Gönderen Konu: Güncel Araç Satış Rakamları  (Okunma sayısı 4326 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: C-HR
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 25000
  • Kan Grubu: ---
  • 33 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
Ynt: Güncel Araç Satış Rakamları
« Yanıtla #20 : Ağustos 11, 2018, 13:34:34 »
hocam guvenlik paketi standart diyorsunuz safety sense diye guvenlik paketi cikardi toyota ve her modelinede (life,active,touch) koymuyor. sizi anliyorum markayi cok seviyorsunuz ama koru korune bu kadar savunulmaz. bende toyota kullanicisiyim ama gercekleri konusmak gerekiyor. alman arabalarindaki incik boncuk opsiyon ve konfor japon arabalarindan daha fazla.

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 11, 2018, 07:00:33
guzel kardesim fiyatindan bahsetmiyorum donanimdan bahsediyorum.  polo ve golf donanım olarak da toyota ve honda'dan  çok eksik diye yazmis arkadas. ya bi kere toyotada paranla bile donanim satin alamiyorsun cunku yok. oteki taraftan golf 184 binlira demissin tabi simdi kur yine sahlandi herhalde 200bin olmustur. adam donanimli arabayi ucuza verecek degil ya toyota bu yuzden ucuz donanimi fazla yok.

corolla ve civic de olmayıp polo ve golf'de olan ekstra özellikleri yazarsanız biz de aydınlanırız. hava yastığı bile opsiyonel vw grubunda. fazla

donanımı yok o kesin de diyelim ki fazla 50 bin tl'lik donanım neymiş biz de bilelim.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ağustos 11, 2018, 13:34:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 51000
  • Kan Grubu: 0-
  • 258 kere teşekkür etti
  • 817 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ağustos 12, 2018, 06:47:08 »
fiyatlarini nasil ogrendiyseniz ozelliklerinide ogrenebilirsiniz ayni yerde yaziyor bir karsilastirma yapin derim. 50bin fark demissiniz araclar ne kadar donanimli olarak ulkeye giris yaparsa bos olan arac ile aradaki fark iyice aciliyor. nedeni ise aracin giris fiyati artiyor tabi dogal olarak ustune eklenen otv ve cikan fiyatin hepsine birde kdv eklenince o 50binlik fark oluyor. bencede bir golf 180 kusurbin tl etmemeli ama zaten ulkemizde hangi araba parasini hakediyor ki? marka fanatikligi yapmaya gerek yok vag grubu araclari istediginiz gibi kisisellestirebilirsiniz toyota ve honda marka araclarda bu yok en buyuk farkda bence bu.
sunuda eklemek istiyorum cuma gunu bir arkadas toyota bayisine gitmis 1.6 life modeli icin bayideki satis temsilcisi suan satislarimiz yoktur pazartesi gununden itibaren yeni fiyatlar uzerinden baslayacaktir denilmis. yani fiyatlar iyice artacak...
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '15
  • Kan Grubu: A+
  • 58 kere teşekkür etti
  • 79 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ağustos 12, 2018, 07:04:51 »
hocam guvenlik paketi standart diyorsunuz safety sense diye guvenlik paketi cikardi toyota ve her modelinede (life,active,touch) koymuyor. sizi anliyorum markayi cok seviyorsunuz ama koru korune bu kadar savunulmaz. bende toyota kullanicisiyim ama gercekleri konusmak gerekiyor. alman arabalarindaki incik boncuk opsiyon ve konfor japon arabalarindan daha fazla.

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 11, 2018, 07:00:33
guzel kardesim fiyatindan bahsetmiyorum donanimdan bahsediyorum.  polo ve golf donanım olarak da toyota ve honda'dan  çok eksik diye yazmis arkadas. ya bi kere toyotada paranla bile donanim satin alamiyorsun cunku yok. oteki taraftan golf 184 binlira demissin tabi simdi kur yine sahlandi herhalde 200bin olmustur. adam donanimli arabayi ucuza verecek degil ya toyota bu yuzden ucuz donanimi fazla yok.

Bakın burada bunları söyleyen sizsiniz.
1- Toyota’da paranla hangi donanımı satın alamıyorsun ?
2-Donanımlı aracı ucuza verecek değil demişsin Toyota’da bu yüzden ucuz demişsin yani aradaki 50 bin ₺ fark donanımdan kaynaklanıyor demişsin. Ben baktım göremedim
Higline golf ile premium Corolla arasında ne gibi farklar var  :)
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '16
  • Kilometre: 10000
  • Kan Grubu: B+
  • 6 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ağustos 12, 2018, 08:37:11 »
Japon araçları aynı fiyata daha donanımlı araç satar. Ayrıca güvenlik donanımı standarttır. Avrupa araçlarında güvenlik donanımı fiyat arttıkça artar. Ayrıca ekonomik sorunlari göze alırsanız masraf çıkarma ihtimali (sorun çıkarma ihtimali değil) daha yuksek olan otomobilden uzak durmak iyidir. Japon candır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 258 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Ağustos 13, 2018, 04:37:22 »
Bakın burada bunları söyleyen sizsiniz.
1- Toyota’da paranla hangi donanımı satın alamıyorsun ?
2-Donanımlı aracı ucuza verecek değil demişsin Toyota’da bu yüzden ucuz demişsin yani aradaki 50 bin ₺ fark donanımdan kaynaklanıyor demişsin. Ben baktım göremedim
Higline golf ile premium Corolla arasında ne gibi farklar var  :)

paranla bile donanim satin alamiyorsun derken firmanin size sundugu standart paketin disinda  araca ekstra birsey ekletemiyorsun bunu demek istedim. ornegin vag grubu bir araclarda sanroof veya deri nubuk koltuk ekletebiliyorsun yada jantlarini degistirebiliyorsun gibi. suanda paketin ismi aklima gelmiyor ama tampon ve marspiyellerini bile degistirebiliyorsun.

mustafa demek ki duzgun bakmamissin aradi farki gorebilmek icin. tekrar anlatayim orta paket bir vag grubu arac aldiginda firmanin sundugu aksesuarlari ekletince aracin ulkeye giris fiyati artiyor ve dogal olarak otv side fazla oluyor otvli fiyatin ustune birde 18 kdv binince o aradaki ucurum meydana cikiyor. sana veya bir baskasina gore o fark verilir veya verilemez tartisilir o ayri mesele. vag grubu araclardaki donanim firmanin sundugu ekstralar toyotadan ve hondadan fazla ama honda herzaman 1 adim onde cunku fitek motor :)

Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '15
  • 58 kere teşekkür etti
  • 79 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Ağustos 15, 2018, 13:35:58 »
Söylediklerinizin hiçbirine katılmamakla beraber kendi söylediklerinize kendiniz inanmıyorsunuz anladığım kadarıyla.
Sunroof her araçta opsiyondur.
Güvenliği ön plana çıkarma düşüncesiyle üretilen araçlarda sunroof seçenek olarak sunulmaz CHR gibi Corolla gibi.
Bu mazda da geçerli. Cx5 hariç sunroof vermiyorlar diye biliyorum ve satış danışmanlarıyla görüştüğünüzde Mazda güvenlik ön planda olan bir marka olduğu için bunu seçenek olarak bile sunmuyor size.

Diğer söylediklerinizin hepsi artık bütün araç gruplarında var. Fiat fiorino dahi baksanız koltuk ısıtma seçenekleri mevcut.

Paranla donanım satın almana gerek yok olması gerekenlerin hepsi var Japon araçlarda.

VW grubu araçlar bence toyotadaki teknoloji kıvamına önce bir gelsinler sonra konuşalım bu konuları.
Toyotanın teknolojisi ne noktada dersen Lexus araçlarını bir inceleyin derim.
Golf Passat parasına Lexus almanızı tavsiye ederim  :)
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 258 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Ağustos 19, 2018, 07:02:30 »
yanlis anlamissin o yuzden hala bana gore anlamsiz sekilde sirf muhalefet olsun diye yaziyorsun. katilmaya bilirsin ama gercekler bunlar guzel kardesim guvenlik falan hikaye arac maliyetini dusurmek icin eklemiyorlar bir cok ozelligini kirpiyorlar turkiyeye gelen araclarin. sebebini de soyledim aracin ulkeye giris fiyati artiyor buna bagli olarak otv ve otvli fiyani birde kdv eklenince baya tuzluya geliyor. hala daha anlamamakta israr ediyorsan daha ne diyim..
her aracta sanroof opsiyon diyorsun turkiyedeki corolla da sanroof opsiyon mu git bayiye deki ben sifir corolla alacam sanroof ekletmek istiyorum bakalim ne diyecekler? yada 1.6 life araca safety sense ekletmek istiyorum guvenlik amacli bakalim ne cevap alacaksin? madem ki toyota corolla icin guvenlik on planda niye katar ve suudi arabistanda satilan corolla da sanroof var?
 fiorinoda bile koltuk isitma secenegi olabilir ama koltuk isitmali model ile o ozelligi olmayan fiorino ayni paraya mi satiliyor? yapmayin ya bu kadar da koru korune fanatiklik olmaz tamam guzel saglam araba ama yorum yaparken objektif olun ama bunu bile beceremiyorsunuz kargaya yavrusu sahin gelirmis o hesaptan corollayi ettiniz d sinifi arac..
lexus aracinin birkac modeline binmis biri olarak soyluyorum kimi modelinde cift sanroof var simdi senin demene gore toyotanin son teknoloji urunu aracinda guvenlik zaafiyeti mi olmus oluyor?
bunlari yazdim ama eminim yine bana katilmamakla beraber anlayamacaksin cunku kafanizda yer etmis bi kere o yuzden kazasiz belasiz urusler olsun ne diyim.
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 33 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Ağustos 19, 2018, 13:00:41 »
yanlis anlamissin o yuzden hala bana gore anlamsiz sekilde sirf muhalefet olsun diye yaziyorsun. katilmaya bilirsin ama gercekler bunlar guzel kardesim guvenlik falan hikaye arac maliyetini dusurmek icin eklemiyorlar bir cok ozelligini kirpiyorlar turkiyeye gelen araclarin. sebebini de soyledim aracin ulkeye giris fiyati artiyor buna bagli olarak otv ve otvli fiyani birde kdv eklenince baya tuzluya geliyor. hala daha anlamamakta israr ediyorsan daha ne diyim..
her aracta sanroof opsiyon diyorsun turkiyedeki corolla da sanroof opsiyon mu git bayiye deki ben sifir corolla alacam sanroof ekletmek istiyorum bakalim ne diyecekler? yada 1.6 life araca safety sense ekletmek istiyorum guvenlik amacli bakalim ne cevap alacaksin? madem ki toyota corolla icin guvenlik on planda niye katar ve suudi arabistanda satilan corolla da sanroof var?
 fiorinoda bile koltuk isitma secenegi olabilir ama koltuk isitmali model ile o ozelligi olmayan fiorino ayni paraya mi satiliyor? yapmayin ya bu kadar da koru korune fanatiklik olmaz tamam guzel saglam araba ama yorum yaparken objektif olun ama bunu bile beceremiyorsunuz kargaya yavrusu sahin gelirmis o hesaptan corollayi ettiniz d sinifi arac..
lexus aracinin birkac modeline binmis biri olarak soyluyorum kimi modelinde cift sanroof var simdi senin demene gore toyotanin son teknoloji urunu aracinda guvenlik zaafiyeti mi olmus oluyor?
bunlari yazdim ama eminim yine bana katilmamakla beraber anlayamacaksin cunku kafanizda yer etmis bi kere o yuzden kazasiz belasiz urusler olsun ne diyim.
hava yastığını bile opsiyonel sunan yani parana göre güvenlik sunan vw grubu ile tüm modellerinde güvenlik standart olan japon araçlarını

kıyaslayıp vw grubu daha donanımlı demek hiç doğru değil. kaldı ki güvenliğin tüm paketlerde standart olması bir etik meselesidir. japonlar bu etiği aşmış

ama maalesef almanlar sınıfta kalmıştır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 DP 590
  • Model Yılı: '02
  • Kilometre: 220000
  • 123 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Ağustos 22, 2018, 23:55:16 »
hava yastığını bile opsiyonel sunan yani parana göre güvenlik sunan vw grubu ile tüm modellerinde güvenlik standart olan japon araçlarını

kıyaslayıp vw grubu daha donanımlı demek hiç doğru değil. kaldı ki güvenliğin tüm paketlerde standart olması bir etik meselesidir. japonlar bu etiği aşmış

ama maalesef almanlar sınıfta kalmıştır.

Toyota'da safety sense paketini sadece en üst donanımlarda veriyor.Safety sense'te bir güvenlik paketidir.Vwyi savunmuyorum ama Japonlarda henüz bu etiği aşmadılar.
Toyota Corolla 1.4 Terra Sedan 2002 4ZZ-FE
Canon eos 1100d-18-55dcIII-50mm 1.8II-Canon powershot a800-Canon Gadget Bag 300EG.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 38 kere teşekkür etti
  • 225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Ağustos 23, 2018, 01:08:51 »
Burak bey safety sense paketi evet güvenlik paketi dir ama üst segmentlerde bulunan pakettir Avensis cemry lexsus avalon gibi Toyota markasının amiral gemilerinde sunulan bir güvenlik paketi dir adamlar şuanda bunu bir c segment corllaya kadar indirdiler ve yine alınabiliyor diğer markaların hiçbir c segment modelinde bu kadar güvenlik bir arada sunulmuyor istenizde alınmıyor
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 DP 590
  • 123 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Ağustos 23, 2018, 22:10:04 »
Burak bey safety sense paketi evet güvenlik paketi dir ama üst segmentlerde bulunan pakettir Avensis cemry lexsus avalon gibi Toyota markasının amiral gemilerinde sunulan bir güvenlik paketi dir adamlar şuanda bunu bir c segment corllaya kadar indirdiler ve yine alınabiliyor diğer markaların hiçbir c segment modelinde bu kadar güvenlik bir arada sunulmuyor istenizde alınmıyor

Yalnız burada anlatılan konu Almanların güvenlik paketli araba sattıkları ve Japonların her araçta aynı güvenliği sundukları değil mi? Bende bu tezin yanlış olduğunu Japonların da güvenlik donanımı sattıklarını açıkladım yoksa satılan paketin alınabilir olması veya hangi segmentte sunulduğunun ne önemi var ki.Almanlar yaptığı zaman etik değil Japonlar yaptığı zaman ama Japonlar bunu c segmentte bile sunuyor denilmemeli Japonlarda eleştirilmelidir bence.Burası bir Japon otomobil forumu elbette bu araçları ve bu markayı seviyoruz ama eleştirilcek konularda da eleştirmek gereklidir.Ben güvenlik donanımlarının parayla satılmasını eleştiriyorum bunu Amerikalılar yapmış Almanlar yapmış Japonlar yapmış benim için önemli değil.Veya bunu hangi segmentte sunduklarıda önemli değil.Güvenlik parayla alınmamalı parası olan yaşıycak parası daha az olan vefat edicek öyle mi?
Kullandığım arabayı çok seviyorum bu markayıda çok seviyorum ama bu yaptıklarınıda kınıyorum kusura bakmasınlar.
Canon eos 1100d-18-55dcIII-50mm 1.8II-Canon powershot a800-Canon Gadget Bag 300EG.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • 15 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Ağustos 23, 2018, 22:31:18 »
Daha düne kadar Vsc yi sadece Xenon paketli olarak satan firma Toyota değil miydi? Emisyon skandalında bizde aynı haltı işledik diye açıklama yapanlar (mitsubishi,nissan vs.) japon değil miydi...Ne Almanı ne japonu al birini vur ötekine.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 33 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Ağustos 23, 2018, 22:52:58 »
burada asıl mesele şu: japon araçlarında standart olan güvenlik paketinin almanlarda opsiyonel olması. yani parana göre hava yastığı var. bu başlı başına

etik meselesidir. safety sense gelince toyota bu paketi c sınıfına kadar indirmiş, vw'de d sınıfında bile yok. donanım, güvenlik ve fiyat konusunda japonlar

gerçekten almanlara göre çok etik ve insaflı. vw polo 1.0 tdi olmuş 117 bin tl. neredeyse elagance civic fiyatına lütfen iki aracın donanımlarını her türlü

kıyaslayın ki kıyaslanmaz civic ve corolla her türlü tur bindiririr. polo ancak civic ve corolla'nın bagajına buzdolabı olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 DP 590
  • 123 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Ağustos 23, 2018, 22:58:49 »
burada asıl mesele şu: japon araçlarında standart olan güvenlik paketinin almanlarda opsiyonel olması. yani parana göre hava yastığı var. bu başlı başına

etik meselesidir. safety sense gelince toyota bu paketi c sınıfına kadar indirmiş, vw'de d sınıfında bile yok. donanım, güvenlik ve fiyat konusunda japonlar

gerçekten almanlara göre çok etik ve insaflı. vw polo 1.0 tdi olmuş 117 bin tl. neredeyse elagance civic fiyatına lütfen iki aracın donanımlarını her türlü

kıyaslayın ki kıyaslanmaz civic ve corolla her türlü tur bindiririr. polo ancak civic ve corolla'nın bagajına buzdolabı olur.
Buradaki asıl mesele bu değil.Siz önce Japonların  güvenlik paketini standart yaptıklarını söylediniz ben bunun doğru olmadığını Japonlarında güvenlik donanımı sattığını açıklayınca Toyotanın güvenlik paketlerini satarken insaflı sattıklarını söylüyorsunuz.İnsaflı olsun veya olmasın siz birkaç mesaj önce almanların bu konuda sınıfta kaldığını yazmadınızmı ee Toyota'da aynısını yapıyor güvenlik donanımı satıyor.Toyota bunu satarken insaflı sattığı için sınıfı geçmişmi oluyor?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 33 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Ağustos 23, 2018, 23:04:18 »
kardeşim safety sence gelinceye kadar akşam olur. safety sense vw d sınıfında bile yok. en basitinden hava yastığı örneğini verdim. hava yastığını bile paran

göre veren bir aracı savunuyorsan bir şey diyemem. gider o zaman vw alırsın. zaten bu zihniyet yüzünden vw burnundan kıl aldırmıyor. en dolu civic ve

corolla fiyatına boş paket polo satıyor. passat'a hiç değinmiyorum lexsus fiyatına satılıyor mübarek. ayrıca 2013 ve 2018 iihs güvenlik testlerinde corolla ve

civic'ten daha güvensiz çıkan passat'tan bahsediyorum. istersen link vereyim, izle.

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 23, 2018, 23:06:14
2018 passat iihs güvenlik testi sonucu: http://r.search.yahoo.com/_ylt=AwrJQ5qAE39boA8AC8ADjgx.;_ylu=X3oDMTByaW11dnNvBGNvbG8DaXIyBHBvcwMxBHZ0aWQDBHNlYwNzcg--/RV=2/RE=1535083520/RO=10/RU=http%3a%2f%2fwww.iihs.org%2fiihs%2fratings%2fvehicle%2fv%2fvolkswagen%2fpassat-4-door-sedan%2f2018/RK=2/RS=4L42uxbisDNZ0fYvkcQG_f3MENY-

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 23, 2018, 23:07:14
2018 corolla iihs güvenlik testi sonucu: http://r.search.yahoo.com/_ylt=AwrP4o_FE39b_2kAviUDjgx.;_ylu=X3oDMTByaW11dnNvBGNvbG8DaXIyBHBvcwMxBHZ0aWQDBHNlYwNzcg--/RV=2/RE=1535083589/RO=10/RU=http%3a%2f%2fwww.iihs.org%2fiihs%2fratings%2fvehicle%2fv%2ftoyota%2fcorolla-4-door-sedan%2f2018/RK=2/RS=CxcIq6nd7H6RxnvP9lws07ojVXk-

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 23, 2018, 23:08:08
2018 iihs civic güvenlik testi sonucu:
http://r.search.yahoo.com/_ylt=AwrJQ6ADFH9bDSoAhj0Djgx.;_ylu=X3oDMTByaW11dnNvBGNvbG8DaXIyBHBvcwMxBHZ0aWQDBHNlYwNzcg--/RV=2/RE=1535083651/RO=10/RU=http%3a%2f%2fwww.iihs.org%2fiihs%2fratings%2fvehicle%2fv%2fhonda%2fcivic-4-door-sedan%2f2018/RK=2/RS=keOohS0.2Kn.rwB_pP6N8OfBlII-

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 23, 2018, 23:09:18
hatırlatayım passat d, corolla ve civic c sınıfı. ama bizim tok kapı fetişistlerine göre passat sağlam araba. onlar kapı sesiyle güvenlik ölçüyor. iihs ne ki?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 DP 590
  • 123 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Ağustos 23, 2018, 23:14:19 »
Hangi araç ne kadar güvenli hepsinin farkındayım benim amacım burda VW'yi savunmak değil ki emisyonlar konusunda hile yapan bi firmayı savunmayı düşünmüyorum.Ben sadece sizin Japonların bu konuda sınıf atladıklarını ama Almanların sınıfta kaldığını söylediğiniz yorumun doğru olmadığını açıkladım lakin nasıl olduysa ama Toyota bu konuda insaflı davranıyora getirdiniz durumu.İnsanlar kullandığı markayı eleştirmezse o marka nasıl gelişim sağlıyacak.Safety sensin üst paketlerde satılmasını eleştiricem ki bunun değişmesi için bir farkındalık yaratmış olabiliyim.1 kişinin eleştirmesiyle belki birşey değişmez ama 1 kişinin dünyayı değiştirdiği tarihte çok sık yaşanmadı mı? Ben eleştirmessem siz eleştirmesseniz bu adamlar kendilerini değiştirme ihtiyacı duyucak mı.En basitinden davlumbazsız çıkan Corolla'ya eleştiriler yağınca davlumbaz eklemedilermi.Kullandığımız araçları ve markaları körü körüne savunmayı bıraktığımız gün ülke olarak ileri gidebileceğimiz bir gün olacak inanın bana.Neyse siz haklısınız Almanlar sınıfta kaldı Japonlar bu etiği aştı.İyi akşamlar dilerim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 33 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Ağustos 23, 2018, 23:20:39 »
bak burak kardeşim elbette eleştireceğiz ama japonların standart sunduğu güvenlik donanımlarını parasına göre sunan ve onlardan daha pahalı satılıp

corolla ve civic'ten güvenlik dersi alan d sınıfı araçları da eleştireceğiz. corolla ve civic'in en dolu fiyatına satılan boş, mezar gibi b sınıfı araçları daha önce

eleştirmeliyiz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 DP 590
  • 123 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Ağustos 23, 2018, 23:55:55 »
Söylediklerinizin hiçbirine katılmamakla beraber kendi söylediklerinize kendiniz inanmıyorsunuz anladığım kadarıyla.
Sunroof her araçta opsiyondur.
Güvenliği ön plana çıkarma düşüncesiyle üretilen araçlarda sunroof seçenek olarak sunulmaz CHR gibi Corolla gibi.
Bu mazda da geçerli. Cx5 hariç sunroof vermiyorlar diye biliyorum ve satış danışmanlarıyla görüştüğünüzde Mazda güvenlik ön planda olan bir marka olduğu için bunu seçenek olarak bile sunmuyor size.

Konuyu en başından tekrar okudum ve birazda bu yoruma katılmadığımı belirtmek istiyorum.Her ne kadar eleştiri yaptığım zaman tepki aldığımı farkında olsamda eleştiri olmadan gelişim olmaz diye düşünüyorum.Satış danışmanları size birazcık yalan söylemiş Mazda güvenliği değil ekonomiyi düşündüğü için sunroof sunmuyor ABD mazda sitesini incelerseniz araçlarda sunroof olduğunu görebilirsiniz.Zira Corolla içinde aynı şey geçerli sunroof sunulmama sebebi güvenlik değil ekonomidir.Diğer ülkelerin Corolla'larında sunroof vardır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 33 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Ağustos 24, 2018, 09:50:58 »
civic polo fiyatına sanruflu araç satıyor. daha ne yapsın Allah aşkına. corolla'nın zaten Türkiye'de hb hariç sanruflu aracını görmedim. sanrufu geçtim, lükse

giriyor ne de olsa. ama güvenlik kesinlikle standart olmalı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '16
  • Kilometre: 40000
  • Kan Grubu: 0+
  • 291 kere teşekkür etti
  • 302 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Ağustos 24, 2018, 11:27:55 »
Şimdi yazılanları bende okudum bir kaç yorumum olacak ;

C sınıfında Opel Astra - Volvo V40 - Mercedes A serisi - BMW 1 serisi - Renaul Megane  gibi bir sürü araçta Toyotanın safety sense'ine denk gelecek güvenlik donanımları mevcut hatta bunların bazılarında adaptif cruise kontrol de var.

Kendi arkadaşımda olan Astranın en fulünde şerit takip var direksiyona müdahele ediyor,öndeki araca yaklaşınca uyarıyor fazla yaklaşırsa fren yapıyor, park sensörleri düşük hızlarda sürekli aktif halde ötüyor, 4 koltuk + direksiyon ısıtması var ve en önemlisi motorları 1.4T 150HP ve 1.6D 136HP mevcut  :)

Benim bildiğim kadarıyla şuan çoğu arabada güvenlik donanımı(ticari araç ve A segment olmamak üzere ) standart. Fakat az önce baktım listeye Polo trendline da ESP görünmüyor. Ülkemizde 2013'de gelen bir kanunla ESP'siz araç satılamayacak diye biliyordum ben.

Zaten VW'nin saçma sapan bir fiyat politakası var.
Opel Astra J 1.6 CDTİ AT &

Etiketler: