Gönderen Konu: 2017 1.6 MDS Corolla Fren Pedalından Gelen Ses  (Okunma sayısı 2045 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1900
  • Model Yılı: '20
  • 5 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
2017 1.6 MDS Corolla Fren Pedalından Gelen Ses
« : Şubat 06, 2018, 08:17:42 »
Herkese merhaba. Aracımda duyduğum bir ses hakkında deneyimli arkadaşlardan yorum rica ediyorum.
Aracım 2017 1.6 mds advance paket Corolla. Henüz 4.000 km de. Hemen hemen aldığım ilk günden beri fren pedalından ayağımı biraz hızlı çektiğimde pedaldan ''tak'' diye bir ses geliyor. Ayağımı biraz yavaş çekersem gelmiyor. Pedal sanki yayından dolayı gergin duruyor da, ayağımı birden çekince yukarı doğru tak diye vurarak geliyor.
Aynı sesi duyan varmı acaba aracında, normal bir sesmidir?
Teşekkürler.
2020 Corolla 1.6 Dream MDS Kar Beyaz

Toyota Club Türkiye

2017 1.6 MDS Corolla Fren Pedalından Gelen Ses
« : Şubat 06, 2018, 08:17:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
Ynt: 2017 1.6 MDS Corolla Fren Pedalından Gelen Ses
« Yanıtla #1 : Şubat 06, 2018, 09:59:27 »
Benim aracımda da yeni aldığımda vardı aynı ses sonra geçti. Servis yaydan geldiğini ve sesin normal olduğunu söylemişti. Corollada bazı parçalar zamanla uyum sağlıyor. Cam açma düğmeleri zamanla yumuşuyor. Hoparlörler yine kullandıkça sesi daha canlı vermeye başlıyor. Balatalardan başta ıslık sesi gibi bir ses geliyor eskidikçe kesiliyor. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Şubat 06, 2018, 10:07:59 »
Benim aracımda da yeni aldığımda vardı aynı ses sonra geçti. Servis yaydan geldiğini ve sesin normal olduğunu söylemişti. Corollada bazı parçalar zamanla uyum sağlıyor. Cam açma düğmeleri zamanla yumuşuyor. Hoparlörler yine kullandıkça sesi daha canlı vermeye başlıyor. Balatalardan başta ıslık sesi gibi bir ses geliyor eskidikçe kesiliyor.
Corollaların uzun ömürlü olması parçaların zamanla gerçek kondisyonlarına geliyor olmasına bağlı demek ki  :D
70-80 km hızlarda ön taraftan bir ıslık sesi geliyor bende de, hafif frene basınca kesiliyor. Demek o seste balatalarda geliyormuş. Bunu da öğrenmiş oldum teşekkür ederim  :alkis:
23 Nisana kadar bu sesler inşallah kendiliğinden kesilir, kesilmezse Ankara' ya gittiğimde servise uğramam gerekecek.  :kötü:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 30000
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 06, 2018, 10:19:33 »
Corollaların uzun ömürlü olması parçaların zamanla gerçek kondisyonlarına geliyor olmasına bağlı demek ki  :D
70-80 km hızlarda ön taraftan bir ıslık sesi geliyor bende de, hafif frene basınca kesiliyor. Demek o seste balatalarda geliyormuş. Bunu da öğrenmiş oldum teşekkür ederim  :alkis:
23 Nisana kadar bu sesler inşallah kendiliğinden kesilir, kesilmezse Ankara' ya gittiğimde servise uğramam gerekecek.  :kötü:

Uzun ömürlü olması açısından diyelim de kendimizi üzmeyelim  :D :D Kronik sorunlar ve çözümleri forumda var, göz gezdirirseniz içiniz daha rahat olur.

Keyifle, kazasız belasız binin inşallah. Hayırlı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Şubat 06, 2018, 14:19:37 »
Fren pedalından gelen ses ile ilgili pek bir bilgi bulamamıştım forumda, ama anlaşılan olabilen bir durum.
Teşekkür ederim hepimize kazasız sürüşler @Emrah Doğan (36874)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 38000
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Şubat 08, 2018, 13:22:09 »
Merhaba,
bu ses bende de geliyor fakat seninki gibi pedaldan ayağını çekince değil, pedalın üstüne ayağımı koyunca oldu. ilk başta dizim çıtladı zannettim ama bi kaç kere olunca farkettim firen pedalından geliyor.  bi kaçkere oldu artık yapmıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '19
  • 109 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 08, 2018, 18:01:54 »
pedaldaki ses için forum içinde mesajlar mevcut  sorun olarak görmeyin gaz pedalındaki swich ses yapıyor
2019 Corolla Hybrid Passion X-Pack e-CVT

Efsaneler ölmez şekil değiştirir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Şubat 09, 2018, 11:59:36 »
pedaldaki ses için forum içinde mesajlar mevcut  sorun olarak görmeyin gaz pedalındaki swich ses yapıyor
Bendeki sesin switch sesi olduğunu sanmıyorum. Fren pedalı baya baya tak ediyor ve hissediliyor tak diye bir yere vurduğu. Ayrıca switch sesi olsa ayağımı yavaş çektiğimde de ses gelirdi diye düşünüyorum.