Gönderen Konu: direksiyon açı sensörü kalibrasyonu  (Okunma sayısı 19625 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
Ynt: direksiyon açı sensörü kalibrasyonu
« Yanıtla #20 : Mart 13, 2018, 23:33:42 »
Merhaba

Talat bey dediğiniz işlemi araştırdım ama açıkcası pek bişey bulamadım. Bu konulara biraz yabancıyım belkide işi ehline bırakmak en doğrusu.

Bu arada hafta sonu için Şaşmaz işini iptal etmek zorunda kaldım. Bugün yazlık lastikleri taktırdım. Gittiğim yer bir markanın bayiisi aynı zamanda kameralı son sistem dedikleri rot cihazıda var. Aynı sorunları oradaki ustaya anlattım. Test sürüşünden sonra aracı cihaza bağlayıp duruma baktı. Dediğine göre ön düzen komple sökülüp düzeltilmesi gereken parçaları söküp düzeltme işleminden sonra tekrar bakacağım dedi. Yani aracı fabrika çıkış değerlerine getireceğim dedi. Sonrasındada direksiyon açı sensörünü sıfırlayacakmış. Aracı yarın sabah bırakacağım akşama gel al dedi. Su anki rot ayarları ne durumdadır gerçekten böyle bi işleme gerek varmı bilen anlayan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Bu arada işin maliyeti de 250-300 Tl.   bu arada buraya resim koyamıyormuyuz. resim ekle diyorum img yazıyor o kadar.

***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mart 13, 2018, 23:33:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '04
  • 4 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mart 23, 2018, 17:14:03 »
Merhaba

Talat bey dediğiniz işlemi araştırdım ama açıkcası pek bişey bulamadım. Bu konulara biraz yabancıyım belkide işi ehline bırakmak en doğrusu.

Bu arada hafta sonu için Şaşmaz işini iptal etmek zorunda kaldım. Bugün yazlık lastikleri taktırdım. Gittiğim yer bir markanın bayiisi aynı zamanda kameralı son sistem dedikleri rot cihazıda var. Aynı sorunları oradaki ustaya anlattım. Test sürüşünden sonra aracı cihaza bağlayıp duruma baktı. Dediğine göre ön düzen komple sökülüp düzeltilmesi gereken parçaları söküp düzeltme işleminden sonra tekrar bakacağım dedi. Yani aracı fabrika çıkış değerlerine getireceğim dedi. Sonrasındada direksiyon açı sensörünü sıfırlayacakmış. Aracı yarın sabah bırakacağım akşama gel al dedi. Su anki rot ayarları ne durumdadır gerçekten böyle bi işleme gerek varmı bilen anlayan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Bu arada işin maliyeti de 250-300 Tl.   bu arada buraya resim koyamıyormuyuz. resim ekle diyorum img yazıyor o kadar.

dörtnala gittim ben periodik bakım için de, direksyion kutusu revizyon görmesi gerekiyormuş. biraz fazla boşluk varmış direksiyonda. o yüzden açı sensörü kalibre olmazmış. esp hatasını o yüzden alıyormuşum. 800 tl civarı tutar dedi komple direksiyon revizyonu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Corolla&Yaris
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 56000
  • Model Yılı: '17
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Nisan 15, 2018, 19:19:03 »
Burak Bey, Halil Bey, sonu ne oldu paylaşır mısınız?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '04
  • 4 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Nisan 26, 2018, 10:53:52 »
acaba rav4 aracın esp si iptal edilebilir mi bilgisayara bağlayarak falan. çünkü en kısa çözüm şu an benim için bu olur...esp off tuşu benim aracımda bulunmamaktadır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 200
  • Model Yılı: '15
« Yanıtla #24 : Ocak 22, 2024, 18:35:06 »
merhaba  arkadaşlar 2015 otomatik Corolla var bende
Açı sensörü değişti kalibrasyon bir kaç kez yapıldı fakat bazen düz yolda ilerlerken esp ışığı yanıyor ve aracı stop edene kadar yanmaya devam ediyor.bu esnada araç fren yapmıyor ve herhangi bir uyarı sesi çıkarmıyor.rot ayarlaması da yapıldı ama sorun hala devam ediyor.bilgisi veya önceden tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim