Gönderen Konu: toyota vs vw  (Okunma sayısı 19932 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TOYOTA SEVER,ESKİ TOYOTA SAHİBİ.
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '10
  • 19 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
Ynt: toyota vs vw
« Yanıtla #80 : Aralık 20, 2017, 10:51:02 »
80 gram Damak çikolota ile 80 gram BİM'in çikolatası, Sarar'ın yada Kiğılı'nın bir ceketiyle aynı boyutlardaki makul fiyatlı ceket arasında yada aynı firmanın (misal:Toyota) pahalı ve ucuz ürünü arasında(Corolla-Avensis) nasıl kalite farkı varsa Civic ile Accord arasında, Honda ile Mercedes,BMW arasında öyle fark var. BMW 520 ile Honda Civiği kıyaslayan video çeksen koysan Youtube'a, yorumlarda deprem olur .)  2008 de bayiden Corollamı alırken Avensisin kapısını açtım, sadece kapıdaki kalite farkı 1'e 2 diyordu, bagajı aç aynı... :)
2021 Corolla HYBRID Dream (AKTİF)
2013 Hyundai İ30 1,6 GDİ ELİTE (AKTİF)
1991 Mazda 323 HB AT. (AKTİF)
2010 MERCEDES C180 KOMPRESSOR (satıldı)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #80 : Aralık 20, 2017, 10:51:02 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 1500
  • Model Yılı: '20
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #81 : Aralık 20, 2017, 11:01:02 »
Bu konu defalarca konuşuldu. C kasa da 150 tlik kayda değer fark yok denildi. Fark yok denilmedi. 150 bin tlik fark yok denildi.

C kasaya ben de binmek isterim ama 150 tlik fark yok. Bu da doğru.

Konu yanlış yerlere gidiyor. C kasa mercedes bir  E serisi değil. Bir sürü hatası var. Defalarca yazıldı.

Hala mercedesle toyota kıyaslanıyor demeyin artık.

Arkadaş 150 bin tllik fark olmamalı dedi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #82 : Aralık 20, 2017, 12:18:51 »
Corollanın Mercedes’ten 150 bin ₺ far verecek bir farkı yok mantığıyla hayatına yön veren bir kişi;
-iPhone yerine erikson model telefon tercih eder, arıyor mu arıyor.
-tv led ekranlara gerek duymaz gösteriyor mu gösteriyor tüplü 37 ekrana devam hem daha sağlam.
-ayakkabı timberland yerine lastik bot alır su almıyor mu almıyor.
-yemek yerken karnım doyuyor mu doyuyor mantığıyla ekmek ağırlıklı beslenmesi gerek.
-kıyafet alırken mahalle Pazarları tercih edilir.
-su alırken şişe su yerine her daim Çeşme kullanılır su mu ? Su :)
Vs vs..

Yanlış anlamayın amacım ne sizi küçümsemek ne böyle yaşıyorsunuz demek.
Ne de corollayı Çeşme suyuna benzetmek ya da lastik bota.

O mantıkla ben düşündüğümde hayatım böyle olurdu herhalde.
Gidip bi çocuk odasına 5-6 bin ₺ vermezdimde bütün evin mobilyasını değiştirirdim o paraya :nija:

Mercedes ve Toyota kelimeleri bence yan yana bile durmasın yasaklansın bu forumda.
Bmw vs toyota, volvo vs toyota yapmayın bunu gerek yok.
1 milyon dolar daha pahalı olabilir Mercedes Toyota’dan ama karşılaştırmasını nasıl yapabiliyorsunuz ?

Aslında s500 e 1 milyon ₺ vereceğime gider 10 tane 50. Yıl corolla alırım  :rofl:
Ya böyle bir cümle buranın kalitesini yerle bir eder.

Toyota kendisi kıyaslama yapmıyor ve yan yana telafuz etmiyor diğer markalarla kendisini bizim insanımız kendine iş biliyor.
Adamlar lexus markasını oluşturdu alın onu konusun dibine kadar.

Hatta bi konuda hepimiz dedik keşke devlet Erkanı Alman s500 leri bıraksada lexusa dönse diye.

Karşılaştırma konusunu raydan çıkarmayalım mantıksız karşılaştırmalarla.
karışlaştırmanız var ile hiç yok arasındaki farkı aramak olmuş.
Ben aynı ailede 2 araca da sahip olup aradaki farka değer edecek bir fark yok diyorum.yani bunu sürekli kullanıp değerlendirerek yorum yapıyorum.Ama hiç uzun süre kullanmamış kişinin kağıt üzerinden reel de olanı bu kadar fark varmışçasına anlatması ilginç.
elimden geldiğince madem madde madde yazmışsın zahmet edip bende kendimce cevap verim :)
iphone ile ericsson değilde sony i karşılaştırsan bunu anlarım...
tv led ile tv lcd yi karşılaştırsan bunu da anlarım tüplü tv yerine
timberland konusunda ise su geçirmeyi karşılaştırmak istersen lastik bot su almaz amaç su geçirmek ise ama timberland üzerinde su geçirmez ibaresi yok ise geçirirse götürürsün bunun suya karşı garantisi yok gibi bir cevap alırsınız.
ekmek konusunda içinde kaşar salam ile sadece kaşar olanı karşılaştırsan bunu da anlarım.
kıyafet alınrken biri lcw biri mavi derken bunu da anlarım..
su konusunda su işte Allah`ın suyu... nerden istersen iç su ihtiyacını gidermiş olursun vücudun...
Özetle bunlar(sizde alınmayın size şahsınıza değil verdiğiniz örneklere farklı örnek vererek yazdım)
Dünyada bu kadar Toyota`yı eleştirip sonra yine aynı marka alan başka millet varmıdır ben bilmiyorum.Bakın fiyatlara Vw ile arasında dağlar fark yok en fazla oynayacağı 10-20 lira aynı motor aksesuarlıdan bahsederek söylüyorum.Çoğu kişi de kredi ile alıyor.Bu kadar alınası bir marka değil madem toyota,verin 10 lira fazla alın kurtulun dertlerinizden :)

yine tekrar daha önceki yazdığım aracın deneyimlerimi okuyun lütfen, sonra markayı değil,2 model arasındaki farklardan bahsettiğimi anlayacaksınız ve olayı Corolla ile C kasa arasında geçtiğini görür mercedes ile toyota yı karşılaştırmadığımı(zı) görmüş olursunuz.
Ama tabi C kasayı belli süre kullandı iseniz ve sizde aradaki gördüğünüz farkları izlenimleri yazar iseniz bizde seve sever okuruz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #83 : Aralık 20, 2017, 12:31:18 »
bazı arkadaşlar toyota'yı çok küçümsemiş ama toyota ile ilgili bazı gerçekleri hatırlatmakta fayda var: 1. marka değerinde her yıl birinci gelmesi. 2. dünyanın en çok satılan aracı olması. 3. dünyanın en çok satılan hibrit aracı olması 4. hibrit ve hidrojen motor teknolojisinde dünyaya öncülük etmesi. 5. sorunsuzlukta alman tüv şirketi tarafından neredeyse her yıl birinci seçilmesi. 6. lexsus markasıyla lüks otomobil deyince akla gelen almanlara ciddi rakip olması ki (yanılmıyorsam geçen yıl google'da en çok aranan arabalar listesinde lexsus ikinci, toyota 4. sıradaydı.) vw'e gelince konfor, yalıtım ve iç malzeme kalitesiyle toyota'dan bir tık önde olan ancak donanım, güvenlik ve sorunsuzlukta toyota'nın asla rakibi olamayacak türkiye'de şişirilmiş marka algısıyla gereğinden fazla abartılan orta sınıf alman arabasıdır. toyota mı vw mi derseniz benim tercihim toyota olur. vw'i tercih edene de saygı duyarım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Kilometre: 40000
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #84 : Aralık 20, 2017, 14:13:26 »
Mercedesi Toyota ile karşılaştırmak Toyotaya haksızlık olur..

Mercedesi Genesis G90 ile kıyaslamak daha doğru olur.

Arkadaşlar mercedesin yıldızı eskisi gibi parlamıyor, Toyotayı BMW ile karşılaştıralım.

Mercedes C denen araç, arkadan itişli olması sebebi ile A sütunu ile ön tampon arası uzatılmak zorunda kalan CLA kasası kullanılmış araçtır. Doğrudur Corolla ile mukayese bile edilemez. Birisi A sınıfıdır diğeri C

Not: Youtube'ta yüzlerce "Neden mercedes satın alınmamalı" tarzında yayınlanmış videoların bazılarını izlemenizi tavsiye ederim.

Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '15
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #85 : Aralık 20, 2017, 15:14:56 »
Ben daha yorum yapmıyorum siz bmw ile kıyaslayın Mercedes’i karalayın.
Rolls roys ile kıyaslayın maserati, aston martin. Bugatti ile lexusu karşılaştırabilirsiniz.

Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #86 : Aralık 20, 2017, 15:46:20 »
Ben daha yorum yapmıyorum siz bmw ile kıyaslayın Mercedes’i karalayın.
Rolls roys ile kıyaslayın maserati, aston martin. Bugatti ile lexusu karşılaştırabilirsiniz.

Otomobiller artık eskisi gibi değil, çok daha karmaşık..

Bir marka yada modeli diğer marka yada sınıf bazında karşılaştırmak bile yanlış olur düşüncesi yanlıştır.

Sadece donanım yada malzeme kalitesi olarak da karşılaştırmalar doğru sonucu vermeyebilir.

Bir alt sınıfta kullanılan gövde ve elektromekanik parçalar yenilmez denen başka bir marka ve üst modelden çok daha ferah ve iyi olabilir ve olmaktadırda.

Örneğin Yarisin boyu Mercedes A'dan kısa olduğundan bagajı çok küçüktür ama buna karşı içi daha ferahtır.

Diğer taraftan Corollanın eni artık dar kalmıştır ama Mercedes C'den hala daha konforlu ve geniştir. Mekanik eksikliklere girmiyorum.

Sonuç, karşılaştırmalarda şunun şurası ondan daha iyidir demek daha doğru sonuçlar çıkaracaktır.

Sınıf ve Marka bazında karşılaştırmak bizi istediğimiz sonuca ulaştırmaz.

Pahalı marka ve model alıpda memnun olamamanın sebebi budur. Aradığımı bulamadım denir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #87 : Aralık 20, 2017, 15:47:31 »

Youtube'a yazmaya çalıştım  :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #88 : Aralık 20, 2017, 15:49:18 »
Why we shouldn't buy/get mercedes

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #89 : Aralık 20, 2017, 16:05:49 »
Mercedes C denen araç, arkadan itişli olması sebebi ile A sütunu ile ön tampon arası uzatılmak zorunda kalan CLA kasası kullanılmış araçtır. Doğrudur Corolla ile mukayese bile edilemez. Birisi A sınıfıdır diğeri C

CLA, A serisi platformu üzerine kurulan, önden çekişli bir araçtır. C serisinin CLA ile ilgisi aynı marka(MERCEDES) olmasıdır. C serisi, premium D geçer,hakkını verir.

[/quote]

Mesaj Birleştirildi: Aralık 20, 2017, 17:25:20
Otomobiller artık eskisi gibi değil, çok daha karmaşık..

Madem bu kadar karmaşık, satış fiyatına bakarak değerlendirme pekala yapılabilir. Oturup arabayı en küçük detayına kadar söküp, dağıtıp kıyaslayamayacağımıza göre... Markalar aracı ürettiği maliyetin üzerine, makul miktarda karı üzerine koyup,satabileceği fiyatı yazıp satıyor. Uçuk kar yazsa zaten satmayacağını hepimizden iyi bilir. Dacia Sandero 100.000 TL yazsa satar mı ? BMW 5 ile Mercedes E'yi kıyaslarsın, Civic değil. Tüketici Mercedes C serisi alınacak parayı Corolla'ya, Civic'e verir mi ? Var bir fark ki,fiyatı farklı. Buna segment farkı de, paha farkı de, kalite farkı de, konfor farkı de,ne dersen de. Az çok hepsinin dengi belli. Dünyanın kabul ettiği bir segment,kalite,paha gibi değerler var.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 20, 2017, 17:48:55
Fiyat fayda konusunda ise Corolla, Civic, C serisi vs. seve seve alınır. Hepsi bir yana bu piyasa da, model farketmeksizin araç sahibiyiz ya, kıyasa da pek gerek yok .) Araçlarımızla, ailemizle mutlu olmamızı nasib etsin. Cümleten keyifli sürüşler dilerim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #90 : Aralık 20, 2017, 19:37:01 »
Yav ben Mazda kullanıyorum da bu kadar övüyor muyum aracımı. En iyi yolu hissettiren direksiyon, en iyi yol tutan, en zevkli sürüşü olan araç, tasarımı en güzel araç diyor muyum. Tamam sonuncusunu diyorum. Ama diğer konularda gidip de bmw ile de karşılaştırmıyorum. Premium premiumdur, sorunlarına ve iç mekan darlığına rağmen. Ha gidip de almam ayrı konu, sorunsuzluk, yedek parça pahalılığı vs güvenemem  çünkü. Ama bu gibi kıstaslar onları daha az premium yapmaz, kullandığımız araçları da premium yapmaz. Ki bunu da premiuma oynayan Mazdayı kullanmama rağmen söylüyorum. Premiuma oynamasını da kabin içi kalitesini inceleyerek görebilirsiniz. Ama yine de bunlar kullandığım aracı da premium yapmıyor. 3 büyükler ayrıdır.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #91 : Aralık 21, 2017, 00:04:00 »
Mercedes reklamlarına dikkat  edin, asagida hep E serisi ve uzeri modellerimiz için geçerlidir der. Mercedes C serisi fiyatini haketmiyor. Markanin alt versiyonu gibi. Testlerden bile tam notu birakin geçer not bile zor aliyor. Mercedes C yazilmasina rağmen  sanki bütün serilerle kiyaslaniyormus gibi algilamaniz da yanlis. Mesela Volvo 40 serisinde de  ayni sşeyler gecerli. Bütün volvolar  bi yana 40 bi yana. Mervedesler bi yana C serisi bi yana. Kendi içinde bile dağlar kadar fark var.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #92 : Aralık 21, 2017, 14:20:12 »
Farklı, güzel görüşlerin yanında araç fiyatları, akaryakıt fiyatları, sigorta vs fiyatları, mtv., trafik kültürü!, araç konfigürasyonları, 1.200kg kütle (araç ağırlığı ve kütlesi de ayrıca tartışılmalı!), 56km/s ile 2.400kg 56km/s momentum farklılıkları ve benzer duyarlılıkla tartışılsa.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #93 : Aralık 21, 2017, 15:30:17 »
@Tekin Bozbey (21136) , Tekin abi mercedes c serisine uzatılmış cla ,a segment vs dersen senin hondanın c sütünu çöker haberin olsun  :D

2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #94 : Aralık 21, 2017, 15:45:06 »
 Bir gece ansızın C sütunun çökebilir Tekin Abi :rofl: 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 1500
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #95 : Aralık 21, 2017, 16:18:36 »
Farklı, güzel görüşlerin yanında araç fiyatları, akaryakıt fiyatları, sigorta vs fiyatları, mtv., trafik kültürü!, araç konfigürasyonları, 1.200kg kütle (araç ağırlığı ve kütlesi de ayrıca tartışılmalı!), 56km/s ile 2.400kg 56km/s momentum farklılıkları ve benzer duyarlılıkla tartışılsa.

Espiri yaptığınızı (yapmadıysanız da yapmış sayıyorum. Devamını yazmak istemiyorum (üstelik trafik kültürünü düşününce...)  :argh:) düşünerekten farklı bir espiri anlayışınız var. :D

Kısacası: “Yazsak roman olur” misali forum gişe rekoru kırar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #97 : Aralık 21, 2017, 20:50:51 »
Mercedes her zaman premium ve kalitesini belli eden bir araç.Kişisel fikrimdir.Pastadan pay almak adına değişik modeller üretiyor olabilir.
  Bmw ile rekabet etmesinden belli.Hatta siz yokken biz vardık reklamları mevcut bmw ye cevaben.X class pick up,Cla,cls,Amg gts,maybach modelleri,çeşit çeşit suv modelleri gibi araçlar artık çok daha değişik sınıflara büründü.
Qashqai yi de örnek verebiliriz.Öte yandan Mazda da özellikle 6 modeli bulunduğu yerin çok daha iyisini hakediyor.
Beklentilerle alakalı bir video var yukarıda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #98 : Aralık 21, 2017, 22:04:04 »
Onlarca yıldır Kaliteli denen.! otomobiller içinde bulunmak hatta onları kullanmak çok zevkli ve mükemmel duygular verir..

Ama onlara sahip olmak aynı şeyleri hissettirmeyecektir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #99 : Aralık 21, 2017, 22:29:29 »
Onlarca yıldır Kaliteli denen.! otomobiller içinde bulunmak hatta onları kullanmak çok zevkli ve mükemmel duygular verir..

Ama onlara sahip olmak aynı şeyleri hissettirmeyecektir.

Evet bizim gibi araba üretmeyen ülkeler için geçerli bir durum. Ama bu tür premium segment araca sahip insanlar bu araçların giderlerini de düşünmezler, düşünmeye ihtiyaçları olmaz çünkü.
Fakat araba üreten Almanya gibi ülkelerde de E segmentten aşağısına binmezler, çünkü araç fiyatları ucuzdur. Zaten bir aracın ömrü de 10 yıl olduğu için sonrasında hurdaya ayrılır ya da çok cüzi fiyatlara satılır. Ama o 10 yılda aracın en ufak bir yerinden bile trim sesi gelmez. Yollar düzgündür çünkü, arabalar yorulmaz 250 bin km.de olsa dahi.

Bu arada youtube da kim hangi aracı neyle kıyaslamış diye bakarsak işimiz iş. Mazda 3'ü de A4 ile kıyaslamışlar, o zaman Mazda 6 da A6 nın rakibi olur, ki saçmalığın daniskası olur bu.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.