Gönderen Konu: LPG de check engine uyarısı  (Okunma sayısı 5229 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 217340
  • Model Yılı: '07
  • 3 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
LPG de check engine uyarısı
« : Mart 09, 2018, 08:51:44 »
Arkadaşlar 2007 model toyota corolla kullanıcısıyım ve yaklaşık 1 yıldır bu uyarıyla uğraşıyorum...Aracım belli aralıklarla 2-3 ay bazen 1 haftada ben gidip lpg servisinde söndürtmeme rağmen bu uyarıyı veriyor.Şuandada ısık tekrar yandı bunun kalıcı bir çözümü yokmu bana atiker servisinin söylediği abi böyle kullan sıkıntı olmaz dedi fakat bu beni ciddi derecede rahatsız ediyor çünkü bu uyarı motorda bi sıkıntı olduğunda da vermiş olabilir ve ben bunu lpg diye bu şekilde kullanıp ciddi arızalara yol açabilirim diye düşünüyorum...

Toyota Club Türkiye

LPG de check engine uyarısı
« : Mart 09, 2018, 08:51:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 95000
  • Model Yılı: '14
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG de check engine uyarısı
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2018, 09:08:17 »
Aracınız hangi arıza kodunu veriyor birde benzinde kullandığınızda ışık belli bir süre sonra sönüyormu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 09, 2018, 09:12:46 »
sönmüyor hocam malesef ki sönmüyor benzinde de kullandım 1-2 saat deneme amaçlı ama sönmedi atiker servise götürdüğümde zengin fakir karışımı gibi bişey  söylediler ayarlama filan yapıp ışığı söndürüp gönderiyorlar bi süre yanmıyor sonra yine yanıyor ve artık sıkıldım bu yüzden arabayı satma durumuna geldim.En son götürdüğümde biraz fazla yakar bu kez araç ama ışık bu şekilde yanmaz deyip bi ayar yaptı bende yaksın razıyım artık dedim yine yandı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '10
  • 20 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 09, 2018, 09:44:56 »
Amaç lambayı yada uyarı yazısını söndürmekse (arızayı gidermeden) kandiniz söndürün.
1-2 dakika eksi kutbu sökün takın gider. Teyip hafızaları gitme ihtimaline karşı motor beyninin soketli fişini sökün bekleyin takın, o şekilde aracıma uygulama yapıyordum.
Aynı sorun benim aracımdada vardı. Katalitik kovertör değişince 3 aydır yanmıyor. (check VSC siystem elektricle park system) yazısını görmüyorum.
Benim babam TOYOTA gibi adam...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 09, 2018, 10:50:16 »
Bir iki saat benzinle Sönmez 150 km kullanmanız lzm o zmn sönüyorsa sorun kesin Lpg ayarındadır aynı sorunları bende yaşamıştım eski 2008 corollamda size tavsiyem ışık sönene kdr benzinde kullanıp aracı normal yakıt değerlerine döndürdükten sonra sıfırdan kalibrasyon ve ayar yaptırın.Işıkla gez bir şey olmaz diyen servisten bir şey olmaz iyi bir usta araştırın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 09, 2018, 13:27:29 »
Teşekkür ederim dostum. Adana'da düzgün bi lpg servisi bulmam lazım o halde benim atikerin kendi bayisii böyle diyor her gitmemde.

Mesaj Birleştirildi: Mart 09, 2018, 14:48:25
Amaç lambayı yada uyarı yazısını söndürmekse (arızayı gidermeden) kandiniz söndürün.
1-2 dakika eksi kutbu sökün takın gider. Teyip hafızaları gitme ihtimaline karşı motor beyninin soketli fişini sökün bekleyin takın, o şekilde aracıma uygulama yapıyordum.
Aynı sorun benim aracımdada vardı. Katalitik kovertör değişince 3 aydır yanmıyor. (check VSC siystem elektricle park system) yazısını görmüyorum.

Mehmet hocam dediğinizi akşam işten eve gidince deneyeceğim ki zaten eğer lpg dısında ciddi bi problem var ise tekrar yanması gerekli hemen demi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 12, 2018, 13:10:34 »
Evet arkadaşlar aracımı yaklaşık 100km benzinde kullandım arıza ışığı söndü ve tekrar lpg aldım şimdilik sıkıntı yok teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 12, 2018, 16:38:17 »
Işık benzinde sönmüşse sorun Lpg ayarsızlığı belli bir müddet Lpg de kullanırsanız o ışık yine yanacaktır