Gönderen Konu: küçük bir kaza, büyük bir sorun.  (Okunma sayısı 7511 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '13
  • 102 kere teşekkür etti
  • 63 kere teşekkür edildi
küçük bir kaza, büyük bir sorun.
« : Ekim 06, 2017, 09:49:20 »
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 10 gün kadar önce kardeşim aşağıda resmi olan kendi aracı ile şehir içinde küçük bir kazaya karıştı. Karşı yönden gelen araç gidiş şeridi üzerinden dönüş yapmak isterken bizim araca sol önden çarpıyor.
Fakat aracın görünürde sadece tampon ve farı kırık olmasına rağmen jant üzerinden de darbe aldığı için salıncak da yamulmuş rot kolları da keza zarar görmüş. Nihayetinde aracı kaskonun anlaşmalı yetkili servisine çekici ile götürdük.
Bu esnada tutanak sonucuna göre kazada suçlu olan taraf %100 diğer sürücü bulundu.

Aracımızı servise gerekli evrakları ile teslim ettikten sonra eksperin gelmesi vs. beklendi.
Servis aracın ön far, tampon, salıncak, braketler ve daha ismini hatırlamadığım bir iki ön düzen parçası ile beraber darbe esnasında direksiyon kutusunun da zarar görmüş olacağı düşüncesi ve tamirinin olmaması gerekçesi ile, direksiyon kutusunun değişmesi gerektiğini belirtti.
Bu durumda sadece hasarlı parçaların toplam tutarının 33.000 TL küsür, olduğunu bildirmiştir.
Eksper bu değişimleri kabul etmeyip, bu parçalar içinden direksiyon kutusu, tampon ve jantın servis dışındaki tamir firmalarına gönderilip tamir edilmesi suretiyle onarıma onay vermiştir.
Servis parça, onarımının uygun olmadığı gerekçesi ile sadece müşteri onayına istinaden parçaları onarıma göndermesi sebebiyle durumu bize bildiriyor.
Bende kesinlikle parça onarımını istemediğimi, kasko firmasının anlaşmalı servisine aracımı çektirdiğim için servisin değişmesi gerekli dediği parçaların tamamının yenisi ile değiştirilmesini istediğimi belirttim.
Bu durumu kasko MH ile görüştüğümde, servis sizin itirazınızı maille ekspere bildirdikten sonra eksper bu konu ile alakalı bize bir rapor vermesi gerekiyor, o raporu bekleyeceğiz diyip topu ekspere atıyor.

Kusura bakmayın biraz uzun oldu ama mümkün olduğunca kısaltmaya çalıştım.

Şimdi sizden ricam, bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan önerilerinizi bekliyorum. Kime nasıl bir baskı yapmam durumu benim lehime daha uygun hale getirir.
Her ne kadar öncesinde hiç hasarı olmayan aracımıza 33 bin TL lik tramer kaydı görünmesi hoş olmayacak, fakat tamir sonrası güvenliği azalmış bir araca binmek, yada satıp başkalarına sebep olmak da istemiyorum. Özelliklede bu kazada hiç kusurumuz olmadığı halde.

teşekkürler.
2006 Corolla HB Sol
2013 Civic FB7 Premium

Toyota Club Türkiye

küçük bir kaza, büyük bir sorun.
« : Ekim 06, 2017, 09:49:20 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: küçük bir kaza, büyük bir sorun.
« Yanıtla #1 : Ekim 06, 2017, 09:57:38 »
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 10 gün kadar önce kardeşim şehir içinde küçük bir kazaya karıştı. Karşı yönden gelen araç gidiş şeridi üzerinden dönüş yapmak isterken bizim araca sol önden çarpıyor.
Fakat aracın görünürde sadece tampon ve farı kırık olmasına rağmen jant üzerinden de darbe aldığı için salıncak da yamulmuş rot kolları da keza zarar görmüş. Nihayetinde aracı kaskonun anlaşmalı yetkili servisine çekici ile götürdük.
Bu esnada tutanak sonucuna göre kazada suçlu olan taraf %100 diğer sürücü bulundu.

Aracımızı servise gerekli evrakları ile teslim ettikten sonra eksperin gelmesi vs. beklendi.
Servis aracın ön far, tampon, salıncak, braketler ve daha ismini hatırlamadığım bir iki ön düzen parçası ile beraber darbe esnasında direksiyon kutusunun da zarar görmüş olacağı düşüncesi ve tamirinin olmaması gerekçesi ile, direksiyon kutusunun değişmesi gerektiğini belirtti.
Bu durumda sadece hasarlı parçaların toplam tutarının 33.000 TL küsür, olduğunu bildirmiştir.
Eksper bu değişimleri kabul etmeyip, bu parçalar içinden direksiyon kutusu, tampon ve jantın servis dışındaki tamir firmalarına gönderilip tamir edilmesi suretiyle onarıma onay vermiştir.
Servis parça, onarımının uygun olmadığı gerekçesi ile sadece müşteri onayına istinaden parçaları onarıma göndermesi sebebiyle durumu bize bildiriyor.
Bende kesinlikle parça onarımını istemediğimi, kasko firmasının anlaşmalı servisine aracımı çektirdiğim için servisin değişmesi gerekli dediği parçaların tamamının yenisi ile değiştirilmesini istediğimi belirttim.
Bu durumu kasko MH ile görüştüğümde, servis sizin itirazınızı maille ekspere bildirdikten sonra eksper bu konu ile alakalı bize bir rapor vermesi gerekiyor, o raporu bekleyeceğiz diyip topu ekspere atıyor.

Şimdi sizden ricam, bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan önerilerinizi bekliyorum. Kime nasıl bir baskı yapmam durumu benim lehime daha uygun hale getirir.
Her ne kadar öncesinde hiç hasarı olmayan aracımıza 33 bin TL lik tramer kaydı görünmesi hoş olmayacak, fakat tamir sonrası güvenliği azalmış bir araca binmek, yada satıp başkalarına sebep olmak da istemiyorum. Özelliklede bu kazada hiç kusurumuz olmadığı halde.

teşekkürler.

Çok geçmiş olsun, sizin aracın da resmini atabilir misiniz merak ettim açıkçası.
33bin tl çıkıyorsa masraf, perte ayırtın derim. Yarın öbür gün 33bin tl hasarlı aracı satarken de hem çok zorlanırsınız, hem de çok fiyat düşer. Zaten aracın kasko fiyatı 40-45 bin tl değil mi? 33bin tl lik işleme nasıl onay veriliyor? Daha bilgili forumdaşlar da gördüklerinde cevap yazacaklardır bu konu hakkında. Şahsi fikrim 2. el fiyatının bir miktar düşüğü de olsa nakit almanızdır.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 06, 2017, 09:59:43 »
Bastırın Perte  ayrılsın.Zaten o rakama döner dolaşır pert ederler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 102 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ekim 06, 2017, 10:38:45 »
Çok geçmiş olsun, sizin aracın da resmini atabilir misiniz merak ettim açıkçası.
33bin tl çıkıyorsa masraf, perte ayırtın derim. Yarın öbür gün 33bin tl hasarlı aracı satarken de hem çok zorlanırsınız, hem de çok fiyat düşer. Zaten aracın kasko fiyatı 40-45 bin tl değil mi? 33bin tl lik işleme nasıl onay veriliyor? Daha bilgili forumdaşlar da gördüklerinde cevap yazacaklardır bu konu hakkında. Şahsi fikrim 2. el fiyatının bir miktar düşüğü de olsa nakit almanızdır.

Mutlu bey Teşekkür ederim, bizim aracımız yukarıda resmi görünen beyaz araç, yani kaza benim profilimdeki araç ile yapılmadı, zaten benim aracımın değeri 33 bin TL civarı :)
 hasarı ise göründüğü gibi dışardan sadece far ve tampon kırık görünüyor, kaporta hasarı hiç yok. Yukardaki resim belki sizde görünmüyor diye Başka bir resim daha eklemeye çalışıyorum.
İnanın bu aracı bu kadarcık hasar ile perte ayırtmaya gönlüm razı gelmiyor. Ama hiç kusurumuz olmadığı halde mağdur olmakda istemeyiz tabiiki.
2006 Corolla HB Sol
2013 Civic FB7 Premium

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 06, 2017, 11:16:29 »
tramer kayıtlarında 33.000 tl,sanki araba parçalanmış da yeniden toplanmış gibi bir izlenim doğuruyor.geçmiş olsun.bakıldığında ve söylendiği gibi hiç bir şey dışarıdan göründüğü gibi değil..kısaca artık bu araca veda edin,nakit miktarını arttırmanın yolunu arayın gerekirse hukuk yoluna başvuracağım diyerek.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 102 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ekim 06, 2017, 11:27:07 »
tramer kayıtlarında 33.000 tl,sanki araba parçalanmış da yeniden toplanmış gibi bir izlenim doğuruyor.geçmiş olsun.bakıldığında ve söylendiği gibi hiç bir şey dışarıdan göründüğü gibi değil..kısaca artık bu araca veda edin,nakit miktarını arttırmanın yolunu arayın gerekirse hukuk yoluna başvuracağım diyerek.
Benim anladığım kadarıyla bizim talebimize göre parça değişimi 33 bin TL parça maliyeti birde üzerine işçilik girince ortalama araç bedelinin %40 ını rahat geçeceği için aracı perte ayıracaklar gibi görünüyor, ama şu an bu kasko firması suçu servislerin fırsatçı olduklarını söyleyip, hakem olarak  topu ekspere atıyor.
2006 Corolla HB Sol
2013 Civic FB7 Premium

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ekim 06, 2017, 14:31:08 »
Servisler zaten fırsatçı.Bu araç çok ucuz maliyetlere onarılabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 216 kere teşekkür etti
  • 270 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 06, 2017, 14:44:49 »
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 10 gün kadar önce kardeşim aşağıda resmi olan kendi aracı ile şehir içinde küçük bir kazaya karıştı. Karşı yönden gelen araç gidiş şeridi üzerinden dönüş yapmak isterken bizim araca sol önden çarpıyor.

teşekkürler.

Değişecek parça listesini başka yetkili servislere de sordurun. Bakalım gerçekten o kadar paralara çıkacak mı? Direksiyon kutusu zarar görmüş olabilir diye bir olay yok. Ya bozuktur, yada sağlamdır. Adı yetkili servis olan bir işletme bu kadar basit bir açıklama ile tamir-değişim yapamaz. Çok karmaşık elektronik veya mekanik kaç parça değişimi bu paralar tutar onu da çözemedim. Far pahalı olsa gerek ama yine de araştırınız.
  Oldu da değişimleri onayladınız; Çıkan parçaları aynen isteyin. Belli parçalar aynen sağlam çıkarılıp size gösterilmeden çıkma olarak satışa gidiyor. Yarın bir gün sorunca da hurdaya verdik derler yada alakasız aracın berbat haldeki parçasını gösterip ikna ederler. Ben bu zamana kadar nelere şahit oldum. Mümkünse bütün süreci takip edin. En son işlemler bitince gereken evrakları da alıp; karşı (kusurlu) tarafın sigorta şirketinden değer kaybı parasını alın. (Muhtemelen basit ve kısa bir mahkeme süreciyle sonuçlanır.) Bu sayede aracınızı ikinci el sattığınızda zararınız olsa dahi az olacaktır.

*Sahtekarlık veya dolandırıcılık kötülüğünden uzak kaldığımıza emin olsak da; kazadır olur, kısmet diyip içimize su serpmeyi bile unutturdu bize para göz sistem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 102 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ekim 06, 2017, 16:02:17 »
  Değişecek parça listesini başka yetkili servislere de sordurun. Bakalım gerçekten o kadar paralara çıkacak mı? Direksiyon kutusu zarar görmüş olabilir diye bir olay yok. Ya bozuktur, yada sağlamdır. Adı yetkili servis olan bir işletme bu kadar basit bir açıklama ile tamir-değişim yapamaz. Çok karmaşık elektronik veya mekanik kaç parça değişimi bu paralar tutar onu da çözemedim. Far pahalı olsa gerek ama yine de araştırınız.
  Oldu da değişimleri onayladınız; Çıkan parçaları aynen isteyin. Belli parçalar aynen sağlam çıkarılıp size gösterilmeden çıkma olarak satışa gidiyor. Yarın bir gün sorunca da hurdaya verdik derler yada alakasız aracın berbat haldeki parçasını gösterip ikna ederler. Ben bu zamana kadar nelere şahit oldum. Mümkünse bütün süreci takip edin. En son işlemler bitince gereken evrakları da alıp; karşı (kusurlu) tarafın sigorta şirketinden değer kaybı parasını alın. (Muhtemelen basit ve kısa bir mahkeme süreciyle sonuçlanır.) Bu sayede aracınızı ikinci el sattığınızda zararınız olsa dahi az olacaktır.

*Sahtekarlık veya dolandırıcılık kötülüğünden uzak kaldığımıza emin olsak da; kazadır olur, kısmet diyip içimize su serpmeyi bile unutturdu bize para göz sistem.

Mahmut bey,
Servis, bmw nin bize verdiği bültene göre, araç jant salıncak veya aks grubundan darbe alması durumunda kayıtsız olarak direksiyon kutusunun da değişimi yapılması gerektiğine dair bilgi veriyor diyor. Hatta yazılı bu bülteni servis benimle de paylaştı.
Ayrıca servis direksiyon kutusunun kapalı kutu olduğu için açma tamir etme veya kontrol etme gibi bir imkanımız yok diyor.
Sadece direksiyon kutsunun maliyeti 10 bin TL. Far 6 bin TL, tampon 3500 tl civarı, belkide diğer arkadaşların dediği gibi direksiyon kutusunda bir sorun yoktur. Ama ya ilk aşamada sorunsuz gibi görünen direksiyon 6 ay sonra sıkıntı çıkarırsa bu tamamen maddi olarak benim sorunum olacak. Yada Allah korusun yolda giderken bir problem olursa belkide maddiyattan daha büyük sorunlar açabilir başımıza.
Emin olun ben değil çıkan parçaları, kazada hiç suçumuz olmamasına rağmen aracımızın tramerine işlenecek 33 bin tl lik hasar kaydından bile geçtim, yeterki aracı ileride bana sorun yaratmayacak şekilde bana teslim etsinler diyorum. Bu sebepten hiç bir parçanın onarımına okey demek istemiyorum.

Yukarda fazla uzun olmasın diye belirtmedim, 2014 yılında önceki aracımızda yine kaskomuz varken bir kaza yaşamıştık, bu kazada aracın tampon ve far ayakları kırılmıştı, eksper gelip tampon tamam ama far ayağında daha önceden onarım olduğu için kasko bu bu farın hasarını karşılamaz deyip, farları kendi cebimizden ödemek sorunda kalmıştık.
Şimdi aynı kasko aracın üzerinde hasar gören parçayı onarıma göndermek için ayak diretmesi insanın canını sıkıyor.
Yani bugün ben bu parçaların onarın dersem yarın benzer bi kazada aynı parçada oluşacak hasara karşın, kasko bu parçalar daha önceden tamir gördüğü için kloza dahil değildir diyecek.
2006 Corolla HB Sol
2013 Civic FB7 Premium

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ekim 06, 2017, 16:13:05 »
İş değişti biraz.Araç BMW olunca onarım maliyeti baya yüksek olur serviste.Aracın kasko değeri de yüksektir büyük ihtimal 33.000 tl bile bu durumda pert ettirmez.Bence serviste güzelce yapılsın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 102 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Ekim 06, 2017, 16:25:48 »
İş değişti biraz.Araç BMW olunca onarım maliyeti baya yüksek olur serviste.Aracın kasko değeri de yüksektir büyük ihtimal 33.000 tl bile bu durumda pert ettirmez.Bence serviste güzelce yapılsın.

Doğru hakan bey, sözkonusu araç profilimdeki benim aracım değil, Yukarda resimlerini ekledim ama herhalde resimler görünmüyor.
Araç kardeşimin aracı Bmw,
Hakikatten parça fiyatlarında çok insafsız rakamlar çıkarıyorlar, tek far 6 bin TL nedir yahu.
Bütün parçaları değişecekse serviste yapılsın bencede. ama eksper öyle demiyor.
2006 Corolla HB Sol
2013 Civic FB7 Premium

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ekim 06, 2017, 16:49:41 »
Eksper insafa gelir inşallah.Hemen sertleşmeyin,sabırlı hareket edin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 102 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ekim 06, 2017, 17:57:25 »
Eksper insafa gelir inşallah.Hemen sertleşmeyin,sabırlı hareket edin.
şu ana kadar ne eksper tarafına ne sigorta tarafına karşı didişme anlamında sabırlı rica minnet usulü konuşmaya çalışıyorum.
Dün firma ile görüştüğümde onarım değil parçaların değişimini istediğiniz için eksper bu yönde bir rapor hazırlayıp bize göndermesi gerek diyor. eğer değiştirin derse biz değiştiririz diyor.
Şİmdi eksper tarafı ile görüştüm, sizin parça tamirine onay vermediğinizi biz kaskoya bildireceğiz kararı onlar verecek diyor.
Topu birbirlerine atıyorlar sanki. Bu durumda ne kadar daha sabırlı olunur bilemiyorum artık.
2006 Corolla HB Sol
2013 Civic FB7 Premium

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ekim 06, 2017, 18:10:21 »
Buradan görünen şey şu..

Far, Tampon, yamukluk varsa salıncak veya rot kolu, belki teker poryası.

Direksiyon kutusunun veya Z rotlarının hasar gördüğünü düşünmüyorum.

Bu aracı perte çıkarmak isteyenler kendilerine almak için olabilir.

Bu sebeple, araçlarınızı kendi markasının bayisinde kaskolamaya özen göstermelisiniz. Bir çok konuda karşınızda muhatabınız olacaktır.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ekim 06, 2017, 18:15:28 »
Ben bu aracı karşı araç sanıp corolla ile kaza yaptınız sanmıştım. O zaman bu fiyatlar normal. İsterseniz direksiyonu dışarda yaptırın. Hatta imkan varsa bmw den anlayan iyi bir özel servise götürüp orada orjinal parçalarla yaptırın.

Değer kaybı davasını kesinlikle açın Mahmut beyin dediği gibi.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 216 kere teşekkür etti
  • 270 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ekim 06, 2017, 21:23:36 »
Mahmut bey,
Servis, bmw nin bize verdiği bültene göre, araç jant salıncak veya aks grubundan darbe alması durumunda kayıtsız olarak direksiyon kutusunun da değişimi yapılması gerektiğine dair bilgi veriyor diyor. Hatta yazılı bu bülteni servis benimle de paylaştı. ........

Elbette direksiyon kutusunu tamir etmeyin, ettirmeyin. İçiniz rahat etsin ve siz parçaları yenilettirin. Öyle tamir falan kabul etmeyin.
*Yanlış bilmiyorsam: Belli model veya yaş aralığında olan araçlar için, kanuna göre birebir orijinal parça değişimi yapılacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 52000
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ekim 06, 2017, 23:55:42 »
Araç kaskosu yaptırırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini bir kez daha görüyoruz. Geçmiş olsun umarım tez zamanda sorununuz hal olur.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 102 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Ekim 13, 2017, 13:59:44 »
Herkese teşekkürler.
Kasko ile yaptığımız yazışma ve görüşmeler neticesinde, direksiyon kutusu ve diğer ön düzen aksamlarının yenisi ile değişimini kabul ettiler.
Bmw deki hasar danışmanı yetkili arkadaşın dediğine göre hasarlı araçların direksiyon kutusu sorunu ile sonucu çok uzun süren hasarlı araçlar, hatta mahkemelik olanlar bile olduğunu, bizimkinin çok kısa bir süreçde sigorta tarafından kabul edildiğini belirtti.
2006 Corolla HB Sol
2013 Civic FB7 Premium

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Ekim 13, 2017, 14:29:14 »
Herkese teşekkürler.
Kasko ile yaptığımız yazışma ve görüşmeler neticesinde, direksiyon kutusu ve diğer ön düzen aksamlarının yenisi ile değişimini kabul ettiler.
Bmw deki hasar danışmanı yetkili arkadaşın dediğine göre hasarlı araçların direksiyon kutusu sorunu ile sonucu çok uzun süren hasarlı araçlar, hatta mahkemelik olanlar bile olduğunu, bizimkinin çok kısa bir süreçde sigorta tarafından kabul edildiğini belirtti.
Adınıza sevindim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ekim 13, 2017, 14:40:57 »
mahkemelik olmadan halledildiğine sevindim.artık başarı sizde mi serviste mi kasko şirketinde mi yoksa eksperde mi?yaklaşımı olumlu olduğu için kasko şirketi hangisi?tercih nedeni olabilir.
Tokay Ceritoğlu