Gönderen Konu: tampon hasarı  (Okunma sayısı 1491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 122000
  • Model Yılı: '10
tampon hasarı
« : Ağustos 30, 2017, 12:38:59 »
değerli abilerim, hafta sonu ters yönden gelen bir araç bana çarptı. ön tanponda çizik ve alt kısmında 10 cm kik yırtılma oldu. tampon tamircisi bir abim bir saatte yırtığa yama yaptı, üstüne çelik macun sürüp zınparaladı ve sprey boya ike işkemi tamamladı. yamalı kısım altta kaldığı için pek belli olmuyor,arabada füme rengi. açıkçası fırın boyaya sokup sokmama konusunda tereddütte kaldım. kazada raporda tutmadık, servise gitsem eminim tüm tamponu değiştirelim diyecekler, bu defa tramerde 1000 küsur lira hasar görünecek oysa ben ustaya 50 tl ödedim, fırın boyada olursa 150 tl olacak toplam masraf... sizinle paylaşıp fikir almak istedim
öztyta

Toyota Club Türkiye

tampon hasarı
« : Ağustos 30, 2017, 12:38:59 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '21
  • 40 kere teşekkür etti
  • 34 kere teşekkür edildi
Ynt: tampon hasarı
« Yanıtla #1 : Ağustos 30, 2017, 12:50:13 »
işi bitirmişsin zaten kalsın öyle, ufak tefek bir ili çizik hasar daha olursa fırın işine girersin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 134500
  • 99 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 30, 2017, 13:29:32 »
Geçmiş olsun, ufak tefek tampon hasarları bu şekilde tamir edilir. Ben, ikisi kendi arabam biri kardeşimin olmak üzere 3 defa tampon tamir ettirdim. Sökme takma olursa fiyat değişir, yarım tampon boya olursa değişir. Ortalama 250-300 lira tutabilir. Tampon dediğin herzaman hasar görebilir. Her seferinde değişim olmaz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 122000
« Yanıtla #3 : Eylül 02, 2017, 10:32:03 »
bu da onarılmış hali
öztyta