Gönderen Konu: 2017 50.yıl Premium 1.6  (Okunma sayısı 10496 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
Ynt: 2017 50.yıl Premium 1.6
« Yanıtla #60 : Ocak 31, 2018, 21:23:12 »
1.33 arabayı alabilsem başka bir şey istemeyecem.

türkiyede yaşıyosunuz arkadaşlar. neden evime harcayacağım parayı arabaya yola vereyim. arabadan anlamaz değiliz de en mantıklı arabalar japon olanlar.

Lafımız sadece marka fanatiklerine. Yoksa 1.33 Corollam olsa bende şükür ederim ama alacak kişiyede şusu busu var alma demem. Bu başka marka içinde geçerlidir ama kötü ve iyi yanlarınıda söylerim. Yoksa şuan kimsenin begenmediği en dandik denilen bir aracada sahip olsam o benim için değerlidir ama körü körüne savunmam mantıksız olur. Anlatmak istediğimiz bu. Bırakalım arabayı iş kendini övme boyutuna nasıl geçti onuda anlamadım. Bizim paramız yoktu o nedenle 14 yaşında sürecek arabamızda olmadı. Ama o yaşta sanayide elimiz anahtar tutup o kimilerinin sadece direksiyonuna geçtiği arabalarının parçalarını söküp takıyorduk. Allah herkeze gönlünden geçeni versin.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Ocak 31, 2018, 21:23:12 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Ocak 31, 2018, 21:31:28 »
en boş donanım, içi mezar gibi 1.0 motor polo 70 bin liradan başlıyorsa içi yayla gibi ferah, yakışıklı,  1.33 corolla 69 bin liraya bence de çok uygun. fiyatına göre çok makul bir araba.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Ocak 31, 2018, 22:19:06 »
en boş donanım, içi mezar gibi 1.0 motor polo 70 bin liradan başlıyorsa içi yayla gibi ferah, yakışıklı,  1.33 corolla 69 bin liraya bence de çok uygun. fiyatına göre çok makul bir araba.

İşte o polonun da 70 binlira ya alıcı bulmasını sağlayan ikinci eli en iyi araba zihniyeti.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 668 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #63 : Şubat 01, 2018, 20:35:12 »
1.33 corolla 75 bin tl olmuş. nereye gidiyor fiyatlar bilemiyorum .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 13800
  • 98 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Şubat 01, 2018, 20:47:56 »
Dün Renault Sedan Megan için 153 bin lira fiyat aldım opak beyaz farklı bi renk “1500” lira imiş
Bence arabalarımıza sahip çıkalım elimizdekindekinin kıymetini bilelim
Allah kaza bela göstermesin
LİFE 1.33 COROLLA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #65 : Şubat 01, 2018, 22:25:56 »
evet,fiyatlar korkunç ötesi oldu,araç ihtiyaç ama bu kadar yüksek rakamlarla hele hele kredili araba almaya çalışmak ekonomik dengemizi bozar,elimizdekilerin kıymetini elbette bilelim,çok uzun süreli kullanmak için gayret edelim.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 23 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #66 : Şubat 02, 2018, 11:23:20 »
Ne sürücüler gördük direksiyon şöförü, ne de sözüm ona usta şöförler gördük sinyal kullanmamayı, kırmızı ışıkta durmamayı, yola çat diye çıkmayı marifet sayan... Maalesef ki sen de o sınıftansın kardeş, 14 yaşında araba kullanmayı marifet sayanlardan...

Sen de halen anlamamışsın, sen takılmışsın bu araba fiyatlarıyla normal diyorsun, biz de sana aynı fiyatlarda çeşitli modeller var diyoruz da anlatamıyoruz. Takılmışsın sorunsuzluğa, 500bin km. gitmesine, lpg uyumuna. Sanki tek lpg uyumlu araç bu, sanki 3 sene boyunca tek sorunsuz araç bu. Toyota harici aklına bir tek VW geliyor.
Al buyur bak kardeş, hangi araçlar kaç yaş aralığında en sorunsuzları hangisi.
http://www.reliabilityindex.com/ratings

Tek Toyota mı var listede? Ha böyle söyleyince de önyargılı olup 2. el piyasasından bilmediğin araçlar hakkında fikir beyan edersin. Ama ben Toyotam olmadığı için fikir beyan edemem tabi.

1.33 ü alacağın paraya başka araçları öneriyoruz, yine anlamıyorsun. Çünkü sana göre olan kriterlerle düşünüyorsun. Herkesin kriteri bir değil diyoruz, yok...

use&drive kardeş profil bilgilerini doldurursan ve yaptığın ustalıkları!, işlemleri anlatırsan foruma katkın olur.  ;) Sana tavsiye ustalıktan bahsetmeden önce muhatabının profiline girip hangi konuları açmış, neyle uğraşıyor bir araştırırsan önceden bilgin olur.

profilinde 27 yazıyor ama yorumların 15 yaşında oğlan çocuğu gibi kaç yaşındasın ona göre muhattap olalım. senin yaşın kadar ve göremeyeceğin arabalarım oldu bana laf cambazlığı yapma....
hala ve hala diğer yorumlarda marka fanatikliği kelimesini kullanan varya yemin ediyroum kendime kızıyorum şurada yazı yazıp sizlerle muhattap olduğuma . bu son yazım .
adamlar fiyat aldıkları arabaların fiyatlarını yazmışlar , durum ortada rakiplerinin en ucuzu toyota ... sizin için 100 bin liralar belki hayal gibi paralar ama kabul edin artık piyasa çıktı artttı , arabalar zamlandı.. verdiğiniz paraları çok bi para sanmayın. rakiplerinin en ucuzu olduğu içinde bırakında bir iki kusuru olsun nankör olmayın diyoruz marka fanatikliği yapmıyoruz daha kaç kere yazacağız. işine gelmiyorsa almayın almayın almayın... ama kuyruğunuzu kıstırıp yine toyota alırsınız.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 102000
  • 371 kere teşekkür etti
  • 131 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #67 : Şubat 02, 2018, 12:05:18 »
Her tüketim maddesinde olduğu gibi otomotiv sektöründe de ÇOĞUNLUKLA tercih edilen özellikler maliyet de hesap edilerek optimum düzeyde hizmete sunulur. Tercih meselesi tabi ama her aracın artıları eksileri var. Önemli olan bizim beklentilerimizi karşılayacak olanlardır. Bu tercihleri yaparken bazan eşimiz, çocuğumuz veya başka kullanıcılar varsa onları da hesaba katarak karar veriyoruz artık. Otomobil lüks olmaktan çıktı evet ama bu fiyatlar hangi araç olursa olsun adil değil. Öte yandan da caddelerde lüks araçlarda hiç azımsanmayacak derecede fazla. Krediyle araç almak kimse kusura bakmasında iyi cesaret bence.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #68 : Şubat 02, 2018, 12:44:21 »
Anlayamadın diye çocukça konuşuyorum mu oldu? Yoksa yarana bastım diye mi? Karabük ün sürücüleri malum, onlardansın sen de demek ki. Yok eğer çocukca konuşuyorsam senin ne dediğin hiç anlaşılmıyor belirteyim. Önce okuyup anlamayı öğren.

Yunus Emre abi konunun özeti dediğin gibi ama yok anlaşılmıyor bazı kafalar tarafından.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 51 kere teşekkür etti
  • 57 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #69 : Şubat 02, 2018, 12:45:17 »
Merhaba sevgili dostlarım,

Yazılanlardan üzülerek gördüğüm kadarı ile konu mecrasından sapmış, karşımdakinin canını sözlerimle nasıl yakarım, kalbini nasıl kırarım haline dönüşmüş  :(

8 Yıl önce 7 bin liraya 1991 tipo almıştım, hangi araba iyi hangi araba kötü diye bir araştırma içine girmemiştim, arabada boya yok güneş yanığından boya felan kalmamış, artık sacı görünüyordu arabanın,

Arabaya bindim ilk zamanlar, iyimi yaptım kötümü yaptım endişesi içimi kemirmeye başladı, zaman geçtikce arabayı sevmeye başladım, baktım sürmekten zevk alıyorum, artık o endişeleri içimden atmıştım, aracı 2 yıl kullandım, o aracı satıp 2001 ford mk1 hb aldım, o araçtada eynı endişelerim vardı bir süre sonra o endişelerimde silindi, cünkü arabayı kullanmaktan keyf alıyordum, o ford park halindeyken perte çıktı, sonra yeni araç ararken galeride en arkada saklanmış toyota avensisi gördüm, baktım fiyat uygun, aldım aracı, içinde endişeler hala var, parça pahalı "olsun d sınıfı bir araca biniyorum", e benzinli çok yakar"olsun zaten fazla kilometre yapmıyorum", yani aracı kullanmaktan keyf alıyorsanız gerisi bahanelerden ibaret kalıyor.

Gönül herzaman daha kaliteli olsun ister, ancak hayırlı olan, en kaliteli olandan daha iyidir.

Birbirinizi incitmemeniz dileği ile saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Sürç-i lisan ettiysem bağışlayınız lütfen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #70 : Şubat 02, 2018, 13:54:43 »
Bülent bey, yazdıklarınızın altına derhal en kalın kalemle imzamı atıyorum. Önemli olan aracımızın bize verdiği keyif ve kullanım zevki. Bizde de çok para olsa daha pahalı araç alabiliriz. Ancak herkes imkanı nispetinde bir araç alıyor. Önemli olan aracımızı en emniyetli ve en ekonomik şekilde kullanabilmek. Ancak bizim en büyük hastalığımız elimizin altındakini görmeyip başkalarındaki malın özelliklerini kıskanmak. Allah hepimize elimizdeki araçlarımızı kazasız, belasız ve cezasız kullanabilme imkanı versin.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 51 kere teşekkür etti
  • 57 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #71 : Şubat 02, 2018, 15:20:37 »
Bülent bey, yazdıklarınızın altına derhal en kalın kalemle imzamı atıyorum. Önemli olan aracımızın bize verdiği keyif ve kullanım zevki. Bizde de çok para olsa daha pahalı araç alabiliriz. Ancak herkes imkanı nispetinde bir araç alıyor. Önemli olan aracımızı en emniyetli ve en ekonomik şekilde kullanabilmek. Ancak bizim en büyük hastalığımız elimizin altındakini görmeyip başkalarındaki malın özelliklerini kıskanmak. Allah hepimize elimizdeki araçlarımızı kazasız, belasız ve cezasız kullanabilme imkanı versin.
Sayın GÜVENÇ,
Amin ecmain inşallah.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #72 : Şubat 02, 2018, 15:28:00 »
evet maalesef araba fiyatları gerçekten malum vergilerden dolayı ülkemizde çok pahalı.   evet toyota 1.33'de çok pahalı ama en boş donanım mezar gibi polo bile 70 bin liradan başlıyorsa aynı fiyat   1.33 corolla'nın fiyatı polo'ya göre çok çok uygun. sonuçta herkesin fikirlerine saygı duyarak ve onları anlayarak fikir alışverişinde bulunmak bu forumun amacı olmalıdır. üsluba biraz daha dikkat edelim. nihayetinde kalp kırmak iyi bir şey değil. herkese hayırlı cumalar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #73 : Şubat 26, 2018, 09:18:01 »
herkes kendi beklentisine ve kullanim sekline gore araba aliyor. kimisi varsin yavas gitsin lpgli olsun donanimi az olsun ama sorunsuz olsun ucuz olsun der bu kriterlere gore arac bakar. kimisi donanimli olsun der yakitini dusunmez az km yapiyorum der alir. bu kriteler kisiden kisiye degiskenlik gosterip uzaaar gider.
 ben toyota aracimi alirken az yakmasi ucuz olmasi dizel otomatik olmasi ve 2. hizli oldugu icin aldim en cokta tipi hosuma gidiyor. ama bu demek degilki aldigim arac mukemmel sorunsuz vs. mesela otomatik vitesinden hic memnun degilim ve trim seslerindende keske sanruf donanimida olsaydi diyorum kendi kendime ama begenmedigim yonlerine ragmen aracimi seviyorum. burda kimse marka fanatikligi yapmasin ne toyota ne wv babamizin mali degil. heleki wv karsi uyguladigi satis politikasi ve ulkemizde 1 kurus bile yatirimi olmamasi nedeniyle bende hep bi sogukluk vardir.
 ozelliklede yorum yaparken saygi sevgiyi elden birakmayalim kullandigimiz kelimelere ozen gosterelim. burda kimseye bisey kanitlamak zorunda degil kimsede kasilmasin su kadar araba aldim vs. bos is bunlar yarin ne olacagini basina ne gelecegini bilemezsin. ALLAH herkesin gonlune gore versin.   

en kotu olan arac olmayan arac. ama suda bir gercek bindigimiz araclarda kusursuz teknoloji harikasi degil + yonleri oldugu gibi - yonlerinide soylemek lazim.

Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #74 : Şubat 26, 2018, 13:33:20 »
işin özeti şu avensise ihtiyacım vardı aldım. şimdi eşimin araca ihtiyacı var onada otomatik kücük bi araç alacaz baktım 206 buldum onu alacam inşallah. asıl nokta İHTİYAÇ.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '17
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #75 : Şubat 28, 2018, 13:03:45 »
bence 50. yıl makyajlı corolla c sınıfının en yakışıklı, karizmatik ve ferah aracı. atletik yapısı, çekik göz ön farları ve sınıfının en geniş iç hacmiyle alınabilecek en mantıklı araçlardan biri. sizce sanruflu 2013 elagance civic satılıp 50 yıl corolla serisi alınır mı?
2012 fb7 elegance aracımı 90 bin km 64 bine sattım. 94 bine advance 1.6  Multidrive s aldım.. arabamı çok seviyordum. Ama bu aracı test eder etmez aynı gün aldım. Kesinlikle  her anlamda 1 tık daha iyi bir araba. Sadece civic in verdiği sportif sürüş keyfi yok
2012 Honda Civic FB7 Elegance Manuel LPG
2017 Toyota Corolla Advance Multidrive S LPG