Gönderen Konu: Airbag Lambası Yanıp Sönüyor.  (Okunma sayısı 4520 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 142000
  • Model Yılı: '09
  • 1 kere teşekkür etti
Airbag Lambası Yanıp Sönüyor.
« : Nisan 04, 2018, 11:19:55 »
Merhaba Arkadaşlar
2009 d4d aracım var.Araçta ön koltuğu hareket ettirdiğimde Aırbag lambasının yanmaya ve sönmeye başladı...Elektrikçime götürdüm.Kablolarda problem varmı diye.Herhangi bir sorun yok dedi.Beyinciye yönlendirdi.O da makinaya bağladı.Aırbag sağ-sol ateşleyici hatası gibi birşeyden bahsetti.Aırbag tamiri yapan bir yere götür dedi.Gebzede oturuyorum.internetten ,Forumlardan bakmaya çalışıyorum , herkes çok farklı şeyler yazmış.
Bilen var mı acaba ?Bu modeli servis geri çağırıp geçen ay sağ ön aırbag değişti.Ondan öncede bir kaç defa yapmıştı ama sönmüştü.Sadece arıza tespitine Servis 250 tl para istedi.

Lütfen bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?En uygun şekilde Ne yapmam lazım.

yardımlarınızı

Toyota Club Türkiye

Airbag Lambası Yanıp Sönüyor.
« : Nisan 04, 2018, 11:19:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Airbag Lambası Yanıp Sönüyor.
« Yanıtla #1 : Nisan 04, 2018, 11:33:57 »
2007 modellerde koltukta sensör vardı eğer koltukta oturan varsa ve emniyet kemeri takılı tegilse devamlı uyarı veriyordu veya eşya olduğu zamanda aynı uyarıyı veriyordu o sistem aynı zamanda sağ koltuktada aktif durumda sebebi kaza anında eirbegin açılmasını yolcu yoksa açılmamasını sağlıyordu hem güvenlik hemde boşa açılmasını engelliyordu sizin model dede böyle bir sistem varmı önce onu öğrenin ve iyi bir elektronik ciye kontrolünü yaptırın eğer o sistem düzgün çalışmıyor ise sizin anlattiginiza gore de aynı sorun lambayı yakar
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 142000
  • Model Yılı: '09
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Nisan 04, 2018, 11:54:55 »
Teşekkür ederim kardeşim.Araştıracağım.Çok sağol.Sonucu paylarşırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #3 : Nisan 24, 2018, 13:11:04 »
Merhaba bugün başka bir arıza için yenisahra nataş a gittik. Airbag için araç değişim programı olduğunu ücretsiz değişim yapıldığını söylediler. Kontrol etmenizde fayda var

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 105000
  • Model Yılı: '07
« Yanıtla #4 : Nisan 24, 2018, 13:48:37 »
benzer bir uyarı ışığını da ben aldım dün. araca yeni lastik aldım adam bir iki tur attı araç ile o sırada koltuk ayarım ile oynamış (sanırım öne çekti sadece) sonrasında bu uyarıyı aldım koltukla biraz ön arka ayar yaptım kapattım aracı tekrar açtım uyarı ışığı söndü.

şoför koltuğu altında kablolar var sanki onlarla alakalı gibi geldi bana. bu arada araç auris 1.6 2007 model.