Gönderen Konu: E12 kullanicilarindan ve elektronikçi arkadaşlardan kucuk bir rica.....  (Okunma sayısı 6703 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '13
  • 102 kere teşekkür etti
  • 63 kere teşekkür edildi
Mahmut bey rezinstans bağlantı yerlerini içerden kontrol ettim fakat bağlantılar trimlerin altında kalıyor sanırım. Tam olarak göremedim doğrusu. Fakat sıcak olan yerler cam sağ ve sol alt kenarlarıydı. Diğer yerleride kontrol ettim fakat yoğun ısı sadece o iki bölgedeydi. Diğer bölgelerde elimin hissedeceği bi sıcaklık alamadım. Muhtemelen bağlantı yerleri o bölgede bulunuyor.
2006 Corolla HB Sol
2013 Civic FB7 Premium

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
Teşekkürler. Bendekiler de elimi cam üstüne koydugumda sıcaklığı bayağı hissediyordum.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '13
  • 102 kere teşekkür etti
  • 63 kere teşekkür edildi
Rica ederim Mahmut bey. Ayrıca sıcaklık o bölgede ortalama 6-7 cm çapındaki bir bölgede hissediliyor.
Muhtemelen yaptığınızda bir hata olduğunu sorun çıkaracağını düşünmüyorum.
Fakat sıcaklık konusunda siz yinede çevrede aynı araç sahibi birini gördüğünüzde rica edin, hem sizin hem diğer aracın ne kadar ısı verdiğini tek elden siz kontrol etmeniz içinizi daha da rahatlatacaktır.
2006 Corolla HB Sol
2013 Civic FB7 Premium

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 165000
Hayırlı akşamlar arkadaşlar...benim de rezistans soketleri yerinden kopmuş..nasıl bir yol izlemem gerekiyor..japon yapıştırıcı ile denedik 5 dak.çalıştı sonra ısıdan attı tabi..sunfix macun kaynak 200 dereceye dayanıyormuş,faydalı olabilir mi acaba..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
Hayırlı akşamlar arkadaşlar...benim de rezistans soketleri yerinden kopmuş..nasıl bir yol izlemem gerekiyor..japon yapıştırıcı ile denedik 5 dak.çalıştı sonra ısıdan attı tabi..sunfix macun kaynak 200 dereceye dayanıyormuş,faydalı olabilir mi acaba..

Ben sun fix in mavi yeşili ile demedim. Tam isimi bitiremediğim den dolayı tam anlamıyla çalıştıramadım. Yarin diğerini de yapıştırıp deneyecegim. Ama sun fix mavi sari tutuyor gibi..
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Groupama kaskom var ama sanırım tramer e işleniyor cam hasarı..bilginiz var mı acaba...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
Arkadaşlar bugün itibariyle rezistans fislerini taktim ve çalıştırdım.10 dakika çalıştı elime çok aşırı sıcaklık gelmedi ve bir problem de çıkmadı. İnşallah sorunu halletmisizdir
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 51 kere teşekkür etti
  • 57 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar bugün itibariyle rezistans fislerini taktim ve çalıştırdım.10 dakika çalıştı elime çok aşırı sıcaklık gelmedi ve bir problem de çıkmadı. İnşallah sorunu halletmisizdir

Sayın BERE,

10 dk deneme yaptıysan ısınmada olmuyorsa bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum  :tamam:

Saygı ve sevgilerimle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Hadi inşallah arkadaşım...bende hafta sonu deneyeceğim inşallah...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
Sayın BERE,

10 dk deneme yaptıysan ısınmada olmuyorsa bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum  :tamam:

Saygı ve sevgilerimle

10 dk da ısınıyor elle hissediliyor ama cayır cayır değil . Bir de siz durumu biliyorsunuz Bülent bey rezistans hattının yarısından aşağısınin hattını kesmistim. Eger üst kısım idare ederse boyle bırakacağım. Olmazsa alt kısma da ayni işlemi yapacağım.

Saygılar.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 17, 2018, 21:09:42
Hadi inşallah arkadaşım...bende hafta sonu deneyeceğim inşallah...

kopan yerin fotosunu yüklersen fikir üretebiliriz..
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Fotoğraf yüklemeye çalışıyorum fakat olmuyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
Fotoğraf yüklemeye çalışıyorum fakat olmuyor

yanıtlaya tıkladığında altta ekler var. oraya tıkla ve dosya nerede ise onu seç ve tamam de.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Resim yükleyebilmek için en az 10 mesajımın olması gerekiyormus..az önce forumda araştırma yaptım böyle diyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
Resim yükleyebilmek için en az 10 mesajımın olması gerekiyormus..az önce forumda araştırma yaptım böyle diyor

Eger kopan yerde aciklik yoksa alttan cam gorunmuyorsa boyle yapabilirsin. Aciklik varsa fazla isinma yapiyor. Arayi doldurman gerekli....

En bastan okuyin ve ona gore bir yol izleyin...
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Teşekkür ederim...hafta sonu deneyeceğim kısmet olursa

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
Teşekkür ederim...hafta sonu deneyeceğim kısmet olursa

Arkadaşım seninki de ayni benim gibi.siyahın üzerine( tam kopan yere yaparsan olmayabilir.( tam emin değilim) ben biraz üstüne tam bakırın olduğu yere yaptım.

Sayın Bülent Özkan bey bana bir öneride bulunmuştu. Şöyle ki:
elektronikciye gidin, o parçanın altına 1-2-3 bölgeleri kaplayacak (Bir kağıda şablon çizin) büyüklükte ilave metal lehimlesin, parçanın altını zımpara ile düz hale getirin, sonra yaptığınız parçayı camdaki geniş bölgeye dolgu ile güzelce yapıştırın, 1-2 gün rezistansı çalıştırmayın, çalıştıracağınız gün  dolgu kurumuşsa soketi takın deneyin..
1,2,3 dediğimiz yerler üst paylaşımlarda var.(yani kopan yerin bağlı olduğu kalın yer) rezistans tamir sıvısı var mi?  Aslında lehim olsa daha iyi olur...
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Cumartesi işe koyuldum...önce şirketten cama yapışacak olan kısmı ayırayim dedim...fakat fazla bir kuvvet uygulamama rağmen elimde kaldı...yani bir kısmı sökeyim içinde kaldı parçanın...sanırım camı değiştirmekten başka çarem kalmadı...aracım 2007 terra dizel mavi renk...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
Cumartesi işe koyuldum...önce şirketten cama yapışacak olan kısmı ayırayim dedim...fakat fazla bir kuvvet uygulamama rağmen elimde kaldı...yani bir kısmı sökeyim içinde kaldı parçanın...sanırım camı değiştirmekten başka çarem kalmadı...aracım 2007 terra dizel mavi renk...

yazdıklarınızı pek anlayamadım..
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Cama yapışması gereken metal parçayı soketin içinden çıkarmaya çalışırken koptu maalesef...parçanın bir kısmı da soketin içinde kaldı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
Cama yapışması gereken metal parçayı soketin içinden çıkarmaya çalışırken koptu maalesef...parçanın bir kısmı da soketin içinde kaldı

Camdaki bakır bölge sağlamsa camı değiştirmenize gerek yok. Camdeki soketlerin koptuğu bölgeyi güzelce zımparalayın. Kabloda kalan soketleri kesip atın. Kablo yeteri kadar uzunsa elektrikçi lehimle cama tuttursun. Kısaysa kabloya ek yapıp lehimletirsiniz.

İşlem bittikten sonra çıplak kablo, lehim ve metal bölgeyi boyayla izole edin.