Gönderen Konu: Toyota, Avensis Üretimini Durdurdu!  (Okunma sayısı 10010 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '15
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota, Avensis Üretimini Durdurdu!
« Yanıtla #20 : Nisan 03, 2018, 11:26:03 »
Adamlar d segmenti araç üretiyor otomatik seçeneği koymazsan böyle nal toplarsın işte.
İyi oldu.
Bende istiyordum bir avensisim olsun hatta çok baktım ancak böyle aptal satış politikaları bunu hak ediyor.

Burası basra değil izmit körfezi :)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Nisan 03, 2018, 11:26:03 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Nisan 03, 2018, 22:27:27 »
Toyota satış politikası gerçekten ilginç,
Avensis üretimi belirsiz bir tarihe kadar durdu açıklaması yaptı, RAV4 Türkiye'ye getirilmiyor gelen hybrid ler ise sipariş üzerine geliyormuş (bayinin yalancısıyım).Toyota Türkiye'de sadece corolla ve chr üzerinden satış yapmayı planlıyor sanırım.Dediğiniz gibi saçma bir politika bence ama maalesef durum bu.
Toyota sanırım passat a kaptırdığı pasta payını CHR ve COROLLA ile kapatmayı amaçlıyor.
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '05
  • 447 kere teşekkür etti
  • 427 kere teşekkür edildi
Ynt: Avrupa'ya Avensis Yerine Camry Geliyor!
« Yanıtla #22 : Haziran 28, 2018, 11:55:05 »
Toyota Camry Hybrid yakıt sistemiyle Avrupa’ya geri dönüyor

Lansmanı geçen yıl Detroit Auto Show’da yapılan sekizinci nesil Camry, 2.5 litre Hybrid elektrikli sisteme sahip, Firma otomobilin Avrupa versiyonuyla ilgili başka bilgi vermedi.

Avrupa versiyonunun Amerikan kardeşiyle aynı mekanik parçaları paylaşması bekleniyor. Bu da Hybrid sistemin totalde 206 PS güç çıkışı ve 250 Nm torka sahip olacağı anlamına geliyor.

Kuzey Amerika versiyonu Toyota Camry Hybrid iki voltajlı pil kullanıyor: 259V ve 245V. Otomobil sadece eCVT şanzımanla alınabiliyor.

Toyota’dan yapılan açıklamada “Camry yeni sekizinci nesilde TNGA mimarisinin tüm mühendislik ve tasarım avantajlarını yansıtacak. TNGA platformu otomobilin sürüş keyfi, çekici stili, kalitesi, verimliliği ve inovatif, kullanıcı dostu teknolojileri üzerinde kilit rol oynuyor.” denildi.

2018 Toyota Camry Hybrid ABD’de üç donanım seviyesiyle geliyor. İlk donanım seviyesi LE’nin fiyatı 27.950 dolar, bunu 29.650 dolara satılan SE ve 32.400 dolara satılan XLE takip ediyor.
Otomobil Batı Avrupa’ya geldiğinde iki Auris Hybrid modelinden (hatchback ve station), C-HR Hybrid modelinden ve giriş seviyesi RAV4 Hybrid’den biraz daha pahalı olabilir.

Yeni Camry'nin detayları için: http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=77354.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Haziran 28, 2018, 14:10:48 »
2.5 lt. motor hacmi ile vergisi vs. memur kesimi için hayalden öteye geçmez bu araç. 1.8 hybrıd'den bile kaçılırken tamamen üst gelirliye hitap eden bir araç olacak. d segment avensisle devam, en iyi araba bindiğim araba 8-)
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Haziran 28, 2018, 21:21:22 »
İki gün önce Batum daydım. Bu Hibrid Camry lerden çokca var. Taksi olarak ise eski Priuslar dan çok var. Şoför Hibrid Camry nin ortalama 7 LT benzin yaktığını söyledi. Ki adamların memleketinde gaz basacak yol yok. Fiyatı nedir dedim. 2013-2014 model 2.4 benzinli motoru olanların 5000-6000 dolar olduğunu,  2008-2010 model hibrid lerin 5000-7000 dolara alınabildiğini söyledi. Ama taksiye bindim, Prius tu. Çok sessiz bir araç. Adamlar 12-15 yaşındaki Priusları kullanıyolar. Ve dediklerine göre sıkıntı yokmuş. Avrupalılar eskileri bunlara satıyorlar. Batum da daha doğrusu Gürcistan da adam gibi usta olmadığını da belirmeden geçemeyeceğim.
Ben tüccar değil, eğitimciyim (Mahmut Hoca).

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Haziran 28, 2018, 22:02:56 »
devletler bir ürünün ederinden fazlası kadar vergiyi vatandaşlardan  alıyorlar,ülkeler ise rekabetlerden veya siyasetlerden kaynaklanan sebeplerden dolayı birbirlerine ek gümrük vergisi ödeme modasını yarattılar,abd,ab ye,biz ve ab, abd ye ek vergi tarifeleri uyguluyoruz,abd de üretilen premium sınıf araçlara anormal vergi bindirimleri geliyor ve inanılmaz rakamlara ulaşılacak,zaten demir çelik bu nedenle katlandı,inşaat maliyetleri arttı.nereye kadar bu şekilde gidecek bu kısır döngü? dünya ticaretine kriz gelecek ! olan yine üst düzey katma değer üretemeyen ülkelerin vatandaşlarına olacak , 7.000 dolara üst model camry ,biz de olsa kaça alınırdı acaba?
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Haziran 28, 2018, 22:15:15 »
İki gün önce Batum daydım. Bu Hibrid Camry lerden çokca var. Taksi olarak ise eski Priuslar dan çok var. Şoför Hibrid Camry nin ortalama 7 LT benzin yaktığını söyledi. Ki adamların memleketinde gaz basacak yol yok. Fiyatı nedir dedim. 2013-2014 model 2.4 benzinli motoru olanların 5000-6000 dolar olduğunu,  2008-2010 model hibrid lerin 5000-7000 dolara alınabildiğini söyledi. Ama taksiye bindim, Prius tu. Çok sessiz bir araç. Adamlar 12-15 yaşındaki Priusları kullanıyolar. Ve dediklerine göre sıkıntı yokmuş. Avrupalılar eskileri bunlara satıyorlar. Batum da daha doğrusu Gürcistan da adam gibi usta olmadığını da belirmeden geçemeyeceğim.
Bülent bey adamların fakirleri bile bizden iyi arabalara biniyorlar geçende farklı bir başlıkta yazdım pirius hibrit Japonya'da 97 yılında kullanıma çıkmış 2001 de Avrupa ve Amerika ya satılmış bizde 2008 de reklamı başladı 2018 e geldik daha yeni yaygınlaşıyor ve bizde cemry ve Avensis toyptanın amiral gemisi olarak biliniyor gürcüler avolana biniyor düşünün gerisini
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 447 kere teşekkür etti
Ynt: Toyota, Camry Avrupa'ya döndü
« Yanıtla #27 : Ekim 04, 2018, 13:23:58 »
Toyota Camry 14 yıllık aranın ardından Avrupa'ya geri döndü. Motor seçeneği olarak sadece 2.5 Litre Hybrid sunuluyor. Yakıt tüketimi ortalam 4,2L/100km olarak belirtildi. Bazı iddialara göre ilerleyen zamanlarda 2.0 Litre Hybrid ünitede gelebilir.

Paris Auto Show

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 447 kere teşekkür etti
Ynt: Camry Türkiye Pazarına Giriyor
« Yanıtla #28 : Nisan 19, 2019, 23:56:41 »
Avensis'in vedasının ardından Avrupa Pazarına giren Camry, Türkiye pazarına da giriyor. Camry testi için Hırvatistan'a giden Otopark ekibi gelişmeyi Instagram'dan duyurdu:
https://www.instagram.com/p/BwbwX2sl3rF/?utm_source=ig_web_copy_link