
Malesef özkan bey servisler bazen parayı fazla alabilmek için fiyatı fazla bile yazıyorlar ama daha öncede yazdığım gibi droglas markası orjinali aratmaz tabi diğer markalarda var kaliteli olan her işi serviste yaptırmak zorunda değilsiniz konuyla alakası yok ama hasar durumunda işi yaptırdığınız özel veya yetkili servis farketmeksizin yazacağı işçilik için dahi pazarlık yapabilirsiniz onlar size mahkum çünkü işçilik ücreti sizin adınıza yatacak parayı siz çekeceksiniz ona göre uygun tutabilirsiniz zaten kasko işi olduğu zaman işçilik 1 lira ise 3 lira yazıyorlar olmasını istemeyiz ama hasar durumu olduğu zaman kesinlikle olay yerine sigortacinizi çağırın gelip hizmet versinler şehir dışında olsanız dahi o şirketin bir yetkilisini isteyin tekrar geçmiş olsun
Teşekkür ederim Allah hepimizi korusun