Gönderen Konu: Cvt Lpg de vuruntu  (Okunma sayısı 15070 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 4 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
Ynt: Cvt Lpg de vuruntu
« Yanıtla #20 : Kasım 22, 2017, 13:11:57 »
oncelikle gecmis olsun ... kendi aracimda da ayni sikintilar vardi benzinde ve lpg de oluyordu benzinde lpg ye nazaran daha hafif sekilde oluyordu. sonrasinda servise gittim ve usta ayni sekilde baska bi aracta da sikinti oldugunu soyledi ve sanzimani cihaza baglayip kalibrasyon yapti gaza basinca silkeleme olayi gecti 1 yil boyunca sikinti olmadi ama arada bir yapiyor, galiba kalibrasyon gerekli yine bide bu sekilde deneyin muhtelemen sorununuz cozulecektir..

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 22, 2017, 13:11:57 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '13
« Yanıtla #21 : Kasım 23, 2017, 01:05:54 »
Merhaba besim bey. Forumda yeniyim. Tesadüfen iletinizi gördüm. Benimde 2013 1.6 advance cvt aracimda prinsin teknomax diye bilinen lpg var. Aracımı ikinci el olarak aldim. Aldığımın ertesi günü hemen lpg taktirdim. Ayni sorunu bende yaşadım. Ve ilk defa otomatik aracım olduğu için bu vuruntuyu normal zannediyordum. Ayni sizin gibi gaza birden gaza yuklendigimde bir vuruntu oluyordu. Takı bir gün lpg nin bitip benzinde gitmek zorunda kaldığımda böyle bir vuruntunun olmadığını anladım. Ve hemen yakın arkadaşım da olan lpg yi baglattigim yere gittim ve durumu anlattim. 10-15 dakika ayar yaptı bir dene gel dedi ve vuruntu falan kalmamıştı. Yanı demem oki sizin probleminiz kesinlikle lpg den kaynaklı. Toyotalarin şanzıman yağları da 80 bin km de değişir deniliyor. Kitapçıkta da bu şekilde yazıyor. Boşuna sağı solu oynatıp arabaya yazık etmeyin
2013 advance multidrive-s

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 45000
« Yanıtla #22 : Kasım 23, 2017, 01:06:25 »
Merhaba besim bey. Forumda yeniyim. Tesadüfen iletinizi gördüm. Benimde 2013 1.6 advance cvt aracimda prinsin teknomax diye bilinen lpg var. Aracımı ikinci el olarak aldim. Aldığımın ertesi günü hemen lpg taktirdim. Ayni sorunu bende yaşadım. Ve ilk defa otomatik aracım olduğu için bu vuruntuyu normal zannediyordum. Ayni sizin gibi gaza birden gaza yuklendigimde bir vuruntu oluyordu. Takı bir gün lpg nin bitip benzinde gitmek zorunda kaldığımda böyle bir vuruntunun olmadığını anladım. Ve hemen yakın arkadaşım da olan lpg yi baglattigim yere gittim ve durumu anlattim. 10-15 dakika ayar yaptı bir dene gel dedi ve vuruntu falan kalmamıştı. Yanı demem oki sizin probleminiz kesinlikle lpg den kaynaklı. Toyotalarin şanzıman yağları da 80 bin km de değişir deniliyor. Kitapçıkta da bu şekilde yazıyor. Boşuna sağı solu oynatıp arabaya yazık etmeyin
2013 advance multidrive-s

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 30342
  • Model Yılı: '15
  • 3 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Kasım 23, 2017, 10:09:10 »
cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar dün farklı bir ısta ile servisten ayrılma yine onunla aracı deneme imkanı buldum ve araç benzinde belli bir süre ayağımı gazdan çekip kompresörde gidince ve tekrar gaza basınca hafif vuruntu tarzı şeyin motor kulaklarının esnemesinden yaptığını söyledi durduk yere aracı sağını solunu ellemeye gerek olmadığını belirtti ordan lpg ustasına uğradık durumu anlattık lpg de ustanın ifadesi silkeleme tarzı birşeyin olduğu benzinde aynı durumun yaşanmadığını lpg ustasına kendi ifade etti lpg ustası çözümün yazılımsal olduğu ve sıfır corollada da aynı şeyin yaşandığını ifade etti sorun tamamen prins vsı 2 den kaynaklı ve şuan nedense çözülemiyor usta buji aralıkları orijinalde 1.1 olduğunu ve serviste 0.8 e düşürtmemi sonra tekrar yol testiyle bakalım dedi 40 bin km bakımım geldi serviste sorunlarımı anlatacağım şanzıman kalibrasyonu da isteyeceğim bakalım inşallah tamamen çözüme kavuşur sorunum olumlu sonuç aldığımda burdan da yazacağım çözülmezse artık izmir de iyi bir ayar yapan usta bulmak olacak başka çare kalmadı çünkü benzinde aracı kullanmayan toyota ustası kalmadı gibi ve hiç biri aracın benzinde sorun olmadığını gayet sağlıklı olduğunu ifade ettiler tekrardan teşekkürler son olarak izmir de iyi ayar yapabilecek bir usta var mı bildiğiniz en azından vuruntu problemini çözebilecek çünkü aracın yakıt ve performansı gerçekten güzel tek sorunum vuruntu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 23 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Kasım 23, 2017, 11:05:15 »
s.a
arkadaşlar başka başlık altında bu vuruntuyu çözdüğümü belirtmek isterim...bir önceki aracım 2013 advance brc taktırmıştım ondanda vardı bu anlattıklarınızın aynısı...çözemediler..şimdi 2017 advance aldım cvt bu sefer atiker grand taktırdım bundada aynı şey oldu....yalnız benzinde yok veya sport modda yok.... olay tamamen lpg kitinde bitiyor...atiker bu olayı grandın yazılımıyl basit bir şekilde çözmüş fakat malesef ustalar montaj yapan yerler durumdan bi haber..aynı olay honda larda da var hemde daha fazlası....bizim gittiiğimiz ustalar önce buji ve buji kablolarınından başlarlar ve sonrasında eğer kiti kendileri montaj yapmamışlarsa kitin montajını çamurlarlar ve olay kit değişimine kadar gider gidiyor....

durum aracın vti motor özelliğinden kaynaklanıyor....grand da 1 saniyede aktif ediyorsun yazılımdan ve vuruntu silkemele namına eser kalmıyor....
arkadaşımın aracındada aynı ayarı yaptırdım ondada sorun çözüldü.....biz ayar kablomuz olmadığı için atiker bayisine gitmiştik önce ona sorduk ustanın vti özelliğinden haberi yok. neyse biz kendimiz yaptırdık tarif ede ede durumu çözdük..

lavoto ,landirenzo ,, zavoli ne marka olursa olsun yapar....hatta arkadaşımın fabrikasyon çıkışlı civic brcli arabası var ondada vuruntu var..

bu olayı yazıımsal olarak brc ve atiker grand çözmüş...atiker grandı biliyoruz ama brc yi bilmiyoruz....

biz bu olayı istanblda candan otogazdan telefon ederek öğrendim...yılmaz beye bir kez daha burdan teşekkür ediyorum.bu işte gerçekten ustalar...yazılımdan müdahale yapılamadan önce kite müdahale edip çözüyorlarmış olayı....

bir önceki aracıma karabük te brc taktırdım 25 ay kullandım vuruntuyu çözemediler...devirde dalgalanma vardı çözemediler...stop etme vardı....vesaire vesaire...

atiker grand kiti olanlara yardımcı olabilirim....ama brc olanlara tavsiyem yakınsa candan otogaza gitmeleri....yaşadığınız yerde gittiğiniz ustalar çözemedikleri zaman ustalıklarını kötülememek için normal falan derler,türlü bahaneler üretirler inanmayın..montajda sorun yoksa vuruntu yap-maz...!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2017 Hyundai i30
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '17
  • 46 kere teşekkür etti
  • 139 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Kasım 23, 2017, 13:43:17 »
s.a
arkadaşlar başka başlık altında bu vuruntuyu çözdüğümü belirtmek isterim...bir önceki aracım 2013 advance brc taktırmıştım ondanda vardı bu anlattıklarınızın aynısı...çözemediler..şimdi 2017 advance aldım cvt bu sefer atiker grand taktırdım bundada aynı şey oldu....yalnız benzinde yok veya sport modda yok.... olay tamamen lpg kitinde bitiyor...atiker bu olayı grandın yazılımıyl basit bir şekilde çözmüş fakat malesef ustalar montaj yapan yerler durumdan bi haber..aynı olay honda larda da var hemde daha fazlası....bizim gittiiğimiz ustalar önce buji ve buji kablolarınından başlarlar ve sonrasında eğer kiti kendileri montaj yapmamışlarsa kitin montajını çamurlarlar ve olay kit değişimine kadar gider gidiyor....

durum aracın vti motor özelliğinden kaynaklanıyor....grand da 1 saniyede aktif ediyorsun yazılımdan ve vuruntu silkemele namına eser kalmıyor....
arkadaşımın aracındada aynı ayarı yaptırdım ondada sorun çözüldü.....biz ayar kablomuz olmadığı için atiker bayisine gitmiştik önce ona sorduk ustanın vti özelliğinden haberi yok. neyse biz kendimiz yaptırdık tarif ede ede durumu çözdük..

lavoto ,landirenzo ,, zavoli ne marka olursa olsun yapar....hatta arkadaşımın fabrikasyon çıkışlı civic brcli arabası var ondada vuruntu var..

bu olayı yazıımsal olarak brc ve atiker grand çözmüş...atiker grandı biliyoruz ama brc yi bilmiyoruz....

biz bu olayı istanblda candan otogazdan telefon ederek öğrendim...yılmaz beye bir kez daha burdan teşekkür ediyorum.bu işte gerçekten ustalar...yazılımdan müdahale yapılamadan önce kite müdahale edip çözüyorlarmış olayı....

bir önceki aracıma karabük te brc taktırdım 25 ay kullandım vuruntuyu çözemediler...devirde dalgalanma vardı çözemediler...stop etme vardı....vesaire vesaire...

atiker grand kiti olanlara yardımcı olabilirim....ama brc olanlara tavsiyem yakınsa candan otogaza gitmeleri....yaşadığınız yerde gittiğiniz ustalar çözemedikleri zaman ustalıklarını kötülememek için normal falan derler,türlü bahaneler üretirler inanmayın..montajda sorun yoksa vuruntu yap-maz...!

Lovato OBD kitte vuruntu yaşamıyorum. Yaşayan var mı acaba?
1- [97 Volvo 850 168 HP] 2- [98 Volvo S70 168 HP] 3- [01 Nissan Maxima 3.0 V6 222 HP]
4- [00 Toyota Corolla 1.3 90 PS] 5- [01 Toyota Avensis 2.0 D4 150 PS] 6- [11 Toyota Avensis 2.0 Premium MDS / Lovato OBD]
7- [17 Hyundai i30 1.6D DCT 136 HP]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 40000
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Kasım 23, 2017, 14:45:11 »
Arkdaşlar bu sorunun aynısı bende var sorun ne işçilik ne de benzin motor yada cvt. Sorun takılan lpg kitinizde yazılım içerisinde VTİ Seçenepğini aktif hale getirilmeleri gerekiyor. Bu sorun lpg takan yüzde 90 da var bizim araçlar değişken subaplı bir olduğu için. Zavoli Türkiye’nin bana verdiği cevabı atıyorum

Fatih bey öncelikle bizimle iletişime gektiğiniz için teşekkür ederiz.

2013 Toyota Auris 1.6 132 HP VVTİ motora sahip aracınızda bulunan  Zavoli S32 OBD sistemimizde düşük devirlerde değişken avans durumu için gaz stratejilerinde enjeksiyon zamanı seçeneği yeterli olacaktır.

İlginiz için tekrar teşekkür eder, iyi günler dileriz;

Zavoli Türkiye
Toyota Auris 1.6 Multidrive S 132 Hp

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Aralık 13, 2017, 18:58:03 »
konuyu tekrar hortlatacağım ama çok şükür sorunum çözüldü prins takılı olup sorunu devam edenler içinde faydası olur diye yazıyorum bu arada yardımı için tecelli beye de teşekkür ederim tecelli beyin ustası yardımcı oldu fakat sorun sadece azaldı bugün itibari ile sorunu kendi ustam tamamen çözdü  enjektör giriş yerlerini değiştirdi yine manifolttan deldi fakat önceki giriş yerleri manifolta dik şekilde monte edilmişti şimdiki manifolta yatay motora dikey ve uzun biper dediği malzemeden kullandı yani lpg hemen hemen direk yanma odasına gidiyor  eski yuvalar vida ile kapatıldı fotolarda eski giriş yerleri ve yeni bağlantı mevcut

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Aralık 13, 2017, 19:02:57 »
konunun cvt ile alakasını hala anlayamadım ben.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Aralık 13, 2017, 19:10:42 »
araçta ayağı gazdan çekince ve tekrar gaza basınca şanzıman vuruntusu gibi birşey oluyordu silkeleme olayına benzer sorun vardı lpg den kaynaklı ve sadece otomatiklerde görülüyor diye biliyorum manüel viteslerde böyle birşey duymadım araçta şanzıman vuruntusu gibi bir olay yaşayınca da konu başlığı ve içerik bu şekilde oldu anlatabilmisimdir inşallah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 30000
  • 33 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Aralık 13, 2017, 21:23:23 »
Hakan bey bende dün atiker grand taktırdım eve gelirken lpg yi ful ledim araç 30 40 km hızla giderken gazdan ayağımı çekip tekrar hızlanmak istediğimde kesiklik yapıyordu taktırdığım bayiyi aradım hatta takılırkende özellikle vti özelliğini aktif edin dedim tamam diyerek geçiştirdiler bugün de gittiğimde abi o nedir biz bilmiyoruz dediler bu araçlarda gerek Yok şimdi olmuştur dediler sabah ayar için giderken de her ne hikmetse o vuruntuyu yapmadı ben birşey demedim ayar yaptılar ama vti felan bilmiyorlar hocam şimdi araç iyi gibi vti yi aktif etmem gerekirmi yoksa böyle devam mı edeyim ne dersiniz ?
2013 corolla advance cvt. 30 binde 7 binden sonra lpg li...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Mayıs 22, 2018, 14:50:23 »
Selamlar;

2015 40.000 km de corolla multidrive s aracıma lpg taktırdım ve aynen yukarıdaki arkadaşların yaşadığı sorunları yaşadım.
Benzinde ve sport modda vuruntu yok, Normal kullanımda lpg de sıkıntı yok, 3000-3500 arası devirde dip gaz yaptığım anda araç vuruntu yapıyordu. LPG yi bostancı sanayide ROTAGAS firmasına taktırmıştım. Sorunu anlattım, buji değişti, bobin enerjisini direkt sigortadan aldılar sorun devam etti. Tekrar gittim ve elektronik parçayı değiştirdiklerini söylediler. Şuan en ufak sıkıntım yok, yukarıda aynı sorunları yaşayanlar varsa gidip oraya aracını gösterebilirler.

NOT: YALNIZCA BU SORUNUN ÇÖZÜMÜNÜ BULDUĞUMU SÖYLEMEK İÇİN FORUMA ÜYE OLDUM, GERÇEKTEN SİNİR BOZUCU YENİ ALDIĞIM ARACI SATMAYI DAHİ DÜŞÜNDÜM, BELKİ YARDIMI OLUR DİYE DÜŞÜNDÜM.
İyi günler, iyi çalışmalar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #32 : Ekim 23, 2019, 11:53:18 »
S.A arkadaşlar...
2018 sıfır aldığım mds aracıma Landiranzo lpg kiti takıldı.Aynı sorun bende yaşamaktayım.
Isınınca yapıyor,sıkışık trafikte hızlanıp yavaşlarken tık gibi vuruntu sesi...
sanki manuel araçta 4 vitesden yavaşlayıp,birden hızlanma gibi...
Servise gittiğimde cvt testini benzinle yaptılar..Sorun yok denildi.
Landiranzo da sorun yaşayan ve çözüm bulan arkadaşlar lütfen yorum yazarlarsa sevinirim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Ekim 23, 2019, 11:54:50 »
S.A arkadaşlar...
2018 sıfır aldığım mds aracıma Landiranzo lpg kiti takıldı.Aynı sorun bende yaşamaktayım.
Landiranzo da sorun yaşayan ve çözüm bulan arkadaşlar lütfen yorum yazarlarsa sevinirim...

Yol ayarı... Yol ayarı... Yol ayarı...
AFRciler...
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '18
  • 12 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Ekim 23, 2019, 13:13:10 »
S.A arkadaşlar...
Mevzu aslında baya eski ve farklı farklı sonuçlar ve sebeplerden söz edilmiş ama bende konunun ayarla ilgili olduğunu düşünüyorum. aynı sonurunu bende yaşıyorum, hatta burada da bu sorundan bahsetmiştim. öneri olarak yine yukarrıdaki önerilerden birinde bahsedildiği gibi (benim sistemim BRC ama onda da aynı seçenek varmış), "avans durumu için gaz stratejileri" gibi tik olduğunu ve onun aktif etmem gerektiği söylendi. bende montajı yapan yere gittim ve bu tik in zaten aktif olduğunu gördüm. çözüm için yol testi ve yol ayarı istediğimi söyledim, daha sonra yol ayarı yapan usta benimle beraber yol testi yaptı. bahsettiğim sorunu tam olarak ona gösterdim ve kendisi bu durumun aslında benzinde de olduğunu ( yani araç cut off a geçtiğinde yeniden gaza basınca hafif silkeleme hissi) ama benzinde çok az hissedildiğini , gazdayken daha fazla hissedilmesinin normal olduğunu ve sonuç olarak bunu düzeltmenin hiç bir yolunun olmadığını söyledi. bende artık bu sorunun bir çözümü olmadığını kabul edip bir daha açmamak üzere konuyu kapattım. ama zaman zaman bahsettiğimiz sorun bariz şekilde hissedilir hale geliyor ve acaba bunu çözebilen varmıdır diye düşünmeden edemiyorum. bahsedildiği gibi ayarla ilgili bir problem olabilir, zaten bir afr ayarı yaptırmayı düşünüyorum ancak sorunla afr ayarının bir alakası olmaması lazım çünkü afr bildiğim kadarıyla yüksek devirle ilgili bir ayar. oysaki bizim sorunumuz 1500-2000 devir aralığında. Mutlu bey sizin Quatro garage brc için de ayar yapıyor mu ?
2018 mazda 3 1.5 skyactive g powersense (2019 - .....)
2013 auris 1.6 advence mds (2017-2019)
1998 corolla 1.3 xe  (2015-2017)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #35 : Ekim 23, 2019, 14:06:01 »
Sanırım aynı sorun.Titiz kullanıcılar için kafaya takılacak şey.Sıfır araç alıp da yaşamak can sıkıntısı.zaman zaman cvt den kaynaklandığını düşünmüştüm.Evet benzinde az hissediliyor.,soğukken yapmıyor. Acaba ileride bir sorun çıkartır mı diye düşünüyorum?  cvt arızası vb...

Bir kaç ay önce (Landiranzo taktırdığım yerdeki) ustayla elinde laptop motora bağlı teste çıktık yolda biraz gezdik kısa mesafe.(Bu test AFR midir? bilemedim doğrusu)
bir-iki yavaşlama sonra hızlanma ses kaybolmuştu..sonra ustadan ayrıldım biraz ileride aynı sorun yaşadım.bende sorunu çözemediler deyip geri dönmekten vazgeçtim... :)
 yazılımsal arıza olmayabilir...Çünkü cvt midir bilemiyorum ama bir şey kendini kitliyor veya geç tepki veriyor...?
 bu sorunu Landiranzo ya yazacağım....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Ekim 23, 2019, 14:13:20 »
Mevzu aslında baya eski ve farklı farklı sonuçlar ve sebeplerden söz edilmiş ama bende konunun ayarla ilgili olduğunu düşünüyorum. aynı sonurunu bende yaşıyorum, hatta burada da bu sorundan bahsetmiştim. öneri olarak yine yukarrıdaki önerilerden birinde bahsedildiği gibi (benim sistemim BRC ama onda da aynı seçenek varmış), "avans durumu için gaz stratejileri" gibi tik olduğunu ve onun aktif etmem gerektiği söylendi. bende montajı yapan yere gittim ve bu tik in zaten aktif olduğunu gördüm. çözüm için yol testi ve yol ayarı istediğimi söyledim, daha sonra yol ayarı yapan usta benimle beraber yol testi yaptı. bahsettiğim sorunu tam olarak ona gösterdim ve kendisi bu durumun aslında benzinde de olduğunu ( yani araç cut off a geçtiğinde yeniden gaza basınca hafif silkeleme hissi) ama benzinde çok az hissedildiğini , gazdayken daha fazla hissedilmesinin normal olduğunu ve sonuç olarak bunu düzeltmenin hiç bir yolunun olmadığını söyledi. bende artık bu sorunun bir çözümü olmadığını kabul edip bir daha açmamak üzere konuyu kapattım. ama zaman zaman bahsettiğimiz sorun bariz şekilde hissedilir hale geliyor ve acaba bunu çözebilen varmıdır diye düşünmeden edemiyorum. bahsedildiği gibi ayarla ilgili bir problem olabilir, zaten bir afr ayarı yaptırmayı düşünüyorum ancak sorunla afr ayarının bir alakası olmaması lazım çünkü afr bildiğim kadarıyla yüksek devirle ilgili bir ayar. oysaki bizim sorunumuz 1500-2000 devir aralığında. Mutlu bey sizin Quatro garage brc için de ayar yapıyor mu ?

Yapar Turgut bey.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 92000
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Ekim 24, 2019, 14:34:21 »
2017 touch multidrive s lpg li aracımı yılbaşı civarında konyadan aldım, dönüş yolundaki performansı çok kötü idi ve ufak vuruntu yapıyordu. Aracı aldığım gibi satmayı düşündüm. Ankara da daha önce Afr ayarı yaptırdığım kişiyi aradım ve hemen ayar yaptırdım. Şuan araçta en ufak bir sorun yok araç 92bin km geçti  75binkm dir landirezo kit  lpg sistemi var üzerinde.

Open loop dediğimiz bölge sadece yüksek devir kısmı değil. Düşük devirde araç open loopda olabilir ve bizim araçlarımız open loop kısmına çok fazla giriyor(odbd cihazı yardımı ile bunu görebilirsiniz). Afr ayarını yaptırdığınız kişi burada çok önemli bir çok kişi afr ayarı yapıyorum diyor fakat araca aksine zarar veriyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '18
  • 12 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Ekim 24, 2019, 17:05:12 »
2017 touch multidrive s lpg li aracımı yılbaşı civarında konyadan aldım, dönüş yolundaki performansı çok kötü idi ve ufak vuruntu yapıyordu. Aracı aldığım gibi satmayı düşündüm. Ankara da daha önce Afr ayarı yaptırdığım kişiyi aradım ve hemen ayar yaptırdım. Şuan araçta en ufak bir sorun yok araç 92bin km geçti  75binkm dir landirezo kit  lpg sistemi var üzerinde.

Open loop dediğimiz bölge sadece yüksek devir kısmı değil. Düşük devirde araç open loopda olabilir ve bizim araçlarımız open loop kısmına çok fazla giriyor(odbd cihazı yardımı ile bunu görebilirsiniz). Afr ayarını yaptırdığınız kişi burada çok önemli bir çok kişi afr ayarı yapıyorum diyor fakat araca aksine zarar veriyor.
Seyfullah bey ,o zaman hemen sorayım Ankara da kime afr ayarı yaptırdınız ?
2018 mazda 3 1.5 skyactive g powersense (2019 - .....)
2013 auris 1.6 advence mds (2017-2019)
1998 corolla 1.3 xe  (2015-2017)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 92000
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Ekim 24, 2019, 23:24:18 »
Seyfullah bey ,o zaman hemen sorayım Ankara da kime afr ayarı yaptırdınız ?
Hem bu aracımı hemde Bundan önceki Mitsubishi Colt 2011 model aracımın afr ayarını lpgayari.com ekibinin kurucularından olan Akif Tezel bey yaptı. İlgilenme ve alaka çok iyi. her türlü soruya açıklamalı cevap veriyor. Ayar yaptıktan sonra bile aklınıza takılan durumlarda yardımcı oluyor(Diğer aracımda 15 binkm sonra performans sorunu oluştu tekrar buluştuk ayarları tekrar hiç bir ücret almadan yolda kontrol etti kontrol sonunda  lpg filtresinin tıkandığı ortaya çıktı. filtreyi değiştirmemi söyledi ve sorun çözüldü). Web sitesinde iletişim bilgileri mevcut