Gönderen Konu: Hafta Sonu Aracıma Çarptılar  (Okunma sayısı 5492 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 46 kere teşekkür etti
  • 103 kere teşekkür edildi
Ynt: Hafta Sonu Aracıma Çarptılar
« Yanıtla #20 : Ekim 10, 2017, 16:23:14 »
geçmiş olsun. Allah kimseye kaza bela vermesin.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ekim 10, 2017, 16:23:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ekim 10, 2017, 16:56:39 »
Teşekkür ederim . Amin inşallah .anı yaşamak bile kötü öyle hızlı gelişiyor ki 1-2 saniyelik bir olay .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '15
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ekim 11, 2017, 11:12:12 »
Geçmiş Olsun Yücel Hocam, boyasız halledilir gibi, ALLAH büyüğünden korusun
2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Ekim 12, 2017, 18:25:23 »
Arkadaşlar bugün trafik raporu çıktı  ½ 50 / 50 vermişler kusuru sigortacı arkadaşımla görüştüm aracımı istediğim bir yere yaptırabilirsin çıkan hasar ne kadar ise yarısını karşının eksper i karşılayacak diğer yarısını sen cebinden ödeyeceksin dedi . aklımda  2-3 farklı alternatif var.

1 -) 250-300 tl gibi rakamlara yaparlarsa direk kendim yaptırayım hiç sigortayla eksperle uğraşmayım diyorum
2 -) Yüksek bir fiyat çıkarsa firma ile anlaşayım yarısını sigorta karşılayacak şekilde yaptırayım diyorum .

Arkadaşlar birde Ankara da gerçekten işinin ehli  temiz işçilik yapan bir göçük tamir servisi önerebileceğiniz bir yer servis var mı 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '11
  • 16 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Ekim 12, 2017, 19:44:50 »
Yücel bey, Göçük Timini kesinlikle tavsiye ederim. Gerçekten işçilikleri çok güzel, Auto King ten uzak durun, çünkü oradan pişman olup oradan sonra Göçük Timine  giden onlarca kişi biliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '12
  • 1002 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Ekim 12, 2017, 20:21:48 »
Yücel geçmiş olsun. :(
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '09
  • 125 kere teşekkür etti
  • 106 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Ekim 12, 2017, 23:18:55 »
Yücel abi geçmiş olsun, boyasız düzelir gibi inşallah. Aklım burada suçun karşı tarafta olduğunu söylüyor ancak kurallar ne der bakalım öğrenelim :)
Corolla 1.4 D4D Elegant 2009 Siyah 127.000 km-158.000km
Auris 1.4 D4D Comfort Extra 2012 Beyaz 96.000 km
Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah’ın bir lütfudur.(Kanuni Sultan Süleyman)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Ekim 13, 2017, 09:44:30 »
Bende göçük timine yaptırmayı düşünüyorum arkadaşlar .Yarın götürüp hem fikirlerini alacağım hem de fiyat ne çıkar onu soracağım . Sigorta olayını konuşacağım bakalım . Suç noktasın öncelikle şunu deyim Allah kimseye kaza bela vermesin en ufak kazanın bile psikolojik etkisi ve moral bozukluğu uğraştırması insana yetiyor . Suç konusunda Allah bir daha bayan sürücüyle karşı karşıya getirmesin beni de kimseyi de .Aracımın zarar gördüğüne mi yanayım kadının laftan anlamamasına mı yanayım .Sola dönecekken vaz geçip sağ kırdı arabama çarptı sonrada ben sola dönecektim arabama sen çarptın dedi durdu abla benim aracım önde senin aracına nasıl ben çarpmış olabilirim dediysem de tutanağa öyle yazdı haliyle kazayı yaşayan bilir . Bilir kişide iki tarafa da  hata verdi .Ama gene söylüyorum gene söylüyorum kadın geldi benim arabama çarptı suç ortada kaldı .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2006 1.4 D-4D Terra(Manuel)
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 7 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Ekim 13, 2017, 10:29:47 »
Geçmiş olsun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç Değer Kaybını tahsil edelim!..
    • Araç Değer Kaybı Danışmanı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 75000
  • 2 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Ekim 14, 2017, 10:52:01 »
Çok geçmiş olsun kazanız, Allah beterinden saklasın.
Abi hepsini cebinizden yaptırmayın derim. Bizler sigorta şirketlerine neden çuvalıyla para veriyoruz. O hanımefendi de vermiş zamanında. Bence aracınızı onarım bedelini siz gidin karşı tarafın sigortasından alın. Aracınızın tramerde onarım kaydı çıksa da çok bir şey çıkmayacak ve o da alım satım o kadar etkilemeyecektir kanaatindeyim...
Toyota Auris 1.4 D-4 2012 | Toyota Corolla 1.6 2020
Araç Değer Kaybı Danışmanı www.degerkaybidanismani.com
Tahancı Hukuk Bürosu www.tahanci.av.tr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Ekim 16, 2017, 12:50:02 »
Cumartesi gün 3-4 ayrı yerin fikrini aldım arkadaşlar .

Göçük Timi  : 1100 tl fiyat verdi sigorta kasko ben karışmam onlara dedi .İstersen dosya açarım ama ben senden alacağımı alırım dedi .Ustam çok demedin mi dedim .Normal abi dedi fiyatta yardımcı olamaz mısınız dedim .Başka bir şey olmaz dedi .

Göçükcü Faruk  : Bizim arkadaş daha önce gitmiş . Başkent sanayide baktı etti  800 tl fiyat verdi  750 tl ye hallederim dedi .Sigorta olayı nasıl yaparız dedim dosya açarız dedi .Eksper hasar yazar diyelim ki  1000 lira verdi hasara 500 ünü öder . geri kalanı sen ödersin dedi . Daha doğrusu ben ona ödeyeceğim benim hesap numarama karşının sigortası yatıracak şeklinde konuştuk .Ama sonradan sanayi eşrafından orası el değiştirdi başkası devir aldı burayı dedi .Yani yapacak usta başkasını adı üzerinden namını sürdürmeye çalışan biri güvenimi sarstı .

Tanıdık kaportacı : Fikir alma bağbında gittim yaparız falan dedi klasik yöntemleri söyledi renk sıkıntılı illaki ton farkı olur dedi . Bende ben göçük düzeltme şeklinde yaptırayım dedim bende yaparım o işi ama çok uğraştırıyor dedi .

Vizyon Göçük Dünyası  : Şaşmaz sanayide İrfan Otonun işlerini yapan bir firma daha önce bizim şirketin araçlarını da yapmıştı .İlk başta  800 tl  fiyat verdi daha sonra baya konuştuk ettik tanışlığın verdiği samimiyetle  550 tl ye adar düşürdü fiyatı . 1 gün içinde de teslim ederim dedi . 500 lira için aracına tramer yazdırma abi dedi zaten çıkan hasarın yarısını sen ödeyeceksin dedi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Ekim 16, 2017, 13:30:06 »
bu durumda vizyon göçük firması öne çıkıyor,inşaallah şişirme yapmazlar,gönlünüze göre olur,cebinizden de az miktar çıkar.dikkat ettim de bu sigortalar çok da fazla sorunumuzu çözmüyorlar,hem prim ödüyoruz hem de ekstra ödeme çıkıyor,rapor oranı nasıl olursa olsun vatandaştan para alınmamalı.sanki mtv gibi hem daireye hem otoyola para öde..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Ekim 16, 2017, 14:26:45 »
Yücel bey, daha önce de yazdığım gibi Konya yolu Göral Peugeot servisinde kaportacı Hasan usta ile de görüşün derim.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #33 : Ekim 16, 2017, 14:53:45 »
Geçmiş olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • 137 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Ekim 17, 2017, 21:15:32 »
çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Bu kadın sürücülerden çektiğimiz kadar kimseden çekmiyoruz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
Ynt: Hafta Sonu Aracıma Çarptılar / YAPTIRDIM resimli
« Yanıtla #35 : Kasım 30, 2017, 12:18:24 »
Selam arkadaşlar aradan geçen sürenin ardından . Şaşmaz da bir firmaya aracımı yaptırdım boyasız göçük düzeltme . İşçilik  10 üzerinden  8 - 9 verebilirim . Tabi eskisinden iyi olduğu su götürmez bir gerçek resimleri aşağıda paylaşıyorum . Yalnız şöyle bir durum var usta bizle ilgisi yok dese de şoför kapım milimetrikte olsa dışarda gibi duruyor bunu nasıl ayarlayabilirim veya ayarlata bilirim . Çokta kurcalatmak istemiyorum açıkçası kendim yapabilirsem daha iyi olur. Kapı ayarı nasıl yapıldığı konusun da bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
Ynt: Hafta Sonu Aracıma Çarptılar / YAPTIRDIM resimli
« Yanıtla #36 : Kasım 30, 2017, 12:52:16 »
Selam arkadaşlar aradan geçen sürenin ardından . Şaşmaz da bir firmaya aracımı yaptırdım boyasız göçük düzeltme . İşçilik  10 üzerinden  8 - 9 verebilirim . Tabi eskisinden iyi olduğu su götürmez bir gerçek resimleri aşağıda paylaşıyorum . Yalnız şöyle bir durum var usta bizle ilgisi yok dese de şoför kapım milimetrikte olsa dışarda gibi duruyor bunu nasıl ayarlayabilirim veya ayarlata bilirim . Çokta kurcalatmak istemiyorum açıkçası kendim yapabilirsem daha iyi olur. Kapı ayarı nasıl yapıldığı konusun da bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim 
Geçmiş olsun.
Kapı sökülüp işlem yapıldıysa ayarı bozulmuş olabilir. Kaportacılar ayarlayacaktır.

Benim aracında hem sol ön kapıda hemde sağ arka kapıda göçük var. Sol ön kapıya park halindeyken biri çarpıp gitmiş. Bende yaptıracağım ama havalar ısınınca anca yaptırırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Kasım 30, 2017, 12:59:43 »
Öncelikle çok geçniş olsun. En nefret ettiğim kaza tipi. Sağda olduğun için sağa dönmediğinden solda olduğu için sağa geçmediğinden vermiş başka bir açıklaması yok. Bencede çok saçma...Siğortadan niye yaptırmadınız.. Sizin sigorta karşı tarafı ödedidiği için delinmiş zaten siz niye siğortadan yaptırmadınız ki?  Kapı ayarı bozulduysa büyük ihtimal sökmüşler. Sökülmemesini konuşmuş muydunuz?
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '20
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Kasım 30, 2017, 13:21:00 »
Yücel bey geçmiş olsun. İşçilik olarak fotolardan normal gözüküyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Kasım 30, 2017, 14:30:55 »
Bende karşı tarafın sigortası üzerinden faydalandım .Yaptırdığım yer dosya açtırdı  ben ustayla  500 tl ye anlaştım gelen eksper 1000 tl onarım işçilik yazmış . Benim cebimden para çıkmadan işlemi halletmiş olacağım ben ustayı ödedim . Sigortanın bana ödeme yapmasını bekliyorum  10 gün içinde hesaba geçer dediler . Kapı sökülmeden düzgün bir iş çıkmaz dediler mecburen menteşelerden söküp geri takmışlar artık o kadarını sorun etmedim . Dediğiniz gibi boş bir vakitte kaportacıya gösteririm artık

Mesaj Birleştirildi: Kasım 30, 2017, 14:33:31
Teşekkür ederim Mustafa Bey  evet genel olarak başarılı ama yansıma da bakıldığında azda olsa bir iz var . Usta zaten şöyle abi kâğıdı katla sonra geri aç düzelt ne kadar düzeltsen de orada bir çizgi izi olur ona kimse bir şey yapamaz bu olacağının en iyisi dedi