Gönderen Konu: yetkili servis sonrası kararan iç dikiz aynası çalışmıyor yardım  (Okunma sayısı 4012 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
 arkadaşlar merhaba
 2011 dizel mmt viteste yaşadığım bir sorun nedeni ile kocaeli kaya yetkili servise aracımı bıraktım ve tamirattan sonra gece araç kullanırken kararan iç dikiz aynasının çalışmadığını fark ettim ki öncesinde çalıştığına eminim çünki sürekli kullanıyorum (diğer sürücülerin xenon ve far ayarı yüksek merakı yüzünden ) servise tekrar gittiğimde
aracı kontrol edip öyle alsaydınız biz size teslim ettik
biz o bölgeye bakmadık
sizin şansınıza serviste bozuldu başka yerdede bozulabilirdi gibi
alakasız ve ciddiyetsiz laubali cevaplar aldım yapacak bir şey yok deyip mecbur bakmalarını sorun nedir bulmalarını istedim dikiz aynasının bozulduğunu değişmesi gerektiğini söylediler yani 2000 küsür lira extra servis merakımız bize patladı şimdi ne yapmalıyım varmıdır bu konudan anlayan gerek tamir gerekse yardımcı olacak yol gösterecek 
şimdiden teşekkür ederim

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '00
  • 8 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
Tüketici haklarına başvurun bence. Tehdit edin tüketici hakem heyetine başvuru yaparım falan diye.
Edit: Eksik sözcük
Toyo Toyo Toyo :D
Toyota Corolla 1.3 Terra A/C 180000 km

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: B+
onuda düşündüm ama bi kere teslim aldım aracı imzada attık teslim aldığımıza dair iyice soğumaya başladım toyotadan servislerin sürekli bizi yolmaya çalışmasından araçta bitip tükenmeyen seslerden ....

Mesaj Birleştirildi: Ocak 06, 2018, 14:12:04
bir dikiz aynası işcilik hariç 2700 lira olurmu akıl karımı ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi

Mesaj Birleştirildi: Ocak 06, 2018, 14:12:04
bir dikiz aynası işcilik hariç 2700 lira olurmu akıl karımı ?

Hele bide kararmalı kameralı var, 4500 Tl
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 96000
  • Model Yılı: '15
  • 67 kere teşekkür etti
  • 67 kere teşekkür edildi
Maalesef Şahin bey, durum aynen dediğiniz gibi. Ben art niyet aramadım ama bazı servislerden çıkınca arabada benzer durumları yaşadım. Hatta yıllar önce bir seferinde babamın 93 Corolla'nın kaputunu kapamadan aracı teslim etmişler. Zeytinburnu sahilde kaput açtı araç. Kaza yapmaması büyük şans idi babamın. Servisleri gözümüzde çok büyütmemek lazım o yüzden. Daha ne hikayeler çıkar bu servislerle ilgili. Kitap olur kitap...
2015 Avensis 1.6 D4-D Advance - 2007 Hyundai Accent Era (2001 Avensis D4, 1993 Corolla 1.6 XL AE101)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
Neyse,
Sonuça gelirsek incelemek lazım, isterseniz Sakaryaya gelin bi bakalım.
AP900 Cruise control

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 67 kere teşekkür etti
Daha önce benzer konular da açılmış Şahin bey. Forumda arayıp, gezerseniz göreceksiniz. Zannımca Ahmet bey zaten bu işi yanına gittiğiniz takdirde çözecektir. Selamlar.
2015 Avensis 1.6 D4-D Advance - 2007 Hyundai Accent Era (2001 Avensis D4, 1993 Corolla 1.6 XL AE101)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
Hele bide kararmalı kameralı var, 4500 Tl

Ahmet abi hırsızlar duymasın ön camı kırıp çalmaya başlarlar bir ayna 4500 lira diye.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
Ahmet abi hırsızlar duymasın ön camı kırıp çalmaya başlarlar bir ayna 4500 lira diye.

Yenisi evette,
Çıkması pek para etmiyor.
AP900 Cruise control

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 35 kere teşekkür etti
Yenisi evette,
Çıkması pek para etmiyor.

Peki arkadaş serviste değiştirdiği zaman eski arızalı olan aynayı veriyorlar mı yoksa servise mi kalıyor?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
Peki arkadaş serviste değiştirdiği zaman eski arızalı olan aynayı veriyorlar mı yoksa servise mi kalıyor?

Garantide verilmez,
Cepten alırsan vermek zorunda.
AP900 Cruise control

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 35 kere teşekkür etti
Garantide verilmez,
Cepten alırsan vermek zorunda.
İstemek gerekli bence cepten değiştirince.
Birde bakımdan sonra herhalde teslim almadan ekspertiz yaptırmak gerekli herhalde ona göre teslim almak lazım sanki,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
Şahin bey, servisler mesai saatleri içerisinde çalışır. Bu da demektir ki siz aracınızı gündüz vakti teslim aldınız. Gündüz vakti aynanın kararıp kararmadığını nasıl kontrol etmenizi bekliyorlar? Bu tamamen servisin yüzsüzlüğü. Şayet tükatici hakem heyetine gidecek olursanız haklı çıkacaksınız. Bu arada aracınız servisrte iken aynanızın değiştirilmediğinden eminmisiniz? Bir yakınım yaklaşık 450 tl olan silecek motorunu serviste çalışan bir tanıdığı vasıtasıyla 50 tl'ye orjinali ile değiştirdi. Servisteki usta "abi aracı servisin arka sokağına çek ben geliyorum" deyip arka sokağa yönlendirmiş ve 10 dk sonra servisteki diğer bir araçtan söktüğü silecek motorunu getirip takmış. Daha sonra silecek motorunun söküldüğü aracın sahibine motor da bozuktu değiştirdik diyecekler ya da hiç bir şey söylemeyecekler ve araç sahibinin bir de motor için gelmesini sağlayacaklar.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 67 kere teşekkür etti
Şahin bey, servisler mesai saatleri içerisinde çalışır. Bu da demektir ki siz aracınızı gündüz vakti teslim aldınız. Gündüz vakti aynanın kararıp kararmadığını nasıl kontrol etmenizi bekliyorlar? Bu tamamen servisin yüzsüzlüğü. Şayet tükatici hakem heyetine gidecek olursanız haklı çıkacaksınız. Bu arada aracınız servisrte iken aynanızın değiştirilmediğinden eminmisiniz? Bir yakınım yaklaşık 450 tl olan silecek motorunu serviste çalışan bir tanıdığı vasıtasıyla 50 tl'ye orjinali ile değiştirdi. Servisteki usta "abi aracı servisin arka sokağına çek ben geliyorum" deyip arka sokağa yönlendirmiş ve 10 dk sonra servisteki diğer bir araçtan söktüğü silecek motorunu getirip takmış. Daha sonra silecek motorunun söküldüğü aracın sahibine motor da bozuktu değiştirdik diyecekler ya da hiç bir şey söylemeyecekler ve araç sahibinin bir de motor için gelmesini sağlayacaklar.
Bunları duymak çok üzücü. "Acaba" deyip de, sonra "yok ya o kadar da değil artık" diye düşündüm hep, bu çok kötü, arabayı bırakmamak lazım hiçbir yerde demek ki.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 341 kere teşekkür etti
Bunları duymak çok üzücü. "Acaba" deyip de, sonra "yok ya o kadar da değil artık" diye düşündüm hep, bu çok kötü, arabayı bırakmamak lazım hiçbir yerde demek ki.

Bora bey, aynen söylediklerinizde haklısınız. Yazmış olduğum konu bire bir gerçektir ve geçtiğimiz nisan-mayıs aylarında gerçekleşti. Bu arada benim başımdan geçen olayı da anlatayom. Lastiklerimi Toyan Toyota servisinde değiştiriyor ve lastik oteline bırakıyordum. Geçen sene lastik saklama hizmetlerini bitirdiklerini bildirdiler ve lastiklerimi aldım. Bu sene yaz lastiklerimi takmak için lastikçiye gittiğimde lastikçi "cantınız sorunlu düzeltilmesi lazım" dedi. Lastiği söktüğünde gördük ki; cant ezilmiş ve ısıtılarak düzeltilmiş. Ben hiç cant eğecek bir kaza atlatmadım ve cant düzelttirmedim. Demek ki benim lastiklerimi de değiştirmişler. Bu olayı ilk anca fark etmediğim için bir iddiam olmadı. Anak ben biliyorum ki lastiklerimi ve cantlarımı servise teslim ettikten sonra değiştirmişler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 67 kere teşekkür etti
Bora bey, aynen söylediklerinizde haklısınız. Yazmış olduğum konu bire bir gerçektir ve geçtiğimiz nisan-mayıs aylarında gerçekleşti. Bu arada benim başımdan geçen olayı da anlatayom. Lastiklerimi Toyan Toyota servisinde değiştiriyor ve lastik oteline bırakıyordum. Geçen sene lastik saklama hizmetlerini bitirdiklerini bildirdiler ve lastiklerimi aldım. Bu sene yaz lastiklerimi takmak için lastikçiye gittiğimde lastikçi "cantınız sorunlu düzeltilmesi lazım" dedi. Lastiği söktüğünde gördük ki; cant ezilmiş ve ısıtılarak düzeltilmiş. Ben hiç cant eğecek bir kaza atlatmadım ve cant düzelttirmedim. Demek ki benim lastiklerimi de değiştirmişler. Bu olayı ilk anca fark etmediğim için bir iddiam olmadı. Anak ben biliyorum ki lastiklerimi ve cantlarımı servise teslim ettikten sonra değiştirmişler.
Seyit bey, babam asla araba bırakmazdı servise. Ne özel ne resmi farketmezdi. Hep ustaları aceleye getirir başında beklerdi. Demek bu da ondan kaynaklı. İnsan öğrenmeye devam ediyor her daim. Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kilometre: 49060
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
daha neler duyacağız?hiç bir kişi ve kuruluşa güvenim yok!derken haklıymışız,yazıklar olsun!
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 341 kere teşekkür etti
Seyit bey, babam asla araba bırakmazdı servise. Ne özel ne resmi farketmezdi. Hep ustaları aceleye getirir başında beklerdi. Demek bu da ondan kaynaklı. İnsan öğrenmeye devam ediyor her daim. Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

Benim babam da motor teknisyeniydi. O yüzden zaten servise hiç gitmez kendisi tamir ederdi. Tamiri de çok güvendiği tamircilerin tamirhanelerinde kendisi yapardı. Ben de aracımın garantisi dolduktan sonra babamın arkadaşı tamircime götürüyorum ve sabah erken gidiyor bakımım bitene kadar başında oluyorum. Hem bakımım gözümün önünde yapılıyor. Hem ihtiyaç duyulan parça ve malzemeleri kendim alıyor, hem de değişimlerini görüp emin oluyorum.

daha neler duyacağız?hiç bir kişi ve kuruluşa güvenim yok!derken haklıymışız,yazıklar olsun!

Tokay abi ne deseniz haklısınız. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
Galiba insanların sanayide aracına bakım vs yaptırırken neden sürekli ustanın başında durduğunu anlıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 67 kere teşekkür etti
Maalesef Tokay bey daha duyacak birşey kalmamış. Bundan öte bir şey hayal edemiyorum. Allah ıslah etsin...