Güncel Araç Satış Rakamları

Gönderen Konu: Güncel Araç Satış Rakamları  (Okunma sayısı 1918 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: C-HR
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 25000
  • Kan Grubu: ---
  • 21 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
Ynt: Güncel Araç Satış Rakamları
« Yanıtla #20 : Ağustos 11, 2018, 13:34:34 »
hocam guvenlik paketi standart diyorsunuz safety sense diye guvenlik paketi cikardi toyota ve her modelinede (life,active,touch) koymuyor. sizi anliyorum markayi cok seviyorsunuz ama koru korune bu kadar savunulmaz. bende toyota kullanicisiyim ama gercekleri konusmak gerekiyor. alman arabalarindaki incik boncuk opsiyon ve konfor japon arabalarindan daha fazla.

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 11, 2018, 07:00:33
guzel kardesim fiyatindan bahsetmiyorum donanimdan bahsediyorum.  polo ve golf donanım olarak da toyota ve honda'dan  çok eksik diye yazmis arkadas. ya bi kere toyotada paranla bile donanim satin alamiyorsun cunku yok. oteki taraftan golf 184 binlira demissin tabi simdi kur yine sahlandi herhalde 200bin olmustur. adam donanimli arabayi ucuza verecek degil ya toyota bu yuzden ucuz donanimi fazla yok.

corolla ve civic de olmayıp polo ve golf'de olan ekstra özellikleri yazarsanız biz de aydınlanırız. hava yastığı bile opsiyonel vw grubunda. fazla

donanımı yok o kesin de diyelim ki fazla 50 bin tl'lik donanım neymiş biz de bilelim.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ağustos 11, 2018, 13:34:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 51000
  • Kan Grubu: 0-
  • 255 kere teşekkür etti
  • 807 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ağustos 12, 2018, 06:47:08 »
fiyatlarini nasil ogrendiyseniz ozelliklerinide ogrenebilirsiniz ayni yerde yaziyor bir karsilastirma yapin derim. 50bin fark demissiniz araclar ne kadar donanimli olarak ulkeye giris yaparsa bos olan arac ile aradaki fark iyice aciliyor. nedeni ise aracin giris fiyati artiyor tabi dogal olarak ustune eklenen otv ve cikan fiyatin hepsine birde kdv eklenince o 50binlik fark oluyor. bencede bir golf 180 kusurbin tl etmemeli ama zaten ulkemizde hangi araba parasini hakediyor ki? marka fanatikligi yapmaya gerek yok vag grubu araclari istediginiz gibi kisisellestirebilirsiniz toyota ve honda marka araclarda bu yok en buyuk farkda bence bu.
sunuda eklemek istiyorum cuma gunu bir arkadas toyota bayisine gitmis 1.6 life modeli icin bayideki satis temsilcisi suan satislarimiz yoktur pazartesi gununden itibaren yeni fiyatlar uzerinden baslayacaktir denilmis. yani fiyatlar iyice artacak...
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '15
  • Kan Grubu: A+
  • 58 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ağustos 12, 2018, 07:04:51 »
hocam guvenlik paketi standart diyorsunuz safety sense diye guvenlik paketi cikardi toyota ve her modelinede (life,active,touch) koymuyor. sizi anliyorum markayi cok seviyorsunuz ama koru korune bu kadar savunulmaz. bende toyota kullanicisiyim ama gercekleri konusmak gerekiyor. alman arabalarindaki incik boncuk opsiyon ve konfor japon arabalarindan daha fazla.

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 11, 2018, 07:00:33
guzel kardesim fiyatindan bahsetmiyorum donanimdan bahsediyorum.  polo ve golf donanım olarak da toyota ve honda'dan  çok eksik diye yazmis arkadas. ya bi kere toyotada paranla bile donanim satin alamiyorsun cunku yok. oteki taraftan golf 184 binlira demissin tabi simdi kur yine sahlandi herhalde 200bin olmustur. adam donanimli arabayi ucuza verecek degil ya toyota bu yuzden ucuz donanimi fazla yok.

Bakın burada bunları söyleyen sizsiniz.
1- Toyota’da paranla hangi donanımı satın alamıyorsun ?
2-Donanımlı aracı ucuza verecek değil demişsin Toyota’da bu yüzden ucuz demişsin yani aradaki 50 bin ₺ fark donanımdan kaynaklanıyor demişsin. Ben baktım göremedim
Higline golf ile premium Corolla arasında ne gibi farklar var  :)
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '16
  • Kilometre: 10000
  • Kan Grubu: B+
  • 6 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ağustos 12, 2018, 08:37:11 »
Japon araçları aynı fiyata daha donanımlı araç satar. Ayrıca güvenlik donanımı standarttır. Avrupa araçlarında güvenlik donanımı fiyat arttıkça artar. Ayrıca ekonomik sorunlari göze alırsanız masraf çıkarma ihtimali (sorun çıkarma ihtimali değil) daha yuksek olan otomobilden uzak durmak iyidir. Japon candır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 255 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Ağustos 13, 2018, 04:37:22 »
Bakın burada bunları söyleyen sizsiniz.
1- Toyota’da paranla hangi donanımı satın alamıyorsun ?
2-Donanımlı aracı ucuza verecek değil demişsin Toyota’da bu yüzden ucuz demişsin yani aradaki 50 bin ₺ fark donanımdan kaynaklanıyor demişsin. Ben baktım göremedim
Higline golf ile premium Corolla arasında ne gibi farklar var  :)

paranla bile donanim satin alamiyorsun derken firmanin size sundugu standart paketin disinda  araca ekstra birsey ekletemiyorsun bunu demek istedim. ornegin vag grubu bir araclarda sanroof veya deri nubuk koltuk ekletebiliyorsun yada jantlarini degistirebiliyorsun gibi. suanda paketin ismi aklima gelmiyor ama tampon ve marspiyellerini bile degistirebiliyorsun.

mustafa demek ki duzgun bakmamissin aradi farki gorebilmek icin. tekrar anlatayim orta paket bir vag grubu arac aldiginda firmanin sundugu aksesuarlari ekletince aracin ulkeye giris fiyati artiyor ve dogal olarak otv side fazla oluyor otvli fiyatin ustune birde 18 kdv binince o aradaki ucurum meydana cikiyor. sana veya bir baskasina gore o fark verilir veya verilemez tartisilir o ayri mesele. vag grubu araclardaki donanim firmanin sundugu ekstralar toyotadan ve hondadan fazla ama honda herzaman 1 adim onde cunku fitek motor :)

Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '15
  • Kan Grubu: A+
  • 58 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Ağustos 15, 2018, 13:35:58 »
Söylediklerinizin hiçbirine katılmamakla beraber kendi söylediklerinize kendiniz inanmıyorsunuz anladığım kadarıyla.
Sunroof her araçta opsiyondur.
Güvenliği ön plana çıkarma düşüncesiyle üretilen araçlarda sunroof seçenek olarak sunulmaz CHR gibi Corolla gibi.
Bu mazda da geçerli. Cx5 hariç sunroof vermiyorlar diye biliyorum ve satış danışmanlarıyla görüştüğünüzde Mazda güvenlik ön planda olan bir marka olduğu için bunu seçenek olarak bile sunmuyor size.

Diğer söylediklerinizin hepsi artık bütün araç gruplarında var. Fiat fiorino dahi baksanız koltuk ısıtma seçenekleri mevcut.

Paranla donanım satın almana gerek yok olması gerekenlerin hepsi var Japon araçlarda.

VW grubu araçlar bence toyotadaki teknoloji kıvamına önce bir gelsinler sonra konuşalım bu konuları.
Toyotanın teknolojisi ne noktada dersen Lexus araçlarını bir inceleyin derim.
Golf Passat parasına Lexus almanızı tavsiye ederim  :)
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 255 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Ağustos 19, 2018, 07:02:30 »
yanlis anlamissin o yuzden hala bana gore anlamsiz sekilde sirf muhalefet olsun diye yaziyorsun. katilmaya bilirsin ama gercekler bunlar guzel kardesim guvenlik falan hikaye arac maliyetini dusurmek icin eklemiyorlar bir cok ozelligini kirpiyorlar turkiyeye gelen araclarin. sebebini de soyledim aracin ulkeye giris fiyati artiyor buna bagli olarak otv ve otvli fiyani birde kdv eklenince baya tuzluya geliyor. hala daha anlamamakta israr ediyorsan daha ne diyim..
her aracta sanroof opsiyon diyorsun turkiyedeki corolla da sanroof opsiyon mu git bayiye deki ben sifir corolla alacam sanroof ekletmek istiyorum bakalim ne diyecekler? yada 1.6 life araca safety sense ekletmek istiyorum guvenlik amacli bakalim ne cevap alacaksin? madem ki toyota corolla icin guvenlik on planda niye katar ve suudi arabistanda satilan corolla da sanroof var?
 fiorinoda bile koltuk isitma secenegi olabilir ama koltuk isitmali model ile o ozelligi olmayan fiorino ayni paraya mi satiliyor? yapmayin ya bu kadar da koru korune fanatiklik olmaz tamam guzel saglam araba ama yorum yaparken objektif olun ama bunu bile beceremiyorsunuz kargaya yavrusu sahin gelirmis o hesaptan corollayi ettiniz d sinifi arac..
lexus aracinin birkac modeline binmis biri olarak soyluyorum kimi modelinde cift sanroof var simdi senin demene gore toyotanin son teknoloji urunu aracinda guvenlik zaafiyeti mi olmus oluyor?
bunlari yazdim ama eminim yine bana katilmamakla beraber anlayamacaksin cunku kafanizda yer etmis bi kere o yuzden kazasiz belasiz urusler olsun ne diyim.
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: C-HR
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 25000
  • Kan Grubu: ---
  • 21 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Ağustos 19, 2018, 13:00:41 »
yanlis anlamissin o yuzden hala bana gore anlamsiz sekilde sirf muhalefet olsun diye yaziyorsun. katilmaya bilirsin ama gercekler bunlar guzel kardesim guvenlik falan hikaye arac maliyetini dusurmek icin eklemiyorlar bir cok ozelligini kirpiyorlar turkiyeye gelen araclarin. sebebini de soyledim aracin ulkeye giris fiyati artiyor buna bagli olarak otv ve otvli fiyani birde kdv eklenince baya tuzluya geliyor. hala daha anlamamakta israr ediyorsan daha ne diyim..
her aracta sanroof opsiyon diyorsun turkiyedeki corolla da sanroof opsiyon mu git bayiye deki ben sifir corolla alacam sanroof ekletmek istiyorum bakalim ne diyecekler? yada 1.6 life araca safety sense ekletmek istiyorum guvenlik amacli bakalim ne cevap alacaksin? madem ki toyota corolla icin guvenlik on planda niye katar ve suudi arabistanda satilan corolla da sanroof var?
 fiorinoda bile koltuk isitma secenegi olabilir ama koltuk isitmali model ile o ozelligi olmayan fiorino ayni paraya mi satiliyor? yapmayin ya bu kadar da koru korune fanatiklik olmaz tamam guzel saglam araba ama yorum yaparken objektif olun ama bunu bile beceremiyorsunuz kargaya yavrusu sahin gelirmis o hesaptan corollayi ettiniz d sinifi arac..
lexus aracinin birkac modeline binmis biri olarak soyluyorum kimi modelinde cift sanroof var simdi senin demene gore toyotanin son teknoloji urunu aracinda guvenlik zaafiyeti mi olmus oluyor?
bunlari yazdim ama eminim yine bana katilmamakla beraber anlayamacaksin cunku kafanizda yer etmis bi kere o yuzden kazasiz belasiz urusler olsun ne diyim.
hava yastığını bile opsiyonel sunan yani parana göre güvenlik sunan vw grubu ile tüm modellerinde güvenlik standart olan japon araçlarını

kıyaslayıp vw grubu daha donanımlı demek hiç doğru değil. kaldı ki güvenliğin tüm paketlerde standart olması bir etik meselesidir. japonlar bu etiği aşmış

ama maalesef almanlar sınıfta kalmıştır.

Etiketler: