Gönderen Konu: Arkadaslar Herkesın Fıkrıne Ihtıyacım Var  (Okunma sayısı 1568 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 97000
  • Model Yılı: '11
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Arkadaslar Herkesın Fıkrıne Ihtıyacım Var
« : Kasım 18, 2017, 23:21:05 »
Sa. Arkadaslar Önce Yardımlarınız Icın Cok Cok Tesekkur Ederım Yardıma Gercekten Ihtıyacım var Cunku Bılmıyorum Ne Yapacagımı

Sorunum : Aracım 2011 Model Elegans Paket 4D4 MMt Sanzıman 6 İleri Arac Kalkıslarda Acayıp Sılkelıyor Sankı Balata Kacırıyor Gıbıydı

Sonuc Olarak baskı Balatanın Bıttıgını Soyledıler Ve Degıstırmem Gerektıgını Soyluyorlar

Servisden 2,800 Tl Fıyat Aldım

Kahramanmaras / Elbistanda yasıyorum Bızım Burda Otomatık Bılen Olmadıgı Icın Kahramanmaras Merkezde Degıstırecem Baskı Balatayı [Yanı Sızın Yorumularınız Etkıleyecek Bunu ]

Dısarsa İse 1200 1300 Arası Fıyat Verıyorlar

Bırtane Int Aractırdım Atco Diye Otomatık Üzerine Yogunalsan Ve Kahramanamrasda Servısı Olan Özel Bır Servısle Iletısıme Gectım Baskı Balata Olup Olmadıgını Bılemem Getır Görelım Dedı

Sımdı Ben Ne Yapmalıyım Bu Atco Denılen Özel Servıstemı Degıstıreyım Baskı Balatayı Yoksa Servısdemı

Kayserıdekı Servıs Abı Onu Dısarda Yaptırırsan Aracı Yurutemezsın Yan sanayı Kullanıyorlar Baskı Balatayı Dedı Sadece 1800 Tl Bızım Balatanın Fıyatı Dedı

Sımdıden Cevaplarınız Icın Tesekkurler Allah Hepınızden Razı Olsun

Toyota Club Türkiye

Arkadaslar Herkesın Fıkrıne Ihtıyacım Var
« : Kasım 18, 2017, 23:21:05 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '13
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: Arkadaslar Herkesın Fıkrıne Ihtıyacım Var
« Yanıtla #1 : Kasım 18, 2017, 23:40:49 »
Ben olsam Ozel servisi tercih ederdim isinin ehli bir usta yetkili servisi aratmaz ki aradaki fiyat farki fazla.ayrica yetkili Servis yani sanayiye haksizlik etmis.yerli markalar mevcut ve kendini ispatlamis urunleri var.yalniz aracta once kesin problem bulunmali o da arac gorulmeden olmaz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 18, 2017, 23:57:56 »
Ahmet bey öncelikle geçmiş olsun. @Ufuk Sönmez (16363) beye de danışın derim.
Başka ustadan da fikir almanız da fayda bu arada aracınız kaç km de. Araç bakımları nerede yapıldı otomatik şanzıman yağı ne zaman değişti. Hangi yağ konuldu. İnşallah basit bir çözümü vardır forumda da araştıma yapın derim.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 19, 2017, 00:04:32 »
Ben olsam Ozel servisi tercih ederdim isinin ehli bir usta yetkili servisi aratmaz ki aradaki fiyat farki fazla.ayrica yetkili Servis yani sanayiye haksizlik etmis.yerli markalar mevcut ve kendini ispatlamis urunleri var.yalniz aracta once kesin problem bulunmali o da arac gorulmeden olmaz.

hocam yıne orjınal baskı balata kullanırım fıyatı 1800 tl olarak hıc bulamadım bıraz ınt arastırdım 750 felan gıbı genelde markadalar

baskı balata degıstırecegım ustaları tanımıyorum sadece ınt http://atco.com.tr/ su adresden buldum bır cok böylgede servıs agı var sansa bızım marasda da olunca bunlara guvenebılırım dusuncesı oldu sız ne dersınız ? guvenılır servıse benzıyor gıbı

Mesaj Birleştirildi: Kasım 19, 2017, 00:06:24
Ahmet bey öncelikle geçmiş olsun. @Ufuk Sönmez (16363) beye de danışın derim.
Başka ustadan da fikir almanız da fayda bu arada aracınız kaç km de. Araç bakımları nerede yapıldı otomatik şanzıman yağı ne zaman değişti. Hangi yağ konuldu. İnşallah basit bir çözümü vardır forumda da araştıma yapın derim.

hocam 2 özel servısle görustum ıkısıde buyuk ıhtımal baskı balata dedi arac 99 bınde yınede makıneya baglanıp baskı balatanın durumuna bakılması gerektıgnı makıneya baglanmadan net bırsey soylemesı yanlıs oldugunu dedı aracda herhangı bır arıza lambası yanmadıgında soyleyınce kanatlar baskı balata oldugu yonde sızın dedıgınız kısıye özelden yazdım umarım benı aydınlatıcı cevabı olur dusuncelerınız ıcın cok tesekkurler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 35 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Kasım 19, 2017, 00:17:21 »
hocam 2 özel servısle görustum ıkısıde buyuk ıhtımal baskı balata dedi arac 99 bınde yınede makıneya baglanıp baskı balatanın durumuna bakılması gerektıgnı makıneya baglanmadan net bırsey soylemesı yanlıs oldugunu dedı aracda herhangı bır arıza lambası yanmadıgında soyleyınce kanatlar baskı balata oldugu yonde sızın dedıgınız kısıye özelden yazdım umarım benı aydınlatıcı cevabı olur dusuncelerınız ıcın cok tesekkurler

Peki bilmediğim için soruyorum siz yetkili servise gidip net arıza tespiti yaptırma şansınız varmı bilgisayara falan bağlayıp kesin budur diyebilcekleri tarzı bunun içinde mi ücret alıyorlar acaba? Peki otomatik bir aracın 99 bin km de baskı balata bitmesi normal bir olay mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 19, 2017, 01:36:34 »
Peki bilmediğim için soruyorum siz yetkili servise gidip net arıza tespiti yaptırma şansınız varmı bilgisayara falan bağlayıp kesin budur diyebilcekleri tarzı bunun içinde mi ücret alıyorlar acaba? Peki otomatik bir aracın 99 bin km de baskı balata bitmesi normal bir olay mı?

Abi genelde bu km de bitiyormuş otomatik şanzıman balatayı biraz araştırdım servise sordum abi servis sıkıntıyı buluruz ama burada yatırmazsanız 500 tl gibi bir ücret ödersiniz dedi bende öyle olunca direk kapattım ben aracı alalı 3 bin km oldu yeni yeni yapmaya başladı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 35 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Kasım 19, 2017, 01:58:10 »
O ne ya 500 lira arkadaş millet parayı sokaktan mı topluyor? Servis arıza bulmaya da bu kadar ücret isterse vay halimize. Araştırmaya devam umarım bilen arakdaşlar denk gelir de yardımcı olurlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 11000
  • Model Yılı: '20
  • 316 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Kasım 19, 2017, 09:54:25 »
Oncelikle kolay gelsin.eger zamaniniz musait ise istanbulda forum duayenimiz Tem toyota Ufuk bey ile irtibata gecmeniz sonrasi araciniza en dogru islemin yapilacagindan eminim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Kasım 19, 2017, 11:07:53 »
Oncelikle kolay gelsin.eger zamaniniz musait ise istanbulda forum duayenimiz Tem toyota Ufuk bey ile irtibata gecmeniz sonrasi araciniza en dogru islemin yapilacagindan eminim.

Hocam K.maras elbistanda yaşıyorum o arkadaşla nasıl iletişime geçebilirim yardımcı olursanız sevinirim belki telefonla konuşup durumu izah ederim oda fikirlerini sunar ama aracı oralara götürmem imkansız

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 19, 2017, 12:15:19 »
Hocam K.maras elbistanda yaşıyorum o arkadaşla nasıl iletişime geçebilirim yardımcı olursanız sevinirim belki telefonla konuşup durumu izah ederim oda fikirlerini sunar ama aracı oralara götürmem imkansız

Antepte bi özel servis var aslında, Elbistandan maraşa kadar geldikten sonra bence Antepteki özel servise bi uğrayın derim.
Ufuk abiden parça desteği ve teknik destek alabilirsiniz. Siteye girişte Ufuk abi ile iletişim için reklam bölümü gözüküyor.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 19, 2017, 12:34:17 »
Antepte bi özel servis var aslında, Elbistandan maraşa kadar geldikten sonra bence Antepteki özel servise bi uğrayın derim.
Ufuk abiden parça desteği ve teknik destek alabilirsiniz. Siteye girişte Ufuk abi ile iletişim için reklam bölümü gözüküyor.

Kaan kardes Olur Tabı Antebede Gıdebılırım sıkıntı degıl ama telefon num bulamadım o konuda bır yardımcı olabılırmısın sana zahmet bır onunlada göruseyım