Gönderen Konu: toyota vs vw  (Okunma sayısı 2062 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '10
  • Kilometre: 115000
  • Kan Grubu: ---
  • 1391 kere teşekkür etti
  • 1893 kere teşekkür edildi
Ynt: toyota vs vw
« Yanıtla #40 : Eylül 07, 2017, 00:19:05 »
http://www.milliyet.com.tr/dunyanin-en-guvenilir-otomobilleri-otomobil-galeri-2511594/?PAGE=1

Japonlarla Almanların artık çok yakın olduğunun göstergesi. Almanlar Japonlara sorunsuzlukta yavaş yavaş yaklaşıyorlar, Japonlar da Almanlara konfor, yalıtım ve motor gücü konularında yavaş yavaş yaklaşıyorlar.

3-4 sene önce dünyanın en sorunsuz markası seçilen Mazda'nın da 21. sırada olduğunu belirtelim. VW'nin Honda'nın önünde olduğunu da görelim.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-...) 96bin km-...
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Eylül 07, 2017, 00:19:05 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '14
  • Kilometre: 48000
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Eylül 07, 2017, 00:43:32 »
Verdiğiniz linkteki açıklamadan çıkarılamayacak tek şey almanların sorunsuzlukta japonlara yaklaştığıdır.

Corolla fanatiği değilim. Hatta hep wv hayranı gibi dururdum. Ama gidip honda bakıp toyotada karar kıldım.

@@@ 2017 Amerikalıların en güvendiği otomobil markaları@@@

Consumer Reports'un yıllık Güvenilirlik Araştırması'nda ABD'de tüketicilerin en çok güvendiği 8 otomobil markası belirlendi.

1- lexus ( geçen yılda birinciymiş)
2- toyota ( geçen yılda ikinciymiş)
3- buick
4- audi
5- kia (bir sıra yükselmiş)
6- mazda ( iki sıra gerilemiş)
7- hyundai ( iki sıra yükselmiş)
8- infinty

Hangi araştırmaya bakarsanız bakın ilk üç genelde aynı ya da çok benzer oluyor. 1-lexus 2- toyota 3- porcshe

Sanayiye gidin kaç tane wv servisi var kaç tane honda ve toyota özel servisi var bakınız.
 Ve ne kadar dolu olduğuna da bakınız.
Yılların wv ustası araç sıkıntı çıkarınca bizde ekmek yiyeceğiz sen bunu toyota mı sanıyorsun.diyebiliyorsa...

Kaynak ve araç problem sayılarına aşağıdan bakabilirsiniz. Mazdaya bakmayın 0 yazıyor. 😁

http://m.haberturk.com/ekonomi/otomobil/haber/1306932-en-az-sorun-cikaran-otomobiller-en-dayanikli-otomobiller/9

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • 7 kere teşekkür etti
  • 49 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Eylül 07, 2017, 06:25:34 »
Bu Amerikalılar da garip yahu. Listede Honda'nın esamesi okunmuyor ama Amerika'da en çok satılan markalardan birisi de Honda'dır. Demek ki güvenmedikleri araçlara biniyorlar.  :o

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 55000
  • Kan Grubu: B+
  • 29 kere teşekkür etti
  • 73 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Eylül 07, 2017, 08:31:48 »
opel kullanıcısıyım. bu dördüncü opelim. sadece bir defa toyotam oldu.

şu anda toyota mı volkswagen mi deseler hiç düşünmeden toyota derim.
toyota mı opel mi deseler yine düşünmem opel derim.

tercihler kişilere özgüdür. benim böyle bir seçim yapmamdaki en büyük etken opel marka araçların gerek piyasası,yedek parçası ve en önemlisi orta halli bir aile için ideal masrafları barındırmasıdır.
rüzgar eken fırtına biçer.
opel astra 1.3 cdti easytronic essentia comfort

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 19300
  • Kan Grubu: 0+
  • 3 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Eylül 07, 2017, 11:51:17 »
benim şahsi düşüncemde;

eğer otomatik araç alınacaksa cvt teknolojisiyle birlikte honda ve toyota derim sorunsuz (i-shift honda da mmt toyota da olmamalı tabiki)

manuel araç alınacaksa
seçenek çok denebilir zevkler renkler v.s. ler

dip not eski honda jazz cvt kullanıcısıyım hondayı şu şekilde eleştireceğim
şuan 1.6 multidrive s kullanıyorum cvt. Honda jazz ın yenisini almayı düşünürken 2014 de henüz gelmediği için auris i seçmiştim
honda da model çok yok mesela jazz ın cam tavansızını isterken seçenek bulamıyorsunuz 2 model getiriyor ya cam tavanlı full alacaksınız
yada cam tavansız boş oysaki toyota da öyle değil auris in her çeşidi vardı cam tavanlısı tavansızı dolusu boşu otomatiği manueli v.s.
honda çok yetersiz kalıyor modelde buna bir türlü çözüm bulamadılar arayıp şikayette ettim ve marka değişeceğimi söylememe rağmen yıllar geçti honda değişmedi

saygılar
2014 Toyota Auris 1.6 Advance Multidrive S (Beyaz)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 48000
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Eylül 07, 2017, 13:23:01 »
benim şahsi düşüncemde;

eğer otomatik araç alınacaksa cvt teknolojisiyle birlikte honda ve toyota derim sorunsuz (i-shift honda da mmt toyota da olmamalı tabiki)

manuel araç alınacaksa
seçenek çok denebilir zevkler renkler v.s. ler

dip not eski honda jazz cvt kullanıcısıyım hondayı şu şekilde eleştireceğim
şuan 1.6 multidrive s kullanıyorum cvt. Honda jazz ın yenisini almayı düşünürken 2014 de henüz gelmediği için auris i seçmiştim
honda da model çok yok mesela jazz ın cam tavansızını isterken seçenek bulamıyorsunuz 2 model getiriyor ya cam tavanlı full alacaksınız
yada cam tavansız boş oysaki toyota da öyle değil auris in her çeşidi vardı cam tavanlısı tavansızı dolusu boşu otomatiği manueli v.s.
honda çok yetersiz kalıyor modelde buna bir türlü çözüm bulamadılar arayıp şikayette ettim ve marka değişeceğimi söylememe rağmen yıllar geçti honda değişmedi

saygılar

Mmt kullanım tarzını kavrayınca ( hiç de zor değil) cvt ye yakın konforlu oluyor.  Eğer dediğiniz eski nesil mmt ise haklısınız.

Yeni nesil MMT şanzımanda yığılma denilen olay çok az.

Şöyle söyleyeyim: önceki aracım manuel atmosferik 1.4 olduğundan biraz devirli kullanmaya alışmışım. MMT gaza basmaya devam ederseniz 3000-3500 bandında vites değiştiriyor.

Seri kullanımda bir sıkıntı olmuyor.
Sıkıntı olan durum çok sakin kullanıp 1'den 2'ye geçince ve gaza basmıyorsanız yığılma oluyor. Bunun önüne geçmek için de ayağınızı ayarlamanız gerekir.

MMT şanzımanı korkarak aldım. Bu nedenle üç araçta test ettim. (Uzun süre otomatik mazda 3 de kullandım) MMT manuel şanzıman gibi kullanabilme imkanıyla da güzel bir şanzıman...

Ben sürerken arkadaşlar vites geçişlerini hissettirmiyor diyor. ( sürücü hisseder ) ister sakin sürüş ister devirli...

Tek handikabı rampada gaza biraz fazla basıp 2700 devir gibi sonra ayağınızı çektiğiniz anda vites atar. Rampa olduğu için araç bir yavaşlar. Bu durumda ya gaz vereceksiniz ya da rampayı çıkarken ayağınızı çekmeyip 2500 devirde tutacaksınız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 247 kere teşekkür etti
  • 139 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Eylül 07, 2017, 14:24:38 »
Zaten en iyi diye bir şey olamaz,sonuçta 3 aşağı 5 yukarı bahsettiğimiz markalar birbirine yakın fiyatlı markalar.O zaman herkes tek çatı altında toplanırdı :)Benim kendi kriterim içinde mutlu hissettiğim araçtır güzel olan,güvenli olsun ve sorunsuz olsun,çünkü en sevmediğim şey aracımın sorun çıkarması :)
Sevdiğim arabayı aldım her zaman hiç bir zaman 2.el değerine bakmadan çünkü zaten aldığım her aracı minimum 5 yıl kullanıyorum.Zevkler se mesele neden satınca satabilirmiyim edebilirmiyim diye düşünim ki.Bundan sonra valla hiç Türkiyede tutsun tutmasın umrumda değil alabilirsem lexus alırım alamasam da yine toyota ya devam ederim :)
İlk aracım 20 yaşında halen tutuyorum elimde,3 araba daha masraf çıkardı (opel) ama halen tutuyorum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Ashes to ashes, dust to dust.
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: A+
  • 2124 kere teşekkür etti
  • 2452 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Eylül 07, 2017, 14:59:21 »
ABD, Kuzey Amerika ve kimi pazarlarda araç bakım vs işçilik masraflarını da göz ardı etmemek gerekir.
ABD pazarında Ae92 ve Ae101 ile edinilen yer unutulmamalı. Bu modellerin alt yapısının  büyük kısmının nasıl oluşturulduğunu ve sorunsuzluk noktasındaki etkilerini bir çok kişi bilir.
Hiç bir üretici artık saf olarak net bir yerli değil. Alman da Japon fikir, mühendislik vs barındırıyor, Japon da Alman, Amerikan, Fransız vs. Bir çok markaya teknoloji üreten firmalar var otomobil markalarından kısmen ya da tamamen bağımsız olarak.

Umarım yurt dışında da kendi markamızı ve onun iyi bir şekilde diğerleri ile kıyaslandığını görürüz. Egea'yı da yurt dışında yollarda görmek güzel.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB-
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Eylül 07, 2017, 23:47:34 »
2014 model (üstten alttan basılmamış eski kasa) corolla sahibiyim.  2 gün önce akrabamın vwsi için servisine gittim. O arada şu vw arabalara bakayım dedim. 200 bine passatlar gördüm, bu fiyata şahane bir konfor vardır diye düşünüyordum, ama o arkadaki siz ne diyorsunuz bilmiyorum şaft tüneli yok mu hani arka koltukta ortada oturan adamı hayata küstüren yükseklik, hem 200 bin vereceğim hem de ortada oturan kıvranacak. Yok daha neler. Benim corollanın arkasında çift kale maç yaparsınız. Amarok modelinde (e hâliye hacim olunca) o arkadaki tumsek daha az ama yine de corolla daha iyi çünkü hiç yok (amarok ile corolla kiyasliyoruz dusunun artik). Şimdi tek problem bu diye koskoca vw'yi harcamak ayıp olur ama ben geniş araba seviyorum yayıla yayıla oturulacak.

Ses yalitimi olarak vw nin daha iyi oldugu kesin. Ben arada bir dashboard'u dovmek zorunda kalıyorum sesten dolayı. Patlatiyorum susuyor. Memleketim yazın gündüz 50 akşam 30 olunca ve yollar da felaket olduğundan düşe kalka oynadı gevredi tüm plastik aksam.

Toyota boya konusunda zayıf. Tirnaginiz degse ciziliyor. Vw nispeten daha iyi.

Toyotanin benzin tuketimi (corolla 1.6 multidrive s) bana çok fazla geliyor. Bezdim artik ilgilenmiyorum. Ne yaparsam yapayim bu araba 9 un altina sehir ici dusmuyor. Tam motor degerini bilmesem de akrabamın tiguani istanbul trafiginde 7 yakiyor. Sanki vw daha iyi bu konuda.

Toyota bir de biraz araçların altını yüksek yapsaymis. O kadar Turkiye'de uretiliyor, Japon kardeşlerimiz dinamik ozellikleri falan biraz arka plana atip bize göre yapsalarmis tasarimi daha iyi olurmus. Ya da hic olmazsa ic pazara verilen arabalari (sacma tabi) biraz farkli yapsaymis tadindan yenmezmis.

Toyota Corolla 1.6 Multidrive S Touch

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '16
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #49 : Ekim 12, 2017, 19:42:10 »
Vw ile toyotayı karşılaştırırsanız büyük bir çoğunluk vw diyecektir. Ama asıl olay ne istediğinizdir. Vw bayisinde çalışan arkadaşım iyiki toyota almışsın dedi bana. Aynı fiyatlara 2016 makyajlı advance yerine  dizel araç da alabilirdim ya da bir vw. Benim tercihim geniş iç hacim, lpg uyumu, fazla teferruatlı olmadığı için sıkıntısız motor ve görsel olarak o fiyat bandında beni en çok etkileyen tasarım. 1.6 atmosferik motora alışkın olunca performans konusunda da bir sorun yaşamadım. Yakıtım da Trabzon şehir içinde 7.2 yarı agresif kullandım ve 2 kere köye gittim (tabi işe giderken sahil yolunu kullanmamın etkisiyle). Osmaniye Trabzon arasını da 990km de 6.0 ile gittim Erzincan Sivas Gümüşhane hattını kullanarak. Önceki iki aracım sportage ve ix35 den sonra müthiş az yakıyor bana göre diyebilirim uzun yolda.
Japonların karakteristiği ses yalıtımının zayıf olması. Bir de üstüne turanza er300 lastikler eklenince rahatsız edecek bir boyuta geliyor. 2011 civic aracımda da bu konudan muzdariptim. Lastik değişimi ve bagaj ses izolasyonu ile tahammül edilebilir duruma gelmişti. Aynı şeyi corollaya da uygulayacağım en kısa zamanda.
Vw de güzel araçlar üretiyor fakat tasarım konusunda passat dışında benim hoşuma gitmiyor. Bu olay tamamen zevk meselesi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '08
  • Kilometre: 110800
  • Kan Grubu: A+
  • 111 kere teşekkür etti
  • 310 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Ekim 12, 2017, 22:01:40 »
Listede mercedes 5. sıra.Bunlar boş sıralamalar.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 12, 2017, 22:09:26
Bir de Toyota sorunsuz.O doğru.Zaten sorun çıkaracak donanım yok. Motorlarımız uçak maaşallah.Corolla dizel 90 beygir,rakiplerin beygiri yüzde 50 daha fazla.2007 Corolla ile 2017 Corollanın 10 yılda geldiği nokta kasa değişimi.Boşverin kıyaslamayı....

Etiketler: