Gönderen Konu: 2017 corolla multidrive s hakkında tecrübeli arkadaşlardan bir kaç sorum olacak  (Okunma sayısı 2229 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
2017 corolla multidrive s aracımı kasım ayında sıfır aldım aracım şu an 1700 km de çok fazla otomatik vites tecrübem yok

1:arac seyir halinde düsük devir ve hızda titreme oluyor(0-30 km) gaza daha fazla basarsam yada ayagımı gazdan çekersem normele dönüyor servise bildirdim 1000 bakımında problem yok dediler bu söyledigim her zaman olmuyor ama zaman zaman oluyor

2: sakin kullandıgım zaman vites geçişleri hissettirmiyor ancak performanslı kullandıgım da 4000 civarı vites attıgında kısa bir süre sanki duraksama yada takılma yapıp vites atıyor normalmidir

3:seyir halinde iken ayagımı gazdan çekip terar gaza basdıgımda bir sarsıntı oluyor tekler gibi bir defa bu arada lpg yok aracımda

4:arka balatardan ötme sesi var servis solüsyon sıktık dedi ama aynı tavsiyeniz varmı

Mesaj Birleştirildi: Ocak 29, 2018, 16:34:07
arkadaşlar birde yokuş asagı inerken firene basınca motor fireni devreye girme özelligi s tuşuna basınca oluyor ama s devrede degilken bir türlü olmadı normalmidir

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 70
  • Model Yılı: '16
  • 20 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
Titreme cok yuksek degilse direksiyonda hafif bir titresim hissediliyor. 1500 dd civarinda ilerlemeye calisiyor cunku arac dusuk hizda fazla gaz vermeden devir yukseltmeden hizlaniyor. Eger titresim cok fazla ise bi problem vardir. Performansli kullanimda vites atiyormus hissi oluyor evet bi problem yok.
Yarim gaza kadar sabit devirle hizlaniyor arac ama fazla basinca 4 5 6 bin devirlerde vites atiyormus hissi verebiliyor . Tam basarsaniz ise kullanabilecegi en verimli ve en yuksek devirde tutup oyle hizlaniyor.
Motor freni eğim cok yukseldigi zaman frene bastiginizda yapmasi lazim sportta olsun veya olmasin

Mesaj Birleştirildi: Ocak 29, 2018, 20:38:07
Bu arada balatalardan bendede ses geliyordu surduler gecmedi ikinci gittigimde tum balatalar 10bin bakimda garantiden degisti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Teşekkür ederim bana biraz titreme fazla gibi geliyor ama bu üç ay içersinde fazla değil 3 yada 4 defa oldu problem olsa daha çok yapar diye düşünüyorum biraz daha takip edeyim en iyisi
Tekrar sağolun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
Bütün yazdıklarınız CVT şanzıman a adaptasyon sürecinizin sürdüğünün belirtileri.
Corolla dan balatadan da ses gelir kapıdan da vs. herzaman heryerden km ilerledikçe sesler gelmeye başlayacaktır.
Bütün bunlara kafanızı takmamanızı tavsiye ederim.
Servis sorun yok diyorsa yoktur 😂
Allah kazasız kullanmanızı nasip etsin. Hayırlı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Gökhan bey teşekkür ederim haklısınız alışamadım herhalde

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1
  • Model Yılı: '17
  • 8 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
malesef arka balatalar ses yapıyor ama servis balatayı ve kaliper pimlerini değiştirince ses kesiliyor
corolla advance 1,6 multidrive s inci beyaz