Gönderen Konu: daha 3000 km de tekleme (1.33 corolla 2016 yeni kasa)  (Okunma sayısı 2867 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Arkadaslar sizden bir isteğim olacak.. Bir konuda sizin yardiminiz lazim. Daha önce de bu konuyu baska yerlerde de dile getirdim. Aracimi 0 km aldim 1.33 motor 2016 model makyajlı corolla . Aracim 3000 km geldiginde yaklaştığında bir sey farkettim.. 2000-2500 devir arasi sabit hizda ya da hafif hizlanirken tekleme (silkeleme) yapiyor. genelde 2300 2400 devir gibi.. 2500 gecince sorun kalmiyor.. ya da hizli bir sekilde hizlanirsaniz tekleme olmuyor.. Kac defa servise gittim yakittan dediler ama değilmiş. Sonra farkli servislerde baska araclari test ettirdiler. Iki farkli serviste iki arac kullandim. Her iki aracta da bu sorunu gördüm. Motorun alisma suresi falan dediler.. Simdi sizden kendi araclariniza da dikkat etmenizi istiyorum. Böyle bir sey sizde de varmi yok mu ?

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
Ynt: 1.33 corolla tekleme
« Yanıtla #1 : Ekim 31, 2017, 22:47:12 »
Motor alışma süresi, demiş servis. Bir yaşıma daha girdim.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 31, 2017, 22:52:07
Serkan Bey, şikayet var daki şikayet de sizin herhalde. Epeydir bu sorun varmış aracınıza. Yasal yollara başvurun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 31, 2017, 23:01:33 »
bana ait doğrudur. gecen hafta sonu servise gittim tekrar. ben araca binmeden test ettiler ve tekleme yok dediler. Sonra baska bir araca bindirdiler ve bakin bunda daha cok var dediler. zamanla düzelir gibi birsey oldu.. kronik problem olma durumu var mi diye düşündüm sonradan.. 1500 km sonra 10000 bakimi var tekrar kayit actiricam. sizlerde yoksa bu diğer iki aracta neden vardi ki ?

Mesaj Birleştirildi: Ekim 31, 2017, 23:05:01
yani diğer iki arabayi ben de test ettim kullandim. biri 5000 km civariydi digeri 9000 km civari. Onlarda da vardi. O yüzden sizlere de sormak istedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ekim 31, 2017, 23:08:44 »
Bu araçtan olan arkadaşlar bilgi verirler inşaallah.  Sıkıcı bir durum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 31, 2017, 23:14:18 »
motor zamanla parcalarini  birbirine alismasi gibi birseyler dediler bu sorun icin. Ama bu benim ilk sıfır aracim degil yani söylenen biraz ilginç geldi. Umarim arkadaslar yardimci olur sağolun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ekim 31, 2017, 23:17:05 »
motor zamanla parcalarini  birbirine alismasi gibi birseyler dediler bu sorun icin. Ama bu benim ilk sıfır aracim degil yani söylenen biraz ilginç geldi. Umarim arkadaslar yardimci olur sağolun.
Diğer araçlarda parçalar çok efendi ve uyumlu bu motorda parçalar birbirine alışmamış.İlerde alışacaklar.Hey Allahım.. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 95000
  • Model Yılı: '15
  • 26 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 31, 2017, 23:22:51 »
bende herhangi bir titreme yok garipmiş  :huh:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 31, 2017, 23:33:01 »
 Araba bazen de şöyle yapiyor. Nadiren de olsa, araba gitmek istiyor ama sanki biri arkadan tutuyor gibi sonra tekrar gidiyor yine arkadan cekiliyor gibi yavasliyor. Bu iki ya da en fazla üç kere oluyor sonra düzeliyor. Iki defa bilgisayarla yapilan ölçümlerde teklemeler görüldü. en son ölçüm yok yapmadı denildi. işin peşini birakmicam ama. Diğer araclarda  da ayni durumun olmasi benim aracimin normal olduğunu göstermez. Bir defa daha test isticem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Kasım 01, 2017, 00:53:32 »
Eski aracınız daha güçlü motora sahipse kullanma tarzınızı ve alışkanlıklarınızı gözden gecirmenizde fayda var zira 1329 cc lik motor devir istiyor gaz pedalına daha fazla dokumanızı istiyor. ~130 bg ~170 nm torka sahip araç kullanır gibi kullanırsanız titreme yapacaktır kaçınılmaz olarak. Diğer iki araçta da aynı titreme vardı söyleminizden böyle bir çıkarım yaptım yanlış anlamazsınız umarım. İnşallah aracınızda sıkıntı yoktur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 01, 2017, 06:26:55 »
Estağfurullah ne yanlis anlamasi. Şöyle bir durum var ki arac iki defa seyir halinde bilgisayar bağlandı teklemeler görüldü. Hatta iki farkli serviste de yakit kaynakli olabilir denildi önce ustalar tarafından.  yani ustalar da anormal olduğunu farketmese böyle demezdir. Iki defa  yakit sistemi temizleyicisi kullanildi. Yakıt deposu dahil serviste tüm sistem temizlendi. Parcalar değiştirildi sorun anlasilamadi. Ben aracimdan bu sorun hariç cok memnunum. Ayrıca şöyle düşünün , sehir icinde tarafikte 50 km de gidiyorsunuz. 2500 devire yaklaşınca bir iki tekleme oluyor. Sabit hizda da yapiyor. Ve hep ayni devir aralığında... Bu çok ilginç

Mesaj Birleştirildi: Kasım 01, 2017, 07:17:09
Teklemeler her zaman olmuyor ve onceleri cok siddetliyken simdi daha az bazen daha fazla.  Firma bunun normal bir şey olduğunu bana kanıtlamali ya da benden kaynakli mi bunu bilmeliyim. Eger değilse istedigim şekilde çözümünü bulmali. Müşteri memnuniyeti garanti bunu gerektiri.  Amacim toyotayi kötülemek değil. Toyota vazgecilmezim guvenli saglam.. Belki suc bende ama testler var ayrica normal birsey olsa yakit sistemi temizleyicisi iki defa neden uygulandi. Sifir arac alinca insan sorunlu arac almak istemez. Sorun yoksa da bunu bilmek ister.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: daha 3000 km de tekleme (1.33 corolla 2016 yeni kasa)
« Yanıtla #10 : Ocak 08, 2018, 21:48:35 »
Sorun hala devam ediyor. Defalarca servise gittim teklemeler görüldü. Toyota Türkiye ye yazdim. Yakin tarihli servis kaydi istedi. Servise tekrar gittim tekleme  var denildi. Toyota Türkiye ye tekrar yazdim yeni kayıt actirdim diye. Ama dönüş yapmıyorlar. Sessizliğe büründüler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 850
  • Model Yılı: '20
  • 4 kere teşekkür etti
  • 57 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ocak 12, 2018, 22:39:47 »
Bundan önceki araçlarımdan olan megane 2 dizelde de benzer bir sorun yaşadım.  Bende ki araçta 2500 devir civarı düz yolda gaz kesme ve arkadan birşey çekiyormuş gibi bir his veriyordu. Sonuçta uzun uğraşlar sonucu sebebi buldum. Elektrikli gaz pedalı soketlerinde temazsizlik var miş. Sonuç olarak sizin araç benzinli ama elektrikli gaz pedalı bu araçta da var. Sorun bu olabilir. Bence bir pedalbox takın ve sorunun devam edip etmediğine bakın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 283000
  • Model Yılı: '97
  • 12 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 13, 2018, 16:21:32 »
Benim araç 2017 1.33 6 ay oldu alalı 3200 km'deyim,sakin kullanırım birazda pimpirikliyimdir ama hiç sizinki gibi bir sorunla karsılasmadım.Hatta şimdi denedim hiç tekleme yada kerkinme yapmıyor.