Gönderen Konu: Mercedes C-Serisi yenilendi!  (Okunma sayısı 2222 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 250
  • Model Yılı: '15
  • 60 kere teşekkür etti
  • 280 kere teşekkür edildi
Mercedes C-Serisi yenilendi!
« : Şubat 14, 2018, 12:46:03 »

Sadece geçtiğimiz yıl 417 bin adet üretilen Mercedes’in en çok satılan modeli C-Sınıfı, yepyeni bir yüze kavuşturularak güncellendi. Yepyeni ön ve arka far tasarımı, elmas dokulu standart panjuru ile estetik operasyonunu tamamlayan W205 kasa kodlu C-Sınıfı, yeni yüklenen “akıllı” teknolojiler ile yarı otonom sürüşe de hazır hale getirilmiş.

Almanya’da Bremen, Güney Afrika’da East London, ABD’de Tuscaloosa ve Çin’de de Pekin bantlarından çıkan, yani 4 kıtada 4 fabrikada üretilen C-Sınıfı, Mercedes-Benz tarihinin en önemli modeli olarak kabul ediliyor.

Yenilenen C’deki değişiklikler ön tamponla başlıyor. Exclusive paketinde alttaki gümüş şerit veya üç parçalı krom şerit, Avantgarde paketinde daha dinamik daha kromaj süsler dikkat çekiyor. Arka tamponda da altta sanki bir difüzöre sahipmiş gibi sportif bir yeni tasarım oluşturulmuş.

Farlardaki parlak kontürlerle farklılık oluşturulurken, LED gündüz farkalarını oluşturan zarif bir tek şerit, C’nin iki şeritli E ve 3 şeritli S’lere göre rütbesini hatırlatıyor. Opsiyonel olarak sunulan LED High Performance farların üstüne Ultra Range uzun far fonksiyonlu Multibeam LED farlar ise ilk kez C’lerde seçenek oluyor. 84 ayrı kontrollü LED modülüne sahip olan bu yeni LED akıllı ışık sisteminin, kavşak ve yol ayrımlarını aydınlatabilmesi, şehir içi ve kötü hava koşullarında farklı ışık huzmeleri yaratabilmesi, sürüş güvenliğine çok ciddi katkısı olacaktır…

C’lerin renk skalasında Mojave gümüş metalik ve Emerald yeşil metalik renkleri ilk kez karşımıza çıkarken, kabin içinde de çeşitli tonlarda yepyeni ahşap kaplamalar, Magma gri ve siyah döşeme ve ayrıca AMG paketler için koyu kahverengi trim ile otomobilin kişiselleştirme seçenekleri çoğaltılmış. Hava odacıkları pnömatik pompayla titreterek veya dalga hareketiyle masaj yapan, sırt ve kalça destekli çift renkli yeni koltukları ise E’lerden biliyoruz…

S-Klasse’deki gibi Classic, Sport ve Progressive olarak 3 farklı grafik sunan, değişik menülere, trip data veya tüketimi öne çıkaran tümüyle dijital 12.3 inçlik yeni gösterge paneli de opsiyon olarak tercih edilebilecek. Fakat, giriş seviyesinde klasik iki yuvarlak göstergenin ortasında 5.5 inçlik renkli bir ekran da konulmuş. Ortadaki konsolun üstünde açıkta duran ekran ise, Audio 20 ile 7 inç veya Comand sistemiyle 10.25 inç olarak iki farklı boyda seçilebilecek. Hard-disc’e yüklenmiş üç boyutlu navigasyon sisteminin topografik görüntüsü üzerinde fotoğraf kalitesindeki 3D bina ve haritaları da, gerçek zamanlı trafik ve hava durumu, yakındaki istasyonlarındaki yakıt fiyatları ve çevredeki müsait park yerleri gibi bilgileri de, bu en yeni nesil Comand Online sistemiyle görmek mümkün olacak.

Direksiyonun üstünde ise yeni E’lerdeki gibi akıllı telefonları kullandığımız gibi dokunma ve sürtme duyarlı kontrol tuşlarıyla bilgi ve eğlence sistemiyle gösterge verilerine elleri direksiyondan ayırmadan erişmek mümkün. Linguatronic ses kontrolü ve bir kontrol düğmeli touchpad ile ise tüm sistem ayrıca detaylı kumanda edilebiliyor.

Ayrıca; 225W gücünde 9 hoparlörlü yeni bir audio sistemi de, yeni C’lerin standart ve Burmester surround sistemi arasında ekstra bir seçenek olarak sunulmaya başlandığını da belirtelim.

Artık standartta olan anahtarsız kapı açma Keyless-Go’nun türbin görünümlü marş düğmesi ise sportif Mercedes’lere benzetilmiş. Hatta, çok parlak krom çerçeveli siyah, krom çerçeveli beyaz veya mat krom çerçeveli çok parlak beyaz opsiyonları da araç içi donanım ve renklere göre müşterilerin beğenisine sunuluyor.

6 ayrı programa sahip olan Energizing konfor kontrolü adı verilen ve 10 dakikayla çalıştırılan yeni opsiyonunun, parfümlü klima sistemi, ısıtmalı havalandırmalı ve masajlı koltuklar, ambiyans aydınlatması ve hatta özel müzik ile kabin içinde farklı rahatlatıcı ve ayıltıcı yolculuk artamları da oluşturulabiliyor.

Geliştirilmiş kamera ve radar sistemleriyle donanan yeni C’ler, en yeni sürüş destek sistemleri de donanmış. Yarı otonom sürüş imkanı sunmaya başlayacak olan bu yenilenen C’lerin 500 metreye kadar ileriyi görebilmeleri sağlanmış. Radarlar 250 metreye kadar ileri tarama yapabilirken, yanlarda 40, arkada ise 80 metreye kadar aracın çevresini kontrol edebilecekler… Önde 500 metreyi gören kameralara ayrıca 90 metreye kadar üç boyutlu algılama özelliği de eklenmiş.

Aktif Mesafe Asistanı özelliğine sahip yeni Distronic sistemiyle yüklenmiş harita veri kapasitesine göre aracın hızı yaklaşılan viraj, kavşak ve yol ayrımlarına göre otomatik olarak azaltılabiliyor. Aktif Şerit Değiştirme ve Aktif Acil Durma özelliklerine de kavuşan yeni C’lerde ayrıca öndeki araçların bir anda durmasına karşı Aktif Fren Destek sistemi standarda konulmuş.

Yenilenen C-Sınıfı’nın yenilenen motor bilgilerine ise, Mart ayının başında Cenevre Fuarı’ndaki dünya lansmanıyla birlikte kavuşacağız.

Toyota Club Türkiye

Mercedes C-Serisi yenilendi!
« : Şubat 14, 2018, 12:46:03 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
Ynt: Mercedes C-Serisi yenilendi!
« Yanıtla #1 : Şubat 14, 2018, 14:13:06 »
gönlümün efendisi ...  :asikadam:

Şaka bir yana özellikle dış tasarımda çok ufak dokunuşlar olmuş, iç mekanda biraz daha fazla değişiklik var ama çok fazla bir makyaj göremedim araçta.. 

Bu kasa da ön cam rüzgar sesi, sol arka tekerden gelen ses gibi kronik problemler var.. Ön cam sesini akustik cam ile değiştirerek çözüyorlar ancak arka teker sesi bildiğim kadarıyla çözümsüz kaldı.. Özellikle dizellerde sorunlar daha fazla..  makyaj yapmamışlar, en azından bu sorunları çözmüşlerdir inşallah diye düşünüyorum..
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 187000
  • Model Yılı: '08
  • 13 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 14, 2018, 16:59:44 »
Ağzının suyu akan bir ben değilim herhalde...

:hurra:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 14, 2018, 18:39:51 »
Mercedes hiç bir zaman bmw olamaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 14, 2018, 19:32:04 »
E sınıfının kopyası..2012 sonrası üretilen Mercedes modellerini beğenmiyorum. Bmw gerçekten daha iyi ..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 7 kere teşekkür etti
  • 228 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 15, 2018, 11:44:01 »
Ben bu Mercedes C serisini geçen sene kiralama yoluyla kullandım. Aracın süspansiyonları Mercedes'e yakışmayacak derecede sert geldi bana. Bir de bu silecek kolunun oraya yerleştirilen vites koluna alışamamıştım. Sürüş sırasında, otomatik de olsa elimi koyabileceğim bir vites kolu aradım hep. Bu fiyat seviyesin de BMW 3.20d, hatta yeni çıkan 150 BG lik 3.18d çok daha iyi bir seçenek bana göre. Ama direksiyon simidi efsaneydi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 154 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Şubat 15, 2018, 20:47:51 »
Ben bu Mercedes C serisini geçen sene kiralama yoluyla kullandım. Aracın süspansiyonları Mercedes'e yakışmayacak derecede sert geldi bana. Bir de bu silecek kolunun oraya yerleştirilen vites koluna alışamamıştım. Sürüş sırasında, otomatik de olsa elimi koyabileceğim bir vites kolu aradım hep. Bu fiyat seviyesin de BMW 3.20d, hatta yeni çıkan 150 BG lik 3.18d çok daha iyi bir seçenek bana göre. Ama direksiyon simidi efsaneydi.

Araç amg miydi?
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 7 kere teşekkür etti
  • 228 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 17, 2018, 12:47:21 »
Evet, AMG paketti. Dış tasarım olarak göze hoş gelse de, sert süspansiyon ve  ince yanak lastik konforu çok olumsuz etkiliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 154 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Şubat 17, 2018, 20:30:27 »
Sanıyorum ülkemizde satılan A-C-CLA serilerinin yarısından fazlası AMG pakettir.. İnsanlar dış görseli için alıp sonra da konfor yok diyorlar :)
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 672 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 17, 2018, 20:43:10 »
arkadaşlar yaylar sert , lastikler patlasada gidiyor ve ince yanaklı ama bu c kasa mercedes de başka sorunlarda var.

en çok yadırgadığım noktası yol ile bağlantısını hissetmeniz. yani yoldaki taşı bile içeride hissediyorsunuz. süspansiyon yoldan yalıtmıyor. titreşimi kasaya aktarıyor. eski 190 serisi mercedesler bu konuda çok daha iyi idi. ki mercedesi mercedes yapan yoldan sizi ayırması idi.

arabanın bagaj yalıtımı da çok iyi değil. azcık hız yapsanız içeride hemen uğultu başlıyor.

camlardan mı yoksa fitilden mi anlamadığım rüzgar sesi de vardı.

bütün bu kötü yorumları araba şuan yaklaşık 250 bin tl ye satıldığı için yapıyorum.  6 yıl boyunca yemeden içmeden maaşımı biriktirsem ancak alıyorum. yazık diyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • 2857 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 18, 2018, 13:10:19 »
Bu sertlik sadece araç ile (Amg süspansiyon) değil, yollar da önemli. Sedan görünüme göre sert karakter yadırganabiliyor.

Genel anlamda bir çok markada, orta ekranlar tasarımla uyumsuz geliyor bana.

Gla da ilginç araçlardan.