Gönderen Konu: Corolla 1.6 valvematic tekleme sorunu  (Okunma sayısı 17136 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla 1.6 valvematic tekleme sorunu
« Yanıtla #60 : Kasım 25, 2018, 00:44:51 »
Yapılan işlemden sonra bir süre benzinle kullanmam gerektiği söylendi. Dün lpg ye geçireyim dedim araç stop etti. Bugün aracı OZSOY otogaz a götürdüm. Bu arada araç ani yuklenmede silkelenme yapmayı benzinde bile surduruyordu. Özsoy da Recep usta açtı kaputu ve baktı ki tesisat hatalı. Hemen kabloları söktü. Tekrar bağlantıları yaptı. Aracın yakıt haritasını ve lpg beynini sıfırladı. Ve arabada sorun kalmadı.
Arkadaşlar bu sorunu özellikle Brc de yaşayan herkes Özsoy lpg veya iyi bir ustaya gitsin. Bunca zaman o kadar para ve emek boşunaymış. Allah Recep ustadan razı olsun
 Lpg yi takdırdığım brc bölge bayisini hem merkeze şikayet edip hemde yasal hakkımı kullanacağım
geçmiş olsun yine BRC ve yine sorun acaba bu BRC bayilerinde personel yeterince eğitim almıyormu veya kalifiye ustamı az bu konuda BRC gerekli önlemleri almalı diye düşünüyorum tekrar geçmiş olsun
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Kasım 25, 2018, 00:44:51 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 9900
  • Model Yılı: '18
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #61 : Kasım 25, 2018, 19:10:28 »
Geçmiş olsun Ersin Bey. Sorununuzun çözülmesine sevindim. Recep Usta iyiki var 👏🏻👏🏻

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 850
  • Model Yılı: '20
  • 4 kere teşekkür etti
  • 57 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Kasım 25, 2018, 20:05:12 »
Geçmiş olsun Ersin Bey. Sorununuzun çözülmesine sevindim. Recep Usta iyiki var 👏🏻👏🏻

Bahri bey ve Ümit bey teşekkürler.
Gerçekten zorlu bir süreçti. Çünkü aracı aldığım 2017 yılından beri sorun devam ediyordu. Ben aracı aldım ve bir hafta sonra lpg takıldı. Daha aracı taniyamadan sorun başladı. Hem tekleme hemde yapılan ayar nedeniyle performans düşüklüğü canıma yetmişti. Bu süreçte gittiğim servisler harcadığım para yaşanılan sıkıntı gerçekten insanı yıprattı. Keşke silindir kapağı işlemi yaptırmadan Bahri bey sizi dinleyip recep ustaya daha önce gitseydim. Ama bunda da bir hayır var diyelim.
Ancak 2a bölge müdürlüğünü merkeze şikayet edip sonuç alamazsam yasal yollara başvuracağım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 9200
  • Model Yılı: '17
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #63 : Kasım 25, 2018, 21:11:52 »
Geçmiş olsun. Ersin bey benim aracımda 2017 Toyota Corolla. Ben de BRC 2A aracılığı ile LPG taktırmıştım. Taktırdıktan sonra hemen dip gazda silkeleme sorunu ortaya çıktı. BRC 2A servisine sorunumu söylediğimde aracı getirip ayar yapmamız gerektiğini söylediler. Ancak sorunum çözülmedi. Ben de sizin gibi sanayide sorunumu çözecektim ancak forumda Rahmi hocam Recep Usta ya gitmem gerektiğini belirtti. Kendisi de sorunu bu şekilde çözmüş. Recep Usta sorunu çok hızlı bir şekilde çözdü. Yaklaşık 6 aydır aracımı LPG de sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Herşeyde vardır bir hayır. Sorununuzun çözülmesine çok sevindim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #64 : Kasım 25, 2018, 21:58:54 »
Teşekkürler Mehmet bey. Bu başlıkta geçmiş sayfalara baktım Rahmi bey beni de Recep usta ya yonlendirmis ama malesef ben geç kalmışım. Bu süreçte silindir kapağı söküldü ve 2250 TL para verdim bu işe. Ama dediğim gibi özsoy otogaz dan bir yazı alabilirsem 2A yi mahkemeye verecem.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 26, 2018, 14:11:33
Yaşadığım süreçten sonra şikâyet var da bir bildirim olusturmustum. Bugün bölge müdürü beni aradı ve alaycı tavırlar ile biseyler söyledi. Bilmem kaç arabaya montaj yaptık sorun yok tek sende sorun dedi. Dedim ki gir toyota foruma aynı sorunu yaşamış bir sürü kişi görürsün. Daha sonra recep ustayı aramış tehdit etmiş brc yi nasıl tamir edersin diye. Işte bunlar kurumsal görünümlü mafyalar. Bu adamlara gidip biz para kazandiriyoruz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 9900
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #65 : Kasım 30, 2018, 20:24:46 »
Neden sorunu çözüyorsunuz demek ne demek acaba? Siz elinize yüzünüze bulaştırmışsınız, sıfır arabaların mahvetmişsiniz olabilir insanlık hali diye geçiştiriyorsunuz... Recep Usta olmasaydı çok severek kullandığım Toyota’mdan vazgeçmek zorunda kalacaktım. Benim hakkım haram olsun sorumsuzlara...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #66 : Kasım 30, 2018, 20:47:18 »
Neden sorunu çözüyorsunuz demek ne demek acaba? Siz elinize yüzünüze bulaştırmışsınız, sıfır arabaların mahvetmişsiniz olabilir insanlık hali diye geçiştiriyorsunuz... Recep Usta olmasaydı çok severek kullandığım Toyota’mdan vazgeçmek zorunda kalacaktım. Benim hakkım haram olsun sorumsuzlara...
Montajdan sonra hiç bir lpg firmasına gitmedim. Ama bu karakter yoksunu şahıslar bana nerden bilelim başkasının kabloyu yanlış bağlamadığını dediler. Ben arabaya lpg taktirdiktan 1 hafta sonra sorunum için o firmaya geri gitmiştim. Birde araçta daha önce lpg varmış sorun olmuş ki sökülmüş dediler. İşte arkadaşlar kurumsal diye bu gibi firmalara gidiyoruz sonuç böyle. Sanayideki herhangi bir ustaya yaptirsak montajı böyle demezler.
Lutfen kendiniz ve çevrenizdeki eş dost akrabalarınızı bu gibi firmalara yönlendirmeyin gitmeyin. Yerli firmalarımız varken bu soytarılara para kazandirmayin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '19
« Yanıtla #67 : Aralık 04, 2018, 16:37:26 »
merhaba iyi günler benim aracımdada tekleme mevcut enjektör sıralamasından süpheleniyorum sizin onları mı düzelttirler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #68 : Aralık 04, 2018, 20:29:41 »
merhaba iyi günler benim aracımdada tekleme mevcut enjektör sıralamasından süpheleniyorum sizin onları mı düzelttirler
Merhaba. Bildiğim kadarıyla enjektor sıralaması hatalı olsa hiç çalışmaz veya sürekli tekleme olur. Bendeki sorun hatalı yerden devir alınması.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #69 : Aralık 06, 2018, 17:00:38 »
Benim aractaki devir ucunu programdan iptal ettiler bide kontak elektrigini benzin enjektöründen almışlar onuda sigorta kutusundan aldırttım ama yine silkeleme mevcut , 2 viteste gaza basıp bırakınca 1400 devirde silkeliyor sadece  bu arada araç 13000km de lpg de lavato

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #70 : Aralık 06, 2018, 19:13:09 »
Benim aractaki devir ucunu programdan iptal ettiler bide kontak elektrigini benzin enjektöründen almışlar onuda sigorta kutusundan aldırttım ama yine silkeleme mevcut , 2 viteste gaza basıp bırakınca 1400 devirde silkeliyor sadece  bu arada araç 13000km de lpg de lavato
Benzin ve lpg yakıt haritasını sıfırladılar mi bu işlemden sonra?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #71 : Aralık 06, 2018, 20:32:31 »
Sıfırlanmadı sadece benzinde sür biraz araç kendine gelsin dediler

Mesaj Birleştirildi: Aralık 06, 2018, 20:36:18
Afr ayarı yaptırmıştım o arkadaşlara gösterdim ayarlarda sıkıntı yok dendi çünkü benzindede silkeliyor hafif , ben kendim sıfırlayabilir miyim acaba

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #72 : Aralık 06, 2018, 21:55:21 »
Sıfırlanmadı sadece benzinde sür biraz araç kendine gelsin dediler

Mesaj Birleştirildi: Aralık 06, 2018, 20:36:18
Afr ayarı yaptırmıştım o arkadaşlara gösterdim ayarlarda sıkıntı yok dendi çünkü benzindede silkeliyor hafif , ben kendim sıfırlayabilir miyim acaba
Benim aracın tesisat düzeltildikten sonra hem araç beyninden yakıt haritası hemde lpg ecusundaki harita sıfırlandı. Bunu kutup başını belli süre sökerek yapılabileceği söylenmişti forumda ama en iyisi işi bilen bir yere gidip yaptırmak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #73 : Aralık 06, 2018, 22:10:24 »
Bilgisiyara baglayıpta mı sıfırladır sizinkini yoksa kutup başını sökerek mi , sıfırladıktan sonra tekrar ayar yapıldı mı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #74 : Aralık 06, 2018, 22:12:52 »
Obd ye bir cihaz bağlandı. Bilgisayar değil ama üzerinde ekran ve aşağı yukarı ok tuşları olan bir cihaz o aracın haritasını sıfırladı. Lpg ecusunu da bilgisayarla sıfırladılar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 700
  • 3 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #75 : Ocak 25, 2019, 16:37:56 »
Ersin bey yaşadığınız problem ve süreci tamamı ile aktardığınız için teşekkürler, genelde promlem ile konu açılır ve sonrası gelmez, bizde romanın en önemli yerini okuyamamış oluruz. Çok geçmiş olsun ,böyle durumlarda motoru açmadan tekrar tekrar basit ihtimaller değerlendirilmeli , ama sizin durumda ne yapabilirki insan iyi bir usta denk gelmedikce çok geçmiş olsun
Corolla 1.6 Life