Gönderen Konu: RAV4 RÖLANTİ DALGALANMASI VE ARAÇ STOP  (Okunma sayısı 5015 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Rav4
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '09
RAV4 RÖLANTİ DALGALANMASI VE ARAÇ STOP
« : Nisan 03, 2018, 11:12:44 »
Arkadaşlar 2009 rav4 2.0 otomatik aracımda rölanti dalgalanmasını çözemedim.1 yıl önce sübap ayarı yapıldı fincanlar taşlandı Toyota yetkili serviste 2 ay önce lpg sistemini değiştirdim.lovato obd2 taktırdım.sorunum yine çözülmedi.haftasonu Boğaz kelebeğini söktürüp temizlettim sorun hala devam ediyor.bu sorunu rölantide de yapıyor seyir halinde iken bir kavşağa geldiğimde veya kırmızı Işık’ta duracağımda frene bastığımda devir düştüğünde araç stop ediyor.sizden bu sorunun başka nerelerden kaynaklanabileceği konusunda yardımlarınızı bekliyorum.şanzıman yağı altı ay önce Toyota yetkili servisinde değişti aracım şuan 190.000 de konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum

Toyota Club Türkiye

RAV4 RÖLANTİ DALGALANMASI VE ARAÇ STOP
« : Nisan 03, 2018, 11:12:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 202600
  • Model Yılı: '01
  • 17 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
Ynt: RAV4 RÖLANTİ DALGALANMASI VE ARAÇ STOP
« Yanıtla #1 : Nisan 05, 2018, 20:21:28 »
Bende benzer bir sıkıntı vardı.
Boğaz kelebeği söküldü içinde bir parça kırılmış o tamir edildi. Bu işlerden anlayan bir ustaya gösterin her usta bu tarz hassas işlerden anlamaz.
2018 - ....... | 2001 Toyota Corolla 1.4 VVT-i Terra Special A.C.
2016 - 2017 | 1996 Renault 19 Europa 1.4 RN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 05, 2018, 22:55:42 »
Hava filitresi değişimi  ve filtre yuvası üzerindeki sensör saglam mi bobin ve distribütör ne durumda onlara bakıldımı ve rolanti motoru düzgün çalışıyormu tek tek kontrolünü yaptirmanizda fayda var bide araç benzindede aynı sıkıntıyı yapıyor mu önce onu tespit edin lpg ecu su aracın ecusundan ve map sensöründen harita izlenimleri yapar ona göre hareket eder eğer benzinde aynı sorun yoksa durumu lpg ciler çözmesi gerek yerinde ayardan sonra bide yol ayarı yapılması lazım geçmiş olsun
Arkadaşlar 2009 rav4 2.0 otomatik aracımda rölanti dalgalanmasını çözemedim.1 yıl önce sübap ayarı yapıldı fincanlar taşlandı Toyota yetkili serviste 2 ay önce lpg sistemini değiştirdim.lovato obd2 taktırdım.sorunum yine çözülmedi.haftasonu Boğaz kelebeğini söktürüp temizlettim sorun hala devam ediyor.bu sorunu rölantide de yapıyor seyir halinde iken bir kavşağa geldiğimde veya kırmızı Işık’ta duracağımda frene bastığımda devir düştüğünde araç stop ediyor.sizden bu sorunun başka nerelerden kaynaklanabileceği konusunda yardımlarınızı bekliyorum.şanzıman yağı altı ay önce Toyota yetkili servisinde değişti aracım şuan 190.000 de konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '04
  • 4 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 16, 2018, 23:19:50 »
uzun süreli lpg kullanımının ardından subablarda erime başlamış olabilir mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 290000
  • 21 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 17, 2018, 17:04:46 »
Çok fazla hava emişi var gibi. Hava yolu kontrolü yapın birde.
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 140000
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 26, 2018, 10:19:45 »
Sübaplar oturma yaptığından değişmesi gerekiyor. Kompresyon testi size bir fikir verebilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 08, 2018, 16:53:24 »
oksijen sensörünü değiştirin lpg takılan araçlarda genellikle boğaz kelebeği denir ama asıl sıkıntı map sensörü veya oksijen sensöründen kaynaklanır genellikle.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Rav4
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '09
« Yanıtla #7 : Kasım 08, 2018, 22:47:02 »
Arkadaşlar o sorun şu an yok çözüldü araç düzeldi şimdi yeni bir sorunla karşıkarşıyayım.merabalar 2009 otomatik lpg li toyota rav4 aracımın katalizöründen ses geldiği lpg montajını yapan servis tarafından söylendi.katalizörün sıfırının fiyatı 2000-4500 tl civarında olduğunu öğrendim.benim sıkıntılarım aracım otomatik vites ve bu sorunundan sonra baslıca çıkan sonuçlar araç soğukken lpg ye geçince artan tıkırdama sesleri aracın ani yüklenmelerde sirkelemeleri yakıtının çoğalması gibi sorunlar yaşıyorum bide sinir bozucu sanki bir pervane bir yere sürtüyormuş gibi özellikle 1000-1500 devir civarlarında tarrrrt diye ses yapıyor katalizör.başından böyle bir şey geçen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim veya değerli ustalarımız bu durum gerçekten katalizörle mi alakalı iyi bir eksozcuya mı yoksa servise mi gitmeliyim hayırlı günler..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 285000
  • Model Yılı: '03
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Haziran 10, 2019, 14:09:13 »
Sorunu nasıl çözdünüz bilgilendirebilir misiniz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 89000
  • Model Yılı: '08
  • 26 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ağustos 09, 2019, 10:45:36 »
Aküyü kontrol etmenizde yarar var.