Gönderen Konu: Acil yardım  (Okunma sayısı 1075 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
Acil yardım
« : Mart 23, 2018, 23:27:44 »
Selam arkadaşlar aracım 2008 1.4 dizel elegant. Aracımı yeni aldım ve 50 km kadar gezdim aracı aldığım sahip sürekli bp den almış. Ben lukoilden aldım  ertesi gün 1 gün araba evin önünde kaldı. Marşa basıyorum alıyor ama motor çalışmıyor  akü denedik  yine olmadı lütfen yardim edin neden olabilir. Birde mazot motora gitmiyor olabilirmi

Toyota Club Türkiye

Acil yardım
« : Mart 23, 2018, 23:27:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 202600
  • Model Yılı: '01
  • 17 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
Ynt: Acil yardım
« Yanıtla #1 : Mart 24, 2018, 01:43:04 »
Selam arkadaşlar aracım 2008 1.4 dizel elegant. Aracımı yeni aldım ve 50 km kadar gezdim aracı aldığım sahip sürekli bp den almış. Ben lukoilden aldım  ertesi gün 1 gün araba evin önünde kaldı. Marşa basıyorum alıyor ama motor çalışmıyor  akü denedik  yine olmadı lütfen yardim edin neden olabilir. Birde mazot motora gitmiyor olabilirmi
Moral bozmak istemem aracın satılma sebebi bu problem olabilir.
Rampalarda çekişi falan nasıl aracın.
2018 - ....... | 2001 Toyota Corolla 1.4 VVT-i Terra Special A.C.
2016 - 2017 | 1996 Renault 19 Europa 1.4 RN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 24, 2018, 17:22:00 »
Bünyamin bey hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanınız. Araç alırken ekspertiz yapılmadı mı araca ? Araç arıza lambası yanıyor mu? Yakıt aldığınız da depo tam boş mu idi. Depo boş olduğu için belki pislik gelmiş mazot akışında bir zayıflama vardır.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 24, 2018, 18:27:55 »
öncelikle mazot filtresi ve pompasına baktırın,sonra diğer işlemlere bakın.marş bastığına göre elektrik sisteminde bir sorun gözükmüyor.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 24, 2018, 19:47:07 »
Öncelikle geçmiş sırasıyla önce pompanin fislerini kontrol ediniz daha sonra motora yakıt girişi oluyor Mu kontrol ediniz enjektör ün birini gevşetip marşa basarak kontrol ediniz yakıt çıkacak mı bide filitreyi değiştirin eğer yakıt pompa sının elektriği kesilmisse çalışmaz araç
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.