Gönderen Konu: 2009 Corolla 1.4 D4D  (Okunma sayısı 2657 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
2009 Corolla 1.4 D4D
« : Ekim 31, 2017, 16:26:17 »
2009 corolla 1.4 D4D 27.10.2017 tarihinde değişim yapılan;
Dalga 3 hava yastığı     172,27 TL
Kıt klips                          1,70 TL
Hava Yastığı şişirici         343,54 TL ödediğim miktar yok.
           Toyota Corolla Arabamın ön  göğüste torpido parlatıcı yüzünden yapışkan bir tabaka oluştu;çıkmadı.Plastiğin yapısını bozmuş,Sonax'a temizlettim çıkmadı; ayrıca birde radyo-cd  çaların sağ üst kısmında ön göğüste çatlak oluştu.Torpido tamiri yapan yerlere gösterdim Plastiğin yapısı bozulmuş tamir yapılmaz değişim gerekli dediler.
           Toyota Müşteri hizmetlerine durumu bildirir mesaj attım. Bana cevabi mesajla  yetkili servise götürmemi istediler. Yenibosna Sonkar Serviste serviste  ön göğüsü ücreti mukabili değiştirttim.Bu arada serviste hava yastığı değişimi de yapıldı.
           Toyota merkeze ön göğüsü değiştirdiğimi ve parçanın incelmeye alınması istemli mesaj attım ve dün telefon ettim. Çıkan göğüsü incelemeye almalarını yoksa kendimin inceleme yaptıracağımı bildirdim. Dün 30.Ekimde Yenibosna Sonkar Servisi aradı Toyota Genel Merkez'in ön göğüs değişimini garantiden yapacağını faturayı getirmemi parayı iade edeceklerini bildirdi: Bu gün faturayı teslim ettim. Parayı birkaç gün içinde hesaba havale edecekler.Toyota sorunumu ücretsiz çözdü güvenimi boşa çıkarmadı.

Toyota Club Türkiye

2009 Corolla 1.4 D4D
« : Ekim 31, 2017, 16:26:17 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
Ynt: 2009 Corolla 1.4 D4D
« Yanıtla #1 : Ekim 31, 2017, 18:44:22 »
Ön göğüs fiyatı ne kadarmış?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 31, 2017, 19:24:48 »
önce sizi kutlamak gerek,çağdaş bir insanın yapması gerektiği gibi haklarınızı gayet güzel aramışsınız.sonuç sevindirici,keşke herşey böyle olsa..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ekim 31, 2017, 19:44:07 »
Göğüs ön kısım 735 TL izalasyon parçası 45 TL montaj 300  TL istedilerHava yastığı kampanyası nedeniyle 150 TL parçayı dışarıda taktırırsan %10 indirim yapıyorlardı.Bende parçayı burada taktıracağım indirimi burada yapın dedim göğüs 663 TL montaj 150 TL izalasyon parçası 45 TL İlk mesajda yazdığım gibi ödediğim paranın iadesini bekliyorum

Mesaj Birleştirildi: Ekim 31, 2017, 19:46:58
Toyota Çekmeköy Alj ye parçayı sordum eleman şu anda masada değilim 1500 TL civarında dedi.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 01, 2017, 08:55:03
Toyota Corolla ön konsolda bulunan havalandırma mazgal düğmesi kırılmış çıkmacılarda bulamadılm. servise sordum. Sağ ön mazgalın fiyatı 435 TL dedi. Bana ne çözüm önerirsiniz. 2009 1.4 D4D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 216 kere teşekkür etti
  • 270 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 01, 2017, 12:07:56 »
2009 corolla 1.4 D4D 27.10.2017 tarihinde değişim yapılan;
Dalga 3 hava yastığı     172,27 TL
Kıt klips                          1,70 TL
Hava Yastığı şişirici         343,54 TL ödediğim miktar yok.
           Toyota Corolla Arabamın ön  göğüste torpido parlatıcı yüzünden yapışkan bir tabaka oluştu;çıkmadı.Plastiğin yapısını bozmuş,Sonax'a temizlettim çıkmadı; ayrıca birde radyo-cd  çaların sağ üst kısmında ön göğüste çatlak oluştu.Torpido tamiri yapan yerlere gösterdim Plastiğin yapısı bozulmuş tamir yapılmaz değişim gerekli dediler.
           Toyota Müşteri hizmetlerine durumu bildirir mesaj attım. Bana cevabi mesajla  yetkili servise götürmemi istediler. Yenibosna Sonkar Serviste serviste  ön göğüsü ücreti mukabili değiştirttim.Bu arada serviste hava yastığı değişimi de yapıldı.
           Toyota merkeze ön göğüsü değiştirdiğimi ve parçanın incelmeye alınması istemli mesaj attım ve dün telefon ettim. Çıkan göğüsü incelemeye almalarını yoksa kendimin inceleme yaptıracağımı bildirdim. Dün 30.Ekimde Yenibosna Sonkar Servisi aradı Toyota Genel Merkez'in ön göğüs değişimini garantiden yapacağını faturayı getirmemi parayı iade edeceklerini bildirdi: Bu gün faturayı teslim ettim. Parayı birkaç gün içinde hesaba havale edecekler.Toyota sorunumu ücretsiz çözdü güvenimi boşa çıkarmadı.

Başarılı sonuç tebrik ederim. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Kasım 01, 2017, 14:39:11 »
Teşekkür ederim. Birde havalandırma mazgalı yönlendirme düğmesi bulsam daha iyi olacak servis sağ mazgala 435 TL dedi. Ustamın Dubaiye giden bir arkadaşı var orada varmış sadece düğme olarak da varmış o getirecek burada çıkmacılarda bulamadım.
    Toyota Japonya'ya yazacağım ingilizce bilmiyorum.Yoksa sadece düğmeyi oradan isteyeceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 216 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Kasım 02, 2017, 14:53:11 »
Teşekkür ederim. Birde havalandırma mazgalı yönlendirme düğmesi bulsam daha iyi olacak servis sağ mazgala 435 TL dedi. Ustamın Dubaiye giden bir arkadaşı var orada varmış sadece düğme olarak da varmış o getirecek burada çıkmacılarda bulamadım.
    Toyota Japonya'ya yazacağım ingilizce bilmiyorum.Yoksa sadece düğmeyi oradan isteyeceğim.

Resmini çekip e-posta ile gönderin. Çok uğraşmayın ingilizce ile. Türkçe yazın. Bir kaç kere günaşırı aynen gönderin.
 En son çok kısa olarak eklediğiniz resimle şu yazıyı ekleyin  "I want this part. So expensive in Turkiye. I need your help."  çok temiz ve net olur. Yardım etmezlerse de onların ayıbı. Biz çok net belirtiyoruz talebimizi deriz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Kasım 02, 2017, 15:15:56 »
Teşekkür ederim. Kıytırık bir parça için servis 435 TL dedi yolda görsek tekme atarız.Bu parçada imalat hatası var. yıkamacılar temizlik yaparken kırmışlar. bu gün bir çıkmacıyı aradım. Corolla Dizel taksi olarak kullanılıyor.Çook kırıldığı için taksiciler çok soruyor. cevabını verdi. Bu parçanın bir benzerini yapacak babayiğit yokmu. Çıkmacılar düğmenin çok sorulduğunu söylüyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 216 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Kasım 02, 2017, 16:12:47 »
 Otomobillerin iç aksamı her zaman sorun oluyor. Yalnız o çıkmacının sözüne bakarsak şimdiye kadar çoktan bir çözüm bulurlardı o işe, taksi esnafı da çözerdi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Kasım 02, 2017, 16:16:32 »
Toyota merkeze mesaj attım. Ön göğüsü ücretsiz değişim yaptıkları için mesaj attım. Üyrıca sadece düğmenin teminin istedim. Bir düğme değişimi için 435 TL'nin fazla olduğunu belirttim. cevap bekliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Kasım 13, 2017, 10:22:30 »
Toyota Sonkar Yenibosna Servisi göğüs değişimi nedeniyle ödemiş olduğum 662,50 TL ön konsol bedelini ve montaj+izolasyon malzemesi için ödemiş olduğum 191.49 TL'yi  Toyata Genel Merkezin istemi  üzerine hesabıma iade etti. Ön  göğüste bulunan iki adet havalandırma düğmesi temini amacıyla   Toyota Avrupa merkeze e-mail gönderim cevap bekliyorum. Tek düğme temin edip edemeyeceklerini sordum. Kırılan düğmenin fotoğraflarını yolladım.Bir düğme için havalandırma mazgalının tamamın değişmesinin hem pahalı hemde israf olduğunu makul bir ücret karşılığı düğme temini konusunda yardım istedim. Bakalım ne cevap verecekler.