Gönderen Konu: Kazadan sonraki durum.  (Okunma sayısı 2327 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
Kazadan sonraki durum.
« : Şubat 15, 2018, 22:11:14 »
Arkadasim gecen hafta bolunmus yolda sag seritteki aracin arkasina bakmadan sola donup kavsaga girmek istemesi ve arkadasin aracinin onunu kapatmasi sonucu kaza yaptilar. Bizimkine 8 de 2 tali kusur digerine 8 de 6 asli kusur verdiler. Karsi tarafta 2 tane yarali var.Arac soforleri jandarmada verilen ifadede iki tarafta birbirinden sikayetci olmadi. Fakat daha sonralari yaralilar calisamadik gibilerinden birseylerle arkadastan para talebinde bulunabilirler mi? Veya bulunurlarsa simdiden nasil bir tedbir alinabilir?
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Toyota Club Türkiye

Kazadan sonraki durum.
« : Şubat 15, 2018, 22:11:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
Ynt: Kazadan sonraki durum.
« Yanıtla #1 : Şubat 16, 2018, 11:21:24 »
talepleri olsa bile öncelikle 8 de 6 suçlu olan araç sahibinden dolayısıyla onun trafik sigortasından talepte bulunabilirler,arkadaşınıza arkadan geldiği(normalde ne suçu var,araç gelmiş önüne kırmış)için 8 de 2 vermişler,alkol yok,trafik sigortası var,kalanı kaskodan karşılanır diyorum,ancak bu işe vakıf hukukçu son fikirleri verir.eğer jandarmadaki ifadede maddi manevi talebim yoktur diye ifade verilmişse çok sorun çıkmayacağını düşünüyorum.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Şubat 16, 2018, 12:57:17 »
talepleri olsa bile öncelikle 8 de 6 suçlu olan araç sahibinden dolayısıyla onun trafik sigortasından talepte bulunabilirler,arkadaşınıza arkadan geldiği(normalde ne suçu var,araç gelmiş önüne kırmış)için 8 de 2 vermişler,alkol yok,trafik sigortası var,kalanı kaskodan karşılanır diyorum,ancak bu işe vakıf hukukçu son fikirleri verir.eğer jandarmadaki ifadede maddi manevi talebim yoktur diye ifade verilmişse çok sorun çıkmayacağını düşünüyorum.

alkol falan yok. Arac eski oldugundan dolayi kasko yok. Diger aractaki kisilerin hepsi sadece sikayetci degiliz diye ifade vermisler..ifade sonradan degisir mi? Manevi tazminat icin kusur oranina bakilmaz ve zorunlu sigorta karsilamaz deniyor.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 16, 2018, 15:03:42 »
ifadeler 6 ay içinde değiştirilebilir, bazıları 2 yıl olabilir.
trafik kazalarında sigortalar karşılayıcıdır.
 yaralıların durumu nedir ? uzuv kaybı organ yaralanması var mı? yaralıların alacağı kati hekim raporu sonucuna göre karar verilir.
 şikayetçi değilim diyenler bi gün birilerinden akıl alıp para alacağını öğrenince her şekilde şikayetçi oluyorlar.
 kendi aracınızla tek taraflı kazada yaralanıp parmak kaybı yaşarsanız araç sigortasından para alırsınız ama aracın tamir masraflarını alamazsınız.
 alkol uyuşturucu ilaç hap vs gibi etkiler ıspatlanmışsa hak talep edemezsiniz.
 asli kusur tali kusur gibi terimler var. asli kusur alkol, ehliyetsizlik, kırmızıda geçmek gibi ... yapıldığında sonucunda ne olacağını bilmek gibi tarif edilebilir. burdan şu noktaya değinmek gerekir,şehiler arası yolda kontrolsüz bir şekilde şerit değiştirmek geri dönmek asli kusur mu tali kusur mu.
 sitede sigorta danışmanı var diye biliyorum. ayrıntıları daha iyi bilir kendisi.
8/2 8/6 8/4 gibi tabirler kalktı diye biliyorum. kusurlu yada kusursuz yazarlar.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Şubat 16, 2018, 23:07:00 »
ifadeler 6 ay içinde değiştirilebilir, bazıları 2 yıl olabilir.
trafik kazalarında sigortalar karşılayıcıdır.
 yaralıların durumu nedir ? uzuv kaybı organ yaralanması var mı? yaralıların alacağı kati hekim raporu sonucuna göre karar verilir.
 şikayetçi değilim diyenler bi gün birilerinden akıl alıp para alacağını öğrenince her şekilde şikayetçi oluyorlar.
 kendi aracınızla tek taraflı kazada yaralanıp parmak kaybı yaşarsanız araç sigortasından para alırsınız ama aracın tamir masraflarını alamazsınız.
 alkol uyuşturucu ilaç hap vs gibi etkiler ıspatlanmışsa hak talep edemezsiniz.
 asli kusur tali kusur gibi terimler var. asli kusur alkol, ehliyetsizlik, kırmızıda geçmek gibi ... yapıldığında sonucunda ne olacağını bilmek gibi tarif edilebilir. burdan şu noktaya değinmek gerekir,şehiler arası yolda kontrolsüz bir şekilde şerit değiştirmek geri dönmek asli kusur mu tali kusur mu.
 sitede sigorta danışmanı var diye biliyorum. ayrıntıları daha iyi bilir kendisi.
8/2 8/6 8/4 gibi tabirler kalktı diye biliyorum. kusurlu yada kusursuz yazarlar.

peki bu alinacak para (manevi tazminat ) kusur oranina gore mi dagitilir?
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Şubat 20, 2018, 18:09:17 »
Asli kusurlu olan herhangi bir nedenden dolayi (olum ysrslanma cslisamama gibi) tsli kusurlu olandan veya kusursuz olandan manevi veya  maddi olarak herhangi bir para isteyebilir mi?
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007