Gönderen Konu: COROLLA 50.YIL 2017 BENZİN 1.6 OTM. VİTES TÜM EKSİKLERİNİ YAZINIZ LÜTFEN  (Okunma sayısı 2058 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Herkese selamlar
    • yok
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 200
  • Model Yılı: '17
  • 1 kere teşekkür edildi
arkadaşlar yeni aldığımız corolla 50. yılın gördüğüm negatif yönlerini burada toplamak istiyorum lütfen bunları yazınız.Bu araba beni hayal kırıklığına uğrattı .Yolladığınız tüm eksikleri İngilizceye çevirip Japonya ya yollayacağım. buradakilere söylememe rağmen bir halt yapmıyorlar
1-motor koruma yok,kediler girip motor üstüne içeriden oturuyorlar
2-benzin depo koruma yok
3-gerikkamera motor ilk çalıştığında 7 sn sonra devreye giriyor
4-navigasyon yok
5-ses kontrol yok
6-lastik sesi çok fazla
7-soğuk havalarda cam spreyleri donuyor
8-motor ses yalıtım yeterli değil
9-stepne yok
10-bijon anahtarı yok
11-kriko yok
12-ön kamera yok
13-hız sabitleyici direksiyon ile beraber dönüyor
14-
her zaman güvenli sür

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 107000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
Benim 1.33 den çokta farklı değil o halde. En azından beklentimden fazlası var. 50. Yıl full olmasına rağmen eksiği var demek ki baya. En azından stepne olmalıydı. 100 binden fazla para veriyorsun ama stepne yok. Can sıkıcı olsa gerek.

Navigasyon gerekli değil telefonlar varken, olsa iyi olur mu olur tabi. (bence)

Lastik sesi beni rahatsız etmiyor galiba göreceli, ama bunun full veya boş olmasıyla alakalı olduğunu zannetmiyorum.

Benzin koruma konusunda katılıyorum olmalı.

Motor koruma konusundada ilk aldığım zamanlar çamura battığımda olmalı dediğim bir parça. Ama ısı ile alakalı diyenler var. Şehirde yaşayanlar için sıkıntı yok bence ama benim gibi genelde kırsalda yaşayan için gerekli çamur, taş, vs den koruma açısındaan.

Hız Sabitleyicinin dönmesi nasıl bir eksik yön. Ne konuda rahatsız ediyor acaba?
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '17
  • 108 kere teşekkür etti
  • 148 kere teşekkür edildi
Stepne olmayan bir arabada bijon anahtarı ve kriko neden bulunsun ki? Zaten tamir kiti ve pompa vardır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '00
  • 8 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
CC'nin direksiyonla dönmesi sizi neden rahatsız etti? Zaten o direksiyon ile bağlantılı bir parça değil mi?
Toyo Toyo Toyo :D
Toyota Corolla 1.3 Terra A/C 180000 km

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
arkadaşlar yeni aldığımız corolla 50. yılın gördüğüm negatif yönlerini burada toplamak istiyorum lütfen bunları yazınız.Bu araba beni hayal kırıklığına uğrattı .Yolladığınız tüm eksikleri İngilizceye çevirip Japonya ya yollayacağım. buradakilere söylememe rağmen bir halt yapmıyorlar
1-motor koruma yok,kediler girip motor üstüne içeriden oturuyorlar
2-benzin depo koruma yok
3-gerikkamera motor ilk çalıştığında 7 sn sonra devreye giriyor
4-navigasyon yok
5-ses kontrol yok
6-lastik sesi çok fazla
7-soğuk havalarda cam spreyleri donuyor
8-motor ses yalıtım yeterli değil
9-stepne yok
10-bijon anahtarı yok
11-kriko yok
12-ön kamera yok
14-

1. Motor muhafaza çoğu araçta yok. Örneğin astra. Fakat olsa da kedilerin girmesine engel değil. Yaptırması pahalı da değil, sanayide bir sürü yer var. Ya da orjinal plastik olarak satan illaki vardır.
2. Arazi aracı olarak mı kullanıyorsunuz da benzin depo koruması istiyorsunuz? Onu da yedek parça olarak bulabilirsiniz sanıyorum.
4. Telefonlara ekleyeceğiniz ücretsiz yazılımlar çoğu markanın navigasyonundan çok daha başarılı.
5. Bkz 4. şık ve telefon, amazon echo, iphone siri, android in bir çok sesle kontrolü var. Tabi ingilizce komutları anlıyorlar.
6. Yumuşak hamurlu bir lastiğe geçebilirsiniz. Nokian, Michelin tavsiye ederim. Yok eğer pürüzlü bir asfaltta kullanıyorsanız her araçta lastik sesi oluyor.
7. Bunun kullandığınız ucuz cam suyuyla ilgisi var, arabayla değil.
8. Düşük devirde kullanmaya imkan veren cvt şanzımanla sakin kullanırsanız motor sesi hiç de rahatsız etmez. Performanslı üst devirlerde kullanıyorsanız her C segment araçta 3000-3500 devir sonrası motor sesi rahatsız etmeye başlar.
9. Bakınız 2. şık. Stepneye 5 senedir hiç ihtiyaç duymadım. Lastik tamir kitleri gayet yeterli. Yetmediği yerde de kasko yol yardımı ararsınız olur biter. Bagaj hacmini artırdığını niye göz önünde bulundurmuyorsunuz?
10-11. Lastik tamir kitiyle satılan araçlarda bunlar zaten konulmaz. Lastik tamir kitiyle satan tek marka da Toyota değil. Almanlar da artık araçlarını böyle satar oldular. Yeni çağa ayak uydurun. Bkz. 9. şık kasko yol yardımı.
12. Eklemesi gayet basit. Fakat kullanışlı değildir. Çabuk kirlenir. Ön park sensörü hangi ihtiyacınızı çözmüyor?
13. E ne güzel işte sabit kalsa daha mı kullanışlı olacaktı? Viraj dönerken de cc ye rahatça müdahale edebileceksiniz. Vag grubundaki gibi küçücük sinyal kolu gibi bir çubuğun üstündeki küçücük 2 tuş ile mi hızınızı kontrol etmeyi tercih ederdiniz?

Keşke bunları yazmadan önce forumu biraz araştırsaydınız da bilgi sahibi olsaydınız, ucuza aldığınız cam suyunun donmasını bile kendinize değil de araca bağlamasaydınız. Hiçbir araç mükemmel değil, almadan önce araştırsaydınız bu negatif yönlerini de keşke hiç almasaydınız.
Fakat üzülmenize de gerek yok, satarsanız zarar etmeden kurtulursunuz, böylece sözde hiçbir sorunu problemi olmayan! Alman markalarına geçebilirsiniz. Ha yok aracımı seviyorum diyorsanız da gülü seven dikenine katlanır.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
50. Yil paketlerde safetyy sense yi cazip bir fiyata aliyorsunuz. Belki bi kac kucuk dokunuz daha. Safetyy varsa gerisi teferruat
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Bazen şaşıp kaliyorum. Arabayı alırken hiç mi incelemeden aldiniz da sonradan bu yok su yok ses cok gurultu cok vs diye soyluyorsunuz ?
Corollada ses var diyen arkadaslara tavsiyem piyasadaki diger araclarada bir baksinlar lutfen. Kendi abim 2008 corollasini satip nissan qashqai platinum premium aldi aracin gurultusunden tikirtisindan corollayi sattigina pisman oldu qashqai sini satti suanda tekrar corolla bakiyor. Kendi evimde mercedes a180d amg ve corolla 1.4 d4d kullaniyoruz eşimle cok ilginctir ki mercedes corollanim 2 kati fiyatinda olmasina ragmen corolla daha sessiz ve gurultusuz.

Konuyu baslatan arkadasim lutfen sahsen ustune alinma sozlerimi genel olarak soyluyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
Toyotalardaki genel eksilerden sunu diyebilirsiniz, Japonya ya.
Spor tusu direksiyonda olmali
Fren pedali hafif saga egimli olmali
Orta gogus biraz daha yuksek olmali
Koltuk yukseklik ayari daha derine inebilmeli
Direksiyon alt konuma alininca ekran gorunmuyor
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '15
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
Araç 50.Yıl premium ise araçta, Ön de park sensörü vardır eminmisiniz?
2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
Şu maddeyi ben sizin yerinize çevireyim;

13-cruise control turns with steering wheel

Japonya ne cevap verecek acaba..!