Gönderen Konu: corolla mı civic mi?  (Okunma sayısı 5528 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
corolla mı civic mi?
« : Aralık 29, 2017, 21:10:53 »
2015 fb7 kasa ( bir önceki kasa) otomatik sanruflu civic mi , 2015 otomatik premium corolla mı, artı ve eksileriyle hangisini tavsiye edersiniz?

Toyota Club Türkiye

corolla mı civic mi?
« : Aralık 29, 2017, 21:10:53 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 1500
  • Model Yılı: '20
  • 27 kere teşekkür edildi
Ynt: corolla mı civic mi?
« Yanıtla #1 : Aralık 30, 2017, 13:50:11 »
Tartışma yaratacak konu 😜.
Bu arada her iki araç da üzmez tercih meselesi.

Ben olsam corolla alırdım. En azından aynı kasa sadece makyaj oldu. Civic ise kasa değiştirdi.

Corolla daha sessiz geliyor bana. Premium donanımın özellikleri yeterli.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 30, 2017, 19:42:30 »
çok teşekkür ederim. civic'te aklımı çelen donanım zenginliği sanruf, koltuk ısıtma, far yıkama ve uzay kokpiti. corolla'nın ise kasası ve iç mekan genişliği çok hoşuma gidiyor. ama kokpit berbat. her iki aracı da kullanmış arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • 14 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 31, 2017, 10:14:06 »
Kullanan arkadaşlardan  ben de cevaplar bekliyorum.Manuel kullanıcısı olarak.Konu hayli heyecanlı :)
1993 brodway-  1995 corolla XLİ-  2005 corolla sol sedan  manuel  +  2011 yaris terra sporty manuel

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 31, 2017, 15:38:51 »
Fb7 kasa civic kullanmis birisi olarak civic i önermiyorum. Bahsettiginiz corolla yi kullanmadim o yuzden corolla icin birsey soyleyemem. Civic alt devirlerde iyi degil, boyası cok kötü, araç içerisine çok fazla ses alıyor, lpg li olanlarda sebebi bilinmeyen bir tekleme sorunu var uzun yolda hissediliyor, lpg ile giderken benzin gostergesi düser, bazilarinda yagmur suyunun arac icine girmesi gibi bir problem var, sürücü koltuguna yaslanirsin yayli yatak gibi yaylar gacır gucur öter vs. vs. Araci iyice arastirin sonra benim gibi pisman olursunuz. Bana göre en güzel taraflarindan birincisi görünüşü  ikincisi ise ikinci elinin ragbet gormesiydi. Sattigim gün aldıgım günden daha cok mutlu olmustum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '14
  • 6 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 31, 2017, 23:52:36 »
Lpg konusu ikisi içinde aynı ustada bitiyor. Ayar mevzuu önemli yani. İki aracında çekişi düşük ama otomatik şanzıman bunu ne kadar size yansıtır bilmiyorum. Manuel corolla 1.6 advance kullanıyorum 3 yıldır alt devirlerde ölü bir araç “ama devirli kullanırsan çok can yakabiliyorsun” :)) rampada bayılmıyor en azından. Hondanın donanım yönünden daha zengin oldugunu biliyorum mercek far sunroof led far falan güzel. Bunlar corollada yok. Corollanında iç hacmi geniş arka koltukları makam koltugu gibi :)) honda iç hacim konusunda biraz cimri davranmış