Gönderen Konu: Toyota Corolla Ön Görüş Kamerası Montajı Nasıl Yapılır? - Video'lu  (Okunma sayısı 247 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '15
  • Kan Grubu: A+
  • 215 kere teşekkür edildi
Merhabalar,

Bu videomda Corolla aracıma ön görüş kamerası nasıl takılabileceğini, gerekli video ve elektrik bağlantısının nasıl araç içine alınabileceğini anlatmaktayım.

Buradaki amacım, ön park sensörlerimin göremediği kaldırımları görebilmek ve park etme işlemlerinde görsel destek amaçlı bu uygulamayı gerçekleştirdim.

Ön ızgaralar arasına yerleştirdiğim kameranın video sinyalini, kullanmakta olduğum 10.2” multimedya ekranımın (https://youtu.be/DOgamjrZQfo) video sinyal portuna bağlantısını yaptım.
(Böyle bir ekrana sahip olmayanlar, benzeri uygulamayı monitörlü dikiz aynasıyla yapabilirler)

Ürüne ait link: http://s.aliexpress.com/MviANJNR

Uygulamaya Ait Video: https://youtu.be/aNmoI0LOfmg

Saygılarımla, iyi seyirler.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '14
  • Kilometre: 48000
  • Kan Grubu: ---
  • 8 kere teşekkür edildi
Tebrik ediyorum. Youtube kanalındaki videolarının hepsini izledim. Gerçekten yeteneklisiniz.

Kendi corollama da yapmak isterim ama cesaret edemiyorum 😁

Emre Bey, bu arada ayna modülünüzde sıkıntı var mı? Aracıma (corolla 2014 advance dizel) taktırmak istedim. Birkaç yetkili servisi aradığımda uyumsuzluk yapıyor artık takılmıyor diyorlar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '04
  • Kilometre: 260000
  • 13 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
Elinize sağlık güzel olmuş. Yalnız merak ettiğim bir konu var, geri görüş kamera içindeki mesafe skalasının yukarı -aşağı gibi bir ayarı varmı acaba. Benim avensis aracımda da bu sıkıntıyı yaşıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Tebrik ediyorum. Youtube kanalındaki videolarının hepsini izledim. Gerçekten yeteneklisiniz.

Kendi corollama da yapmak isterim ama cesaret edemiyorum 😁

Emre Bey, bu arada ayna modülünüzde sıkıntı var mı? Aracıma (corolla 2014 advance dizel) taktırmak istedim. Birkaç yetkili servisi aradığımda uyumsuzluk yapıyor artık takılmıyor diyorlar...

Teşekkürler

Sizde yapabilirsiniz:)

Ayna modülünde hiçbir uyumsuzluk veya ölümsüzlük yaşamadım

Mesaj Birleştirildi: Ekim 08, 2017, 20:22:23
Elinize sağlık güzel olmuş. Yalnız merak ettiğim bir konu var, geri görüş kamera içindeki mesafe skalasının yukarı -aşağı gibi bir ayarı varmı acaba. Benim avensis aracımda da bu sıkıntıyı yaşıyorum.

Maalesef böyle bir ayar yok maalesef.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 61000
  • Kan Grubu: 0+
  • 25 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Elinize sağlık güzel olmuş. Geniş açılı kamera ile daha geniş bir alan görme imkanı yakalanabilir miydi acaba.

Sanırım bu kameraları standart teyplere olma ihtimali yok.

Benimde kafamda 360 panoramik görüş kamerası takmak var ama ona da ayrı bir ekran gerekiyor standart ekranlara takılmaz sanırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Maalesef orjinal ekranlarla olmuyor hocam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 39650
  • 64 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
Güzel olmuş elinize sağlık. Bilmediğim için soruyorum yanlış anlamayın lütfen. 10,2 inç ekranınız orijinal fabrika çıkış ekranımı ? yoksa uyumlu bir model mi ( farklı marka ) alıp kendiniz taktınız ? yani orijinal ekranda aux video girişi var mı ?

Etiketler: