Gönderen Konu: Touch güncelleme sorunu  (Okunma sayısı 9517 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Touch güncelleme sorunu
« : Kasım 06, 2017, 01:36:20 »
Arkadaşlar merhaba, olabilecek en acemi düzeyde kullanıcıyım ve bir sorun yaşıyorum haliyle.

Toyota resmi sitesi üzerinden aracımı kaydettim ve güncelleme indirmek istiyorum. İndirmek için cihaz kimliğini kaydetmek lazımmış önce, her şeyi kaydettim ve kabul etti ama touch id'yi kabul etmiyor bir türlü. Talimatlara uygun yaptım her şeyi ama olmuyor.

Cihazdan navigasyon falan seçtiğim zaman kullanılamıyor diyor. Anladığım kadarıyla yazılımları yüklemek lazım. e-store'dan indirilmesi gerektiğini biliyorum ama şu cihaz kayıt olayı nedense olmadı bir türlü. Geçersiz kimlik diyor yani, çözümü var mıdır?

Toyota Club Türkiye

Touch güncelleme sorunu
« : Kasım 06, 2017, 01:36:20 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
Ynt: Touch güncelleme sorunu
« Yanıtla #1 : Kasım 06, 2017, 07:39:02 »
Araç kaç model ve ekran özelliklimi acaba. Benimki 2017 advance touch2 denen çöp var hiç uğraşmıyom şimdilik.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '16
  • 22 kere teşekkür etti
  • 112 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 06, 2017, 09:15:08 »
Arkadaşlar merhaba, olabilecek en acemi düzeyde kullanıcıyım ve bir sorun yaşıyorum haliyle.

Toyota resmi sitesi üzerinden aracımı kaydettim ve güncelleme indirmek istiyorum. İndirmek için cihaz kimliğini kaydetmek lazımmış önce, her şeyi kaydettim ve kabul etti ama touch id'yi kabul etmiyor bir türlü. Talimatlara uygun yaptım her şeyi ama olmuyor.

Cihazdan navigasyon falan seçtiğim zaman kullanılamıyor diyor. Anladığım kadarıyla yazılımları yüklemek lazım. e-store'dan indirilmesi gerektiğini biliyorum ama şu cihaz kayıt olayı nedense olmadı bir türlü. Geçersiz kimlik diyor yani, çözümü var mıdır?
Navigasyon olmayan modellere hata olması dışında herhangi bir güncelleme olmuyor. Zaten id navigasyon modülüne ait.
2009-2012 Auris Comfort Extra LS 1.6-132PS Valvematic
2012-2016 Corolla Comfort Extra 1.4 D-4D 90 PS
2016 - Corolla Premium Navi High 1.4 D-4D 90 PS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 06, 2017, 13:02:26 »
Evet sizde navigasyon yok. Yani güncellenecek bişi yok.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Kasım 06, 2017, 15:24:08 »
Kaan kardeşim esasen tüm touch modellerde güncelleme gereklide, toyota bizi iplemiyor o başka.  Yada panasonic yada ikisi birden bizi iplemiyor. Nedenmi çünkü hala eski android sürümlü s3-s4 ve note 2 dışında ekrana bağlanabilen yeni cihaz ve yeni sürüm android yok. Oysa chr lerde(başka marka ekran varmış galiba) yeni sürüm telefonlar çalışıyormuş diye duydum eğer öyleyse bizleri kaale almıyor bu ........r (artık neye sayarsaanız nasıl rahatlarsaanız )
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Kasım 06, 2017, 15:36:42 »
Bizdeki ekranlarda yetersiz bir şeyler var demekmiş. Ram yetersizdir belki de. Yenilerde gerekli düzenleme yapılmıştır C-HR larda.

Olay sadece yazılım olmayabilir
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 06, 2017, 15:53:49 »
Bir ay önce yakın bir arkadaşımın eşine opel corsa otomatik benzinli aldık sıfır km.
Arkadaş serviste Necvox double din cihaz taktırdı.Yapma etme dedim ama taktırdı.
Kısa bir süre önce arabasında kurcalama fırsatı buldum.
Cihaz bildiğin küçük bir laptop gibi.Utanmasan mouse eksik diyeceğim.
Ekran hassasiyeti,menülerin geçiş hızları,ekran renkleri ve parlaklığı,wifi ve 4g bağlantı herşey var.
Tabiki uzun dönem sorunsuzluk hala soru işareti orası ayrı konu,daha yepyeni cihaz olmasına rağmen aç-kapa tuşu şimdiden bastığımda bir kaç kere algılamadı.
Ama bu özellikleri yapıpta bir arabaya yakışır bir cihaz çok zor olmasa gerek.
Bazen anlamsız şeylere verilen aşırı önem,bazen de anlamlı şeylere verilmeyen önem!
Anlamak çok zor...
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Kasım 06, 2017, 16:37:05 »
2013 Aralık ayında aldığım Necvox Multimedya cihazımı hala sorunsuz olarak kullanıyorum. Dokunmatik, hassasiyet, navigasyon, müzik sistemi, vb. bütün özellikleri sorunsuz kullanılıyor. Yaşadığım tek problem SD kartta gelen yazılımın bozulması oldu. Onu da cihazı taktırdığım ERD Garage sahibi Erdi ustadan hallettim.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #8 : Kasım 06, 2017, 20:10:08 »
Evet sizde navigasyon yok. Yani güncellenecek bişi yok.

PEki hocam ben bu mantığı tam çözemedim, cihazda navigasyon dokunmatiği var, bu özellik sistemde yoksa yahut güncellenemeyecekse ne için nav tuşunu koyuyorlar?

Bu donanımsal bir şey mi yani ben illa navigasyon istiyorum ve kafama göre güncellemeleri de edinebilmek istiyorum diyelim. Aracı götürüp touch'ın navi destekleyen donanımını falan mı taktırıyoruz? Bu işin detayı nedir tam olarak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Kasım 06, 2017, 20:24:53 »
Bizdeki ekranlarda yetersiz bir şeyler var demekmiş. Ram yetersizdir belki de. Yenilerde gerekli düzenleme yapılmıştır C-HR larda.

Olay sadece yazılım olmayabilir
Chr de 2017 benim araçta 2017 o zaman benim aracada güncel ekran taksalardı. Ayıp yani 2013 model telefon dışında bağlantı yapamamak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '16
  • 22 kere teşekkür etti
  • 112 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 06, 2017, 20:59:32 »
PEki hocam ben bu mantığı tam çözemedim, cihazda navigasyon dokunmatiği var, bu özellik sistemde yoksa yahut güncellenemeyecekse ne için nav tuşunu koyuyorlar?

Bu donanımsal bir şey mi yani ben illa navigasyon istiyorum ve kafama göre güncellemeleri de edinebilmek istiyorum diyelim. Aracı götürüp touch'ın navi destekleyen donanımını falan mı taktırıyoruz? Bu işin detayı nedir tam olarak.
Ana ünite ortak, üretici ek modül takarak navigasyon özelliği de aktif oluyor. Ek modül orijinal veya alternatif üreticinin olabiliyor.
Bu ana üniteye iki orijinal bir tane de alternatif modül takılabiliyor. Daha önce de yazmıştım tekrar yazayım ana üniteyi (Touch 2) iki ayrı firma üretiyor Panasonic ve Fujitsu. Arabirim aynı ama donanım ve çekirdek yapı farklı. Panasonic güncelleme çıkarsa da Toyota yayınlamıyor. Corolla ve Auris için genelde Panasonic kullanılırken, diğer araçlarda genelde fujitsu oluyor. Hatta C-HR bazı modellerine navigasyon opsiyonu olmuyor.
2009-2012 Auris Comfort Extra LS 1.6-132PS Valvematic
2012-2016 Corolla Comfort Extra 1.4 D-4D 90 PS
2016 - Corolla Premium Navi High 1.4 D-4D 90 PS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Kasım 06, 2017, 23:13:59 »

Her donanıma farklı ekran üretmek yerine tek model üretilir hatta sonradan navigasyon isteyene bu alt yapı sağlanmış olur. Siz navigasyon isterseniz servisten  ekstra modül almanız gerekir sadece.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 06, 2017, 23:15:52
Chr de 2017 benim araçta 2017 o zaman benim aracada güncel ekran taksalardı. Ayıp yani 2013 model telefon dışında bağlantı yapamamak.

Standart üretimdir. Ekranı söküp üretim tarihine bakarsanız 2015 tır belki de
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #12 : Kasım 07, 2017, 19:38:52 »
Sayenizde sorunu anladım arkadaşlar hepinize cevaplar için teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Kasım 07, 2017, 19:54:57 »
https://www.vaistech.com/product/ulm-77/  devamlı bu konuları araştırıyorum çünkü o koca leş ekranın orda durması zoruma gidiyor. Acaba bu linkteki araç ne işe yarar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Kasım 07, 2017, 20:39:28 »
https://www.vaistech.com/product/ulm-77/  devamlı bu konuları araştırıyorum çünkü o koca leş ekranın orda durması zoruma gidiyor. Acaba bu linkteki araç ne işe yarar.

Hızlıca inceledim. Ekrana navigasyon ve video özelliği ekliyor. Güzel bir ürün gibi Mayıs örnek bulmak lazım yapılmış mı daha önce
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Kasım 07, 2017, 21:37:05 »
Fiyatta çok çok değil ama bir şekilde getirtilebilir. Diğer bulduklarım 2000 civarı. Esasen bu aleti yapan biri çıksa sanırım köşe olur.