Gönderen Konu: Bu fiyatlar nereye gidiyor!  (Okunma sayısı 2061 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 107000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
Ynt: Bu fiyatlar nereye gidiyor!
« Yanıtla #20 : Kasım 14, 2017, 17:38:21 »
Ülkemizi ekonomik olarak çökertmek için dış mihraklar döviz dalgalanması yaptırıyor. Ben nasıl olduğunu bilmem aklım ermez ama ben saatçide 60 tl olan casio f-91w saati görünce çok şaşırdım. Buna dışarda saat demiyorlar. Dışarıdan geliyor tabi. Çakmasını ver abi dedikde 25 tl ye aldık. Aliexpressden saat aldım 16 dolar 64 tlye. Burada muadili 250 300 arası..
Artık sıfır ev ve araba benim için hayal olacak gibi görünüyor. 140 bin olan evler vardı 2 yıl öncesine kadar yaşadığım şehirde. Şimdi 3+1 300 bin e yakın. Hesaplıyorum, 3000 lira maaşı olan birinin hiç yemese 8,5 yıla yakın bir zamanda birikir 300 bin. Yarısını yese 17 yıl. Peki araba alsa, yakıt koysa ve diğer masrafları... Tabi bu para birikirken mecbur kira ödeyecek elektrik su doğal gaz telefon vs..
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 14, 2017, 17:38:21 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '17
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #21 : Kasım 15, 2017, 09:29:58 »
Arkadaşlar bundan 4 sene önce kadar eski ortağım romanyada kaldı bi süre ve ülke ekonomisinin nasıl dağıldığından bahsederdi.
Şimdi benzer durumdayız sanki. TL ile kazanıp dolar ile ödeyen bir ülke olduk köylümün ürettiği hasadı köylüm yok paraya veriyor tüccarlara ama tüketici dolar bazından satın alıyor sonra bizim ürünler pahalı görünüyor ve yurtdışından ucuz diye mal getiriyorlar.  :nija:
Aanlamsız olansa neden bizim ürettiğimiz mallar vergisiz satılmıyor her anlamda, Tekstilde kalite anlamında 1 numarayız, çay, fındık, sebze meyve, otomotiv vb. ihracatında bile zirvelerdeyiz lakin halk neden mutsuz o zaman bu kadar gelişen doneler yabancı tüccarların cebine girdikten sonra bizim malımız demenin bir anlamı yok...  !!!