Gönderen Konu: toyota corolla 2004 sol spesicel  (Okunma sayısı 9084 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 219000
  • Model Yılı: '04
toyota corolla 2004 sol spesicel
« : Mart 18, 2018, 13:36:20 »
merhaba ebilerim toyota corolla 2004 sol speciel aracım var 2 buçukyıldır bende 3 cü kullacısıyım lakin ışıkta durduğumda bariz tekleme benzeri bir hareket yapıyor motor soğukken bazen (nadir) yapıyor ankarada 5 adet ustaya gittim 5 ineden 380 lira bayıldım amaçözüm 0 neyaparsak yapalım tekleme yapıyor en son gttiğim ustaya gitmedenönce tekleme azken şimdi dahada artı bujileri değiştirdiler bobine bahane bulan olmadı en son usta kompresör testi yaptı %80 mi ne dedi 4 silindirede subap değişcek 2300 tl masraf çıkardı bu subaptansa hiçmi ayar yapılmıyor benim arabama direk 2300 tl demesi kolay işin garibi aracımı satmayı düşünüyorum çünkü iş ve normal kullanım için araba alacağım satacağım adama böle vermek istemiyorum hava kelebeğini temizledi üstünde balata sıpreyiyle bujiler değişti 1 haftalık bujiye patlamış dediler rolanti 600-800 arası gidip duruyor dengesiz 3 ay önce hiçböylebir sorunumda yoktu şimdi arba hırlıyor sanki anlama veremedim bir yol gösterin gazda ve benzinde yapıyor amabenzinde çok daha az gaz ayarı yaptırmaya gittimayarlar nrmaldendi gaz filitreleride değişti ama anlam veremedim birustada bak benzin enjektörünün fişini çekince daha çok tekliyor kesin subap dedi ne alaka var anlamadım şahsen
neler çektim birbilseniz.

Toyota Club Türkiye

toyota corolla 2004 sol spesicel
« : Mart 18, 2018, 13:36:20 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
Ynt: toyota corolla 2004 sol spesicel
« Yanıtla #1 : Mart 18, 2018, 15:04:55 »
gittiğiniz ustalar toyota konusunda uzman kişiler mi? önce aracın gaz vanasını kapatın,bir müddet benzinde kullanın,eğer sorun yoksa faturayı lpg sistemine çıkarın.ona göre hareket edin.anlaşıldığına göre ustalar tam teşhis koymak yerine semptomatik tedavi yapmışlar,takılan yedek parçalar ne kadar orijinal,çünkü buji değiştirdiniz ama randıman vermemiş,iridium buji olmalı,ancak ankara da yaşayan forumdaşlarımız bilirler dörtnal ve yeni dörtnal adındaki toyota servislerini beğeniyorlar,bunlardan birini deneyin,eğer onlarda subaplar değişmeli diyorlarsa doğruluk payı yüksektir,o zaman masraf yaparsınız.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Mart 18, 2018, 20:45:49 »
Birde oraya götüreyim ağbey ama anlamadgm subap ayarı yapılmaz mı bu araca ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 192 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Mart 18, 2018, 21:17:48 »
yapılır,subaplarda yanık vs sorun yoksa yapılır.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Mart 18, 2018, 21:52:22 »
Sagolasın abi şimli falan dediler yapılmaz dediler ondan sordum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 192 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mart 18, 2018, 22:55:04 »
şimli dedikleri ayar pullu,boşluğa göre pul koyarlar,biraz zahmetli ve ustalık gerektirir,eski renault flashlarda da şimli subap ayarı yapılıyordu.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 18, 2018, 23:22:04 »
Sibob ayarı yapılır yapılmaz diye bişey yok sibob ayarını kapakçı yaptığı için öyle diyorlar çünkü şimdiki ustaların bir çoğu şimli sibob ayarını bilmiyorlar ama sibob ayarı bunlarda öyle kolayına bozulmaz aracı aşırı zorlama yaptınız mı yani uzun süre yüksek devir gösterdinizmi japon arabaları kolay kolay sibob yakmaz çünkü umarım kısa sürede çözüm bulunur
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #7 : Mart 18, 2018, 23:23:33 »
Demek ki adam beni saf gördü degşcek dedi ayar olmaz dye cunki kompresor testinde sorun yok subapta ama arada kaçırıyor demek ki sagolasın abi iyi aydınlandım

Mesaj Birleştirildi: Mart 18, 2018, 23:25:53
otomatik vites  zaten ümit abi d ye alyom şehr içi kulanyom hızda devirde yüksek yapmam hızlanınca falan korkuyom ben abi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 141000
  • Model Yılı: '03
  • 100 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mart 18, 2018, 23:42:13 »
gittiğiniz ustalar toyota konusunda uzman kişiler mi? önce aracın gaz vanasını kapatın,bir müddet benzinde kullanın,eğer sorun yoksa faturayı lpg sistemine çıkarın.ona göre hareket edin.anlaşıldığına göre ustalar tam teşhis koymak yerine semptomatik tedavi yapmışlar,takılan yedek parçalar ne kadar orijinal,çünkü buji değiştirdiniz ama randıman vermemiş,iridium buji olmalı,ancak ankara da yaşayan forumdaşlarımız bilirler dörtnal ve yeni dörtnal adındaki toyota servislerini beğeniyorlar,bunlardan birini deneyin,eğer onlarda subaplar değişmeli diyorlarsa doğruluk payı yüksektir,o zaman masraf yaparsınız.
Tokay abi benim 2003 sol otomatik bujileri orjinal denso aldim ama iridyum değil normal densoyla iridyum buji arasinda arabada ne gibi fark olur birde hangi marka irudyum buji tavsiye edersiniz..  iyi aksamlarr

sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 192 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Mart 19, 2018, 11:09:52 »
bilindiği gibi iridium bujilerin ateşleme farkları üstün,100.000 km kadar dayanıyor performans farkı var,aşınmalarada daha dayanıklı,emisyon içinde ölçümde avantaj sağlıyor ancak fiyat farklarıda elbette var,genelde ngk marka öneriliyor ,bu konuda forumdan tem toyota ile temasa geçin,hem daha teknik bilgi hem de fiyat konusunda fikir alabilirsiniz,piyasada çakma tabir edilen markalar olabilir,işi garantiye alın.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mart 19, 2018, 20:04:58 »
E12 E120 corollalarda magnezyum alaşımlı subaplar var subap ayarı yapılması için kadehler taşlanması gerekiyor bu işlemi yapana kadar subapları çelik subaplar ile değiştirmek daha uzun ömürlü ve kalıcı sonuç vericektir. Forumda yaptıranlar vardı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #11 : Mart 19, 2018, 23:50:10 »
Benimki toyota corolla sol spesicel 2004

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 16000
  • Model Yılı: '11
  • 97 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Mart 20, 2018, 09:22:26 »
2003-2004-2005-2006-2007 lerde kısacası sizin kasalarda sol special diye bir model yok .Terra var Sol var birde 2007 lerde terra plus var
((2017  COROLL@...ADVANCE MDS    * 2018-         ))
(( 2011 COROLL@...ELEGANT  A/T    * 2015-2017 ))
(( 2006 COROLL@...SOL                        * 2009-2015))
(( 2000 COROLL@...TERRA SPECIAL  * 2006-2009))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Mart 20, 2018, 12:06:27 »
Furkan öncelikle Ankara da  tavsiye edilebilecek  3-5 usta var o yüzden öncelikle onları önerelim . Ben ve ailem  90 lı yıllardan bu tarafa Ayberk Toyota - Hamit ustaya gideriz . Toyota dan başka araca bakmaz Toyota yı da ciğerine kadar bilir her şeyini .cep tel :  0535 525 84 98 .. Hamit ustaya göstermeni fikir almanı tavsiye ederim. Bir başka servis ise . Dörtnal Toyota Sadık Usta burada servis mantığı ile çalışan iyi bir servis . Direk Sadık ustayı bulup görüşmenizi tavsiye ederim . Benim bildiğim tanıdığım  2 iyi servis buralar 2 yere de gönül rahatlığı ile aracını teslim edebilirsin .

Aracında rölantide gezme ve tekleme varsa yüksek ihtimal siboplar kaynaklı sorun olabilir
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #14 : Mart 20, 2018, 22:55:44 »
Bu gun aracı dedgnz adama gotrdum 2500 tl fiyat biçti subap ayarı yapılmaz dedi toyota serviside ayni dedi bende 1500 tl servişle anlaştm sorun subaplarmis hadi hayırlısı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Mart 21, 2018, 00:12:57 »
Sibob ayarı yapılmaz diyen ustaya sordunuzmu peki siboblar değiştiğinde ayar yapilmayacakmi sibob ayarı yapılmaz ise siboblar değişince nasıl ayar olacakmış siboblarda kaçırma vardır onun için değişmesi gerekiyor dur o ayrı bir durum ama ayar yapılmaz diye bişey yok ayarı kapak yenilemeci diye tabir edilen meslek grubundaki ustalar yapar tamir ustası silindir kapağını söker kapakciya gönderir kapakçı taşlamasını yapar sibob kayıtlarını lastiklerini fincanlarini kontrol eder değişmesi gereken varsa değiştirir temizliğini yapar aynı zamanda kapağı ölçer çürüme varmı yokmu onları gözlemler tamir ustasının yaptığı işlem sadece montaj dan ibarettir toplayıp arabayı çalıştırır ve size teslim eder velevki siboblar istenilen ayarda olmadı tekrar mi kapak sökecek hayır kapakciya çağırıp üstünde ayar yaptıracak teknik terimle söylemek gerekirse kirbirötör kapağı yani sibob kapağını açıp üzerinde ayar yapacak biraz uzun oldu kusura bakmayın ayar olmaz diyenlere itafen yazdım
Sizin araçtaki sorun farklı olabilir siboblar gerçekten değişmesi gerekebilir ona sözüm yok tekrar söylüyorum sibob ayarı olmaz diyenlere olur sibob ayarı her türlü yapılır ama kapak yenilemeci tarafından yapılır kendisi yapabilen cak az tamirci var
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #16 : Mart 21, 2018, 09:28:48 »
Valla kapakçılarada gttm abi senin arabana yapılmaz diyen diyene bıktım ayarı kaçmış dyen yok drek degscek mecbur kaldm gtmedm toyota kalmadı eger ayar yaplyoda yapmyolarsa zehir zıkkım olsun eger gercekten degsmesi gerekse helal olsun ne diyım zaten 2 gün tamirde kalıyor bakalım düzelmesse adam arabanı satın alırım dedi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Mart 21, 2018, 09:57:20 »
Kardeşim şimdi usta teşhisi önemli tabiki ayar yok değişmesi lazım diyorlarsa senin arabada otomatik fincan vardır sibob ayarını yağ basıncı ile kendisi otomatik yapar öyle ise doğrudur
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 192 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Mart 21, 2018, 10:48:56 »
eskiden dinozor çağında ,sentille ,çalıştırmadan ve gerekirse rölantide çalışırken subap ayarı yapılıyordu,subap yuvalarına uygunluk olsun diye,özel macunla subap alıştırması yapılırdı,yapardık,tüm bu işlerin uygulaması rektefiye haricinde ustanın hakimiyeti altındaydı,işlemler anlatıldığına göre farklılaşmış..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Mart 21, 2018, 11:49:44 »
E12 (2002-2007)sentille ölçülüp Rektefecide Tornadan geçirilir. Otomatik yapmaz.
E14ler(2008+sonraki kasalarda subablar otomatik ayarlanır. Gözümle gördim altında yaylı bir sistem var kendini ayarlıyor.
Sizin araç subab ayaru yapılıyor. Forumda yaptıran arkadaşlarımızda var.
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)