Gönderen Konu: yeni piyasaya çıkan araba konfigırasyonları hangi bakanlık onaylıyor  (Okunma sayısı 1257 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Herkese selamlar
    • yok
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 200
  • Model Yılı: '17
  • 1 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar konuyu buraya açtım nedeni(eğer yanlış ise sayın yöneticilerden özür dilerim doğru yeride bilmek isterim ) ise yeni aldığım corolla 2017 50. yıl premium serisinde yedek lastik yok ve aynı zamanda bijon anahtarı ve kriko da yok sadece çekme demiri var bir de elektrikli pompa ve lastik içine enjekte edilen bir sıvı

Daha önceden bir tanığımım başına gelmiş ama ona ulaşamadım yeni aldığı arabanın müşteriye sunum paketini bakanlıkların birinde bulmuş ve eksik olan her parçasını almış. sıkı durun şimdi araba ile beraber lokma takımıda gelmiş, dediğine göre ve bayiden bunların hepsini söke söke almış
bende yeni corallanın müşterilere nasıl sunulacağı ile ilgili bakanlığın onayladığı standart donanımları bulmak istiyorum .çünki bir arabada bence kriko ve bijon anahtarı her zaman şart ya lastik yarılsa nasıl olacak?? bu konuda yardımcı olacak var mı acaba
her zaman güvenli sür

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 107000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar konuyu buraya açtım nedeni(eğer yanlış ise sayın yöneticilerden özür dilerim doğru yeride bilmek isterim ) ise yeni aldığım corolla 2017 50. yıl premium serisinde yedek lastik yok ve aynı zamanda bijon anahtarı ve kriko da yok sadece çekme demiri var bir de elektrikli pompa ve lastik içine enjekte edilen bir sıvı

Daha önceden bir tanığımım başına gelmiş ama ona ulaşamadım yeni aldığı arabanın müşteriye sunum paketini bakanlıkların birinde bulmuş ve eksik olan her parçasını almış. sıkı durun şimdi araba ile beraber lokma takımıda gelmiş, dediğine göre ve bayiden bunların hepsini söke söke almış
bende yeni corallanın müşterilere nasıl sunulacağı ile ilgili bakanlığın onayladığı standart donanımları bulmak istiyorum .çünki bir arabada bence kriko ve bijon anahtarı her zaman şart ya lastik yarılsa nasıl olacak?? bu konuda yardımcı olacak var mı acaba

Hangi asırda yaşıyoruz ya bunları araçtan almak ne demek. Koymamak ne demek. Dediğiniz gibi kötü durumlar için zaten.
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
normalde yerden kazanmak için koyulmuyor. Stepne dediğiniz 60-70 litre hacim demek. Ama tabi yerden kazanmak için bu alanın bagaja kazandırılması lazım, Corollada bu böyle mi bilmiyorum.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '15
  • 25 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi

Üstad çok haklı bir mücadele içindesiniz. Gelişmeleri yazarsanız biz de bilgilenmiş oluruz.
2015 COROLLA ADVANCE MDS + BRC SEQUENT 32 LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 48850
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1141 kere teşekkür edildi
corollayı alırken 50. yıl üretimini de inceledim ve stepne olmadığını görünce hemen vazgeçtim,yollar tuzaklarla dolu,lastik tamir kiti benzeri göz boyamalar,uzun yol kullanıcıları için artistik işler.yolda kalanlar iyi bilir,normalde corollanın 452 dm3 bagajı var,stepneli halde.konu bagajın kullanımı değil,içinden bir şeyler almak ve sonra bunları hediye ve ücretli adı altında müşteriye satmak.orijinal paspas diye hediyemi olur? aracın parçasıdır,kim bilir daha neler geliyor ,neler saklanıyor ve bizlere nasıl ek ücret olarak satılıyor.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Herkese selamlar
    • yok
  • Kilometre: 200
  • Model Yılı: '17
  • 1 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar durumu toyota ana bayine bildirdim onlarda almış olduğum sandıkçılar bayine bildirmişler.oradan bir bayan aradı sizi en kısa zamanda arayacağız dedi hala arayan soran yok sömester tatilinde tüketici korumaya başvuru yapacağım
her zaman güvenli sür

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 48850
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1141 kere teşekkür edildi
isabet olur,oyalama için aramış olmasınlar,bu kadar zor mu? vatandaşın eksik verilen malzemesini teslim etmek!şu hafta içinde bekliyoruz gelin alın,gelemiyorsa kargo diye bir kolaylık var!
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Yeni piyasaya sürülen araçların standartlara uygunluğunu denetleyen ve onay veren bakanlık bildiğim kadarıyla bilim sanayi ve teknoloji bakanlığı.
Mevzuya gelecek olursak araçların stepnesiz oluşu tamamen ilgili kurumun bilgisi dahilinde. Örneğin bu durumdan çok daha vahimi yıllarca Linea'da yaşandı. Arka ortada koltuk kafalığı olmadan nasıl 5 kişilik olur diye ama hiç bir sonuç çıkmadı, 2017 Linea'lar da kafalıksız üretildi. Renault stepne konusunda yıllardır bunu yapıyor, stepne ve diğer avadanlıklara modele göre 1000-2000 tl fiyat çekiyor. Anlaşılan diğer markalarda bu yolu izleyecek.
Stepne yerine verilen kitler lastik yarılmasında tabiki işe yaramıyor. Arabada istepne, kriko, bijon anahtarı üçlüsü olmazsa olmaz gibi görünse de artık bir çok insan lastik patlarsa hayatta uğraşmam çağırırım yol yardımı gelir yapar kafasında. Haklılık payı da yok değil; trafik sigortasının, kaskonun, sıfır alınan lastiğin, akünün ücretsiz yol yardımı var ama kullanmıyoruz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
Çok haklısınız. Bir arkadaşın aracında lastik patladı. Araca bazı arkadaşların bahsettiği gibi stepne ve bijon anahtarı yerine lastik tamir kiti ve elektrikli pompa konmuştu. Ne pompa patlayan lastiği (yarılan demiyorum) şişirdi ne de o tamir kiti lastiği onardı. gecenin bir vaktinde lastikçi aramış ve bir sürü para vererek lastik değiştirtmiş.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,