Gönderen Konu: Toyota Corolla 1.33 motor alt muhafaza ile ilgili  (Okunma sayısı 8275 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 4 kere teşekkür etti
Toyota Corolla 1.33 motor alt muhafaza ile ilgili
« : Şubat 02, 2018, 00:16:14 »
Toyota corolla 2017 1.33 life araçta fabrika çıkışında motor alt muhafaza takılmamış bu konu kafama çok takılmıştı aksesuar olarak 215 liradan aksesuar kataloğunda satışı var,fabrika çıkışında koymayıp da sonradan bu ürünü satmalarının sebebini anlayamadım böyle gerekli arabanın demirbaş olan bir parçası neden takılmaz kafama cok takıldı ve taktırmayı düsünüyorum taktıranlar varsa görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum

Toyota Club Türkiye

Toyota Corolla 1.33 motor alt muhafaza ile ilgili
« : Şubat 02, 2018, 00:16:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 290000
  • Model Yılı: '04
  • 21 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Corolla 1.33 motor alt muhafaza ile ilgili
« Yanıtla #1 : Şubat 02, 2018, 10:30:18 »
Şahsi fikrim, parçacıdan plastik tabla alıp o bölgeye uygun ölçüde montaj yaparım.
Kendi aracım için metal sac kullandım 50tl 'ye mal olmuştu.
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 02, 2018, 10:55:41 »
neden takılmadığının sebebi gayet açık,içinden alıp bir kısmını hediye diye satış taktiği olarak geri vermek diğerlerini de parayla satmak,kaput keçesi de bunlardan birisi,paspas bir diğeri vs vs.kapı içlerine ve alt kısma,davlumbazlara izolasyon yapsalar da bizlere öyle satsalar,fabrika mı batar,daha az kar ederler.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 02, 2018, 13:58:22 »
Tokay beyin açıklaması çok net olmuş. Eskiden de karter muhafazası sökülür ve parayla satılırdı. Hatta o zaman ki açıklama "aracın ağırlığını artırıyor ve vergiyi artırıyor" şeklindeydi. Hatta bazı araçlarda paspaslar çıkarılır, sağ aynalar sökülürdü. Maksat, tamamen kâr düşüncesi ile yapılan bir ticari hamle.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Şubat 02, 2018, 15:32:01 »
neden takılmadığının sebebi gayet açık,içinden alıp bir kısmını hediye diye satış taktiği olarak geri vermek diğerlerini de parayla satmak,kaput keçesi de bunlardan birisi,paspas bir diğeri vs vs.kapı içlerine ve alt kısma,davlumbazlara izolasyon yapsalar da bizlere öyle satsalar,fabrika mı batar,daha az kar ederler.
hiç hoş olmayan bir durum gerçekten,ama yinede el mahkum motoru koruma amaçlı taktıracağım,sizin dediğinize göre fabrika çıkışında aslında bu parça var ve kar amaçlı ekstra olarak satılıyor o zaman performansına olumsuz bir etkisi olmayacağını düşünüyorum siz de aynı fikirde misiniz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '15
  • 40 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 02, 2018, 17:30:29 »
Aracın maliyetini düşürmek için tüm otomobil firmaları maalesef parçalardan çalmaya başladılar. Yaklaşık 4 ay önce motor alt muhafazanın olmamasının sıkıntısını yaşadım. Ana yolda giderken fark edemediğim taşın üzerinden geçtim ve karter ve egzost delindi. Kaskodan yaptırdım. Ankarada Alj de 8000 bin tl hasar çıktı. 200 liralık parçadan kaçıyorlar sıkıntısını müşteri çekiyor. Maalesef çoğu marka bunu yapıyor. Ama bir daha parça çalan markadan araç almayacağım. Şu an da da 2012 Model Cıvıc elegance arıyorum.
2015 Corolla 1.33 life brc lpg

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 02, 2018, 18:02:44 »
B segmentindeki hiçbir araçta yok. C segmentindeki araçların bir kısmında yok. Olsa da pek bir faydası olmuyor. Muhafazası olan araçlara yine kedi giriyor, yine yüksek taşa vurunca plastik koruyamayabiliyor. Araziye girmiyorsanız ihtiyacınız yok. Eğer istiyorsanız sanayide çelik ince bir sac ile altını kaplatabilirsiniz.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Şubat 02, 2018, 22:29:33 »
Aracın maliyetini düşürmek için tüm otomobil firmaları maalesef parçalardan çalmaya başladılar. Yaklaşık 4 ay önce motor alt muhafazanın olmamasının sıkıntısını yaşadım. Ana yolda giderken fark edemediğim taşın üzerinden geçtim ve karter ve egzost delindi. Kaskodan yaptırdım. Ankarada Alj de 8000 bin tl hasar çıktı. 200 liralık parçadan kaçıyorlar sıkıntısını müşteri çekiyor. Maalesef çoğu marka bunu yapıyor. Ama bir daha parça çalan markadan araç almayacağım. Şu an da da 2012 Model Cıvıc elegance arıyorum.
çok geçmiş olsun serdar bey,bu durum büyük bir müşteri memnuniyetsizliği,sizin yaşadıgınız olayı kast ediyordum bende ve yaşandıgını görmek beni daha da üzdü ve tedirgin etti en yakın zamanda alt muhafaza edinicem

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 32 kere teşekkür etti
  • 201 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 02, 2018, 22:53:35 »
Bunlar daha iyi günler ..gün gelecek direksiyon bile opsiyonel olacak :) (Gayet ciddiyim)