Gönderen Konu: Vgt (vakum gücü teknolojisi) yakıt tasarrufu  (Okunma sayısı 36856 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2 kere teşekkür etti
Ynt: Vgt (vakum gücü teknolojisi) yakıt tasarrufu
« Yanıtla #60 : Mart 12, 2018, 18:00:37 »
Önceki sayfalarda hiçbir işe yaramadığını söyleyip de izahat isteyen birine de get demelerinin videosu vardı. Burak Yılmaz kardeşimin dediğine noktası virgülüne kadar katılıyorum.
O işler o kadar kolay olsa Toyota hibrit teknolojisi için, Mazda da dizel gibi çalışan benzin motorunu üretmek için uğraşmazdı.

1 ay deneme sonunda beğenmezsen para iadesi var. Alıp deneyip beğenmezseniz iade etmek çok zor değildir sanırım. Ben ayrıca bunlardan değil, bir benzerini çinden çok daha ucuza aldım. Vgt 776 tl dedi, ben çinden 110 tl ye aldım.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Mart 12, 2018, 18:00:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Mart 12, 2018, 18:17:43 »
şimdiki ortalamanızı ayrıntıları ile bir yere not edin,bu cihazı taktırdıktan sonra kullanma şekli ve yakıt alım litre-km gibi ayrıntıları ile bir kenara yazarsanız,sonuçta döküm yaptığınız ve bizimle paylaştığınız taktirde,bu tip cihazlar hakkında kanaat oluşur.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Mart 12, 2018, 19:13:27 »
1 ay deneme sonunda beğenmezsen para iadesi var. Alıp deneyip beğenmezseniz iade etmek çok zor değildir sanırım. Ben ayrıca bunlardan değil, bir benzerini çinden çok daha ucuza aldım. Vgt 776 tl dedi, ben çinden 110 tl ye aldım.

Her ustayım, mucitim diye ortalığa çıkanın ürünlerini alsaydık ne bizde para kalırdı, ne de dünyada enerji sorunu.  ;)
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #63 : Mart 13, 2018, 13:54:36 »
şimdiki ortalamanızı ayrıntıları ile bir yere not edin,bu cihazı taktırdıktan sonra kullanma şekli ve yakıt alım litre-km gibi ayrıntıları ile bir kenara yazarsanız,sonuçta döküm yaptığınız ve bizimle paylaştığınız taktirde,bu tip cihazlar hakkında kanaat oluşur.

hocam zaten bu cihazı alıp 1 ay kullanıp sonucunu paylaşan bir sürü video var. Bu insanlar da çok farklı araba ve çok farklı meslek grubundan insanlar.
Bizzat alıp iade eden biriyle de görüştüm. Cihazın gerçekten faydalı olduğunu ancak fiyatının çok yüksek olduğunu, bu sebeple iade edip kendisi bir benzerini yapıp taktığını söylemiştim. Bunun üzerine ben de bu cihazı almak yerine (ki 776 TL dediler) çinden bir benzerini aldım. 27 usd ye. Sonuçta tek seferlik bir ödeme. Hatta bir videoda biri şöyle bir şey dedi. Aracını satacakmış, bu sebeple cihazı sökmüş. Arabayı satana kadar cihaz parası kadar yakıtı fazla yaktım, keşke son ana kadar sökmeseydim dedi.

Videoları izlerseniz, bütün iş cihazda da değil. sizin de aracınızı belli bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Örneğin ürünü iade eden bir kullanıcı, uzun mesafe yolculukta cruise control ile gitmiş gelmiş, hiç faydası olmamış. bunun gibi, bir de gaza basma tekniği ve bu cihaz takılıyken sürüş tekniğini uygulamak gerekiyor. Bu teknik ile kullandığınızda zaten biraz da arabanın kendisi az yakıyor. Ben de bu dedikleri gibi kullanayım dedim, araba ortalama yakıtı (1,4 D4D otomatik 2011 corolla) araç ortalama yakıtı 7,2 iken 6,8 e kadar düşmüştü. sonra performanslı kullanmaya başladım, yakıt tekrar 7,1 oldu. Ama vakum etkisi ve faydası olduğunda herkes hem fikir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Mart 13, 2018, 15:03:30 »
bende şunu anlamıyorum;ürünün fiyatı yaptığı tasarrufun yanında çok komik kalıyor.düşünsenize aracı 4-5 sene kullanan biri için ne önemi varki rakamın heleki araçlara yaptığımız bakımların yanında :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '15
  • 40 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #65 : Mart 13, 2018, 16:44:16 »
Aliexpress ürünün linkini verir misiniz?
2015 Corolla 1.33 life brc lpg

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #66 : Mart 13, 2018, 16:54:07 »
Aliexpress ürünün linkini verir misiniz?

ben bundan aldım. 12 usd ürün 17 usd kargo. toplam 27 usd. ya da bekleyin, gelince ben deneyeceğim. olumlu olumsuz düşüncelerimi yazayım, ya da siz bilirsiniz, dilerseniz buradan alabilirsiniz.
https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.0.0.ZPAjtx&orderId=90415467594819&productId=32781966287

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #67 : Mart 13, 2018, 18:13:45 »
ben bundan aldım. 12 usd ürün 17 usd kargo. toplam 27 usd. ya da bekleyin, gelince ben deneyeceğim. olumlu olumsuz düşüncelerimi yazayım, ya da siz bilirsiniz, dilerseniz buradan alabilirsiniz.
https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.0.0.ZPAjtx&orderId=90415467594819&productId=32781966287

Sayfa bulunamadı diyor. Sizin hesabınızdan açtığınız ürünün linkini değil de, orada yazan "yeni listelenen ürün" butonuna tıklayıp linkini paylaşınız.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #68 : Mart 13, 2018, 18:31:29 »
Bir konu açtık karışmış ortalık biraz :D Bu arada ben de henüz düşünmüyorum bu cihazı taktırmayı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 500
  • Model Yılı: '15
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #69 : Mart 14, 2018, 00:59:16 »
Sanırım ürün bu Hocam;

https://www.aliexpress.com/item/Universal-Car-Fuel-Saver-Secondary-Into-Gas-Fuel-efficient-Accelerator/32781966287.html

Sayfa bulunamadı diyor. Sizin hesabınızdan açtığınız ürünün linkini değil de, orada yazan "yeni listelenen ürün" butonuna tıklayıp linkini paylaşınız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis.. babam gibi araba:))
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 68453
  • Model Yılı: '11
  • 4 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #70 : Mart 14, 2018, 19:21:02 »
Bizde bu pahalı yakıt ve biraz daha az yakar mı arzusu oldukça, bu tür "icatlar" daha çok çıkar! Milyar dolarlık üreticiler nasıl da atlamış??? Belki de doğrudur, adamlar haklıdır. Fakat üç kuruş tasarruf edeyim diye yarın motoru kucağınıza aldığınızda mücitler sizi tanımaz!
9. 2011 Skoda Yeti 1.2 TSI DSG (capondan almana ;) )
8. Terfi: Avensis 2001 Sol/AT D4.. Bilenler bilir:) (yeni sahibinde)
7. Arabam 6 yıl kullandığım Corolla 1997 GLi
...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 7 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #71 : Nisan 02, 2018, 12:38:50 »
benimkisi sadece meraktan taktırdım 2 gün oldu arkadaşlar araba corolla 1.33 life  6 ile çıkması imkansız dediğim yerleri şuan rahat çıkıyor sanki çakma turbo takılmış gibi oldu aradım. toparlanma ve devirlenme rahat 2 katı oranında arttı diyebilirim. ben yakıtı önemsemem zaten az yakıyor. hız sabitleyici ile dolu araba devir ve hiz düşürmeden rampa çıkartırsa bende kalır bu cihaz. bide gazdan ayanızı çekince sanki boşta imiş gibi bayaa bi uzun süre gidiyor araba akıyo gibi resmen sonra gaz verince kaldıgı yerden devam ediyo çok anlamasamda izlenimlerim benim bence bi denemekte fayda var geri iade de sorunsuz alıyorlarmış.
1 ay süresi var.
I'm Adige..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '08
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #72 : Mayıs 16, 2018, 15:29:55 »
işin özü benim gibi lpg taktırma taraftarı olmayıpda 11-12 litre yakan kişiler için yılana sarılmak gibi birşey, uzun sürede araça ne verir ne götürür bilemiyorum, yaz dönemi yapacağım 3000 km için deneme fırsatım olur düşüncesindeyim,  2 aydır farklı forumlarda araştırıyorum , ayrıca kullanan arkadaşların görüşlerini paylaşmalarını bekliyoruz...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #73 : Mayıs 16, 2018, 18:52:07 »
işin özü benim gibi lpg taktırma taraftarı olmayıpda 11-12 litre yakan kişiler için yılana sarılmak gibi birşey, uzun sürede araça ne verir ne götürür bilemiyorum, yaz dönemi yapacağım 3000 km için deneme fırsatım olur düşüncesindeyim,  2 aydır farklı forumlarda araştırıyorum , ayrıca kullanan arkadaşların görüşlerini paylaşmalarını bekliyoruz...
kanma arkadaş,bile bile lades deme :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #74 : Mayıs 28, 2018, 10:58:08 »
benimkisi sadece meraktan taktırdım 2 gün oldu arkadaşlar araba corolla 1.33 life  6 ile çıkması imkansız dediğim yerleri şuan rahat çıkıyor sanki çakma turbo takılmış gibi oldu aradım. toparlanma ve devirlenme rahat 2 katı oranında arttı diyebilirim. ben yakıtı önemsemem zaten az yakıyor. hız sabitleyici ile dolu araba devir ve hiz düşürmeden rampa çıkartırsa bende kalır bu cihaz. bide gazdan ayanızı çekince sanki boşta imiş gibi bayaa bi uzun süre gidiyor araba akıyo gibi resmen sonra gaz verince kaldıgı yerden devam ediyo çok anlamasamda izlenimlerim benim bence bi denemekte fayda var geri iade de sorunsuz alıyorlarmış.
1 ay süresi var.

1 ay doldu kullanma devam ediyormusunuz sn @süleyman turkan (8018)

adamların lpg  li araca takmasını performans açısından anlarım da turbo dizel araçlara taktırmalarına bir türlü anlam veremem, araç zaten az yakıyor be kardeşim... yada benim kaçırsığım bir şeyler var, 4-5 yıldır tüm araçlarına da taktırıyormuş....

bu konuda sn @Ahmet Güve (8047)  hocamın görüşleri nedir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 7 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #75 : Haziran 28, 2018, 14:06:04 »
evet hala kullanıyorum ve gayet memnunum ben zaten az yaksın diye degil performans arttırsın diye taktırmıştım ve enkisinden çok daha güzel uzaması ve çekmesi herhangi bir sorun yok. geçen bakıma gitmiştim 75000 için sanki performansı düşdü galiba dedim ustama eskisi söküp yenisini taktı arada bazı güncellemeler yapıp tekrar yeni seri gönderiyorlarmış. 2 yıl boyunca sorunsuz şekilde kullanabilirsin dedi. kendisi yaklaşık olarak 10 sene toyota da mekanik aksamda usta olarak çalışmış birisi ve dizel aracına bu vgt taktırıp test ettikten sonra bana önerdi. ben ustama güvenirim zararlı bir şey taktırmaz. ayrıca şehir içi vites degiştirmeler ve aracın uzaması hissedilecek derece de değişiyor aracın titremesi gereken yerlerde rahatça kalkıp gidiyor. açıkçası ben memnunum problem yaşamadım hiç. isteyenler deneyebilir. uzun yolda eger hız sabitleyici ile giden bi insansanız ortalama en fazla 0,5 veya 0,8 litre fark görürsünüz aynı hızlarda. ama şehir içi çok degişebilir. 8 litre civarlarında gezerken suan 6 veya 6,5 lerde geziyorum. önceki gibi surduğumde performans istedigimde de önceki gibi çok çok gösterge yukarılara çıkmıyor anlamadım. sanki istemsiz şekilde araç az yakmaya adapte olmuş gibi. düşünenler için aklımda olanları yazdım.
I'm Adige..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #76 : Haziran 29, 2018, 02:42:05 »
Bu cihaz tamamen kolay üretime dayalı İstanbul da bir tamirci aynısını 30 TL ye yaptığını yazmış cihazın takıldığı yer vakum hortumu üzerine t atılarak cihaz takılıyor ama sonrasında motor kompresyonunda düşme oluyor ve motor freni ortadan kalkıyor çünkü gaz kelebeği ni devamlı açık tutuyor yukarda bir arkadaşımız yorumunda yazmış zaten ayağımı gazdan çekince bir müddet daha boştaymış gibi gidiyor demiş işte bu durum tehlikeli çünkü gaz kelebeği kapanmıyor ve silindir içine hava girişi devam ediyor motor devrini hep alt seviyede tutuyor Süleyman bey sizde bu yüzden araç az yakıyor diye hesaplıyor sunuz ama motor kompresyonu zayıfladığı için motor freni devre dışı kalıyor ve  motor devamlı fakir karışım da kalıyor buda uzun vadede piston tepesinde sekmanlarfa ve gömlekler de erimeye yol açar ve kısa vadede yaptığınız tasarruf size maliyet olarak döner karar sizin ben dilimin döndüğünce bilginin yettiğince anlatmaya  çalıştım iyi forumlar
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #77 : Temmuz 12, 2018, 19:11:42 »
evet hala kullanıyorum ve gayet memnunum ben zaten az yaksın diye degil performans arttırsın diye taktırmıştım ve enkisinden çok daha güzel uzaması ve çekmesi herhangi bir sorun yok. geçen bakıma gitmiştim 75000 için sanki performansı düşdü galiba dedim ustama eskisi söküp yenisini taktı arada bazı güncellemeler yapıp tekrar yeni seri gönderiyorlarmış. 2 yıl boyunca sorunsuz şekilde kullanabilirsin dedi. kendisi yaklaşık olarak 10 sene toyota da mekanik aksamda usta olarak çalışmış birisi ve dizel aracına bu vgt taktırıp test ettikten sonra bana önerdi. ben ustama güvenirim zararlı bir şey taktırmaz. ayrıca şehir içi vites degiştirmeler ve aracın uzaması hissedilecek derece de değişiyor aracın titremesi gereken yerlerde rahatça kalkıp gidiyor. açıkçası ben memnunum problem yaşamadım hiç. isteyenler deneyebilir. uzun yolda eger hız sabitleyici ile giden bi insansanız ortalama en fazla 0,5 veya 0,8 litre fark görürsünüz aynı hızlarda. ama şehir içi çok degişebilir. 8 litre civarlarında gezerken suan 6 veya 6,5 lerde geziyorum. önceki gibi surduğumde performans istedigimde de önceki gibi çok çok gösterge yukarılara çıkmıyor anlamadım. sanki istemsiz şekilde araç az yakmaya adapte olmuş gibi. düşünenler için aklımda olanları yazdım.

süleyman bey, cevap için teşekkür ederim...

geçen ay 2000 km uzun yolu 5,6 ile gittim şimdi tekrara yola çıkacağım uzun yolda vgt farkı olabilir mi bakacağım...

benim için önem arz eden ş.içi zaten...

görüştüm, 14/07 de test amaçlı taktıracağım devamında verilerde ne kadar fark oluyor bakacağım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #78 : Temmuz 13, 2018, 20:05:21 »
süleyman bey, cevap için teşekkür ederim...

geçen ay 2000 km uzun yolu 5,6 ile gittim şimdi tekrara yola çıkacağım uzun yolda vgt farkı olabilir mi bakacağım...

benim için önem arz eden ş.içi zaten...

görüştüm, 14/07 de test amaçlı taktıracağım devamında verilerde ne kadar fark oluyor bakacağım...
rota nedir?2000 km iyiymiş

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #79 : Temmuz 26, 2018, 13:54:09 »
rota nedir?2000 km iyiymiş

toplamda gidiş geliş toplamını belirtmek istedim,

vgt yi taktırdım, uzun yolda çok aman aman bir durum beklenmemeli fakat ayağı gazdan çektiğinde(yokuşda olsa çok farketmiyor) araçda yığılma olmuyor,

yokuşlara girerken yine devirli giriyorum, yokuş bitimine gelmeden gaz çektiğimde araçın akarı neredeyse sona kadar gaz basıyormuşum gibi ilerliyor,

şuan ş.içinde kullanmaya yeni başladım, manuele çektiğimde motor frenine biniyor, bu konuda ciddi seneryolar üretebiliriz fakat tehlike oluşturacak bir durum henüz yaşamadım,

sakin kullanımım vardır, ş.içi yol üzeri güzergahlarda döneceğim yada hız keseceğim yere gelmeden düz yolda gaz pedalına bastıkdan sonra tekrar basma gereği duymadım,

şuan için ş.içinde önceki verilerim mevcuttu ortalama hızım aynı olacak fakat ne kadar litre yakacağım konusunda 1-2 hafta kullanmam gerekiyor,

verileri tam edindikden sonra ilerleyen günlerde tekrar bilgi paylaşacağım,

edit: ilk başta bunun kullanımına alışmakda zor geldi, az basarsan zaten az yakar mantığını koyun kenara derim,

evrak imzalatırken çıkabilecek motor olumsuzluklarına karşı sorumluluğu üstenici sözleşmede yapılıyor, 1 ay dene beğenmezsen sorgusuz iadesi var daha ne olsun, isteyen denesin