Gönderen Konu: 2011 Model T27 Kasa Orta Kalorifer Üflecisi ve Radyo Çerçevesi hk.  (Okunma sayısı 1563 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1 kere teşekkür edildi
Merhabalar, aldığım araba kokusu bi kaza sonucu döküldü ve konsolun ortasında bulunan Kalorifer Üfleyicisi ile Radyo çevçevesinin bir kısmını yaktı. Görüntü olarak şu anda durum epey kötü. İnternette ve İzmir' de yaptığım araştırma ile bu parçaları satan bir yer bulamadım. Toyota Servisinde ise bu parçalar tek tek satılmıyor. İstendiği takdirde kapı kolları ve tüm konsol dahil değişiyormuş ki ona da çok yüksek fiyat söylediler. Sonrasında bir kaç pert araç buldum ama onlarında orta konsol rengi tutmadı. Bu parçaları nasıl temin edebilirim bir bilgisi olan var mıdır acaba ?
Teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
Şöyle bir ürünle belki çözüm oluşturulabilir;

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-toyota-avensis-maun-kaplama-2011-13-parca-ucretsiz-kargo-408067344/detay

Farklı yerlerden daha ucuza ve farklı renklerde ürün bulunabilir. Araştırırsanız bulacağınızı düşünüyorum.
Ben tüccar değil, eğitimciyim (Mahmut Hoca).

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
Cevabınız için teşekkür ederim hocam son çare olarak kaplama diyorum orjinal görüntünün bozulmaması için. Öncelikle parçayı bulabilirsem benim için çok daha iyi olacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '11
  • 3 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Hocam aynı durum bende de var. Benim küllük kapağında büyük bir leke ve vites çevresindeki plastik kısımda çok ufak noktalar var. Ankara da efe plaza da bu parçalar için fiyat almıştım. İsterseniz efeyi arayıp sorun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
izmir de çınarlı civarında ünallar çıkmacısı var,belki vardır.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
geçmiş olsun.
Araç kokusu değil bildiğin üzerine kor düşmüş gibi olmuş.
bu türde sorun yaşayanlar üretici firmaya resimleri gönderip parçayı firmaya ödettirmiş.
İlk etap bunu deneyin üstüne düşün dava açın tüketici mahkemesine başvurun şikayet sitelerine yazın . bunların sonucu başka çözüm düşünün.
işin daha garibi sert plastiğe bu tahribatı yapan bir ürün insan sağlığına neler yapıyor düşünemedim.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 290000
  • Model Yılı: '04
  • 21 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
Bende yaşadım bu sorunu. Aynada asılı koku, vites çerçevesine döküldü ve iz bıraktı. Bende karbon folyo kapattım.
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
Parça aramaya uğraşmayın çerçeveyi söküp tamir ettirip oto boyacısına boyattırın . Veya karbon malzemelerle kaplattırın 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
Hocam verdiğiniz efe plaza ile ilgili bilgi üzerine aradım sordum elimizde var dediler..Orta kalorifer üfleyicisine KDV dahil 832 TL, altında bulunan radyo tutucu çerçeveye KDV dahil 313 TL fiyat verdiler. KDV dahil toplam 1145 TL yapıyor. Bu fiyat açıkçası bana çok yüksek geldi. Bu sebeple çıkma bulana kadar kaplama ya da boyatma gibi opsiyonlardan birini seçmekten başka çarem kalmıyor sanırım.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 14, 2018, 16:30:22
izmir de çınarlı civarında ünallar çıkmacısı var,belki vardır.

Ünallara ara ara soruyorum bu parçayı ama henüz denk getiremedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • umut pınarı sonsuzdur.
  • Kilometre: 240000
  • Model Yılı: '05
  • 18 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
Merhabalar, aldığım araba kokusu bi kaza sonucu döküldü ve konsolun ortasında bulunan Kalorifer Üfleyicisi ile Radyo çevçevesinin bir kısmını yaktı. Görüntü olarak şu anda durum epey kötü. İnternette ve İzmir' de yaptığım araştırma ile bu parçaları satan bir yer bulamadım. Toyota Servisinde ise bu parçalar tek tek satılmıyor. İstendiği takdirde kapı kolları ve tüm konsol dahil değişiyormuş ki ona da çok yüksek fiyat söylediler. Sonrasında bir kaç pert araç buldum ama onlarında orta konsol rengi tutmadı. Bu parçaları nasıl temin edebilirim bir bilgisi olan var mıdır acaba ?
Teşekkürler.

geçmiş olsun..size önerim parçayı yenilemeye uğraşmak yerine o kısmı söküp ince sulu zımpara yapı.1000-1500 numara.Üstüne plastidip yapın on numara olur.
Plastidip düşünmezseniz 1-astar 2-uygun renk boya ve 3- vernik atın maliyeti 50 Tl.yi geçmez.Plastidipte aynı şekilde 35 Tl. ye alabilirsiniz.