Gönderen Konu: Corolla Şanzıman Problemi  (Okunma sayısı 13145 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 118000
  • Model Yılı: '10
  • 261 kere teşekkür etti
  • 168 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla Şanzıman Problemi
« Yanıtla #20 : Nisan 02, 2018, 20:42:30 »
Çok çok geçmiş olsun.
2010 1,6 corolla
2002 1,6-vvt-i Corolla
2001 1,4 astra-f

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Nisan 02, 2018, 20:42:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '09
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #21 : Nisan 02, 2018, 22:15:08 »
neyse teşhis konulmuş,bir şekilde parça gelir,ama belçikadan ama japonyadan,biraz sabır,herşey yoluna girecek,canınız sağ olsun,bunlar çözümü olan işler.iş bitsin ,siz de bu arada yapar teslim ederiz ücretsiz demedilerse,hukuki yollara başvurmak için araştırmanızı yaparsınız.tekrar geçmiş olsun.
Ne kadar sürede gelir acaba o da bir soru işareti
Şuan için bir rakam konuşulmadı
Araba öylece yatıyor serviste
Bu da bir deneyim oldu
Sorun yaşadığımız da parça sıkıntılı bunuda deneyimlemiş olduk
Keşke marka ile böyle tanışma faslı olmasaydı
Yine biz fransız aracına döneceğiz
Bilmediğin marka olunca şaşkın tavuk gibi kaldık

Mesaj Birleştirildi: Nisan 02, 2018, 22:17:41
Çok çok geçmiş olsun.
Çok teşekkürler keşke sizlerle böyle bir sorun dolayısıyla tanışmış oluyoruz
Canımız yandı olsun sağlığımız yerinde dedik araba Umurumuzda değil açıkçası
Düzgün adam akıllı araç bakıyorum zararın neresinden dönersek kardır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 850
  • Model Yılı: '20
  • 4 kere teşekkür etti
  • 57 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Nisan 02, 2018, 22:51:18 »
Geçmiş olsun. Tabiki sorun olması üzücü ama bunun toyotasi bilmem nesi yok. Daha garantisi bulunan nice dsg araçlara kullanıcı hatası değip binlerce lira kitliyorlar.  Dod sisteminde bile belli yaş ve km üstü araçlara garanti vermiyorlar. 160 bin km araçta kullanıma bağlı zamanla sorun olması çok normal. Zaten bunu exchange bayisi bilse o aracı almazdı.  Kusurlu olup satsalar bile bu toyota firmasını bağlamaz ki bu tip müşteri memnuniyeti konusunda toyota iyi bir firmadır gereğini yapacaktır.
Ayrıca bütçeniz sıfır km araca yetmiyor olması anormal değil ama 160 bin km araçtan sıfır km sorunsuzlugu beklemekte o denli anormal

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 23 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Nisan 02, 2018, 23:12:02 »
1. Aracı galeriden almanız bir sıkıntı oluşturmuş.
2. Araştırmamanın sonucuna katlanıyorsunuz. MMT yarı otomatik bir şanzımandır ve her firmanın yarı otomatik şanzımanı gibi Toyota'nın bu yarı otomatik şanzımanı da sıkıntılıdır. Citroen ve Peugeot unun MCP ve Auto 6R yarı otomatik şanzımanlarla ilgili bir çok sorunları bulabilirsiniz.
3. Hadi yarı otomatik olmasını araştırdınız diyelim, MMT şanzımanın bu kadar yüksek km.de illaki balata ve robotik değişiminin yapılması gerektiğini araştırmamışsınız. Ve de galeri de aracı bu sorunu yaptırmadan çaktırmadan size satmış.
4. Yapılacak iş aracın Dörtnal Toyotaya çektirip Toyota'dan anlayan bir ustanın bakması. Sorun da büyük ihtimalle robotik kol ve balatanın değişimiyle çözülür.
5. Sıfır alınmadıkça hele de bu kadar yüksek km.lerde problem çıkma riski çok yüksektir.

galeriden almanız sıkıntı oluşturmuş derken  bütün galericileri üçkağıtçı , kötü araba satan , sattığı arabanın hatasını söylemeyen , sahtekar esnaflar dediğinin demek istediğinin  farkındamısın !? Bu kelime TR deki binlerce namusuyla çalışan galerici esnafına hakarettir , küfürdür ! Hepsini aynı kefeye koyamazsın!  Memlekette ne üçkağıtçı , yalancı binici var  ,  ne satış bayiileri var memlekette arabaları nakil esnasında düşürmüş tamir ettirmiş  yada sürtmüş boyatmış müşteriye orjinal diye satan bayiiler var büyüyünce yaşayarak görürsün..
Millet tv'de her gün ama her gün en az 1 defa tecavüzcü öğretmen haberi izliyor ama hepsini aynı kefeye koymuyorsa sende işini layığıyla yapanla yapmayanı aynı kefeye koyup hakaret edemezsin.
Derhal özür dile düzelt yorumunu ! birde moderatör olmuşsun siteye ayıp.....

*galerici değilim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 82 kere teşekkür etti
  • 40 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Nisan 03, 2018, 00:59:45 »

galeriden almanız sıkıntı oluşturmuş derken  bütün galericileri üçkağıtçı , kötü araba satan , sattığı arabanın hatasını söylemeyen , sahtekar esnaflar dediğinin demek istediğinin  farkındamısın !? Bu kelime TR deki binlerce namusuyla çalışan galerici esnafına hakarettir , küfürdür ! Hepsini aynı kefeye koyamazsın!  Memlekette ne üçkağıtçı , yalancı binici var  ,  ne satış bayiileri var memlekette arabaları nakil esnasında düşürmüş tamir ettirmiş  yada sürtmüş boyatmış müşteriye orjinal diye satan bayiiler var büyüyünce yaşayarak görürsün..
Millet tv'de her gün ama her gün en az 1 defa tecavüzcü öğretmen haberi izliyor ama hepsini aynı kefeye koymuyorsa sende işini layığıyla yapanla yapmayanı aynı kefeye koyup hakaret edemezsin.

*galerici değilim

Bunda özür dileyecek bişey yok. Yıllardır galerici milleti bu şekilde çalıştığı için böyle kötü bi üne sahipler. Ha işini dört dörtlük yapan yok mu, elbette var. Mutlu bey herkesin bildiği birşeyi söylemiş. Bunda bu kadar alınacak ne var anlamadım.
2007 Model Avensis 1.6 Elegant
1998 Model Corolla 1.6 Special GLİ
1998 Model Corolla 1.6 XEİ
2009 Model 1.6 E14 Corolla Elegant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #25 : Nisan 03, 2018, 01:16:47 »
Bunda özür dileyecek bişey yok. Yıllardır galerici milleti bu şekilde çalıştığı için böyle kötü bi üne sahipler. Ha işini dört dörtlük yapan yok mu, elbette var. Mutlu bey herkesin bildiği birşeyi söylemiş. Bunda bu kadar alınacak ne var anlamadım.

genelleme yapmak yanlış !  hatta bir sonraki yorumunda aynen şöyle yazmış  ''''Valla galeri ve otomatik sanmıştım da, Toyota yetkili bayisi ve bir de manuelse çok kötü bir deneyim olmuş. '''''   

üstüne basa basa galericileri aşalıyor  , hakaret ediyor !

genelleme yapmak yanlış !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Nisan 03, 2018, 01:50:15 »
Geçmiş olsun. Tabiki sorun olması üzücü ama bunun toyotasi bilmem nesi yok. Daha garantisi bulunan nice dsg araçlara kullanıcı hatası değip binlerce lira kitliyorlar.  Dod sisteminde bile belli yaş ve km üstü araçlara garanti vermiyorlar. 160 bin km araçta kullanıma bağlı zamanla sorun olması çok normal. Zaten bunu exchange bayisi bilse o aracı almazdı.  Kusurlu olup satsalar bile bu toyota firmasını bağlamaz ki bu tip müşteri memnuniyeti konusunda toyota iyi bir firmadır gereğini yapacaktır.
Ayrıca bütçeniz sıfır km araca yetmiyor olması anormal değil ama 160 bin km araçtan sıfır km sorunsuzlugu beklemekte o denli anormal

Tabiki kmsi yüksek araçta sorun oluşması normal artık diyorum ki bile bile lades dedik
Ben arabadan ümidimi kestim o ayrı başka ne sorunlar çıkacak bu denli sorunun yatağı varsa kullanıcı motoruna zarar vermiştir.
En kısa yoldan elden çıkarmak en iyisi olacak gibi görünüyor babam artık arac ile uğraşmasın diye aldım bu gösteriyor ki araba ile uğraşacak ben kendi aracımı verdim kullanıyor kendisine hissettirmeden işi çözmeye çalışıyorum.
Hatam şu bilmediğim markada kmsi yüksek araç aldım
Toyotayı bağlamaz derken ozaman demesin reklamında afişinde xchange by Toyota
Ozaman bayi içinde bünyesinde satmasın yanlış mı düşünüyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Nisan 03, 2018, 09:27:46 »

*galerici değilim

Senin benle derdin ne kardeşim? Önce kendi yanlışlarını düzelt ondan sonra başkasına cevap verme yarışına gir. Buluttan da nem kapma. Daha çok oku.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 82 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Nisan 03, 2018, 09:30:38 »
genelleme yapmak yanlış !  hatta bir sonraki yorumunda aynen şöyle yazmış  ''''Valla galeri ve otomatik sanmıştım da, Toyota yetkili bayisi ve bir de manuelse çok kötü bir deneyim olmuş. '''''   

üstüne basa basa galericileri aşalıyor  , hakaret ediyor !

genelleme yapmak yanlış !

Hakan Bey, Mutlu Beyin o ifadesinde bütün galericileri kastettiğini sanmıyorum. Toplumda genel olan bir kanıyı dile getirmiş sadece, hepsi bu . Ayrıca yetkili servislerin xchange by Toyota adı altında yaptıkları bildiğimiz düz mantık galericilik. Şahsen benim gözümde daha farklı değiller.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #29 : Nisan 03, 2018, 11:27:19 »
Senin benle derdin ne kardeşim? Önce kendi yanlışlarını düzelt ondan sonra başkasına cevap verme yarışına gir. Buluttan da nem kapma. Daha çok oku.

lafı çevirme yine... gir googla bak ben öğretim görevlisi oldummu diyeceksin ya bırak bu kendini bi halt oldum sanan memur ağızlarını.. ben seninle cevap verme yarışına girmem sen kimsin ki arkadaş...tüm galeericilere hırsız , dolandırıcı genellemesi yapacaksın millette susacak öylemi ! ?
sen çok okuda cemiyet içinde konuşmayı öğren...

fuzuli'nin bir güzel lafı vardı onu oku , öğren.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Nisan 03, 2018, 11:35:18 »
Vay bilseydim konuyu açmazdım ...
Vallahi insanların birbirini kırmasını hiç istemem...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Nisan 03, 2018, 11:52:18 »
Vay bilseydim konuyu açmazdım ...
Vallahi insanların birbirini kırmasını hiç istemem...

Bu arkadaş bana takık olduğu için sizlik bir durum yok. :) Nereden vuracağını bilemediği için de laf evirip çevirme buluttan nem kapmaya çalışıyor.

Hakan kardeş, en iyisi ne sen bana yaz, ne ben sana yazayım. ;) Herkesin herkesle yıldızı tutmak zorunda değil. Forumda gereksiz tartışmalara gerek yok.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Nisan 03, 2018, 12:34:56 »
@Hakan ÖZTÜRK (34942) bey,

Aslında bir kaç mesaj öncesinde son yazınız olduğunu söylemişsiniz, neden hala yazıyorsunuz?

profilinde 27 yazıyor ama yorumların 15 yaşında oğlan çocuğu gibi kaç yaşındasın ona göre muhattap olalım. senin yaşın kadar ve göremeyeceğin arabalarım oldu bana laf cambazlığı yapma....
hala ve hala diğer yorumlarda marka fanatikliği kelimesini kullanan varya yemin ediyroum kendime kızıyorum şurada yazı yazıp sizlerle muhattap olduğuma . bu son yazım .
adamlar fiyat aldıkları arabaların fiyatlarını yazmışlar , durum ortada rakiplerinin en ucuzu toyota ... sizin için 100 bin liralar belki hayal gibi paralar ama kabul edin artık piyasa çıktı artttı , arabalar zamlandı.. verdiğiniz paraları çok bi para sanmayın. rakiplerinin en ucuzu olduğu içinde bırakında bir iki kusuru olsun nankör olmayın diyoruz marka fanatikliği yapmıyoruz daha kaç kere yazacağız. işine gelmiyorsa almayın almayın almayın... ama kuyruğunuzu kıstırıp yine toyota alırsınız.....

Ayrıca sanal sosyal bir ortamda, hiç tanımadığınız kişilere "sen", "kardeşim" vs. gibi konuşma tarzınız bence kişiliğinizi yansıtıyor. Bu forumun bir yönetimi var kimin, kimden, hangi sebeple özür dileyeceğine yönetim karar verir, siz değil,

Herkese saldırı mahiyetinde yazılarınız ile bu zaman da nadide kalmış bir topluluğun huzurunu kaçırmak için internete bağlanıyorsanız yanlış yeri seçmişsiniz, en kısa sürede forumdan atılmanız dileğimle...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Nisan 03, 2018, 16:44:09 »
Son durum için bilgi verdiler ...
Parça japonya'dan ısmarlanmış. süre konusunda hiç bir bilgi yok. bu kadar çok satılan bir aracı parçasının bulunmaması da ayrı bir problem.
aracın serviste fotograflarını ve durumu konusundaki raporu ekleyerek satışa çıkarayım diyorum.
nereye düştük anlamadım ki sağlam kazık yedik... :P

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Nisan 03, 2018, 17:46:05 »
daha önce forumda bir avensisle ilgili 10 model yılı geçtiği için,parça bulunamamış,servis japonya dan imalatını ve gönderilmesini talep etmişti.hazırda parça varsa kargoya verilmiştir,gümrük vs derken 1.5 ay gibi de uzayabilir,daha kısa zaman da da devreye girebilir.size sabırlı olmanızdan ve satışta alıcıya arz edilecek ise döküman toplamaktan başka yapacak bir şey kalmıyor,maddi koşullar nasıl halledilecek? onu da birlikte öğreneceğiz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Nisan 03, 2018, 17:52:34 »
daha önce forumda bir avensisle ilgili 10 model yılı geçtiği için,parça bulunamamış,servis japonya dan imalatını ve gönderilmesini talep etmişti.hazırda parça varsa kargoya verilmiştir,gümrük vs derken 1.5 ay gibi de uzayabilir,daha kısa zaman da da devreye girebilir.size sabırlı olmanızdan ve satışta alıcıya arz edilecek ise döküman toplamaktan başka yapacak bir şey kalmıyor,maddi koşullar nasıl halledilecek? onu da birlikte öğreneceğiz.

Tokay Bey Valla;

Dertsiz başa resmen dert aldık .
18 yaşındaki renaulttumuzu boyatıp triger ve klimasını yaptırdıktan sonra keske binseydik. çok pişman olduk.
valla hiç umrumda değil.araba benim gözümde artık çöp gibi birşey .
parçası problem servisi lakait satıcı kazıkçı
ne biçim ülke olduk herkes birbirine geçirme peşince bugün onu anladım.
babam bir yandan üzülüyor.
ben araçtan araba kullanmaktan soğudum.
bir ton para veriyorsun ki hakkı değil o araba için birde böyle geri zekalı işlerle uğraşıyoruz.
eminimki bu parça yedek parçacılarda bulunan bir parçadır.
ama elimiz mahkum.
sayın servise.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #36 : Nisan 03, 2018, 19:20:43 »
@Hakan ÖZTÜRK (34942) bey,

Aslında bir kaç mesaj öncesinde son yazınız olduğunu söylemişsiniz, neden hala yazıyorsunuz?

Ayrıca sanal sosyal bir ortamda, hiç tanımadığınız kişilere "sen", "kardeşim" vs. gibi konuşma tarzınız bence kişiliğinizi yansıtıyor. Bu forumun bir yönetimi var kimin, kimden, hangi sebeple özür dileyeceğine yönetim karar verir, siz değil,

Herkese saldırı mahiyetinde yazılarınız ile bu zaman da nadide kalmış bir topluluğun huzurunu kaçırmak için internete bağlanıyorsanız yanlış yeri seçmişsiniz, en kısa sürede forumdan atılmanız dileğimle...

beyefendi ben sizin gibi ticari amaçla burda değilim ki herkesle iyi geçineyim , yanlışa doğru diyeyim veya susayım ! adam resmen galericileri sahtekar dolandırıcı yapmış kusura bakmayın tekrar ediyorum ben sizin gibi ticari amaç gütmediğim için susamam...

şöyle yapalım o zaman özel servis mişsiniz bende diyorum ki konuyu açan arkadaşa tavsiyem aracınızı mutlaka yetkili !! servise götürün tamir ettirin..sanayideki ustalar özel servisler ilkokul mezunu , işini bilmeyen , olmayan arızayı varmış gibi gösteren firmalar.. eğer sorununuz çözülsün istiyorsanız yetkili servise götürün aracınızı ! hiç değilse parça ve işçilik garantisi olur !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Nisan 03, 2018, 20:11:32 »
beyefendi ben sizin gibi ticari amaçla burda değilim ki herkesle iyi geçineyim , yanlışa doğru diyeyim veya susayım ! adam resmen galericileri sahtekar dolandırıcı yapmış kusura bakmayın tekrar ediyorum ben sizin gibi ticari amaç gütmediğim için susamam...

şöyle yapalım o zaman özel servis mişsiniz bende diyorum ki konuyu açan arkadaşa tavsiyem aracınızı mutlaka yetkili !! servise götürün tamir ettirin..sanayideki ustalar özel servisler ilkokul mezunu , işini bilmeyen , olmayan arızayı varmış gibi gösteren firmalar.. eğer sorununuz çözülsün istiyorsanız yetkili servise götürün aracınızı ! hiç değilse parça ve işçilik garantisi olur !

Beyefendi zahmet edip benim yaptığım gibi daha önceki iletilerimi inceleseydiniz benim burada bulunma amacımın ticari olduğunu yazmazdınız, yazamazdınız,

Ayrıca size "susun" demedim ki? eleştirmenin de bir üslubu var, özelikle sanal sosyal ortamlarda kimseyi lakayt kelimelerle hitap ve tenkit edemezsiniz,

Ben konudaki hiç bir iletide siz hariç "dolandırıcı" yada "sahtekar" yazanı göremedim, siz öyle anladıysanız bu da sizin anlayışınızın kapasitesi ile ilgilidir, anlamadıysanız da sorarak öğrenebilirdiniz,

İster böyle yapın, ister şöyle yapın, kime neyi isterseniz önerebilirsiniz, burası özgür bir platform, hiç bir zaman hiç bir forum üyesine bizi önermesi için tek bir kelime dahi sarf etmedim, etmem de,

Bu arada inceleme ve okuma özrünüz olduğunun farkındayım ama yine de hatırlatayım konuya muhatap araç da yetkili serviste...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 96000
  • Model Yılı: '15
  • 67 kere teşekkür etti
  • 67 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Nisan 03, 2018, 20:26:36 »
Can Bey, söylediklerinizde haklısınız. Çok geçmiş olsun. İnsanlar eskiden aracını galerilerden alırken biraz daha fazla güvenebiliyordu. Tıpkı eskiden yetkili servislere giden aracın sorununun pahalıya mal olsa da çözüldüğü zamanlarda olduğu gibi. Şimdilerde ister yetkili ister özel servis olsun çok dikkat etmek gerek. Özel serviste de yetkili serviste de hiç memnun olmayacağım deneyimler yaşadım. Rekabetçi ortam ve fiyat politikaları iş bilmeyen kafası çalışmayanları usta ediyor. Araç alırken de bu iş aynı şekilde işliyor. Kötü niyet olmasa da işten anlamayan usta kötü bir aracı sorunsuz kabul edebiliyor. Bu durumu A veya B markası değil insanımız ile alakalı buluyorum. 427.000 km'de bir araç kullanıyorum. İstanbul'da yıllarca aracımızı götürdüğümüz usta bile istediğim şekilde yağ değişimi yapmadan başından savdı beni. Kim kafama yatarsa onunla devam etmekteyim. Doğal olarak araç alırken de ekspertize götüreceğim kişiye karar vermek daha kolay olacak. Ama yine de araç sorun çıkarabilir, sonuçta ikinci el bir araç. Sıfır alınanlarda bile pek çok sorunlar okuyoruz. Tekrar size geçmiş olsun diyorum.  Sevgili babacığınız da üzülmesin inşaallah sorunlar bir çırpıda düzelir. Saygılarımla.
2015 Avensis 1.6 D4-D Advance - 2007 Hyundai Accent Era (2001 Avensis D4, 1993 Corolla 1.6 XL AE101)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 82 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Nisan 03, 2018, 20:32:42 »
Millete laf yetiştirecem diye burda olur olmadık şeyler yapmayın lütfen. Arkadaş bi araba almış ve başına gelen problemleri dile getirmiş, bizden yorum ve çözüm önerisi istemiş. Yazık o arkadaşı bile konuyu açtığına pişman etmişsin. Milletle ne alıp veremediğin var ki?  Varsa bi derdin ki var olduğu ayan beyan ortada, yaz özelden ne söyleyeceksen söyle.