Gönderen Konu: 2019 Toyota Corolla  (Okunma sayısı 8212 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
2019 Toyota Corolla
« : Ekim 03, 2017, 21:51:04 »
Arkadaşlar bugün bir sitede 2019 Toyota Corolla kasayı gördüm bilmiyorum daha önce paylaşıldımı ama aşağıdaki linkde görebilirsiniz

https://tr.motor1.com/news/138580/2019-toyota-corolla-kameralara-yakalandi/

ben şahsen kasayı hiç beğenmedim bana hayal kırıklığı gibi geldi sizin fikriniz nedir ?

Toyota Club Türkiye

2019 Toyota Corolla
« : Ekim 03, 2017, 21:51:04 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • 31 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
Ynt: 2019 Toyota Corolla
« Yanıtla #1 : Ekim 03, 2017, 22:54:38 »
efsane kasadan sonra çıkan yumurta far kasa hayal kırıklığına yol açmıştı. umarım toyota böyle bir hatayı tekrarlamaz. ön farlar yumurta kasayı andırıyor. inşallah öyle olmaz.  bence güncel kasa corolla'nın en güzel kasalarından biri. güncel kasa üzerinde yapılacak ufak tefek dokunuş ve rötuşlar yeterli olacaktır diye düşünüyorum. hatta bana kalsa corollanın şu anki makyajlı hali yeni kasa olsaydı daha isabetli olurdu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 03, 2017, 23:58:20 »
ciddi olamazlar :( tam Toyota tasarımda iddealı olmaya başladı derken chr'ı tasarlayan markayla bunu tasarlayan marka nasıl bir olabiliyor  :huh:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '05
  • 447 kere teşekkür etti
  • 427 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 04, 2017, 00:22:38 »
Bu haber eski, konuşuldu mu hatırlamıyorum ama o farlar üretim sürecinde kullanılacak farlar değil, test için kullanılan farlar. Henüz tasarım ile ilgili bir bilgimiz yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3394 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 04, 2017, 08:37:53 »
Haber tamamı ile yanlış, motor bilgilendirmeleri dahil.
Fotolar ise 2013 ten beri üretilen ABD modeli.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 04, 2017, 08:45:20 »
yanlış olmasına çok sevindim
hiç beğenmemiştim gerçektende yakışmazdı toyota ya :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 04, 2017, 11:03:29 »
bunlar yeni fiyat almak için yapılan makyaj denen gereksiz işler,şu an ki kasa gayet güzel,gençler konuşsun,iç aksamda kocaman tablet gibi işe yaramayan alet yerine navigasyonlu vs li donanım koysunlar zam yapmadan,bizim nesil,motor şanzıman,iç ferahlık,sağlamlık,şaft yüksekliği,tavan yüksekliği ve yol tutuş harici çok ilgilenmiyoruz,hyundai,kia gibi araç markaları bu konuda gençlere yönelik işlevsel teknolojik yenilikleri sunuyorlar,corolla atılım yapacaksa bu konuda zam yapmadan başarmalı.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 04, 2017, 14:10:19 »
Tamamen haber yapıyoruz işte sözüyle yazılmış bir haber fotoğraflardaki araçta yıllardır amerikada kullanılan kasa

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 107000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ekim 04, 2017, 14:21:35 »
Haber tamamı ile yanlış, motor bilgilendirmeleri dahil.
Fotolar ise 2013 ten beri üretilen ABD modeli.

Aynen öyle. Bizdeki sonra makyajlı kasa şu anda dünyada satılmaya başlanıyor galiba. Sıkça yabancı toyota sitelerini takip ediyorum. Önceden bu model görüntülenirken artık bizdeki makyajlı model görüntüleniyor. Hemen 1.33 ü katalım lafa, Demek ki bizim sisler ucuz fiyata görücüye çıkmaya başlayacak. :)
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Kilometre: 1000
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ekim 04, 2017, 20:52:16 »
Bir çok arkadaşın dediği gibi, ABD modeli
2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 447 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Aralık 19, 2017, 14:47:31 »

Çizimler yeni Toyota modellerindeki tasarım temasını takip ediyor. Ön kısım 2018 Toyota Camry’nin stilini andırıyor. Arkada lambalar bagaj kapağı boyunca uzanan tek LED şeritte birleştirilmiş. Çizimde full LED farlar ve LED arka lambalar, karartılmış B sütunları ve siyah alaşım jantlar görülüyor.

İç kabinde Camry’den direksiyon ve benzeri bazı özellikler alınabilir. Konsol tasarımının da Camry ile benzer olması bekleniyor. Toyota yeni modelde deri ve yumuşak dokunuşlu plastik gibi materyallerin miktarını arttıracak.
Yeni nesil Toyota Corolla, TNGA platformunu kullanacak. Bu platform yeni Camry, Prius ve C-HR modellerinde de bulunuyor.

Motor seçenekleri arasında 1.5 litre 4 silindirli benzinli, 1.5 litre hibrit, 8NR-FTS 1.2 turboşarjlı benzinli ve 1.8 litre VVT-i benzinli motorun bulunması bekleniyor. Öte yandan, Corolla’da BMW motorları da bulunacağına dair söylentiler var. Bunlar BMW’nin 1.5 litre üç silindirli motoru ya da BMW’nin B37, B38, B47 ve B48 gibi modüler motorları olabilir. 

Kaynak: ototeknikveri.com

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Aralık 19, 2017, 15:54:54 »
Arkası çok çirkin değil mi sizce de?
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Aralık 19, 2017, 17:20:24 »
Bu zamana kadar tasarım olarak hep 1 adım gerideydi zaten corolla.
Neyle kıyasladığınız önemli.
Bir civic olamaz, ama hyundai elantradan iyi gibi  :D
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 447 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Aralık 19, 2017, 17:50:04 »
Arkası çok çirkin değil mi sizce de?
Tasarım tamamen görecelidir. Ben ön tarafı çok beğendim, ama arka taraf o kadar iyi değil bir tık geriden geliyor biraz toparlanırsa daha iyi olur.
Bu arada araç Yeni Camry'nin Spor paketli haline baya benziyor. Bu araçta spor paket olabilir.
Spor Paket (Yani XSE modelleri)

Normal Camry

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Aralık 19, 2017, 22:40:18 »
Çizimler gerçek olabilir tabi ama Amerikan pazarınınmı Avrupa pazarınınmı kasası olucak bu araç acaba  ::) Ben daha çok Amerika Pazarının aracı izlenimi uyandırdı Avrupa versiyonlarını her zaman Amerikan versiyonlarından daha çok beğenmişimdir genel olarak.Bide ön taraf kabul edilebilir ama arka tarafı bariz çirkin  :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kilometre: 48850
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Aralık 19, 2017, 22:50:54 »
ön tarafı biraz lexus e benzetmeye çalışmışlar ama sis farı var da ben mi göremedim? arka taraf çirkin ,talisman a benzetmeye çalışmışlar ,olmamış.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1360 kere teşekkür etti
  • 884 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Aralık 20, 2017, 13:44:57 »
Ön taraf güzel ama arkadan bakınca ford mondeo,audi A4 veya avensis en son makyajlı kasa görünümlerini çağrıştırdı bende.
1,8 benzinlisi olursa güzel olur diye düşünüyorum biraz performans arayanlar için.
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 104
  • Model Yılı: '04
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Şubat 04, 2018, 00:31:17 »
Merhabalar öncelikle toyotanın japonya merkez iletişim adresini aradım. Bunu onlara yazmak istedim.Adamlar felsefik olarak bir değişikliğe gitmeleri gerekir.Tamamen hata yapmama üzerine kurgulanan sistem size hata yaptırı ki normal.Onlar kabul etmiyorlar. Sorunsuz diye bir şeyden bahsetmek bana saçma geliyor zaten içinde sorun var.Şu olabilir en az sorun buna tamam. Amerikada ve Avrupada yıllık 16 milyon araç satılıyor.Amerikada toyato 2 milyon üzeri araç satıyor.Avrupada ise 450 bin civarı.Amerikada kanadayı da sayarsak 8 yada 9 fabrikası var. Avrupada üç fabrika var.Ben 23 yıldır toyota kullanıyorum ben bunu anlayabilirim.Ama siz toyota kullanmayanlarada hitap etmelisiniz. Bunun yolu bir öncelikle çok iyi tasarım ki hitap ettiğiniz tüketici isteklerini iyi bilmelisiniz.Yani dunya japonya ve Asyadan ibaret değil.Hiç bir şey yapamazsanız kayıtlarınız var samimi ön görüleri yüksek bir tüketici ve geliştirici argeyi buluştur. Nedir zaaflarımız bir tasarım CHR hariç nispeten Hillux diğerleri sıkıntılı hem iç hem de dış tasarım iç tasarım epeyce .Çağın gerisinde navigasyon bile ayrı ücrete tabi saçma bir pazarlama.Araç eğlence yazılımı sıkıntılı...Amerikadaki fiyatlar olsun Türkiye sokakları toyotalarla dolar....Motorlarımız şanzımanlarımız yenilenmeli güçlenmeli en önemlisi güç aktarım üniteleri...beni trafikte torkuyla zorlayan araçların arka plakalarını ve marka logolarını görmekten bıktım.Türkiyede en kızdığım ve kabul edemediğim olay ülkemize bir kuruş yatırım yapmayan almanlar özellikle ww grubu en fazla arabayı satsın vatandaşlarımıza neden bu cari açık....Bunda toyotanın kabahati yok mu var elbette ama vatandaşların daha fazla.Hele tek disbiratör olup arabanın fiyatını yarısından fazla karla pazarlayıp en kötü servis hizmetini veren şirkette ayrı bir facia. Yeni motorlar benzinlilerde en az 180-200 tork olmalı.Toyotanın kurucusunun dediği gibi. Mükemmel bir şey yoktur. Her zaman yapılacak daha güzel şeyler vardır. Şimdi onlar için çalışmalıyız. Bu dediklerimi Türkiyenin yapmasını o kadar arzuluyorum ki;Hani dünyanın değişik ülkelerinde bize ait markaları araçlar. Ömrüm yetmeyecek galiba.......Ben çok uzatmadan yeni jenerasyon araçlarda olmasını istedim bir kaç konuyu belirtmek istiyorum aksi durumda pazar 180 milyonluk almanlara.  Altı yedi yıl sonra da çinlilere kayar.Motorlar 1,6 dizel olmalı her ne kadar dizel skandalı olsada bunun arkasında firmaların ve siyasilerin tüketicilere direk söyleyemedikleri bazı hususlar var. Ses yalıtımı bu sorunu toyota sorunsuz hale getirmeli.Özellikle Türkiyedeki pazarlama olayını düzeltmeli bir navigasyon için ayrı para istenmemeli bunlar standart hale getirilmeli. Toyota fren olayını güncellemeli..Fren mesafesi uzun.İç ve dış tasarım bir sürü Türk tasarımcı var onlara bıraksınlar japonlar bu konuda gerçekten kötü ya da hondadakileri alsınlar.Tasarımlar akıcı olmalı önü başka arkada tamamlanmayan acayip tasarımlardan bıktık. Chr 5.6 cm uzatılmalı aks mesafesi 4,3 uzatılmalı ve tavan açık renk döşemeli olamalı öndeki ekran gövdeye entegre edilmeli gizlenip açılmalı...1,5 turbo benzinli veya turbo sarjlı veya mazdanın geliştirdiği teknoloji veya daha verimli hibrit ,elektrikliii. ...Her şeyin en iyisine layıktır insanlar...Çok tutucu ve çok inat buluyorum bu toyota  yetkililerini. İnşallah yeni modelllerle şaşırtırlar beni. Araba sokaktan geçerken insanlar dönüp bakmalı tasarım göz alıcı ve akıcı olmalı hani bir daha geçse demeli görenler...