Gönderen Konu: aklıma takılan bi kaç minik durum  (Okunma sayısı 3596 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 96000
  • Model Yılı: '15
  • 67 kere teşekkür etti
  • 67 kere teşekkür edildi
Ynt: aklıma takılan bi kaç minik durum
« Yanıtla #20 : Şubat 01, 2018, 19:54:05 »
Çeşitli sebepler dolayısıyla uzun süredir foruma giremiyorum. Ya da ara ara kısa sürelerle girebiliyorum. Ancak bu süre zarfında da gördüğüm bu anlamsız tartışmalar üzücü. Bu forumdaki en sevdiğim şey saygı ve hoşgörünün ön planda olmasıydı (halen de öyle). Bu konuya taraf olmadığımı da belirtmek isterim. İyi forumlar.
Merhaba Gökhan Bey, tartışma olur, 40 yıl aynı yastığa baş koyanlar bile tartışır. Önemli olan saygı sevgi çerçevesinde bunu yapabilmek. Sevgiler.
Motor yağı konusuna laf eden kim? Yurtdışında 10'larca, bizim forumda 250 sayfa tartışma mevcut. Yazıda bunca tartışmaya rağmen hala aynı soruların sorulmasını dile getiriliyor.
Maalesef Mutlu Hocam, kesinlikle katılıyorum söylediklerinize. Bırakın forumda aramayı, google'da bile arama yaptırma alışkanlığı yok bazı arkadaşlarımızın. Haliyle nezaketi kaybetmeden hicvedilmeyi de hakediyorlar bu nedenle. Saygılarımla.
2015 Avensis 1.6 D4-D Advance - 2007 Hyundai Accent Era (2001 Avensis D4, 1993 Corolla 1.6 XL AE101)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Şubat 01, 2018, 19:54:05 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 01, 2018, 22:55:21 »
Arkadaşlar hepiniz gerginsiniz bizde motor yağı konusuna laf ettirmem derken, moderatör değiliz, forumun sahibi değiliz bizde şakayla karışık nükte yapıyoruz. ayrıca motor yağısayfasında, motor yağı hakkında konuşuyoruz olması gereken bu. Yazdıklarımız her daim daha değişik daha geliştirirci olsun diye uğraşıyoruz. En son motor yağı kapağında 0w20 yazıyormu diye sordum çünkü yabancı forumda gördüm kapakta 0w20 yazıyordu, cevap veren bile olmamış. (Çoğu yazdıklarımı yabancı forumlarıda araştırıp öyle yazarım, onun içinde sanırım google kullanılır.)
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Şubat 02, 2018, 00:04:40 »
Sevim koş konuya yağ konmuş 😜😜😜
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Şubat 02, 2018, 00:53:05 »
ne yazdım ne anlaşıldı. vay be.
demek ki; önemli olan, senin ne söylediğin değil! karşındakinin ne anladığı.
acaba başlık mı yanlış?
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Şubat 02, 2018, 10:02:04 »
Konu belki daha farklı yerde olabilir. Diğer yanda biraz tebessüm başlığını taşısa bence bu kadar tepki ve/veya dikkat çekmez.Başlık ciddi gibi görünüp sihni sinir bir paylaşım olduğu ortada. Bu konunun bence amacı  ve değeri gülmek yada yüzünüzde bir gülümseme yaratmak olsa gerek.

Mesela ben de hep merak etmişimdir. Araba ya beden araba diyorlar oysa Araplarla hiç ilgisi yok.Zaten tün sorun o Joul yüzünden  çıktı.Ne vardı buhar motorunu icat edecek... 

Düzeltme  Buhar gücünün Heron tarafından uygulamasından sonra 1679 yılında ilk faydalı uygulama Fransız fizikçi Denis Papin 'den (1647-1712) geldi.

Yüzünüzden gülümseme eksik olmasın....
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Nisan 08, 2018, 14:17:19 »
Adamin biri sinirliymis karisida kemikli
Adamin biri kizmis karisida erkek
Adamin biri düşmus karisida rüya
Adamin biri yuzmus karisida dogramis
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.