Gönderen Konu: 2017 50.yıl Premium 1.6  (Okunma sayısı 10494 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 23 kere teşekkür edildi
Ynt: 2017 50.yıl Premium 1.6
« Yanıtla #20 : Ocak 27, 2018, 22:58:30 »
Astra'nın benzinli ikinci el piyasasına ölü diyen birinin araba piyasasıyla uzaktan yakından alakası yok demektir. Hatta onunla tartışmamak gerekir. Geçmişte Auris'ten sonra sıfır Astra j almış biri olarak söylüyorum bunu. Corolla'nın ses sistemi iyidir. Ama muhteşem diyen birisi diğer rakiplerininkini dinlememiştir.

araba piyasasıyla alakalı olan biri eğer satarken zarar etmek istemiyorsa ve sürpriz sorunlarla karşılaşmak istemiyorsa opel almaz !
aynı yaşta aynı kmlerde  toyota ile opeli ilana koy sen opeli satana kadar ben 5 tane toyota satarım fazlası var eksiği yok !
arabaya bakış açısı parayla alakalıdır !  üç kuruş verip c segment alıyorsunuz d segment performası bekliyorsunuz! 3 kuruş dediğim için işte 100 bin lira gibi meblalara sen 3 kuruş mu diyorsun diyecek olanlar çıkabilir! evet malesef ülkemizde arrtık en kötü araba 80 binden başlıyor. ona dayanarak diyorum. en kötü araba 80 binden başlıyor ve siz 90 bin tlye araba alıyorsunuz ve merso kalitesi performansı bekliyorsunuz! mantıklı olun.

bu arkadaşa soruyorum çık sokağa bak bakalım 100 araba say kaç tane 2013 üstü astra sayacaksın ,kaç tane corolla sayacaksın :D

ülkemizde motore seside alsa ,trim seside olsa ,atmosferik motorda kullansa ,ses sistemi bırak teybi bile olmasa  corolla satar kardeşim. kullanıcı sorunsuzluk ister , 2. elde zararsız satış ister vesaire vesaire...

ben passat almak istiyorum ama malesef dsg den korktuğum için almıyorum alamıyorum. etrafımda o kadar çok bozulan dsg varki inanamazsın. vw de çalışan arkadaşım var dsgye sakın diyor.

millet cvt yi 100 yıllık teknoloji diye dalga geçer almak istemez kötüler. ben alırım kardeşim , sorunsuzsa alırım. gayette güzel şanzıman... passat yarın cvt şanzıman koysun yarın alırım passat...

toyota avensiste inat edip otomaitk şanzıman koymuyor! cvt koysun avensis alırım.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ocak 27, 2018, 22:58:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ocak 27, 2018, 23:45:02 »
araba piyasasıyla alakalı olan biri eğer satarken zarar etmek istemiyorsa ve sürpriz sorunlarla karşılaşmak istemiyorsa opel almaz !
aynı yaşta aynı kmlerde  toyota ile opeli ilana koy sen opeli satana kadar ben 5 tane toyota satarım fazlası var eksiği yok !
arabaya bakış açısı parayla alakalıdır !  üç kuruş verip c segment alıyorsunuz d segment performası bekliyorsunuz! 3 kuruş dediğim için işte 100 bin lira gibi meblalara sen 3 kuruş mu diyorsun diyecek olanlar çıkabilir! evet malesef ülkemizde arrtık en kötü araba 80 binden başlıyor. ona dayanarak diyorum. en kötü araba 80 binden başlıyor ve siz 90 bin tlye araba alıyorsunuz ve merso kalitesi performansı bekliyorsunuz! mantıklı olun.

bu arkadaşa soruyorum çık sokağa bak bakalım 100 araba say kaç tane 2013 üstü astra sayacaksın ,kaç tane corolla sayacaksın :D

ülkemizde motore seside alsa ,trim seside olsa ,atmosferik motorda kullansa ,ses sistemi bırak teybi bile olmasa  corolla satar kardeşim. kullanıcı sorunsuzluk ister , 2. elde zararsız satış ister vesaire vesaire...

ben passat almak istiyorum ama malesef dsg den korktuğum için almıyorum alamıyorum. etrafımda o kadar çok bozulan dsg varki inanamazsın. vw de çalışan arkadaşım var dsgye sakın diyor.

millet cvt yi 100 yıllık teknoloji diye dalga geçer almak istemez kötüler. ben alırım kardeşim , sorunsuzsa alırım. gayette güzel şanzıman... passat yarın cvt şanzıman koysun yarın alırım passat...

toyota avensiste inat edip otomaitk şanzıman koymuyor! cvt koysun avensis alırım.
Yazdıklarınızın çoğuna katılıyorum. Ama hiçbiri "Astra'nın dizel hariç ikinci el piyasası ölü" söyleminizin açıklaması değil... Ben de Toyota'nın dizel piyasası ölü diyim o zaman. Daha inandırıcı olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #22 : Ocak 28, 2018, 00:42:39 »
Yazdıklarınızın çoğuna katılıyorum. Ama hiçbiri "Astra'nın dizel hariç ikinci el piyasası ölü" söyleminizin açıklaması değil... Ben de Toyota'nın dizel piyasası ölü diyim o zaman. Daha inandırıcı olur.

:DDD benzinli opellerle dizel corollayı nasıl kıyaslarsınız anlamadım :))))
dizel corolla 1.4 90 ps lik motoru ile berbat bir performansa sahip olabilir ama sorunsuzluk abidesi olduğu için dünyanın en çok satan arabası kardeşim...

benzinli astrayı gençler alır spor görüntüsü yüzü suyu hürmetine :)))
Allah aşkına övmeyin şu opeli arkadaşım.

opelde corsadan gayrısı zarar ettirir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '15
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ocak 28, 2018, 01:16:34 »
Beni forumda eski arkadaşlar tanır. Son 2 ay içinde, 2 adet biri 2014 biri 2016 (makyajsız kasa premium 1.6 multidrive) corolla satmış ve pazartesi itibariyle, 2016 makyajlı advance 1.6 multidrive almış biri olarak; makyajlı corolla da iç tasarım daki çirkin görüntü derlenmiş toplanmış. Eski advancelerde ki o berbat gösterge paneli degistirilmis ve yerine şık ve güzel bir bilgi ekranı getirilmiş. Makyajsıza karşı yol ses yalıtımı çok daha iyi. Dizellere diyecek birşey yok, rakiplerinden hem motor hem de otomatik şanzıman da çok geri, zaten genelde filo da kullanıyor. Ayrıca ben bir yıl içinde elimde ki 9. Corolla, kimse bana astrayla karşılaştırma yapmasın ne açıdan 2.el piyasası açısından ve sorunsuzluk açısından, çok şükür ki güzel maddi getirileri oldu bana corollanın.
2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Ocak 28, 2018, 10:05:00 »
:DDD benzinli opellerle dizel corollayı nasıl kıyaslarsınız anlamadım :))))
dizel corolla 1.4 90 ps lik motoru ile berbat bir performansa sahip olabilir ama sorunsuzluk abidesi olduğu için dünyanın en çok satan arabası kardeşim...

benzinli astrayı gençler alır spor görüntüsü yüzü suyu hürmetine :)))
Allah aşkına övmeyin şu opeli arkadaşım.

opelde corsadan gayrısı zarar ettirir...
Hakan Bey, siz hakikaten benim ne anlatmaya çalıştığımı anlamıyorsunuz. Ben sadece "Opelin benzinli ikinci el piyasası ölü" sözünüze cevap veriyorum. Ben yollarda Astra daha çok var demedim. Astra'nın piyasası daha iyi de demedim. Hatta bunu düşünmeme rağmen Astra Corolla'dan iyi araba da demedim. Astra'nın benzinli ikinci el piyasası ölü değil diyorum. Bunu kimse kabul etmez... Ayrıca Toyota'nın dizel motoruna sorunsuzluk abidesi demeniz de ilginç olmuş. Burda arkadaşların feryatlarını hep beraber gördük.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #25 : Ocak 28, 2018, 14:52:19 »
Hakan Bey, siz hakikaten benim ne anlatmaya çalıştığımı anlamıyorsunuz. Ben sadece "Opelin benzinli ikinci el piyasası ölü" sözünüze cevap veriyorum. Ben yollarda Astra daha çok var demedim. Astra'nın piyasası daha iyi de demedim. Hatta bunu düşünmeme rağmen Astra Corolla'dan iyi araba da demedim. Astra'nın benzinli ikinci el piyasası ölü değil diyorum. Bunu kimse kabul etmez... Ayrıca Toyota'nın dizel motoruna sorunsuzluk abidesi demeniz de ilginç olmuş. Burda arkadaşların feryatlarını hep beraber gördük.

kardeşim milyon kez söylerimde yazarımda opel eski 1994-2005 arası saplam opel değil. zaten şu an alanlarda o günlerin yüzü suyu hürmetine alıyor.
tasarımı gençlere hitap ettirdi biraz ondan genç tayfası alıyor. benim kardeşim bana kızıyordu corollaya emekli arabası diyordu mesela örnek sırf tasarımından dolayı.
siz o paralara ne arabalar alınırdı falan kelimeler sarf edince ve o kelimeler içinde opeli görünce biraz şahlandım açıkçası.

şu bir gerçek toyota kazandırır , opel zarar ettirir.
d4d dizel corollaya sorunsuzluk abidesi diyorum evet haklısın , neye dayanarak rakiplerine dayanarak ! rakipleri 10 arıza açarsa corolla d4d 1 bilemedin 2 arıza açar...

bizim millet araba kullanmayı bilmiyor kardeşim .... araba kullanmak ayrı şey , sürmek ayrı şey .... yani use & drive ayrı şeyler....
bizim millet araba sürer anladım ama kullanamaz bakamaz aracına...10 bin km dolmadı diye 3 yıl aynı yağla gezen andavallar biliyorum üstelik birşey dedimmi ben 30 yıllık şoförüm der... dizel kullanmak özen ister , hemen marşa basmayacaksın , hemen kalkış yapmayacaksın , hemen stop etmeyeceksin. devirli kullanacaksın ! ben 670 bin kmde anahtar değmemiş araba biliyorum dizel . yeterki kullanmayı bil aracı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Ocak 28, 2018, 15:39:10 »
kardeşim milyon kez söylerimde yazarımda opel eski 1994-2005 arası saplam opel değil. zaten şu an alanlarda o günlerin yüzü suyu hürmetine alıyor.
tasarımı gençlere hitap ettirdi biraz ondan genç tayfası alıyor. benim kardeşim bana kızıyordu corollaya emekli arabası diyordu mesela örnek sırf tasarımından dolayı.
siz o paralara ne arabalar alınırdı falan kelimeler sarf edince ve o kelimeler içinde opeli görünce biraz şahlandım açıkçası.

şu bir gerçek toyota kazandırır , opel zarar ettirir.
d4d dizel corollaya sorunsuzluk abidesi diyorum evet haklısın , neye dayanarak rakiplerine dayanarak ! rakipleri 10 arıza açarsa corolla d4d 1 bilemedin 2 arıza açar...

bizim millet araba kullanmayı bilmiyor kardeşim .... araba kullanmak ayrı şey , sürmek ayrı şey .... yani use & drive ayrı şeyler....
bizim millet araba sürer anladım ama kullanamaz bakamaz aracına...10 bin km dolmadı diye 3 yıl aynı yağla gezen andavallar biliyorum üstelik birşey dedimmi ben 30 yıllık şoförüm der... dizel kullanmak özen ister , hemen marşa basmayacaksın , hemen kalkış yapmayacaksın , hemen stop etmeyeceksin. devirli kullanacaksın ! ben 670 bin kmde anahtar değmemiş araba biliyorum dizel . yeterki kullanmayı bil aracı
Valla Hakan Bey ben demedim o paralara neler alınırdı diye. Opel alın da demedim. Şahlancak bisey yok yani... Dizel motor kullanma konusunda haklısınız. Ama özellikle 2010-2011-2012 model dizel Toyotalardaki yağ eksiltme skandalını gözardı mı ediyorsunuz yoksa haberiniz mi yok anlayamadım. Hala dizel Toyotayı savunduğunuz için bunu hatırlatmak durumunda kaldım. Yoksa konumuz bu değildi...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Ocak 28, 2018, 15:49:50 »
Hakan bey'in kullanmak (use&drive) konusundaki tanımlamasına sonuna kadar katılıyorum. Maalesef biz aynı yağ ile km gelmeden değiştirmemenin, veya km geldiğinde süresi dolmadığından değiştirilmemesini tasarruf olarak görüyoruz. Bu da en büyük kullanım hatası oluyor.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Ocak 28, 2018, 21:40:46 »
Peki araçlardaki yağı ne kadar zamanda bir değiştirmeliyiz kmsi gelmemiş bile olsa? Yağ genelde 10.000 kmde değişir ama süre bilmediğim bi konu yeri gelmişken sormak istedim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #29 : Ocak 28, 2018, 22:09:46 »
Peki araçlardaki yağı ne kadar zamanda bir değiştirmeliyiz kmsi gelmemiş bile olsa? Yağ genelde 10.000 kmde değişir ama süre bilmediğim bi konu yeri gelmişken sormak istedim

valla kardeşim ben fabrika verilerini umarsamam...arabanın yağı maksimum ama maksimum 10 bin de bir yada yılda bir değişmesi gerek isterse 1000 km yapsın...
hele birde arabada lpg varsa bu yılda 7000 km maksimum 8000 olması tavsiyedir. birşey kaybetmezsiniz 2 bin km önce yağ değiştirmekle...

arkadaşım dacia dokker aldı 20 bin bakımına gel dediler. yani ilk bakım 20 binde...şimdi bu 1 yıl olmadan 15 bin yaptı 20 bini bekleyecek tamamen cinayet bence bu ! renault nasıl olurda 20 bin km güvenebilir bir yağa hemde ticari bir araç !!!!!! hadi motor yeni diyelim ama 100 binden sonra hiç sağlıklı değil heleki bu süre yağ değişimde 600-700 binleri görmek imkansız !!!!
her 7-8 bin kmde bir yağ değişimi yapıp anahtar değdirmemiş 700 bin kmde linea biliyorum ticari taksi hemde !!!

yani kısacası ister bin ister binme arabanın yağını maksimum 10bin kmde bir yılda değiştirmen gerek , lpg var 7-8 bin km.....
hiç unutmam enişteme bir clio almak için biriyle anlaştık randevulaştk...1.4 clio lpg var... neyse gittik adam öğretmenmiş arabanın yağ çubuğunu bi çektim aman allahım o ne ! yağ zift gibi ! hocam bu ne allah için dedim ..noldu dedi! dedim yağ bitik dedim bu ne hayatımda öyle kötü bir yağ görmedim....nolduki dedi daha 10 bin olmadı dedi !!! aldığımda aldığım adam değiştirmiş dedi ...ee sen ne zaman aldın dedim arabayı !?  2-3 sene oldu dedi!!!  dedim hocam senden araba alınmaz dedim ve arabanın hiçbir parçasına boya veya değişen varmı diye bakmadım bile...üstelik birde motora bakmasını bilmeyen arabaya hiç bakmaz , bakımını yapmaz , bize ceset satar diye laf soktum.

100 bin kmden sonra her 30 binde bir motor içi temizleyici kullanmanızı şiddetle tavsiye eederim...

servislerdeki çalışanlar konusu var birde onlarda tam bir ayrı tartışma konusu !!! çoğu işten anlamıyor ! işten anlayan kalifiye adam zaten asgari ücrete çalışmıyor gidiyor kendisine dükkan açıyor !
araçların yağını doğru düzgün değiştirmiyorlar ! mesela ben aracın yağını boşaltııktan sonra arabanın arkasını liftten çıkartır önünü kaldırrıım ve inanın bana en az 1 su bardağı simsiyah yağ daha akar !!!! serviste bunu yapmazlar , bırakın servisi hiç bir yerde yapmazlar ! ben dışşarıda yaptırırım ! çünkü o eski yağ yeni yağı bozar , kim ne derse desin bozar ! tam bozmasa bile ömrünü kısaltır !

d4d ler eskiden yağ eksiltiyordu ve fabrika ücretsiz motor değişimi yaptı !  kronik hata olabilir ! yağ eksiltmasi 10 binde  1  litre anca maksimum eksiltir.. okadarda kusur kadı kızındada olur . sonuçta sorunsuz motor ! yağ eksiltmesine rağmen yine millet aldı  ve toyota müşterileri yarı yolda bırakmadı değişim yaptı !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '15
  • 53 kere teşekkür etti
  • 90 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Ocak 29, 2018, 00:04:43 »
Vay arkadaş yaa nasıl fanatikler var şu dünyada.. yahu toyota forumunda Corollası olan benim ben memnun değilim ama kimse de ayranım ekşi demiyor hayret ediyorum. Abimde Astra K kardeşte Bettle var. İşten gelip Corolladan indiğim gibi Astra ya biniyorum.. sanki benim indiğim Murat 131 miş.. bu kadar mı takır tukur içeri ses alır araç yaa.. görsel bulamadım da Allah aşkına şu kapı fitillerini bakın da bir görün fitilde ilk problem. Sonrası kapı içi davlumbaz lastik vs diye gidiyor. Corolla ya film çektirirken kapı içerisini de gördüm Hiçbirşey var içinde..  >:( ondan da yol gürültüsünü uğultu oluşuyor içerde. Hadi Astra ya takılmayın Avensis fersah fersah kaliteli Corolla dan malzemesinden sessizliğine ve üstelik fiyatta .yıl Corolla dan daha ucuza.. Şanzıman iyi diyenler istanbulun dik yokuşlarında dur/kalk trafikte bir kullansın aracını.. DSG en azından çok ısındım gitmem demiyor Ama Toyota motoru kapat soğusun diyor. 
Hee ses sistemine iyi diyenler de geridönüşmüş saman kağıt kalitesindeki diyaframıyla Corolla nın hoperlörüne bakıp gülümsesinler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Ocak 29, 2018, 07:20:01 »
bende de d4d mmt corolla var tamam motor olarak belki sorunsuz araba ama aracta donanim yok ki sorun olsun. mmt sanziman vites degistirirken resmen secde ettiriyor. irili ufakli rampa oldumu arabada da 3 kisi isen sacma sapan vites yukseltip rampa ortasinda vites dusuruyor daha sonra bi daha yukseltiyor vs. ses sistemide oyle 116bin tl para aliyorsun adam gibi 2 tane hoparlor koymuyorsun arabaya.
alman araclari bence donanim ve konfor konusunda toyotayi cakmak cebinden cikartir. sunada eminim herkes kulaktan dolma bilgilerle gidip toyota aliyor sorunsuz araba soylemi yuzunden. evet sorunsuz cunku donanimsiz en full olaninda bile diger markalarin orta paketlerinde bulunan donanim yok maalesef.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Ocak 29, 2018, 10:22:09 »
corolla'yı donanım olarak eleştirebilirsiniz ama kalkıp 2 hava yastığını lütuf sayıp bomboş polo'ya 80 bin lira isteyen vw'i donanım olarak överseniz iş orada değişir.  japon arabalarda ve toyota'da güvenlik standart yani tüm versiyonlarda 7 hava yastığı standart. vw gibi parana göre güvenlik demiyor. benim 80 bin liralık civic'teki donanım arkadaşın 200 küsür binlik golf'ünde yok. almanları hele de vw'i donanım olarak japonlardan üstün göstermeye çalışmak abesle iştigaldir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Ocak 29, 2018, 10:37:34 »
Yukarıdaki haporlör bağlantı civataları biraz daha uzun olsaymış. Ne biçim bir civata onlar öyle adam onların 2  kısasını kullanır yada saca somun puntalar ve somuna göre kısa civata takar. Hakikaten mekanik sağlamda gerisi hikaye. Adamlar daha bizim teyplere güncelleme verip Android 7 ile çalışma sağlayamadılar hala android 4,1-4,3 ile devam oda eski telefonlarla. ;)
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Ocak 29, 2018, 19:11:38 »

d4d ler eskiden yağ eksiltiyordu ve fabrika ücretsiz motor değişimi yaptı !  kronik hata olabilir ! yağ eksiltmasi 10 binde  1  litre anca maksimum eksiltir.. okadarda kusur kadı kızındada olur . sonuçta sorunsuz motor ! yağ eksiltmesine rağmen yine millet aldı  ve toyota müşterileri yarı yolda bırakmadı değişim yaptı !
Fabrika motor değişimi yapmadı. Milleti aylarca servislerde süründürüp önce turboyu sonra vakum pompasını değiştirdi. Yağ eksiltme devam etti. Sonra yarı motor yaptılar sıfır alınmış arabalara. 10000de 1 litre değil, bakımdan 7000-8000 km sonra arabaların çubuğunda yağ kalmıyordu. Yurtdışındaki gibi sandık motor değiştirseydi kimse bişey demezdi. Sorunsuz motormuş hakkaten 😀 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #35 : Ocak 29, 2018, 23:44:05 »
Vay arkadaş yaa nasıl fanatikler var şu dünyada.. yahu toyota forumunda Corollası olan benim ben memnun değilim ama kimse de ayranım ekşi demiyor hayret ediyorum. Abimde Astra K kardeşte Bettle var. İşten gelip Corolladan indiğim gibi Astra ya biniyorum.. sanki benim indiğim Murat 131 miş.. bu kadar mı takır tukur içeri ses alır araç yaa.. görsel bulamadım da Allah aşkına şu kapı fitillerini bakın da bir görün fitilde ilk problem. Sonrası kapı içi davlumbaz lastik vs diye gidiyor. Corolla ya film çektirirken kapı içerisini de gördüm Hiçbirşey var içinde..  >:( ondan da yol gürültüsünü uğultu oluşuyor içerde. Hadi Astra ya takılmayın Avensis fersah fersah kaliteli Corolla dan malzemesinden sessizliğine ve üstelik fiyatta .yıl Corolla dan daha ucuza.. Şanzıman iyi diyenler istanbulun dik yokuşlarında dur/kalk trafikte bir kullansın aracını.. DSG en azından çok ısındım gitmem demiyor Ama Toyota motoru kapat soğusun diyor. 
Hee ses sistemine iyi diyenler de geridönüşmüş saman kağıt kalitesindeki diyaframıyla Corolla nın hoperlörüne bakıp gülümsesinler.

lafı saptırma istersen , burda bizim konumuz donanımda olmasa , motor sesi ,yol sesi vesaire birçok eksi noktası olsada millet toyota alıyor ! ve sende almışsın işte! sende astra bettle vesaire alaydın ! sat al !
hoparlör sistemini kötülemişsin kaç paralık arabaya binmiyorsun !? senin bindiğin araba maksimum 95 bin tl dir... bu piyasaya göre en ucuz araba ! en ucuz arabaya dünyanın en iyi ses sistemini koyacak halleri yok heralde .... ısınan otomatik şanzıman sadece mmt şanzumandır ! oda son kasada eskisine göre düzeltildi ...hiç değilse dsg gibi sorun açan , ne zaman elimde patlar korkusuyla kullanmak zorunda kalmam..hem bahsettiğiniz ısınma olayı sadece istanbulda olur oda sıkışık trafikte! anadoludaki mmt şanzıman kullanan adam ısındığından haberi bile olmaz , o ısınma uyarısını belkide anadoluda mmt kullanan adam hiç görmemiştir bile.!!!!

ben veya kimse toyota fanatiği değil kardeşim , sadece sorunsuz , piyasası olan , istediğimiz zaman zarar etmeden genelde kar ederek satmak istediğimiz için toyota alıyoruz...bende bettle alırım kime ne zaman satarım kaça satarım Allah bilir! örnekler saymakla bitmez!

filolar bile artık opel almıyorlar ! bir ara çok astra aldılar ama elden çıkarma zamanı geldiğinde zarar kol gibi....ama toyota öylemi ! zarar minimize oluyor toyota alıp elden çıkardıkları vakit!

yazılar da bahsedilmek istenileni anladınız umuyorum.

kısacası şu piyasada en ucuz arabayı alıp malzeme kalitesini kötüleyene gülerler !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Ocak 30, 2018, 00:49:09 »
lafı saptırma istersen , burda bizim konumuz donanımda olmasa , motor sesi ,yol sesi vesaire birçok eksi noktası olsada millet toyota alıyor ! ve sende almışsın işte! sende astra bettle vesaire alaydın ! sat al !
hoparlör sistemini kötülemişsin kaç paralık arabaya binmiyorsun !? senin bindiğin araba maksimum 95 bin tl dir... bu piyasaya göre en ucuz araba ! en ucuz arabaya dünyanın en iyi ses sistemini koyacak halleri yok heralde .... ısınan otomatik şanzıman sadece mmt şanzumandır ! oda son kasada eskisine göre düzeltildi ...hiç değilse dsg gibi sorun açan , ne zaman elimde patlar korkusuyla kullanmak zorunda kalmam..hem bahsettiğiniz ısınma olayı sadece istanbulda olur oda sıkışık trafikte! anadoludaki mmt şanzıman kullanan adam ısındığından haberi bile olmaz , o ısınma uyarısını belkide anadoluda mmt kullanan adam hiç görmemiştir bile.!!!!

ben veya kimse toyota fanatiği değil kardeşim , sadece sorunsuz , piyasası olan , istediğimiz zaman zarar etmeden genelde kar ederek satmak istediğimiz için toyota alıyoruz...bende bettle alırım kime ne zaman satarım kaça satarım Allah bilir! örnekler saymakla bitmez!

filolar bile artık opel almıyorlar ! bir ara çok astra aldılar ama elden çıkarma zamanı geldiğinde zarar kol gibi....ama toyota öylemi ! zarar minimize oluyor toyota alıp elden çıkardıkları vakit!

yazılar da bahsedilmek istenileni anladınız umuyorum.

kısacası şu piyasada en ucuz arabayı alıp malzeme kalitesini kötüleyene gülerler !

Herkese merhaba , 6 yıl hyundai kullandıktan sonra  2013 1.6 advance manuel sahibiyim artık..
Karabük'te yaşıyorum ,esnafım..hyundaiden sonra yeni toyota bana mercedes gibi geldi :) ama fark ettimki adamlar TÜRKİYE'de zaten tutuluyorum diye ön kaput keçesinden tutun , çamurlukların içindeki taş , çakıl sesini kesen keçeden bile çalmışlar...daha  4 gündür kullanıyorum bakalım daha nelerden çalmışlar. :)

Hakan bey siz ne ara bu kadar körü körüne savunur oldunuz? :)
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #37 : Ocak 30, 2018, 01:20:26 »

Herkese merhaba , 6 yıl hyundai kullandıktan sonra  2013 1.6 advance manuel sahibiyim artık..
Karabük'te yaşıyorum ,esnafım..hyundaiden sonra yeni toyota bana mercedes gibi geldi :) ama fark ettimki adamlar TÜRKİYE'de zaten tutuluyorum diye ön kaput keçesinden tutun , çamurlukların içindeki taş , çakıl sesini kesen keçeden bile çalmışlar...daha  4 gündür kullanıyorum bakalım daha nelerden çalmışlar. :)

Hakan bey siz ne ara bu kadar körü körüne savunur oldunuz? :)

savunmuyorum farkettiyseniz her yerinden çalmışlar diyorum ... şu an advance mds  102 bin tl olmuş ! tövbe etmez o para ...ama tosba gibi polo 80 bin üzeri olursa malesef ediyor..1,2 turbo  benzinli  5 para etmeyen clio  edc bile 100 tl arkadaş !!!!  yani bizim araç şu an piyasanın en ucuz arabası malesef !!!

ben kabullendim artık en ucuz arabayı kullandığımı ve illaki sorunları olacağını , kabullendim elden birşey gelmez...

çoğu arabada var  bir sorun .... kiminde parça çalarlar , kiminde tirm sesleri olur , kiminde motoru yağ yakar , kiminde şanzıman sıkıntılıdır  vesaire vesaire.....

ben yalan yok corolla almam almak istemem ama napalım 2. el satarken hiç sıkıntı çekmiyoruz , 2. elde satarken sıkıntı çekmeyeceğim sorunsuz corolla var ondan aldım..yoksa kaşına gözüne hayran değilim...

kuzenimde 2009 520 var 100bin kmde aldı....şu an 160 bin km civarı satmak istiyor satamıyor...2. kez ilana koydu satamadı..arabada değişende , hasar kaydı , pert kaydı vesaire de yok yanii.... arkadaşımda var 520 1 senedir satamıyor ! değerinden çok aşağı verseniz illaki satar ama onlarda 2-3 zarar olsa kar sayacaklar ama zararları çok oluyor vermek istemiyorlar...

velhasıl kardeşim , berbat clio bile 100 bin tl ise  bizim araba en ucuz oluyor ve çok birşey beklememek gerek , kabullenmek gerek...

bir ara c-max almak istedim ama onunda 2. eli yerlerde...

avensis de  otomatik şanzıman koymamakta ısrarlı....

passatta  dsg var almam

insignia aldımmı 2. evladın olur beraber gocar gidersiniz o derece 2. eli ölü..

ne alacaz tabikide corolla alacağız.... varsın ses gelsin , varsın bir iki şeyi eksik olsun yapacak birşey yok..

yeni magane ler  ilk çıktığı vakit 90 küsür fiyat çektiler , arkadaşım 100 bin kötü renoya vereceğime 2. el merso alırım diyordu , şimdi kötü megane 125 küsürden başlıyor otomatikleri !!! :)))

araba halen kötü araba ama parası bize çok geldiğinden bizim beklentimiz çok ...aslında arabalar piyasaya göre ucuz ! ve çok birşey beklememek lazım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Ocak 30, 2018, 07:47:30 »
corolla'yı donanım olarak eleştirebilirsiniz ama kalkıp 2 hava yastığını lütuf sayıp bomboş polo'ya 80 bin lira isteyen vw'i donanım olarak överseniz iş orada değişir.  japon arabalarda ve toyota'da güvenlik standart yani tüm versiyonlarda 7 hava yastığı standart. vw gibi parana göre güvenlik demiyor. benim 80 bin liralık civic'teki donanım arkadaşın 200 küsür binlik golf'ünde yok. almanları hele de vw'i donanım olarak japonlardan üstün göstermeye çalışmak abesle iştigaldir.

hocam senin dedigin 80binlik polo comfortline modeli bosu degil yani orta paket. oda liste fiyati bayiye gidince min 3 bin tl daha indirimli olur ve sunuda soyliyeyim o aractaki bazi ozellikler advance corollada yok. ayrica corolla ile poloyu kiyaslamanizda cok abest. arac fiyatlarinin boyle asiri olmasinin sebebi firmalar degil devletimizin uyguladigi fahis vergilendirme sistemindendir. turkiyede satilan hic bir arac parasini hakeden araba degil. ben burda wv fanatikligi yapmiyorum bende severek aldim corolla aracimi ama eksik yonlerinide soylemek gerekiyor.
sizin 80binlik civicte olupta 200binlik golfte olmayan ozellik neymis cok merak ettim dogrusu.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Ocak 30, 2018, 10:45:14 »
bana etik gelmeyen parana göre güvenlik anlayışı. japon araçlarda corolla da dahil 7 hava yastığı standart. vw'de parana göre güvenlik anlayışı var.bu hiç hiç hoş değil. vw'in en dolu aracı japonların en boş arabasıdır. benim civic'te olup golf'de olmayan özellikler: sanruf, koltuk ısıtma, far yıkama, akıllı hız sabitleyici. ayrıca dsg, turbo ve beyin arızalarıyla illallah ettiriren, başta kendi müşterisi olmak üzere tüm dünyayı emisyon hilesiyle aldatan, çevreyi 40 kat kirleten, hala çevre katili fosilleşmiş, traktör sesli dizelleri üreten, çevre dostu hibritten bi haber olan ki hyundai ve kia bile toyota'dan sonra hibrit motor getirdi. türkiye'ye kuruş yatırım yapmayıp çin ve meksika'da üretilen, donanım cimrisi, tasarım tekrarlı, far değiştirip kasa değiştirdim anlayışındaki bir markayı övmeyin lütfen.