Gönderen Konu: Garanti kapsamında parça değişimi  (Okunma sayısı 9119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 50000
  • Model Yılı: '12
  • 6 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Garanti kapsamında parça değişimi
« : Ekim 10, 2017, 11:11:42 »
Dün Toyota kardan aradılar  aracımı hala kullanıp kullanmadığımı sordular ( bu arada aracım 2012 model Corolla)  bende halen kullandığımı söyledim ve aracımın yolcu hava yastığını şişiren parçanın garanti kapsamında ücretsiz değiştirileceği söylenerek randevu oluşturdular 23 ekim pazartesi gününe randevu aldık. bu sıkıntıyla ilgili aranan  başka arkadaşlar varmıdır.

Toyota Club Türkiye

Garanti kapsamında parça değişimi
« : Ekim 10, 2017, 11:11:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
Ynt: Garanti kapsamında parça değişimi
« Yanıtla #1 : Ekim 10, 2017, 14:23:18 »
Eee yakında bizim araçlarıda çağıracaklar galiba. Benim 2003 ü çağırmışlardı.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '09
  • 82 kere teşekkür etti
  • 40 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 14, 2017, 11:15:04 »
Beni çağırmadılar nedense, servisten aracımın bazı sıkıntıları için randevu alıp gittiğimde değişti. Camdan bi baktım, o da ne?  Usta tüm göğüsü sökmüş. Sorduğumda söylediler durumu. Bu arada aracım 2009 model.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 14, 2017, 11:19:08
Ha unuttum. Bu parça değiştikten sonra Aksaray dan Kırşehir e gelirken aracımda birden bi yanık kokusu hissettim. Kablo yanığı gibi pis koku. Sonra aracımdan pat diye çok derin bi ses duydum. Sağa çekip kontrol ettim lastiklerde, motor kaputunun altında yada egzozda bişey yoktu. Umarım bu değişen parça ile ilgili değildir. Daha önce hava yastığı patlama sesini duyduğum için biliyorum, ses hemen hemen aynı sesti. Konuyu görünce aklıma geldi.
2007 Model Avensis 1.6 Elegant
1998 Model Corolla 1.6 Special GLİ
1998 Model Corolla 1.6 XEİ
2009 Model 1.6 E14 Corolla Elegant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 39650
  • 96 kere teşekkür etti
  • 70 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 14, 2017, 14:05:09 »
https://www.toyota-tech.eu/ sitesinden araç şase numarasını yazarak geri çağırma kampanyasına girip girmediğinizi görebilirsiniz. ben neredeyse 1 yıldır bu siteden görüyorum servisime diyorum ancak çağırdılar. Çünkü Türkiye'de kampanya ancak başlamış. bütün dünya değiştirdi bize sıra ancak geldi... üzücü...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 82 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ekim 14, 2017, 16:47:35 »
https://www.toyota-tech.eu/ sitesinden araç şase numarasını yazarak geri çağırma kampanyasına girip girmediğinizi görebilirsiniz. ben neredeyse 1 yıldır bu siteden görüyorum diyorum ancak çağırdılar. Çünkü Türkiye'de kampanya ancak başlamış. bütün dünya değiştirdi bize sıra ancak geldi... üzücü...

Olcay abi, ben bu siteye girdiğimde üyelik falan istiyor. Nasıl üye olabiliriz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 39650
  • 96 kere teşekkür etti
  • 70 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 17, 2017, 00:25:28 »
Register here yaziyor oradan baslayip uye olabilirsin. choromeden ac siteyi turkceye donuyorya daha kolay uye olabilirsin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 17, 2017, 01:30:43 »
e120'lerdede değişim vardı ne hikmetse bizim 2002 değişim kampanyasında gözükmüyor neye göre hatalı neye göre değil merak ediyorum  :huh:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '16
  • 22 kere teşekkür etti
  • 112 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 17, 2017, 03:27:26 »
Register here yaziyor oradan baslayip uye olabilirsin. choromeden ac siteyi turkceye donuyorya daha kolay uye olabilirsin.
Sitede orijinal Türkçe desteği zaten var. Sağ üst köşeden dil değiştirmek milyon mümkün.
2009-2012 Auris Comfort Extra LS 1.6-132PS Valvematic
2012-2016 Corolla Comfort Extra 1.4 D-4D 90 PS
2016 - Corolla Premium Navi High 1.4 D-4D 90 PS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ekim 30, 2017, 09:23:02 »
Toyota Corolla 2009 l.4 D4D aracın 27.10.2017 tarihinde Yenibosna Sonkar'da ön gögüs değişimi yapıldı. bu arada hava yastığı ve fişeği değişme kampanyası vöarmış ücretsiz bunlarda değişti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 82 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ekim 30, 2017, 12:30:37 »
Toyota Corolla 2009 l.4 D4D aracın 27.10.2017 tarihinde Yenibosna Sonkar'da ön gögüs değişimi yapıldı. bu arada hava yastığı ve fişeği değişme kampanyası vöarmış ücretsiz bunlarda değişti.

İlginç. Aynı model aracı bende kullanıyorum. Servis sadece yolcu hava yastığının ateşleyici mekanizmasını değiştirdi (fişek) . Hava yastığı yada göğüs değişimi yapılmadı. Ahmet bey rica etsem yapılan işlemlere ait servisin vermiş olduğu iş emrinin fotoğrafını çekip konuya ekleyebilir misiniz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '10
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ekim 30, 2017, 14:24:25 »
arkadaşlar ben genel merkeze mail atmıştım onlarda servis ile irtibata geçin dedi bugün servisi aradım yarına randevu aldım 2010 model yanlız sadece ön yolcu ateşleme fişeği değişiyor zaten geri çağırma bülteninde yazanda o sabah bırakıyorsun öğlene verecekler torpido gözünden yukarıda işlem yapacaklar öğrendiklerim bunlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '11
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ekim 30, 2017, 18:31:20 »
Değişim yapılan parça hava yastığı nin kaza anında açılmasını sağlayan bir parçası mı? 2011 corolla otomatik aracımla kaza yaptim onden araca vurdum sonra kaldirima vurdum hava yastıkları acilmadi. Acaba bu parçadan dolayi mi acilmadi aklıma takıldı. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ekim 30, 2017, 21:45:32 »
büyük ihtimalle evet ama değiştirilen sadece ön yolcu hava yastığı ateşleme fişeği tabi daha yarın gidicem ama servisin söylemesi o her ihtimale karşı yurt dışı toyota nın almış olduğu bir geri çağırma kararı bir bildikleri vardır gelen şikayetler üzerine ve yaptıkları araştırmalar üzerine

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 55000
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Ekim 31, 2017, 13:38:41 »
Servise gidince sonucu bizimle paylasirsaniz sevinirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ekim 31, 2017, 13:59:11 »
2009 corolla 1.4 D4D 27.10.2017 tarihinde değişim yapılan;
Dalga 3 hava yastığı     172,27 TL
Kıt klips                          1,70 TL
Hava Yastığı şişirici         343,54 TL ödediğim miktar yok.
Arabanın ön  göğüste torpido parlatıcı yüzünden yapışkan bir tabaka oluştu.çıkmadı, plastiğin yapısını bozmuş,Sonax'a temizlettim çıkmadı; ayrıca birde radyo-cd  çaların sağ üst kısmında ön göğüste çatlak oluştu. Toyota merkeze mesaj attım. Bana yetkili servise götürmemi istediler. Bende serviste  :alkis: :alkis: :alkis: ön göğüsü ücreti mukabili değiştirttim.bu arada hava yastığı değişimi de yapıldı. Toyota merkeze mesaj attım çıkan göğüsü incelemeye almalarını yoksa kendimin inceleme yaptıracağımı bildirdim. Dün 30.Ekimde Yenibosna Sonkar Servisi aradı Toyota Genel Merkez'in ön göğüs değişimini garantiden yapacağını faturayı getirmemi parayı iade edeceklerini bildirdi: bu gün faturayı teslim ettim. Parayı birkaç gün içinde hesaba havale edecekler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ekim 31, 2017, 17:36:26 »
evet benimde bu gün garantiden yaptırdığım hava yastığı ateşleyici aynı fiyat yazmışlar tabi garantiden ben arabamı 2010 yılında 47000 tl ye sıfır almıştım bu gün faturaları inceledim o gün bu gün toyota bana tam 28 000 tl lik parça değiştirmiş garantiden

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 70000
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Kasım 07, 2017, 03:22:32 »
şaseden sorguladığımda şu bilgi çıkıyor galiba değişim benim araç içinde görünüyor. ben sıfır almadım 2.el aldım ve muhtemelen toyotada ilk aracı alan kişinin bilgileri var. beni aramaları muhtemelmidir ? sorgulama yapmak için siteye kayıt oldum ve tel bilgisi falan verdim. aranırmıyım acaba ?

R/SSC - Passenger Front Airbag     Owners of vehicles affected by this recall /special service campaign will receive a campaign notification by first class mail. Owners are requested to contact their local Toyota retailer / authorised repairer to arrange for the vehicle to be inspected and countermeasures applied where applicable. This recall / special service campaign will be performed by any Toyota retailer / authorised repairer at NO cost to the vehicle owner.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Kasım 07, 2017, 09:54:28 »
resmi servise başvurup,aracın şase numarasını vererek,artık aracın sizin üzerinize kayıtlı olduğunu,ve geri çağırma bülteninde olduğunuzu bildirin,çünkü aracın ilk sahibini ararlar,o da umursamazsa,firmada işin peşini bırakabilir diye..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Haziran 15, 2019, 17:52:57 »
resmi servise başvurup,aracın şase numarasını vererek,artık aracın sizin üzerinize kayıtlı olduğunu,ve geri çağırma bülteninde olduğunuzu bildirin,çünkü aracın ilk sahibini ararlar,o da umursamazsa,firmada işin peşini bırakabilir diye..
merhaba, benim aldıım toyotanın hava yastığıı patlakmış . gecen yıl servise cağırılmadan gittim hava yastığı fişeği için. orda öğrendim.işlem yapılmadı. dün mesaj geldi servise gidin diyor hava yastığı için. yoksa trafikten men edilirmişim. trafikten men edilir miyim. hava yastığı taksalar 20 bin gider.araba zaten 30 bin. gitmesem ne olur. bakanlığa bildirirler mi? gidip konaşsam göz yumarlar mı? böyle satmaya vicdanım el vermiyor.satamıyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Haziran 15, 2019, 18:00:14 »
merhaba, benim aldıım toyotanın hava yastığıı patlakmış . gecen yıl servise cağırılmadan gittim hava yastığı fişeği için. orda öğrendim.işlem yapılmadı. dün mesaj geldi servise gidin diyor hava yastığı için. yoksa trafikten men edilirmişim. trafikten men edilir miyim. hava yastığı taksalar 20 bin gider.araba zaten 30 bin. gitmesem ne olur. bakanlığa bildirirler mi? gidip konaşsam göz yumarlar mı? böyle satmaya vicdanım el vermiyor.satamıyorum
Hava yastıkları parlakmış dedikleri büyük ihtimal ile araç kaza geçirmiş ve onarım değişim yapılmadan geri yerine mı tıkılmış?  Eğer değişim yapılmaz ise aracınız muayeneden geçmez