Anket

Toyotaclubtr Bisiklet Derneği (Kulübü)

Evet, böyle bir organizasyon faydalı olur.
Hayır, katılmak istemem.

Gönderen Konu: Bisiklet ve Motosiklete dair herşey (Tavsiye, tur, donanım, marka, bakım vs.)  (Okunma sayısı 9280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Ürünü nihayetinde kendiniz seçmelisiniz Muhammed Bey, ancak ağırlıklarına dikkat edin bence. Yol sürüşlerinde yüksek ağırlık yorar. Eğer çok gerek görmüyorsanız amortisör gibi donanımlardan feragat etmeye çalışın.

Aslında sitemizde oldukça çok sayıda bisiklet sever mevcut. Toyotaclubtr adına bisiklet derneği fikrini değerlendirmek uygun olacaktır. Bunu anket şekline çevirmek gerek.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 95000
  • Model Yılı: '09
  • 65 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
Teşekkür ederim cevabınız için. Ümit Ventura Man modelini bisikletçiden aldım. Fırsat buldukça bineceğim artık. Saygılar... :saygi:
''Bizi aldatan bizden değildir''
                                         Hz.Muhammed (sav)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
Hayırlı olsun, keyifli sürüşler.
Temizliği, yağlama ve ayarlarına özen göstermeyi unutmamak gerek.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Bu konuyu şu zamanlarda hortlatmak gerekir diye düşünüyorum :)
Malum salgın sebebi ile spor salonları vs. kapanınca, açılsa dahi sürekli endişe halinde kalmaktansa, uzun süredir aklımda olan "bisiklete dönüş" düşüncemi gerçekleştirdim, Ktm Aera Pro 27,5'' ile bisikletliler dünyasına katıldım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '14
  • 305 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
Bu konuyu şu zamanlarda hortlatmak gerekir diye düşünüyorum :)
Malum salgın sebebi ile spor salonları vs. kapanınca, açılsa dahi sürekli endişe halinde kalmaktansa, uzun süredir aklımda olan "bisiklete dönüş" düşüncemi gerçekleştirdim, Ktm Aera Pro 27,5'' ile bisikletliler dünyasına katıldım :)

Dünyaya mükemmel bir giriş olmuş ya.Nasıl bir bisiklet diye bir bakayım dedim fiyatını görünce biraz ürktüm  :D :D Pandemi süresince malesef spor salonları güvenli değil hiç bir şekilde
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
Daha da yaygınlaşması lazım, kullananların yanında, kullanmayanların da bisiklet konusunda bilinçli olması çok önemli.
Hollanda'nın bisiklete geçiş süreci de çok ilginçtir, sonuçta çok önemli bir şeyi başardılar. Bu sayede hem daha çok spor yapabiliyorlar, hem enerjide dışarı daha az bağımlı olabiliyorlar. 5-6 km'ye kadar en hızlı ve pratik ulaşım aracı bisiklet.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
Dünyaya mükemmel bir giriş olmuş ya.Nasıl bir bisiklet diye bir bakayım dedim fiyatını görünce biraz ürktüm  :D :D Pandemi süresince malesef spor salonları güvenli değil hiç bir şekilde

Hafif olsun, XT grup set olsun vs. derken iş Aera Pro'ya ulaştı :) @Hakan Öztürk (3676) kadar olmasa da bilgimin yettiğince bisiklet konusunda da yardımcı olmaya çalışırım meraklı forumdaşlara :)

Bu arada kimse Toyota parçası pahalı demesin, iki parmak kadar Shimano fren balatası 150₺ :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
Hafif olsun, XT grup set olsun vs. derken iş Aera Pro'ya ulaştı :) @Hakan Öztürk (3676) kadar olmasa da bilgimin yettiğince bisiklet konusunda da yardımcı olmaya çalışırım meraklı forumdaşlara :)

Bu arada kimse Toyota parçası pahalı demesin, iki parmak kadar Shimano fren balatası 150₺ :D
Rica ederim Ufuk, hep beraber.
Gerçekten fiyatlar aşırı yüksek, daha makul olmalı. Ben sana başka bir bisikletin fiyatını söyleyeceğim bir ara, o zaman daha da ilginç düşünceler oluşacaktır eminim. Polemik olmasın diye şimdilik burada yazmıyorum.
Bisiklet tamiri de mümkün mertebe insan kendi yapmaya çalışmalı, bu konuda da sıkıntı olabiliyor çünkü.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
Bisiklet tamiri de mümkün mertebe insan kendi yapmaya çalışmalı, bu konuda da sıkıntı olabiliyor çünkü.

Benim meslek gereği elim takım tutuyor, o konuda şanslıyım :) gerekli takımları ve parçaları temin ettim, ara sıra bile olsa çocuk koltuğu ile kullanacağımdan ön fren diski 203mm, arka fren diski 180mm, fren balatalarını organik, fren kollarını shimano zee ile modifiye ettim, bisikletin üretim tarihi 2017 olduğu için fren hidroliğini de yeniledim :) (havasını almak epey zor iş) offorad kullanmayacağım için lastikleri Continental RC King Performance (Telli) 2.20 olarak incelttim (ön lastiği daha sonra 2.10'a çekmeyi düşünüyorum), orijinal iç lastikleri presta supap olduğu için Schwalbe AV13 Schrader supap ile değiştirdim, muhtemelen kışa doğru tubeless jant lastiğe geçeceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti

Hayırlı olsun abi :) Bende şuan Kron TX450 modeli mevcut bununla idare ediyorum  :)
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
Hayırlı olsun abi :) Bende şuan Kron TX450 modeli mevcut bununla idare ediyorum  :)

İyi günlerde kullan :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Teşekkür ederim abi  :)
Ben bu sene yaz başında ancak çocukların bisikletine bakım yapabildim benimkine sıra gelmedi ev tadilatı iş güç derken kaldık bu sene.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
Çocuklar ve gelişimleri için de çok faydalı bir spor, o bakım bile değerli olmuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
Çocuklar ve gelişimleri için de çok faydalı bir spor, o bakım bile değerli olmuş.
Evet hakan bey çok haklısınız çocukların denge gerektiren hareketleri 6 yaşında bile çok iyi bir şekilde yapabiliyorlar bisikletle 3 metrelik genişlikte tek seferde dönüş yapabiliyor yaşıtları hâlâ arka yardımcı tekerler olmadan süremezken bizimki 2 seneyi geçti 2 teker sürüyor başka yetileri daha hızlı gelişiyor bisiklet ve diğer aktiviteler çocuklara çok iyi gelişmeler sağlıyor.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
Gidon boğazını 20mm kısaltarak (XLC +6 derece 70mm), açılı gidon (XLC 680mm) ile 15mm yükselti sağladım, 26" Crankbrothers Iodine 3 jantlara 26x2.10 Schwalbe Smart Sam Plus lastikleri tubeless olarak taktım, sonuç 19" kadro ile fit bike ölçülerimi yakalayabildim, bisikletin pedallar dahil ağırlığını 10.2kg'a kadar indirebildim, son hız ve manevra kabiliyeti artarken tork düşüşü oldu bir miktar ancak 3x11 grup set ile pek hissedilmiyor.

]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
Hayırlı olsun abi,bide göbekten vitesli arka dişli grubu eklesen tam olur,
Takip ettiğim bisiklet tutkunu çift
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
Hayırlı olsun abi,bide göbekten vitesli arka dişli grubu eklesen tam olur,

Teşekkür ederim Ümit bey, bisikletin üzerinde Shimano XT M8000 3x11 grup set var, sizin gönderdiğiniz Nexus serisi genellikle şehir içi bisikletler için tasarlanan bir model,

Aklımda T1000 HT MTB Karbon kadro üzerine CYC X1 Pro Gen2 motor ile SRAM XX1 AXS 1x12 kurmak gibi nirvana bir proje var ancak AXS sisteminde motora shift position sinyali göndermenin yolunu araştırıyorum, şayet mümkün olmaz ise KTM Areo Pro üzerine Bafang M620 takıp T1000 FS MTB Karbon kadro üzerine SRAM XX1 AXS 1x12 kurabilirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Trafik medeniyettir, buna uyan medeni kişidir...
  • 254 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
Gidon boğazını 20mm kısaltarak (XLC +6 derece 70mm), açılı gidon (XLC 680mm) ile 15mm yükselti sağladım, 26" Crankbrothers Iodine 3 jantlara 26x2.10 Schwalbe Smart Sam Plus lastikleri tubeless olarak taktım, sonuç 19" kadro ile fit bike ölçülerimi yakalayabildim, bisikletin pedallar dahil ağırlığını 10.2kg'a kadar indirebildim, son hız ve manevra kabiliyeti artarken tork düşüşü oldu bir miktar ancak 3x11 grup set ile pek hissedilmiyor.

Ufuk Bey güzel bisiklet, teknik konuları iyi bilmiyorum ama konuya vakıf olduğunuz kesin.

Ben de naçizane WHISTLE GUIPAGO 1727 HİDROLİK FREN ŞEHİR BİSİKLETİ 28 JANT 27-V tur bisikleti var. İki yıldır aktif olarak kullanıyorum.  Hatta son bir aydır haftada en az üç kez işe gidip geliyorum. İşyerim yaklaşık 11 km.

Bisikletimden bir şikayetim var fren kollarından stabilize yollarda trim sesi geliyor.
1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
5)  2005 Honda Jazz Elite Cvt Kırmızı 6)  2011 Honda Civic A/T Elegance Füme
7)  2012 Honda CR-V Executive Beyaz 8) 2011 Kia Picanto Hiper A/T
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
Ufuk Bey güzel bisiklet, teknik konuları iyi bilmiyorum ama konuya vakıf olduğunuz kesin.

Ben de naçizane WHISTLE GUIPAGO 1727 HİDROLİK FREN ŞEHİR BİSİKLETİ 28 JANT 27-V tur bisikleti var. İki yıldır aktif olarak kullanıyorum.  Hatta son bir aydır haftada en az üç kez işe gidip geliyorum. İşyerim yaklaşık 11 km.

Bisikletimden bir şikayetim var fren kollarından stabilize yollarda trim sesi geliyor.

Teşekkürler Yasin bey, Hakan abi kadar bilgili değilim ufak ufak öğreniyorum iki teker dünyasını :)

Fren kollarınız BL-M315 olması lazım, strok ayarlı olmadığı için fren kolu ile mekanizmayı bir arada tutan pim boşluk yapmış olabilir, revizyonuda mümküna ama bütçeniz müsait ise BL-M8000 yada BL-M640 kollara geçmeniz faydalı olur, kol değişiminde fren hava yapacaktır, normal bir kullanıcı için epey zor bir işlem, bilginize.