Gönderen Konu: Avensis Benzin LTFT ve STFT Değerleri  (Okunma sayısı 1672 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '11
  • 3 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Avensis Benzin LTFT ve STFT Değerleri
« : Aralık 24, 2017, 19:19:55 »
Herkese merhabalar. Aracım 2011 avensis 1.6 benzinli. Bugün elm 327 ile benzin düzeltme değerlerini kontrol ettim. Aniden aklıma geldiğinden kısa mesafede hararet göstergesi ortaya geldikten sonra başladım. Resim düzeni karıştı biraz, birde şehir içi olduğundan ara hızlanmalı, genelde sakin bir kerede ışıkta hızlı kalkış ile bu sonuçlar ortaya çıktı.

Anormal bi durum var ise çözüm bulalım. Bu konu hakkında pek bilgim yok sanırım araç zengin karışımla yürüyor.

Toyota Club Türkiye

Avensis Benzin LTFT ve STFT Değerleri
« : Aralık 24, 2017, 19:19:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Ynt: Avensis Benzin LTFT ve STFT Değerleri
« Yanıtla #1 : Aralık 28, 2017, 23:49:40 »
Aslında araç tam olarak zenginde yürümüyor, LTFT ile karışımı dengelemiş 14.7 AFR ye çekmiş ECU. ama LTFT neden değişmiş onu tespit etmek lazım. Aracınızda LPG olsaydı bunu LPG ye fatura edebilirdik:) ancak anladığım sadece benzin ile çalışıyor. araçta gözlemlediğiniz herhangi bir dorun yada değişiklik varmı ?

Herkese merhabalar. Aracım 2011 avensis 1.6 benzinli. Bugün elm 327 ile benzin düzeltme değerlerini kontrol ettim. Aniden aklıma geldiğinden kısa mesafede hararet göstergesi ortaya geldikten sonra başladım. Resim düzeni karıştı biraz, birde şehir içi olduğundan ara hızlanmalı, genelde sakin bir kerede ışıkta hızlı kalkış ile bu sonuçlar ortaya çıktı.

Anormal bi durum var ise çözüm bulalım. Bu konu hakkında pek bilgim yok sanırım araç zengin karışımla yürüyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 29, 2017, 20:26:36 »
Aslında araç tam olarak zenginde yürümüyor, LTFT ile karışımı dengelemiş 14.7 AFR ye çekmiş ECU. ama LTFT neden değişmiş onu tespit etmek lazım. Aracınızda LPG olsaydı bunu LPG ye fatura edebilirdik:) ancak anladığım sadece benzin ile çalışıyor. araçta gözlemlediğiniz herhangi bir dorun yada değişiklik varmı ?

Ercan bey öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Araçta herhangi sıkıntı gözlemlemedim. Bu hafta sonu tekrar kayıt alacağım ve düzgün olması için çabalayacağım. Avensis e çok fazla binemiyorum şirket aracım var (accent blue 1.6 crdi) onu çok fazla kullanıyorum. Son 4 ayda 25 bin km yaptım onunla, o yüzden accent e alışıp avensis e binince zaten çok farklı geliyor  :islik:. Kayıt alınca tekrar buraya yüklerim.

Accent ile avensis arasında ciddi manada uçurum var. Araçlarımızın kıymetini bilelim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 31, 2017, 12:25:38 »
bu linkte yeni alınan kayıt değerleri var.

https://imgur.com/a/v8evB