Gönderen Konu: Corolla Şanzıman Problemi  (Okunma sayısı 13157 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • İskender ERSÖZ
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '12
  • 49 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla Şanzıman Problemi
« Yanıtla #40 : Nisan 04, 2018, 11:43:11 »
En başta geçmiş olsun.Şunu bilmenizi isterim ki 2.el araba almak inanın bir şans işi bunun toyotası,hondası vs si olmaz.Geçen sene eşime öğrensin, acemiliğini çıkarsın diye Opel Corsa 1999 model otomatik bir araba almıştık.Araba bakıldığında düzgün bir arabaydı herkes alırken kontrol ettirir ben nerdeyse üç yere göstermiştim.Bakanlar işin ehli ustalar idi..Neyse onlara inanarak aracı aldık.Benim kendi arabamın kaputu cam suyuna bakmak için veya yılda bir defa bakımdan bakıma açılır.Eşim arabayı kullanmaya başladıktan sonra herkesin hiç bir sıkıntı olmaz dediği araba problemler çıkarmaya başladı.Arac yağ eksiltiyordu.Halbuki bakılmıştı akıtma üfleme vs hiç bir şey yoktu.Ama yağ eksiltiyordu.Götürüp başka ustalara gösterdik olur bunlarda  dediler.Kontrol edin dediler.Artık arabaya ayda bir yağ eklemeye başladım.Arabanın kaputunu açıp yağını kontrol etmekten tiksinir hale gelmiştim.Bu yetmiyormuş gibi götürdüğüm ustanın biri arabanın su eksilttiğini de söyledi.Nerdeyse haftada bir gün hem suyuna hem yağına bakar oldum.Daha sonra arabanın sipoplarından ses gelmeye başladı.Diğer yaptığı arızları burda saymıyorum.Conta yaktı.Hepsini yaptırdım.Dünya kadar para harcadım.Bu araç şanzıman arızası vs çıkarır diye korkudan zararına sattım.Aracı sattığımda kendimi o kadar mutlu hissettimki size anlatamam.Bu araç yüzünden araba olayından tiksindim.Usta olayından bıktım.Şunu demeye getiriyorum 2.el araba alıyorsanız bazı şeylere katlanacaksınız.Bu gün size şanzıman arızası çıkartır yarın başka bir şey olur.Bu tamamiyle şans işi aldığınız şahsın nasıl kullandığı bakımlarını zamanında yaptırıp yaptırmadığı ile alakalı bir konu.Saygılarımla... 

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Nisan 04, 2018, 11:43:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1150 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Nisan 04, 2018, 13:44:26 »
geçende bir yerde okudum,motora katkı maddesi katılıyor,siz arabayı alırken herşey yolunda görünüyor sonradan tüm bu saydıklarınız ortaya çıkıyor.daha eskiden diferansiyeli ötmesi ile meşhur kartal doğan şahine kalın yağ ile karıştırılmış ince odun talaşı konuyor ses kesiliyor ancak  bir süre sonra ses ve ötme başlayınca iş işten geçmiş oluyordu.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • İskender ERSÖZ
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '12
  • 49 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Nisan 04, 2018, 14:28:50 »
Kim bilir belki de öyle yaptılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '09
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #43 : Nisan 04, 2018, 16:15:15 »
TCT Ailesi onu bunu bilmem ama toyota sabancı zamanındaki memnuniyeti yok .
3 farklı marka kullandım bugüne kadar  toyota kadar duyarsız olanı görmedim. cuma günü yazdığım şikayet mesajına geri dönüş zahmetinde dahi bulunmadılar.
artık arabadan ümidimizi kestiğimizden sormak dahi istemiyoruz ne oldu diye . şu var arkadaş evet parça gelecek desin ki 10 gün sonra okey bizde yolumuza bakalım . ona göre diyelim ki ya tamam iş çözülecek 10 gün sonra araç kiralayayım
şimdi kiralayacağım tekrardan ya çıkarsa ki sanmıyorum.
hergün biraz daha fazla yeri sökülmüş oluyor.
var bir haltta anlamış değilim.
şanzıman için alt takım sökülmüştü . dün motorda da birkaç yer sökülmüş.
nasıl bir batağa girdik merak içindeyim.
vehasıl artık sizlerinde kafasını şişiriyorum ama .
son durum bu
ben hiç bir markada bu kadar rahat yer marka görmedim.
2012 308 'imde arıza çıktı. 2 gün sürer dediler . ikame araç verdi ki garantisi dahi bitmişti.
2004 clio aldım 2010'da immoda arıza çıktı mais bizim güvencemizde dedi 20 gün serviste kaldı malzeme fransadan gelecekti. 20 gün içinde her süreçte beni bilgilendirdi.