Gönderen Konu: Avensis Gitti Passat Geldi. 1000 KM İzlenimi  (Okunma sayısı 1364 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Öğretmen ama MEMUR Değil :)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 230000
  • Model Yılı: '10
  • 3 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
Avensis Gitti Passat Geldi. 1000 KM İzlenimi
« : Nisan 15, 2018, 13:30:42 »
İLK 1000 KM İZLENİMLERİ

Araç resimlerini yükleyeceğim. Öncesinde ise paylaşmak istediğim Avensisten sonra bende nasıl bir ilk izlenim yarattığı ile ilgili.

2013 Model Toyota Avensisi Bütçe küçültmek adına satılığa çıkarmıştım. Ve istediğim bedelle hayırlısıyla verdim. Yerine öncesinde karar vermiş olduğum ve bildiğim bir araç olan 2010 Model 1.4 Tsi Highline Triptronic aracı Ankara'dan uçakla gittim İstanbul'dan aldım geldim. Arnavutköy-Ankara arası 450 km yol yapmışım ve köprü trafiği dahil Ankara'ya 6.2 ortalama ile girdim. Gayet güzel. (Depoyu 405 tl olarak fulledim 6 saat sonra zam gelmiş 17 kuruş/Litre  kârlıyım :P)

Toyota Avensisler iç mekan olarak daha geniş fakat daha konforlu değil.

"             "                    Yol tutuş ve fren tertibatı daha iyi ama ses yalıtımı olarak başarılı değil.

"             "                    Sorunsuzlar ama servis maliyetleri daha ucuz değil.

Bu kıyasları 1000 km yaptıktan sonra paylaşıyorum. 450 km uzun yol 550 km şehiriçi. 

Araca ilk bindiğinizde highline paketle gelen hafızalı elektrikli koltukların kavramasını çok beğendim. Çivi gibi sabitliyor ve uzun yolda müthiş konforlu. Şehiriçinde ise yine dinamik bir sürüş katıyor. Kısaca şoför koltuğu oldukça iyi ayarlanmış. Fakat ön konsol avensise göre küçük ve yetersiz geldi. Mesela kolçak ile göğüs arası çok kısa ve dar. Avensisten kalan eşyalarımı yerleştiremedim. Ama eşya gözleri ve detay olarak çok başarılı. 

DSG'nin ve aracın tüm Highline özellikleri aktif edilmiş o sebeple farkettiğim ve farketmediğim belli özellikler mevcut. Bunlardan bana sıkıntı vereni araç emniyet kemeri takılı iken ayağınızı frenden çeksenizde hareket etmiyor. Dur kalklarda gaza alışana kadar arabayı hep titrettim. Halbuki yavaşça ileri akmaya başlasa şanzıman ömrüne de katkısı olacağını düşünüyorum gereksiz bir özellik benim için ama manuelden otomatiğe geçenler için düşünülmüş olabilir.

Araç siyah bu sebeple beyaz araçtan sonra çok zorlu bir maraton beni bekliyor çünkü oldukça titizim ve araç boya korumasız hep tozlu gibi görünüyor.

Multimedya ise diğer hayal kırıklığı. Kullanımı basit çünkü özelliksiz. Aracın tüm işlevleri ekrana aktarılmış klima düzeyleri park sensörleri ve otomatik park asistanı gibi ama bluetooth yok ! Bilmiyordum ama araçtan vazgeçmeme yetmezdi de zaten değişecek kaçarı yok.

Virajlar ve frenleme yeterli ama yukarıda da belirttim bir avensis değil.

Arka bagaj oldukça büyük, arka koltuklar şaft yüksekliği olsada aileme yetti memnunum. Elektrikli makam perdeleri güzel detaylar. Elektronik aksamları çok severim.

TSI Motor dizel mantığına yakın çalışıyor kaputu açınca sesli aslında ama kaput kapandığı an %95 ses duymuyorsunuz. Cidden Alman yalıtımı dedikleri bu olsa gerek. Kapılar bildiğiniz zırhlı araç kapısı gibi tok ve ağır.(Avensise Kıyasla) Hatta dün farkettim kendi bırakınca kapanıyormuş

Şimdilik kısıtlı bahsediyorum. Resimlerden araca aşina olmayan varsa diye temsili ekledim. Herkese güvenli sürüşler dilerim.

Toyota Club Türkiye

Avensis Gitti Passat Geldi. 1000 KM İzlenimi
« : Nisan 15, 2018, 13:30:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Ynt: Avensis Gitti Passat Geldi. 1000 KM İzlenimi
« Yanıtla #1 : Nisan 15, 2018, 18:50:27 »
Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın

B6 güzel bir kasa. T27 Avensis ile aynı zamanların arabası değil muadili T25. Öyle değerlendirme yapmak lazım
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 16, 2018, 01:07:09 »
Aykut hocam hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.
Selamlar.
Not: ilerleyen zamanlarda daha detaylı kıyaslama yaparsanız seviniriz.Gerçi Kaan arkadaşımızın dediği gibi aracın muadili T25 onuda göz önüne almak lazım.T25 kullanmış biri olarak söylüyorum oda efsanedir benim için.Bu arada VW araçlarda bluetooth modül extra üctrete tabidir bildiğim kadarı ile 3000 T.L civarlarında olsa gerek.
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 16, 2018, 07:26:39 »
Aykut bey Hayırlı olsun aracınız en güzel kasası titiz kullanıcı olarak üzmeyecek bir araba iyi günlerde kullanmanız dileğiyle
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 16, 2018, 09:01:01 »
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın 😀
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Öğretmen ama MEMUR Değil :)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 230000
  • Model Yılı: '10
  • 3 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 16, 2018, 09:12:08 »
Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın

B6 güzel bir kasa. T27 Avensis ile aynı zamanların arabası değil muadili T25. Öyle değerlendirme yapmak lazım

Aslında bu görüşe katılmıyorum. Yıl farkı araçları denk tutmaya engel olmamalı sonuçta sınıflar aynı ve araç 2010 model yani t27 kasaların çıktığı yıl :) Yani araçlar aynı anda satıştaydı. Öyle olmasa bile aracın bariz bir donanım üstünlüğü var. Fakat virajlı yollardan sonra özellikle Avensis'i aradım :( Kıymetini bilmeyenler utansın. Geri kalan noktalarda kalitesinden şüphe ettirmeyen bir araç daha iyisi sizlerin olsun inşallah.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 172000
  • Model Yılı: '01
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Nisan 16, 2018, 10:47:39 »
Ayağınızı frenden çektiğinizde hareket etmiyorsa Auto Hold fonksiyonu etkindir. Kapatırsanız frenden ayağınızı çeker çekmez araç hareket edecektir.