Gönderen Konu: 2017 50.yıl Premium 1.6  (Okunma sayısı 10503 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 23 kere teşekkür edildi
Ynt: 2017 50.yıl Premium 1.6
« Yanıtla #40 : Ocak 30, 2018, 12:02:41 »
hocam senin dedigin 80binlik polo comfortline modeli bosu degil yani orta paket. oda liste fiyati bayiye gidince min 3 bin tl daha indirimli olur ve sunuda soyliyeyim o aractaki bazi ozellikler advance corollada yok. ayrica corolla ile poloyu kiyaslamanizda cok abest. arac fiyatlarinin boyle asiri olmasinin sebebi firmalar degil devletimizin uyguladigi fahis vergilendirme sistemindendir. turkiyede satilan hic bir arac parasini hakeden araba degil. ben burda wv fanatikligi yapmiyorum bende severek aldim corolla aracimi ama eksik yonlerinide soylemek gerekiyor.
sizin 80binlik civicte olupta 200binlik golfte olmayan ozellik neymis cok merak ettim dogrusu.

gir nete bak bakalım orta paket kaç para !   2018 Yeni Polo 1.0 TSI 95 PS DSG   Comfortline   94.500,00 TL   hemde 1000 cc her tarafı dolu olsa nolur!!!
polo il corolla kıyaslayama yanlış diye atlayacaklar olacaktır onlara cevabım illaki yanlış ama küçücük 4 kişilik bir aile kesinlikle yetmeyecek 1000 cc bir araç bile bu paralarsa bizimki ucuz kalıyor demek içindir!

2017  !!!!!!! Jetta 1.4 TSI 125 PS DSG   Comfortline   119.100,00 TL !!!!

2018 !!!!!!  COROLLA   1.6 Advance Multidrive S   102,100  !!!

yine bizim corolla ucuz ! yine ucuz yine ucuz !ister devlet vergisi , ister dolar nedeni tek gerçek fiyatlar !

alın bu da 2018  reno megane sedan  Touch 1.2 Tce EDC 130 bg  125.050 TL  otomatik benznlide en boşu touch !

şimdi tsi ile atmosferik motor kıyaslama yapma diyecek arkadaşlara!!  kardeş ben gider atmosferik alırım ! varsın 2 saniye geç çıksın 100 km hıza ne işime yarar!  benzin litresi 6 tl oldu olacak ! tsi az yakar diyen adam neye göre az yakar ! 2000 motor atmosferikten inip 1.2- 1.4 tsi ye binen adam az yakar der tabi....hikaye bunlar tsi msi fark etmez yakıt çok !  lpg şart !  alırım atmosferik takarım lpgyi paşalar gibi gönül rahatlığıyla binerim.... siz tsi alın....artı siz hiç 400-500 bin kmde anahtar değmemiş tsi motor gördünüzmü !? göremezsiniz ! görürsenizde amerikan filmlerindeki gibi yaşlı nenelerin kullandığı gibi kullanılması gerek !

fiyatlar ortada biim arabamı ucuz ! ucuz mal alırsan eksikliklerine göz yumacaksın!!

tekrar edioyrum ucuz araba alıp merso kalitesi bekleyene gülerler !

Allah aşkına kimse devlet vergisi falan demesin öyle veya böyle araçlar pahalı ve bizim aracımız sınıfında en ucuzu !  rakiplerinin b segmnetlerine görede bedava!

bana toyota savunuyor diyenler siz neden bu kadar hoşlanmadığınız , beğenmediğiniz halde toyota aldınız !

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ocak 30, 2018, 12:02:41 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ocak 30, 2018, 12:24:16 »

gir nete bak bakalım orta paket kaç para !   2018 Yeni Polo 1.0 TSI 95 PS DSG   Comfortline   94.500,00 TL   hemde 1000 cc her tarafı dolu olsa nolur!!!
polo il corolla kıyaslayama yanlış diye atlayacaklar olacaktır onlara cevabım illaki yanlış ama küçücük 4 kişilik bir aile kesinlikle yetmeyecek 1000 cc bir araç bile bu paralarsa bizimki ucuz kalıyor demek içindir!

yine bizim corolla ucuz ! yine ucuz yine ucuz !ister devlet vergisi , ister dolar nedeni tek gerçek fiyatlar !

alın bu da 2018  reno megane sedan  Touch 1.2 Tce EDC 130 bg  125.050 TL  otomatik benznlide en boşu touch !

şimdi tsi ile atmosferik motor kıyaslama yapma diyecek arkadaşlara!!  kardeş ben gider atmosferik alırım ! varsın 2 saniye geç çıksın 100 km hıza ne işime yarar!  benzin litresi 6 tl oldu olacak ! tsi az yakar diyen adam neye göre az yakar ! 2000 motor atmosferikten inip 1.2- 1.4 tsi ye binen adam az yakar der tabi....hikaye bunlar tsi msi fark etmez yakıt çok !  lpg şart !  alırım atmosferik takarım lpgyi paşalar gibi gönül rahatlığıyla binerim.... siz tsi alın....artı siz hiç 400-500 bin kmde anahtar değmemiş tsi motor gördünüzmü !? göremezsiniz ! görürsenizde amerikan filmlerindeki gibi yaşlı nenelerin kullandığı gibi kullanılması gerek !

fiyatlar ortada biim arabamı ucuz ! ucuz mal alırsan eksikliklerine göz yumacaksın!!

Allah aşkına kimse devlet vergisi falan demesin öyle veya böyle araçlar pahalı ve bizim aracımız sınıfında en ucuzu !  rakiplerinin b segmnetlerine görede bedava!

bana toyota savunuyor diyenler siz neden bu kadar hoşlanmadığınız , beğenmediğiniz halde toyota aldınız !
boş ver hocam bizim millete iyilik yaramaz. toyota veya japon araçlarını beğenmeyen, macera arayan gitsin dsg'si ne zaman inecek, turbosu ne zaman patlayacak, beyni ne zaman arıza verecek diye eli yüreğinde 2 yıl garanti verip her arızada kullanıcı hatası diyerek suçu müşterisine atan, türkiye'ye kuruş yatırım yapmayıp maliyeti ucuza getirme adına çin ve meksika'da üretilen, emisyon skandalıyla başta müşterisi ve dünyayı aldatıp dünyayı 40 kat fazla kirleten çevre katili, fosilleşmiş, traktör sesli yakında dünyada yasaklanacak çağ dışı motoru kullanan, çevre dostu hibrit ve hidrojen'den bi haber, tasarımı birbirinin neredeyse aynısı olan, donanım cimrisi araçları alsın. toyota ve honda kolay kolay arıza vermeyince bazı arkadaşlar araçlarından sıkılıp macera arıyor herhalde.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 30, 2018, 12:27:39
not: bu arada  arabam corolla değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #42 : Ocak 30, 2018, 13:19:41 »
boş ver hocam bizim millete iyilik yaramaz. toyota veya japon araçlarını beğenmeyen, macera arayan gitsin dsg'si ne zaman inecek, turbosu ne zaman patlayacak, beyni ne zaman arıza verecek diye eli yüreğinde 2 yıl garanti verip her arızada kullanıcı hatası diyerek suçu müşterisine atan, türkiye'ye kuruş yatırım yapmayıp maliyeti ucuza getirme adına çin ve meksika'da üretilen, emisyon skandalıyla başta müşterisi ve dünyayı aldatıp dünyayı 40 kat fazla kirleten çevre katili, fosilleşmiş, traktör sesli yakında dünyada yasaklanacak çağ dışı motoru kullanan, çevre dostu hibrit ve hidrojen'den bi haber, tasarımı birbirinin neredeyse aynısı olan, donanım cimrisi araçları alsın. toyota ve honda kolay kolay arıza vermeyince bazı arkadaşlar araçlarından sıkılıp macera arıyor herhalde.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 30, 2018, 12:27:39
not: bu arada  arabam corolla değil.

vallaha öyle kardeşim kuranda bile yazıyor şüphesiz nankördür insanlar dioyr.....hem git ucuz araba al hemde yok orası kötü yok burası adi yok şurasından ses geliyor....bizim millete bedava olacak , son teknoloji en iyi kalite malzemeden olacak full + fulll+ full+full  donanım oalcak... nerde o bolluk !? ne kadar ekmek o kadar köfte arkadaş !
dünyayı kirletmek malesef türk insanının umrunda değil , sen umrundamı sanıyorsun. hey yavrum hey ..az yaksında  isterse  1,000,000 aracıjn çıkardığı egzos gazını çıkarsın gider o arabayı alır...

sınırı geçene kadar çöpünü arabasında tutan(ceza korkusu) Türkiye sınırına geçince arabada ki çöpü  türkiye yollarına atan  bir milletiz malesef..

beğenmeyen gitsin satsın toyotasını alsın istediği arabayı..toyota ucuz sınıflarına göre illaki eksikleri olacaktır...
satmayanda kabullensin artık... ya millet 100 bin tlyi çok bi para sanıyor ! 100 tl çok para değil güzel arkadaşlarım gözünüzde büyütmeyin..çoğumuz için kazanması zor ama değil kabul edin !

ben burda toyota savunuculuğu yapmıyorum tekrar ediyorum üstüne basa basa !  ben verdiği 3 kuruşa 50 kuruşluk merso kalitesi bekeleyenleri anlayamıyorum.

kötü clio ya 100 bin veren adam bizim corollaya 100 bin veren adam kadar ağlamıyor be :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Ocak 30, 2018, 13:24:16 »

Hala bu dediklerinizin kişisel görüşünüz olduğunun farkında değilsiniz. Siz böyle düşünürsünüz, başkası farklı düşünür. Siz sorunsuzluğa önem verirsiniz, başkası performansa, siz lpg ile az yakmasına önem verirsiniz, başkası konfora, yalıtıma, trim sesi olmamasına.
Siz motorun 500bin km gitmesine takılırsınız, başkası ben zaten 50bin km kullanmayacağım der.

Takmışsınız ucuz arabaya. Toyota aracını burada üretiyor 1.33 ü 70bin tl ye satıyor, opel astra ise hem daha konforlu, hem de motoru 1.6. Daha ucuza satılıyor. Sanki uygun fiyata satılan bir tek Toyota gibi davranmayın. Toyota alırsınız trim sesi yol sesi rüzgar sesi çekersiniz sorunsuzluğunuz olur. Ya da giderler astra 1.6 alırlar yine lpg taktırırlar, yalıtımı iyi olur, trim sesi olmaz, e sorunsuzluk da olmasın onu da bu aracı alanlar kabulleniyor zaten. Öyleki ilk 2 sene içinde artık çoğu araba sorunsuz. Sorunsuzluk olayı yaşlı araçlar için bir sorun sadece.

O kadar konuşuluyor. Parasını düşünen sıfır araç almasın o zaman. Sıfır 1.33 fiyatına 2. El dizel otomatik bile alınıyor.

Otomobil dünyası tek japondan, japon otomobiller de tek toyotadan ibaret değildir. Aynı şekilde Toyota ve vw den de ibaret değildir. 
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #44 : Ocak 30, 2018, 13:34:18 »
Hala bu dediklerinizin kişisel görüşünüz olduğunun farkında değilsiniz. Siz böyle düşünürsünüz, başkası farklı düşünür. Siz sorunsuzluğa önem verirsiniz, başkası performansa, siz lpg ile az yakmasına önem verirsiniz, başkası konfora, yalıtıma, trim sesi olmamasına.
Siz motorun 500bin km gitmesine takılırsınız, başkası ben zaten 50bin km kullanmayacağım der.

Takmışsınız ucuz arabaya. Toyota aracını burada üretiyor 1.33 ü 70bin tl ye satıyor, opel astra ise hem daha konforlu, hem de motoru 1.6. Daha ucuza satılıyor. Sanki uygun fiyata satılan bir tek Toyota gibi davranmayın. Toyota alırsınız trim sesi yol sesi rüzgar sesi çekersiniz sorunsuzluğunuz olur. Ya da giderler astra 1.6 alırlar yine lpg taktırırlar, yalıtımı iyi olur, trim sesi olmaz, e sorunsuzluk da olmasın onu da bu aracı alanlar kabulleniyor zaten. Öyleki ilk 2 sene içinde artık çoğu araba sorunsuz. Sorunsuzluk olayı yaşlı araçlar için bir sorun sadece.

O kadar konuşuluyor. Parasını düşünen sıfır araç almasın o zaman. Sıfır 1.33 fiyatına 2. El dizel otomatik bile alınıyor.

Otomobil dünyası tek japondan, japon otomobiller de tek toyotadan ibaret değildir. Aynı şekilde Toyota ve vw den de ibaret değildir. 

burda ağlayacaklarına gidip alsınlar o zaman.. hem ses var , o yok bu yok diye burda şikayet edip duracaklarına gidiip satıp bahsettiğiniz araçlardan alsınlar ya....

doğru diyorsun 1.33 corolla 70 bin sıfır fiyatı ...2013 1.6 sunrooflu astra 70 bin tl ..hemde 30-40 bin kmde....3-4 ay önce arkdaşım netten bulmuş görmüş 70 bine pazarlığı bitti hemde lpgli ...ama almadı !!! gitti 2014 model advance mds 15 bin kmde corola aldı...73250 tlye....
oplede lpg ile sorunsuz 100 bin gidersen toyotada 500 bin gidersin...herkes bunu biliyor artık....
hem sizin bahsettiğiniz yol sesi , rüzgar sesi , motor sesi neden benim aracımda yok!  2013 makyajsız kasada vardı evet haklısın ama yeni makyajlı cool larda yok !  yol sesi lastikler bristonenun eski sert versiyonu olmasından kaynaklanıyor! ben değiştirmiştim ses kesilmişti !
arabanızın kıymetini bilin.. o kadar kusur kadı kızındada olur deyin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Ocak 30, 2018, 14:32:01 »
1996  Corollayı XLI  2005-2010 arası 5 yıl kullandım. 12.300 TL'ye aldım. 11750 TL'ye sattım. 2009 Corollla 1.4  D4D dizeli 2010 da aldım sene 2017 oldum sorunsuz kullanıyorum. bu arabamın 76000 Km de ön konsolda sorun çıktı. 9 yaşında arabanın ön konsolunu ücretsiz değiştirdiler.Yetkili servise ödediğim parayı iade ettiler. (Değişimin hikayesini daha önce forumda paylaşmıştım) Bu değişim sırasında hava yastığı fişekleri de ücretsiz değişti. Corolla'ya düzgün bakarsan servis düşmanı araba servise sadece bakımdan bakıma yağ değiştirmeye yada değiştirme zamanı gelmiş ise parça değiştirmeye gidersin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #46 : Ocak 30, 2018, 15:13:57 »
burda ağlayacaklarına gidip alsınlar o zaman.. hem ses var , o yok bu yok diye burda şikayet edip duracaklarına gidiip satıp bahsettiğiniz araçlardan alsınlar ya....

doğru diyorsun 1.33 corolla 70 bin sıfır fiyatı ...2013 1.6 sunrooflu astra 70 bin tl ..hemde 30-40 bin kmde....3-4 ay önce arkdaşım netten bulmuş görmüş 70 bine pazarlığı bitti hemde lpgli ...ama almadı !!! gitti 2014 model advance mds 15 bin kmde corola aldı...73250 tlye....
oplede lpg ile sorunsuz 100 bin gidersen toyotada 500 bin gidersin...herkes bunu biliyor artık....
hem sizin bahsettiğiniz yol sesi , rüzgar sesi , motor sesi neden benim aracımda yok!  2013 makyajsız kasada vardı evet haklısın ama yeni makyajlı cool larda yok !  yol sesi lastikler bristonenun eski sert versiyonu olmasından kaynaklanıyor! ben değiştirmiştim ses kesilmişti !
arabanızın kıymetini bilin.. o kadar kusur kadı kızındada olur deyin.

Bende toyota yok mazda var. Aracımı da kusurlarıyla seviyorum. O nedenle toyotayla ilgili söylenenler beni ilgilendirmiyor. Fakat hiçbir araba 4 4lük değil, önemli olan KİŞİNİN KENDİSİNE GÖRE + - leri kendi kafasında yorumlaması.
Demek istediğimi hala anlamıyorsunuz.
Size göre araç sessiz olabilir, herkesin kulağı bir değil. Size göre araba ucuz olabilir, ucuz arabada bazı sorunlar normal olabilir. Ama başkasına göre o arabaya göre parası fazla olduğundan bu tür sorunları takabilir.
70 bin tl ye 2. El lpg li astra alan arkadaşınıza geçmiş olsun deyin kazıklanmış çünkü, sıfırı bayide 70 bin tl idi geçen sene. Hatta 77bin tl ye eylülde 1.4 turbo otomatiğini aldı memur arkadaşım.
2016 manuel 1.4t enjoy astra k yeni kasa 2. El fiyatları 67 bin tl den başlıyor. Bir yanda ekonomi yapmak için lpg taktırılıp yokuşlarda çekmeyen 1.33, bir yanda lpg takılmayan fakat 150 hp motor.

LPG ile sorunsuzluk yok. 70bin kmde subap yakan corolla da gördü bu forum. Subabı çok hassas denen mazdanın subaplarının 130bin km dayandığını da gördüm. Lpg ile sorunsuzluk diye alın toyotayı ayarsız gezin göreyim o zaman.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1900
  • Model Yılı: '20
  • 5 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Ocak 30, 2018, 15:18:23 »

Eski araçlarım 2013 astra j ve 2015 Hyundai i30 du. İkisini de sıfır aldım.
Bu iki araçta, şimdiki aracımdan(2017 Corolla advance 1.6 mds) ne daha konforluydu, nede daha sessizdi. Trim sesi konusunda ise astra j yi hiç tanımadığınızı düşünüyorum. Birçok astra forumuna üye idim ve şikayetlerin başında trim sesi geliyordu. Ve ne şimdiki Corolla advance 1.6 mds aracım, nede i30 um astra j kadar trim sesi yapmıyordu. Şuan üretimde olan astra  sedanlar gayet ses alan, trim sesi yapan, kronik bazı sıkıntıları olan, ağır ve muadillerine göre çok yakan arabalardır.
Tüm araçların birbirlerine göre artı ve eksileri mutlaka vardır. Corolla da eksiksiz yada mükemmel değil. Ama astra j den birçok konuda fersah fersah (en azından 1.6 motorlu versiyonlar) üstün olduğu kesin.
2020 Corolla 1.6 Dream MDS Kar Beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #48 : Ocak 30, 2018, 20:27:06 »
Bende toyota yok mazda var. Aracımı da kusurlarıyla seviyorum. O nedenle toyotayla ilgili söylenenler beni ilgilendirmiyor. Fakat hiçbir araba 4 4lük değil, önemli olan KİŞİNİN KENDİSİNE GÖRE + - leri kendi kafasında yorumlaması.
Demek istediğimi hala anlamıyorsunuz.
Size göre araç sessiz olabilir, herkesin kulağı bir değil. Size göre araba ucuz olabilir, ucuz arabada bazı sorunlar normal olabilir. Ama başkasına göre o arabaya göre parası fazla olduğundan bu tür sorunları takabilir.
70 bin tl ye 2. El lpg li astra alan arkadaşınıza geçmiş olsun deyin kazıklanmış çünkü, sıfırı bayide 70 bin tl idi geçen sene. Hatta 77bin tl ye eylülde 1.4 turbo otomatiğini aldı memur arkadaşım.
2016 manuel 1.4t enjoy astra k yeni kasa 2. El fiyatları 67 bin tl den başlıyor. Bir yanda ekonomi yapmak için lpg taktırılıp yokuşlarda çekmeyen 1.33, bir yanda lpg takılmayan fakat 150 hp motor.

LPG ile sorunsuzluk yok. 70bin kmde subap yakan corolla da gördü bu forum. Subabı çok hassas denen mazdanın subaplarının 130bin km dayandığını da gördüm. Lpg ile sorunsuzluk diye alın toyotayı ayarsız gezin göreyim o zaman.

kardeşim sen okumamışsın ki yazıları okumadan yorum yapıyorsun..biz sana lpgli düşük kmde sunrooflu en full asrtratı 70 bine almadı arkadaş diyorum..gitti adam astraya nazaran boş  2014 model advance aldı 73250 ye... üstelik lpgde yoktu 2500 tl ye birde lpg taktırdı geldimi sana 75,750 ye.. cebinden fazladan 5,750 para çıktı gitti astraya nazaran boş advance aldı !!!!!!!!!!
yanlış anlama ama toyotan yok , toyotayıda yerden yere vuruyorsun ama forumdasın maşşalh..

ben hyundai kullanırken hyundai forumdaydım şimdi toyota....

opel pişmanlıktır kardeşim pişmanlık...
mazda kullanıyorum demişsin mazda güzel araba almasına almak isterim ama 2. el piyasası yüzünden düşünmem bile...
durmadan şahsi düşüncen diyorsun ya benim şahsi düşüncem değil bunlar türk halkının düşünceleri ! yani hepimiz aynı düşünüyoruz...eğer hepimiz aynı düşünmesek mazda ekmek gibi satar , opeli artık filolar file almıyor zarar ediyoruz elden çıkarırken diye ...yani herkesle aynı düşünüyoruz !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #49 : Ocak 30, 2018, 20:38:39 »

kardeşim sen okumamışsın ki yazıları okumadan yorum yapıyorsun..biz sana lpgli düşük kmde sunrooflu en full asrtratı 70 bine almadı arkadaş diyorum..gitti adam astraya nazaran boş  2014 model advance aldı 73250 ye... üstelik lpgde yoktu 2500 tl ye birde lpg taktırdı geldimi sana 75,750 ye.. cebinden fazladan 5,750 para çıktı gitti astraya nazaran boş advance aldı !!!!!!!!!!
yanlış anlama ama toyotan yok , toyotayıda yerden yere vuruyorsun ama forumdasın maşşalh..

ben hyundai kullanırken hyundai forumdaydım şimdi toyota....

opel pişmanlıktır kardeşim pişmanlık...
mazda kullanıyorum demişsin mazda güzel araba almasına almak isterim ama 2. el piyasası yüzünden düşünmem bile...
durmadan şahsi düşüncen diyorsun ya benim şahsi düşüncem değil bunlar türk halkının düşünceleri ! yani hepimiz aynı düşünüyoruz...eğer hepimiz aynı düşünmesek mazda ekmek gibi satar , opeli artık filolar file almıyor zarar ediyoruz elden çıkarırken diye ...yani herkesle aynı düşünüyoruz !

Kardeşim madem toyotamız yok diye toyota hakkında konuşamıyoruz, mazdanın 2. Eli hakkında hiç fikir beyan etme. :) herkesle aynı düşünmende başarılar, sorunsuz toyotanı mutlu mutlu kullan, diğer markalara karşı da sürekli önyargılı ol, corolla en güzel araba.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Ocak 30, 2018, 20:58:24 »
Kardeş Mutluya Toyotan yok ne işin var muhabbetine girme istersen. Yorumları ve paylaşımlarıyla senden fazla foruma ve forumdaki diğer üyelere faydası oldugundan emin olabilirsin. Sen alışmışsın donanımı teknolojiyi geriden takip etmeye. Fanatikliğe gerek yok. Çok gördük burda sırf Toyota diye 1.33 motorlu corollayı yerlere göklere sığdıramayanları ama sonları hüsran oldu. Fikir beyan edeceksende artısı ve eksisiyle değerlendireceksin. Ama ezbere değil bir bilgi birikimine sahip olarak.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 30, 2018, 21:18:25
Eski araçlarım 2013 astra j ve 2015 Hyundai i30 du. İkisini de sıfır aldım.
Bu iki araçta, şimdiki aracımdan(2017 Corolla advance 1.6 mds) ne daha konforluydu, nede daha sessizdi. Trim sesi konusunda ise astra j yi hiç tanımadığınızı düşünüyorum. Birçok astra forumuna üye idim ve şikayetlerin başında trim sesi geliyordu. Ve ne şimdiki Corolla advance 1.6 mds aracım, nede i30 um astra j kadar trim sesi yapmıyordu. Şuan üretimde olan astra  sedanlar gayet ses alan, trim sesi yapan, kronik bazı sıkıntıları olan, ağır ve muadillerine göre çok yakan arabalardır.
Tüm araçların birbirlerine göre artı ve eksileri mutlaka vardır. Corolla da eksiksiz yada mükemmel değil. Ama astra j den birçok konuda fersah fersah (en azından 1.6 motorlu versiyonlar) üstün olduğu kesin.

Hocam Opel astranın 1.6 atmosferik motor lu aracı Toyota Corollanın1.33 atmosferik motorlu aracıyla aynı para hatta daha ucuz ve daha donanımlı. Her iki araçta lpg uygulanıyor. Varsın 1.33 motordan fazla yaksın. Hiç yoktan rampada bayılmıyor. Bolu dağında 3. Vitese kadar düşmüşmüyor. Trim sesi demişsin. Astrada trim sesi gelen yerler belli bir iki müdahale ile geçiyor. Corollada komple ön kolsol içinden ses geliyor. İçerdeki trim sesini bırak corollada yoldayken diğer araçların sesinide arabanın içinde duyuyorsun.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Ocak 31, 2018, 00:02:14 »
Kardeş Mutluya Toyotan yok ne işin var muhabbetine girme istersen. Yorumları ve paylaşımlarıyla senden fazla foruma ve forumdaki diğer üyelere faydası oldugundan emin olabilirsin. Sen alışmışsın donanımı teknolojiyi geriden takip etmeye. Fanatikliğe gerek yok. Çok gördük burda sırf Toyota diye 1.33 motorlu corollayı yerlere göklere sığdıramayanları ama sonları hüsran oldu. Fikir beyan edeceksende artısı ve eksisiyle değerlendireceksin. Ama ezbere değil bir bilgi birikimine sahip olarak.

Hocam Opel astranın 1.6 atmosferik motor lu aracı Toyota Corollanın1.33 atmosferik motorlu aracıyla aynı para hatta daha ucuz ve daha donanımlı. Her iki araçta lpg uygulanıyor. Varsın 1.33 motordan fazla yaksın. Hiç yoktan rampada bayılmıyor. Bolu dağında 3. Vitese kadar düşmüşmüyor. Trim sesi demişsin. Astrada trim sesi gelen yerler belli bir iki müdahale ile geçiyor. Corollada komple ön kolsol içinden ses geliyor. İçerdeki trim sesini bırak corollada yoldayken diğer araçların sesinide arabanın içinde duyuyorsun.
1.33 ü kullanmadığım için yorum yapamam, ama 1.6 astra 1500 kg olduğu için gayet bayılıyor yokuşta. Corollanın ses yalıtımı astra j den daha iyi ayrıca, bunu size ispatlayabilirim. Desibel ölçerle gelin ölçelim iki aracıda. Corollanın lastikleri ses yapan lastik fabrika çıkışı, ona rağmen astra j den az ses alıyor. Trim sesi ise şuan corollamda yok, astramda daha 1 haftalıkken başlamıştı. Her gün farklı biryerden ses yapıyordu, özellikle ısı farkı çok olduğu günlerde araba çatır çutur ediyordu.
Şunuda söyliyim bu üç araçtan (astra j, corolla, i30) içinde genel olarak en kaliteli hissettireni i30 du. Ama oda şanzıman arızası yaptı sattım corolla aldım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Ocak 31, 2018, 00:09:07 »
1.33 ü kullanmadığım için yorum yapamam, ama 1.6 astra 1500 kg olduğu için gayet bayılıyor yokuşta. Corollanın ses yalıtımı astra j den daha iyi ayrıca, bunu size ispatlayabilirim. Desibel ölçerle gelin ölçelim iki aracıda. Corollanın lastikleri ses yapan lastik fabrika çıkışı, ona rağmen astra j den az ses alıyor. Trim sesi ise şuan corollamda yok, astramda daha 1 haftalıkken başlamıştı. Her gün farklı biryerden ses yapıyordu, özellikle ısı farkı çok olduğu günlerde araba çatır çutur ediyordu.
Şunuda söyliyim bu üç araçtan (astra j, corolla, i30) içinde genel olarak en kaliteli hissettireni i30 du. Ama oda şanzıman arızası yaptı sattım corolla aldım.
Merhaba,
İ30 kullanıcısıyım bende.Ne gibi bi arıza yaşadınız şanzımanda?Şu ana kadar pek yaşayan yok forumunuzda.Benım aracımda dizel oto. Merak ettimde.
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #53 : Ocak 31, 2018, 00:18:03 »
Merhaba,
İ30 kullanıcısıyım bende.Ne gibi bi arıza yaşadınız şanzımanda?Şu ana kadar pek yaşayan yok forumunuzda.Benım aracımda dizel oto. Merak ettimde.
Benimki makyajlı kasa 1.6 gdi dct şanzımandı. Yani çift kavrama olandan. 26000 km de iken ikinci vitese geçerken titreme, silkeleme vuruntu yapmaya başladı. Arada sıradada tam vites atarken cııırrr diye ses yapıyordu tıpkı düz vites arabalarda vitesi tam oturtamadığında gelen ses gibi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Ocak 31, 2018, 00:29:49 »
Benimki makyajlı kasa 1.6 gdi dct şanzımandı. Yani çift kavrama olandan. 26000 km de iken ikinci vitese geçerken titreme, silkeleme vuruntu yapmaya başladı. Arada sıradada tam vites atarken cııırrr diye ses yapıyordu tıpkı düz vites arabalarda vitesi tam oturtamadığında gelen ses gibi.
Dizel dctler hakkında servisin aksiyonu var.Ama benzinli gdi hakkında hiç duymadım.İlk sahibi de sizseniz olay tuhaf.Tam otomatik kullanıyorum gayet memnunum.
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Ocak 31, 2018, 03:10:35 »
Tamam Toyota forumundayız ama bu kadarda marka fanatikliği komik oluyor gerçekten.Toyota kendini bu kadar savunmuyodur muhtemelen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #56 : Ocak 31, 2018, 14:09:15 »

kardeş kardeşşş senin ezbere konuyor dediğin ben 14 yaşından beri araba kullanıyorum , 18 yaşı dolar dolmaz ehliyet ve araba alan birine laf ediyorsun..hemde senin gibi sadece drive sürücülerden değilim use&drive da ustayım..

halen anlamamışsın ki , sizde ön yargı var okumadan yorum yazma var..burda biz toyotayı övmüyoruz ,övmüyoruz ,övmüyoruz ,övmüyoruz ,övmüyoruz ,övmüyoruz ,övmüyoruz ,övmüyoruz ,övmüyoruz ,övmüyoruz ,övmüyoruz ,övmüyoruz  daha kaç kez yazayım....

kendi ağzınla demişsin sırf toyota diye gidip 1.33 toyota alan var diye! hah ben ondan bahsediyorum... sizin gibi toyota alırlar sonra yok ses geliyor yok bilmem ne şikayet eder hayıflanırlar ..almayın kardeşim almayın neden alıyorsunuz...
teknolojiyi geriden takip etmeye alışmıssın demişsin...dsg den sorunsuz olduğu için cvt kullanmak , lpgye tam uyumlu diye atmosferik motor seçmek sence teknolojiyi geriden takip etmekse evet ben teknolojiyi geriden takip ediyorum....sen teknolojiyi yakından takip et dsg yle uğraş , tsi motor aracının turbosuyla  ,sorunlarıyla uğraş vesaire vesaire.....

benim doğan slx arabamda oldu , hyundaide oldu , bmw 320 de oldu , 520 de oldu , opel aracımda oldu.....asıl sen teknolojiyi geriden takip ettiğin anlaşılıyor ! senin övdüğün opel 2001 yılında vectrayla , 2005 yılında astrayla öldü....o yıllarda opel alıpta sağlamlığıyla övünen eski insanlar kaldı artık...opel vectra uzay kasa ilk 96 yılında 1,6 cc 100 beygirlik  GL paketiyle girdi türkiyeye ve babam sıfır aldı .. sonrasın gls , cd  versiyonları girdi...GL paket ilk giren pakettir gir nete araştır....

tekrar yazıyorum toyota rakiplerine göre ucuz araçtır....illa ki sorunları olacaktır... trim sesi var madem almayın , motor sesi var madem almayın...burda benim kızdığım nokta ucuz diye alıyorsunuz sonra merso kalitesi bekliyorsunuz...nankörlüktür bu...2013 yılında e160 mkyajsız advance aldım...sağ ön kapıdan cızırtı geliyordu , trim sesi vardı ,motor sesi çoktu , dablumbaz bile koymamışlar ,kaput keçesi bile yoktu ,lastikler sert eski briston ve çok lastik sesi geliyordu ... bu paraya bu gadar olur dedim . nolacak yani 57 bine sıfır araba al merso kalitesi bekle yoah ya.... yok öyle birşey...

tekrar yazıoyorum 100 bin tl kötü b segment clio ya veren adamlar sizin kadar şikayetçi değil !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #57 : Ocak 31, 2018, 18:44:50 »
Ne sürücüler gördük direksiyon şöförü, ne de sözüm ona usta şöförler gördük sinyal kullanmamayı, kırmızı ışıkta durmamayı, yola çat diye çıkmayı marifet sayan... Maalesef ki sen de o sınıftansın kardeş, 14 yaşında araba kullanmayı marifet sayanlardan...

Sen de halen anlamamışsın, sen takılmışsın bu araba fiyatlarıyla normal diyorsun, biz de sana aynı fiyatlarda çeşitli modeller var diyoruz da anlatamıyoruz. Takılmışsın sorunsuzluğa, 500bin km. gitmesine, lpg uyumuna. Sanki tek lpg uyumlu araç bu, sanki 3 sene boyunca tek sorunsuz araç bu. Toyota harici aklına bir tek VW geliyor.
Al buyur bak kardeş, hangi araçlar kaç yaş aralığında en sorunsuzları hangisi.
http://www.reliabilityindex.com/ratings

Tek Toyota mı var listede? Ha böyle söyleyince de önyargılı olup 2. el piyasasından bilmediğin araçlar hakkında fikir beyan edersin. Ama ben Toyotam olmadığı için fikir beyan edemem tabi.

1.33 ü alacağın paraya başka araçları öneriyoruz, yine anlamıyorsun. Çünkü sana göre olan kriterlerle düşünüyorsun. Herkesin kriteri bir değil diyoruz, yok...

use&drive kardeş profil bilgilerini doldurursan ve yaptığın ustalıkları!, işlemleri anlatırsan foruma katkın olur.  ;) Sana tavsiye ustalıktan bahsetmeden önce muhatabının profiline girip hangi konuları açmış, neyle uğraşıyor bir araştırırsan önceden bilgin olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 290000
  • Model Yılı: '04
  • 21 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Ocak 31, 2018, 20:51:35 »
Ooo konu fena kızışmış, sakin arkadaşlar. Herkes hakim olduğu kadar yorum yaparsa daha faydalı olur kanaatindeyim. GÜLÜCÜK :)
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 243 kere teşekkür etti
  • 670 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Ocak 31, 2018, 20:58:11 »
1.33 arabayı alabilsem başka bir şey istemeyecem.

türkiyede yaşıyosunuz arkadaşlar. neden evime harcayacağım parayı arabaya yola vereyim. arabadan anlamaz değiliz de en mantıklı arabalar japon olanlar.