Gönderen Konu: Amerikan park için lütfen yardım (çOZÜLDÜ)  (Okunma sayısı 5212 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 148000
  • Model Yılı: '01
  • 2 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
Amerikan park için lütfen yardım (çOZÜLDÜ)
« : Nisan 18, 2018, 19:58:02 »
2015 Corolla aracıma Amerikan park parmak istiyorum. Ancak aracın önünde far kabloları arasında park lambası kablosunu bulamadım. Ancak farın arkasında bir fiş var. Resmini atıyorum sağ sol farın arka kısmının. Yükseklik ayarı kablosu değil. Farın içine alt kısımdan giriyor. Anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
[attach=1]
Bu iki resimdeki farın alt arkasına bitişik duran beyaz renkli fiş te acaba park kablosu var mı?
İmam Şafiî Hazretleri'ne sorarlar; Fitne zamanı Hak ehlini nasıl bulabiliriz? Cevap verir: -Düşman oklarını takip edin, sizi hak ehline götürecektir!

Toyota Club Türkiye

Amerikan park için lütfen yardım (çOZÜLDÜ)
« : Nisan 18, 2018, 19:58:02 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Amerikan park için lütfen yardım
« Yanıtla #1 : Nisan 18, 2018, 20:25:22 »
Amerikan park dediğiniz sağ sol sinyallerin park larla beraber yanmasını kast ediyorsanız park lambalarının elektriginden sinyallere kablo çekiliyor diye hatırlıyorum ama araya role veya başka bir aparat takıyorlar mı net hatırlamıyorum bi elektrikçi ye uğrarsınız cüzi bir maliyetle hemde güvenli olarak yaparsınız 
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Nisan 18, 2018, 20:32:34 »
Önde park lambası yok 2013 sonrasında. Sistemi kurmak için park ceryanına ihtiyaç var. Parkı yakınca gündüz ledleri sönük yanıyor. Acaba bu ledlerinin çift devreli ve sönük yanan park ceryanı mı. Bunu bilemedim ve o gündüz ledlerinin giden kabloları bulamadım. O beyaz connector fişte olabilir mi diye düşünüyorum.
İmam Şafiî Hazretleri'ne sorarlar; Fitne zamanı Hak ehlini nasıl bulabiliriz? Cevap verir: -Düşman oklarını takip edin, sizi hak ehline götürecektir!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 19, 2018, 08:57:07 »
Bildiğim kadarıyla o gündüz ledleri çift devreli değil. Yani sadece araç çalışırken yanıyor farları açınca da tamamen sönüyor.  Farlar yanıkken biraz sönük olarak yansınlar istiyorsanız ,  kısa fardan  enerji alacaksınız  bir röle vasıtasıyla  yine o gündüz ledine araya seri direnç koyarak bağlayacaksınız. BU şekilde farlar kapalı iken tam güçte yanan led, farı yakınca araya koyduğunuz direnç ayarında sönük yanacaktır.
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Nisan 19, 2018, 13:21:01 »
2013 sonrası Corolla dan baksediyorum. Gündüz ledleri aracın kendinden var ve sürekli yanar. Parkları açınca sönük yanmaya başlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Nisan 21, 2018, 21:56:29 »
merhaba arkadaşlar. kendim bu gün hallettim. farın arkasındaki fiş sinyal ve park kabloları imiş. fişin beyaz tarafındaki yeşil kablo park ceryanı.
[attach=1]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis.. babam gibi araba:))
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 68453
  • Model Yılı: '11
  • 4 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Nisan 21, 2018, 23:34:45 »
Amerikan park denen olay, far yada gündüz farları ile birlikte ön sinyallerin de yüzde 30 gibi düşük güçte yanması değil mi? VAG grubu arabalarda VAG-COM vcds.exe ile girilip ışık yüzdesi bile ayarlanabiliyor. Yapmak istesem de benim arabada olmadı. Sisteme diyot-direnç şeklinme müdahale etmek gerekecek. Ayrıca muayenede ağır kusur kabul edildiği söylendi.
9. 2011 Skoda Yeti 1.2 TSI DSG (capondan almana ;) )
8. Terfi: Avensis 2001 Sol/AT D4.. Bilenler bilir:) (yeni sahibinde)
7. Arabam 6 yıl kullandığım Corolla 1997 GLi
...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 22, 2018, 02:22:32 »
ayarlı amerikan park montaj dahil 100 tl ye yapıyorlar sanayide

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Nisan 22, 2018, 09:35:38 »
Ben 29 TL ye ayarlı ve tek modül aldım GittiGidiyor dan ve montaj için sıkıntım önde park lambası olmadığı için park ceryanini bulmak idi. Onu buldum ve montajı kendim yaptım, basit zaten. Muayene de kapatılabiliyor sorun olmuyormuş. Faydalı olmak dileğimle.
Ürün linki aşağıdadır.
https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/dna-ayarli-amerikan-park-modulu-yeni-nesil-patentli-1-sinif-modul-park-ampulu-hediyeli-344824526

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
Ynt: Amerikan park için lütfen yardım (çOZÜLDÜ)
« Yanıtla #9 : Nisan 30, 2018, 17:54:14 »
Amerikan park montaj bitmiş hali resim